Třinec – Mladá Boleslav 4:6 (kon.) | Kladno – Zlín 2:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 5:4 (po pr.)
Kometa Brno – Vítkovice 2:5 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 2:3 (kon.)
HC ZUBR Přerov
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Piráti Chomutov
Středa 12.02.2020, 18:00 • MEO Aréna, Přerov. • Chance liga - o pořadí v play-off • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký středeční podvečer z přerovské MEO arény, která dnes bude hostit utkání 49. kola mezi týmy HC ZUBR Přerov a Piráti Chomutov.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Petrásek) – Forman, Kubeš, Bodák, Zbořil, Gazda, Krisl, Kleiner – Doležal, Pšurný, Popelka – Berger, Hejcman, Číp – Goiš, Moučka, Š. Kratochvil – Matěj Svoboda, Süss, Dvořák.

Piráti Chomutov: Pavlát (Běhula) – Žovinec, Seemann, Rýgl, Havel, Lang, Štochl – Suchý, Pitule, Stloukal – Sklenář, Kverka, Hlava – Tomica, Chlouba, J. Svoboda – Matyáš Svoboda, Šagát, Chrpa – Llewellyn.

Rozhodčí: Dědek, Kopeček – Lukš, Kráľ.

Utkání za malou chvíli začne, obě mužstva se chystají k úvodnímu vhazování.

00:01

00:10
    Úvodní vhazování vyšlo lépe hostům. Kverka nahazuje puk do útočné třetiny.

00:52
    Piráti ale v útoku dlouho nepobyli, puk mají na svých holích domácí, konkrétně Bodák rozehrává zpoza Klimeše.

01:35
    Do ofenzivy se dostali Zubři, Bodák ale trefil prvního clonícího hráče.

02:02
    Na opačné straně střílel z levého kruhu Sklenář, tomu ještě předcházela Štochlova dorážka odraženého puku.

02:48
    Oba brankáři zatím čekají na první zákroky.

03:03
    Roman Pšurný se pokoušel tečovat puk osamocen před Pavlátem puk ale letěl těsně mimo!

04:02
    Pavlát musel zasahovat proti střele Bergera zdálky, přerovský útočník se poté nenechal atakovat Stloukalem, za což sklidil ovace domácího publika.

04:49
    Moučka vybojoval puk pro Goiše, který přešel do útočné třetiny, před brankou pak hledal Šimona Kratochvila.

05:00
    Goiš opět nahrává do předbrankového prostoru, Moučka ale na jeho pas těsně nedosáhl.

05:40
    Klimeš sráží Havlovu nepříjemně skákavou střelu betonem do rohu kluziště.

06:33
    Přerov je podobně jako ve včerejším zápase aktivnějším celkem ze startu zápasu, Chomutovští zatím nemohou nalézt efektivní způsob dobytí útočného pásma.

07:44
    Hbitý Šimon Kratochvil byl faulován při průniku podél pravého mantinelu, sudí signalizují první vyloučení v zápase.

07:47
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Radek Havel – 2 min., podrážení).

07:50
    Ve včerejším duelu si Zubři přesilovkami nepomohli, teď mohl hned po třech vteřinách poslat Havla zpátky na led Popelka! Ten ale z bezprostřední blízkosti Pavláta nepřekonal!

07:59
    Doležal clonil před Pavlátem, když střílel Forman, jeho dorážka jen těsně minula levou tyč! Zubři byli opět blízko gólu!

08:52
    Zubři dál kombinují v útočné třetině, Piráti si v oslabení ještě na puk nesáhli. Nepočítaje tedy zblokované střely domácích.

09:24
    Popelka dostal přesnou křižnou přihrávku od Pšurného a nastřelil spojnici Pavlátovy brankové konstrukce! Ten ji při přesunu posunul, hra tak musela být přerušena. Něco málo přes dvacet vteřin zbývá z Havlova trestu.

09:47

09:51
    Ofsajd Přerova.

11:01
    Po delší době útočili Chomutovští, k žádné střele se však nedostali, podobně dopadl rychlý přerovský protiútok.

11:25
    Puk se ve středním pásmu odrazil od brusle jednoho z hráčů mimo mantinely, vhazování ve středovém kruhu.

11:42
    Dvořákovi se naskytlo mnoho prostoru na pravém křídle, v přečíslení pak zkusil vystřelit mezi Pavlátovy betony, brankář hostů ale prostor mezi nimi neprodyšně uzavřel.

12:47
    Mikuláš Zbořil má puk na holi ve vlastním pásmu a rozhlíží se při rozehrávce.

13:49
    Gazda napřáhl na modré čáře, puk končí sražen v ochranné síti.

14:04
    Před dojíždějícím Hlavou Klimeš raději přikryl puk lapačkou. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

14:57
    Nenápadná akce, která mohla končit gólem! Za Pavlátem byl s pukem Lukáš Forman, který zahlédl na střelu si sjíždějícího Bergera. Pavlát na jeho střelu zblízka ovšem vyzrál!

15:31
    Zubři opět útočí, Piráti se z jejich spárů nemohou vymanit.

16:01
    Krislovi byl odpískán těsný ofsajd, po něm však v nápřahu střelu dokončil. Pavlátovi, který zakročil, se jel sportovně omluvit, pěkné gesto.

16:46
    Na pravém kruhu rychle útočil Číp, Pavlát si připisuje další zákrok vyrážečkou.

17:35
    Chomutovští nemohou útočit, čároví sudí signalizuje postavení mimo hru a rozehrávat tak můžou domácí.

18:04
    Seemann napřáhl na modré čáře, jeho rána ale letěla vedle.

18:11
    Na opačné straně předvedl svou tvrdou ránu Moučka, Pavlát zakročil.

19:05
    S oznámením probíhající poslední minuty zkusil Pavláta letmou střelou bekhendem překvapit Pšurný.

19:19
    Kubeš nabil Formanovi, tomu rána sedla, Pavlát ale i přes to stále drží bezbrankové skóre.

20:00

Úvodní dějství dnešního zápasu ten včerejší napodobilo jen zčásti. Zubři byli opět lepším, aktivnějším celkem a svého soupeře přestříleli v poměru 14:5. Branky už jsme ale žádné neviděli ani v jedné početní výhodě, kterou sehrávali právě Hanáci. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:01

20:23
    Po vhazování zavezl puk do útočného pásma Stloukal, vyplývající ofenzivu zakončil střelou Seemann.

21:39
    Chomutovští začali aktivně, rozruch před Klimešem dělá Chloubova formace.

22:36
    Piráti teď Zubry tlačí, ti se nemohou z jejich sevření vymanit.

24:24
    Přerovské přečíslení zkazil couvající Hlava, hraje se nahoru dolů.

24:56
    Šimon Kratochvil dostal přihrávku k brankovišti, přesouvajícího se Pavláta ale ve velké šanci nepřekonal!

24:56
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Roman Chlouba – 2 min., hákování).

25:29
    Přerovu ujel u mantinelu kotouč, Chomutovští si mohou na chvíli oddechnout.

25:59
    A další puk ke Klimešovi vyhazuje Radek Havel.

26:48
    Přesilovková souhra končila střelou Čípa který ale nastřelil prvního hráče, hosté toto oslabení zvládnou.

27:09
    Mnoho prostoru se naskytlo na pravém křídle Hlavovi, který měl domácí beky za zády, při zakončení ale nechal kotouč za sebou a vůbec tak nevystřelil.

27:40
    První přesilovou hru si zahrají i hosté, je signalizováno vyloučení na domácí straně.

28:08
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Süss – 2 min., sekání).

28:28
    Doležal zvládl šermířský souboj s chomutovským obráncem a dostal kotouč za modrou čáru.

29:01
    Stloukal nabil na stranu Chloubovi, ten však puk promáchl.

29:39
    Zubři zatím střelecké pokusy blokují, puk se ale odráží na hokejky útočícího soupeře.

29:46
    Klimeš schoval puk na hrudi po střele Pituleho, vhazování se odehraje po jeho levé ruce.

30:08
    Zubři hrají v plném počtu.

31:13
    Hezkou souhru s Moučkou zakončil střelou z levého kruhu Gazda, Zubři setrvávají v útočné třetině.

32:24
    Další zákrok Pavláta, toho se z pravé strany pokoušel ohrozit Süss. Následuje krátká komerční přestávka.

32:44
    Popelka se ocitl v dobré pozici před Pavlátem, puk měl ale přes ruku a nemohl jej tak zpracovat a následně zakončit.

34:00
    Zatím stále čekáme na úvodní branku zápasu, začíná pětatřicátá minuta.

34:53
    Kverka zakončil chomutovskou akci střelou příklepem, i Klimeš prodlužuje čekání na první gól.

35:15
    Podobné zakončení předvedl na opačné straně Číp a i Pavlát uspěl. Po přerušení se ale za brankou strhl konflikt mezi Dvořákem a Seemannem. Bude se vylučovat.

35:15
    Na trestné lavici je jak Dvořák, tak Seemann, hosté si ale zahrají přesilovku, jelikož trest za Dvořáka jede odpykat Matěj Svoboda.

35:15
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Filip Dvořák – 2 min., hrubost + 2 min., sekání). Trest odpyká Matěj Svoboda.
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vít Seemann – 2 min., hrubost).

35:39
    Zubři odpalují kotouč až k Pavlátovi.

36:15
    První minuta tohoto oslabení je již pro domácí minulostí.

36:40
    A ukrojit z něj dokázali podstatně, Piráti míří za modrou až nyní.

37:15
    Spektakulární zákrok Lukáše Klimeše! Ten se dokázal přesunout proti střele Hlavy, jenž střílel z prvního doteku z levého kruhu!

37:45
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Radek Havel – 2 min., napadení).

38:27
    Chomutovská přesilovka je dávno minulostí, operovat už musel Pavlát, který svým zákrokem přerušil hru v oslabení jeho spoluhráčů.

38:50
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubrům se poslední dobou v přesilovkách mnoho nedařilo, teď už však smůlu prolomili! Jeden z chomutovských beků sice v leže zachytil Doležalovu přihrávku, která mířila do přebrankového prostoru, JAKUB KUBEŠ byl ale přesto dostatečně důrazný, aby mohl chvíli před koncem druhé třetiny otevřít skóre zápasu! Asistence: Tomáš Doležal, Roman Pšurný.
    38:50 Jakub KUBEŠ - 1:0

39:55
    Konec druhé třetiny se Zubrům narámně vyvedl a během 65 sekund se najednou dostávají do dvoubrankového vedení! Nastřelený kotouč se ztratil ve zmatku před Pavlátem a došoural se až za brankovou čáru! Autorem branky je JAN BERGER. Bez asistence.
    39:55 Jan BERGER - 2:0

40:00

Druhá třetina dlouho nabízela vyrovnanou podívanou. Chvílemi měli navrch hosté, chvílemi zase celek domácích. Krátce před koncem však Přerov dokázal v první gól zápasu přetavit přesilovou hru prostřednictvím Jakuba Kubeše a pět vteřin před sirénou přichystal Chomutovu další gól do šatny Jan Berger. Třetí třetina začne přibližně v 19:40.

40:01

40:05
    Po vyhraném vhazování nahazuje puk do útočné třetiny Žovinec.

40:32
    Pšurný se ocitl poblíž puku u Pavláta, atakován Kverkou ale neměl zakončení jednoduché.

40:41
    Zbořilova střela se zpoza brány odrazila k levé tyči, kde byl volný Číp, Pavlát se ale stihl proti jeho zakončení skvěle přesunout!

42:15
    Chomutovské ofenzivní snahy brzdí ofsajd.

42:31
    Süss v přečíslení nepřihrál dobře, nastřelil pouze hokejku lehajícího chomutovského obránce.

42:45
    Icing Přerova.

43:03
    A pro změnu odpískán icing i na opačné straně.

43:52
    Hlava obkroužil Klimešovu branku a ze středu pásma vyslal ránu zápěstím, Klimeš byl pozorný.

44:41
    Zakázané uvolnění Přerova.

44:45
    Havel pálil po vhazování, Klimeš ukryl kotouč na hrudi.

45:30
    Čtvrtá přerovská formace předvedla nebezpečný nástup do útoku, nakonec se ale nedostala k zakončení.

46:31
    Hru přerušuje další přerovský icing.

46:41
    Klimeš sbalil chomutovské nahození do lapačky, po přerušení následuje krátká komerční přestávka.

47:13
    Lukáš Klimeš podržel Zubry! Krisl neudržel kotouč na modré, Nicolas Hlava tak ujížděl zcela sám! Jeho přízemní pokus ale na přerovského brankáře nestačil!

48:44
    Šimon Kratochvil střílel z pravého kruhu ze zákrytu obránce, Pavlát puk schoval do lapačky.

50:43
    Dlouhou pasáž nahoru dolů zakončují zákroky Klimeše a následně na opačné straně Pavláta, který raději hru po střele Čípa přerušil. Vhazovat se bude po jeho pravici.

51:03
    Llewellynovo nahození zkoušel tečovat Chrpa, puk ale letěl mimo tři tyče.

52:05
    Za Klimešem se odehrává přetahovaná o kotouč, sudí nechávají hru plynout.

53:04
    Doležalovu střelu z ostrého úhlu vytěsnil Pavlát ramenem.

53:27
    Puk skončil v ochranné síti za Pavlátem, komerční přestávka.

53:49
    Klimeš schoval do lapačky další nahození hostů, buly se odehraje po jeho levici.

54:17
    A poradil si i s Llewellynem střílejícím z levého kruhu.

54:28
    Stloukal po buly obkroužil branku a vyslal prudkou střelu, která minula Klimešovu tyč jen o malý kousek!

55:37
    Na opačné straně zahrozil Číp, který v přečíslení zvolil střelu! Puk se ještě nakonec odrazil směrem k Bergerovi na druhé straně, ani on ale z krkolomné pozice neuspěl!

56:00
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Berger – 2 min., podrážení).

56:32
    Gazda vyhazuje puk od vlastní brány až k Pavlátovi.

56:44
    A chomutovskou přesilovku nyní brzdí i ofsajd.

57:18
    Žovincova střela se zastavila na Formanovi, jehož pokus o vyhození se ale neujal.

57:54
    Klimeš likviduje další střelu a i proti Tomicovi drží nulu.

57:54
    Oddechový čas pro hosty.

57:54
    Podobně jako včera, Pavlát po time-outu zůstává na střídačce. Piráti to tak zkusí v šesti bez brankáře!

58:13
    Chloubova střela končí v ochranné síti. Buly v přerovském pásmu.

58:23
    Další puk končí mimo mantinely, pro vhazování ve středovém kruhu se Pavlát vrací mezi tři tyče, dokud jeho spoluhráči nestabilizují situaci v útoku.

59:01
    Michal Popelka měl v přečíslení tři na jednoho stoprocentní příležitost, puk mu ale na hokejku příliš nesedl a odkrytou branku ležícího Pavláta přestřelil!

59:36
    A další velkou šanci měl Berger, ani on tváří v tvář Palátovi neuspěl!

Třetí třetina žádnou další branku nepřinesla, podobně jako včera tak utkání mezi Přerovem a Chomutovem končí vítězstvím domácího celku o dvě branky! Já se s vámi tímto pro dnešek z přerovské MEO arény loučím, u dalšího přenosu na počtenou! (20:14:23)

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 39. Kubeš (T. Doležal, Pšurný), 40. Berger

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Petrásek) – Forman, Kubeš, Bodák, Zbořil (A), Gazda, Krisl (C), Kleiner – T. Doležal, Pšurný (A), Popelka – Berger, Hejcman, Číp – Goiš, Moučka, Š. Kratochvil – Matěj Svoboda, Süss, F. Dvořák.
    Piráti Chomutov: Pavlát (Běhula) – Žovinec, Seemann, Rýgl, R. Havel, Lang, Štochl – Suchý, Pitule, Stloukal – J. Sklenář, Kverka, Hlava – Tomica (C), Chlouba, J. Svoboda – Matyáš Svoboda, Šagát, Chrpa (A) – Llewellyn.

Rozhodčí: Dědek, Kopeček – Lukš, Kráľ