Montreal – Arizona 2:3 (kon.) | Philadelphia – Florida 4:1 (kon.) | Washington – NY Islanders 3:5 (kon.)
Columbus – Tampa 1:2 (po pr.) | Vancouver – Nashville 6:2 (kon.) | San Jose – Calgary 2:6 (kon.)
Montreal Canadiens
2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Arizona Coyotes
Úterý 11.02.2020, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci! (03:58:13)

Československá stopa

Tomáš Tatar (MTL) 0+1, 3 střely, čas na ledě 16:54

1. Jakob Chychrun (ARI) 1+0
    2. Taylor Hall (ARI) 1+0
    3. Jake Evans (MTL) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 28:34 (10:11, 3:17, 15:6)
    Zblokované střely – 14:8
    Vyhraná vhazování – 35:24
    Trestné minuty – 12:12
    Hity – 19:16

Hokejisté Montrealu prohráli duel s Arizonou 2:3, přestože už v jeho 2. minutě vedli po brankách Jakea Evanse a Brendana Gallaghera 2:0. Hosty dostal do zápasu v 6. minutě Derek Stepan a ve druhé části, v níž byli Kojoti lepším mužstvem, se postaral o vyrovnání Taylor Hall. Ve třetí dvacetiminutovce naopak tlačili svého soupeře Habs. Arizonu však držel brankář Raanta a v závěru utkání pak jeho spoluhráči potrestali Armiovo vyloučení. Přesně minutu před koncem propálil Price dělovkou od modré čáry Jakob Chychrun. Domácí pak ještě stačili vyvinout závěrečný tlak, vyrovnat už však nedokázali.

59:59 Závěrečný nápor domácích vyrovnání nepřinesl.

59:59
    Petrymu nesedla střela a místo ní z toho byla nechtěná přihrávka na Ilju Kovalčuka. Ten mohl srovnat, ale jeho ránu z levého kruhu se štěstím zneškodnil Raanta a Gallagher s Tatarem se před odkrytou brankou k dorážce nedostali!

59:21
    Domácí hrají bez brankáře!
    59:00 Jakob CHYCHRUN - 2:3

59:00
    Arizona právě vstřelila branku!
    Hosté přesilovku využívají a přesně 60 sekund před koncem duelu strhávají vedení na svou stranu! Keller nahrál na modrou čáru JAKOBOVI CHYCHRUNOVI, který napřáhl k ostré ráně a ta zapadla k pravé tyčce z pohledu Price. Asistence: Clayton Keller a Derek Stepan.

58:29
    Suzuki vyhazuje.

58:07
    Obránce Petry odvezl puk z domácího pohledu do bezpečí a ušetřil cenný čas.

57:37
    Stepana ale zahákoval Joel Armia. Je tu asi klíčový moment zápasu. Přesilovka hostí v jeho závěru!

57:34
    Nepříjemnou střelu Fischera zastavila vyrážečka Price. K volnému puku se pak dostal Derek Stepan, jemuž kotouč z hole utekl!

56:51
    Lehkonenovu nabídku pohotově tečoval Nick Suzuki, Raanta byl opět na místě.

56:14
    Raanta drží Kojoty! Nyní ho nepřekonali Tatar s Gallagherem!

55:48
    Montreal ve třetí třetině tlačí. Brendan Gallagher nyní střílel z pravé strany vedle bližší tyčky.

55:02
    Pět minut do konce třetí třetiny. Uvidíme, zda poznáme vítěze už po řádné hrací době.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Evans (Cousins, N. Thompson), 2. Gallagher (Tatar, Danault) – 6. Stepan (Kessel), 37. Hall (Dvorak), 59. Chychrun (Keller, Stepan)

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – Petry (A), Kulak, Mete, Chiarot, Ouellet, Scandella – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Suzuki, Kovalčuk – Lehkonen, Domi, Drouin – Evans, N. Thompson (A), Cousins.
    Arizona Coyotes: Raanta (Hill) – Hjalmarsson (A), Ekman-Larsson (C), Chychrun, Goligoski, Ljubuškin, Oesterle – Garland, Dvorak, Hall – Kessel, Stepan (A), Crouse – Hinostroza, Schmaltz, Keller – Fischer, Richardson, Söderberg.

Rozhodčí: Lee, Charron – Murchison, Nansen

Diváci: 20 789