Valencia – Atlético 2:2 (kon.)
Valencia CF
2:2 (1:2)
Atlético Madrid
Pátek 14.02.2020, 21:00 • Estadio de Mestalla (Valencia) • Španělská LaLiga • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Vítám tu všechny fotbalové příznivce! 24. kolo španělské LaLigy zahájí souboj sedmé Valencie a čtvrtého Atlética Madrid. Oba celky od sebe dělí jen dva body a tak se můžeme těšit na zajímavý a vyrovnaný zápas.

Atlético Madrid (4. místo, 10 – 9 – 4, skóre 23:15, 39 bodů)
    Atlético se v této sezóně zdaleka neprezentuje takovými výkony jako v předchozích letech. Směrem dozadu to stále jde, 15 inkasovaných gólů je po Realu Madrid druhým nejlepším počinem v LaLize, ovšem v ofenzivě to dře. Pouhých 23 zásahů Colchoneros řadí do podprůměru soutěže. Útok Atletů oslabil jednak letní odchod Antoina Griezmanna do Barcelony a po celou sezónu navíc jejich hru poznamenává marodka. Momentálně na ni jsou útočníci Diego Costa s Álvarem Moratou, křídelník João Félix a také obránci José Giménez a Kieran Trippier. Naposledy Atlético udolalo na domácí půdě 1:0 nováčka z Granady a přerušilo tak sérii pěti soutěžních duelů bez výhry.

Posledních 5 zápasů Atlética:
    Eibar – Atlético 2:0
    Leonesa – Atlético 2:1 po prodl. (Copa del Rey)
    Atlético – Leganés 0:0
    Real Madrid – Atlético 1:0
    Atlético – Granada 1:0

Valencia CF (7. místo, 10 – 7 – 6, skóre 33:32, 37 bodů)
    Fotbalisté Valencie se drží na dosah pohárovým příčkám, což je také cíl celku z Mestally. Naposledy si však svěřenci trenéra Alberta Celadese přijeli pro porážku 0:3 do Getafe a předtím navíc padli ve čtvrtfinále poháru výsledkem 1:2 na půdě Granady. Fotbal ale hrát Valencia umí. To dokázala například na konci ledna, kdy v lize doma přehrála 2:0 Barcelonu. Ani oranžoví nemají čistý stůl co se týče marodky. Scházet budou Ezequiel Garay, Manu Vallejo, Francis Coquelin nebo forward Kevin Gameiro. Hrát nebude moci ani Alessandro Florenzi, který byl v posledním utkání proti Getafe vyloučen.

Posledních 5 zápasů Valencie:
    Valencia – Barcelona 2:0
    Leonesa – Valencia 0:0, 2:4 pen. (Copa del Rey)
    Valencia – Vigo 1:0
    Granada – Valencia 2:1 (Copa del Rey)
    Getafe – Valencia 3:0

První vzájemný zápas této sezóny se odehrál v 9. kole na madridském Wanda Metropolitano. Utkání skončilo remízou 1:1. Atlético poslal ve 36. minutě do vedení proměněnou penaltou Diego Costa, za Valencii srovnal v 82. minutě Dani Parejo.

Valencia CF: Doménech – Wass, Gabriel, Mangala, Gayá – Torres, Kondogbia, Parejo (C), Soler – Guedes, Gómez.
    Náhradníci: Rivero – Gameiro, Čeryšev, Sobrino, Diakhaby, J. Costa, Lee Kang-in.

Atlético Madrid: Oblak – Arias, Savić, Felipe, Lodi – Koke (C), M. Llorente, Partey, Saúl Ñíguez – Vitolo, Á. Correa.
    Náhradníci: Adán – Morata, Carrasco, Vrsaljko, Hermoso, J. Giménez, Lemar.

Rozhodčí: Medié – Barranco, Méndez.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Hosté v první útočné akci. Nakonec z toho bude vhazování poblíž rohového praporku, které obstará Santiago Arias.

2
    Arias hodil míč až do pokutového území. Domácí obrana si tuto situaci pohlídala.

3
    Domácí Daniel Wass si zapsal první střelecký pokus tohoto utkání. Jana Oblaka ale neohrozil.

4
    Dopředu nyní postupoval Carlos Soler. Snažil se ještě nahrávat nabíhajícímu spoluhráči, ovšem obránce Atlética vše přečetl a odehrál míč až k brankáři Oblakovi.

5
    Rozehrávku Gabriela zachytil Marcos Llorente. Hostující záložník ale vzápětí také ztratil míč.

8
    Útočným faulem si pomohl Maxi Gómez. Rozehrávat budou Atleti.

9
    Z levé strany centroval Renan Lodi. Hosté ale při absenci Diega Costy či Moraty, který je dnes už alespoň na střídačce, nemají v útoku hlavičkáře. Míč tak odklidil do bezpečí stoper Eliaquim Mangala.

10
    Pro faul ve středu hřiště si došel hostující kapitán Koke. Colchoneros tak budou moci pokračovat v útočné akci.

11
    Vysoký míč poslal do pokutového území Thomas Partey. Brankář Valencie Jaume Doménech udělal, co bylo třeba a pro balón si došel.

12
    Hosté jsou zatím častěji na míči. Santiago Arias měl dost prostoru na pravé straně. Chtěl si balón narazit s Ángelem Correou, který mu ho přes bránícího Kondogbiu nedokázal vrátit.

14
    Hráči Atlética opět kombinovali na své útočné polovině. Nakonec to vzal na sebe Renan Lodi, který pro hosty získal rohový kop.

15
    Partey ho zahrál na bližší tyč. Domácí se ubránili.

15
    Atlético právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou asi zaslouženě do vedení! Ángel Correa si na pravé straně vyměnil míč s Vitolem a v pokutovém území napřáhl ke střele. Tu sice zablokoval Gabriel, ale balón se od něho odrazil přímo k MARCOSOVI LLORENTEMU, který z bezprostřední blízkosti neměl problém uklidit míč za bezmocného Doménecha.

17
    Pro hosty tedy začal zápas velmi dobře. Mají problémy se střílením gólů a tenhle rychlý jim může jen pomoci.

18
    Atlético pokračuje v aktivní hře. Hráči Valencie se nemohou dostat ze své obranné poloviny.

20
    Hosté jsou nadále na míč. Nyní budou vhazovat zhruba na půlce hřiště.

22
    Vitolo vysílal kolmici na rozběhnutého Ángela Correu. Před ním zakročil domácí stoper Gabriel.

23
    Maxi Gómez naložil v hlavičkovém souboji Felipemu. Hostujícímu obránci se moc nechce vstávat z trávníku.

24
    Felipe ale bude v pořádku. Hosté rozehrávají z poloviny hřiště.

25
    Atlético se mi v tomto zápase zatím hodně líbí. Hosté vědí, co mají hrát. Jsou jistější na míči, aktivně napadají a domácí fotbalisté jsou viditelně zaskočeni.

26
    Nyní ale zavelel k ofenzivě domácí pravý obránce Daniel Wass. Renan Lodi ho fauloval a navíc to bylo i za žlutou kartu.

27
    Standardní situaci zahrával Parejo. Jeho centr propadl ke Gabrielovi, který balón vracel před bránu a Saúl Ñíguez uklízel na rohový kop.

28
    Po rohovém kopu se domácí dožadovali penalty za domnělou ruku Renana Lodiho. Brazilský obránce se však podle všeho ničeho nedovoleného tentokrát nedopustil.

30
    Domácí fotbalisté pomalu začínají srovnávat obraz hry.

31
    Lodi se s tím pod tlakem nepáral a poslal balón až do zámezí.

32
    Domácí na levém křídle dobře přehráli obranu Atlética. Střílený centr Solera na zadní tyč však perfektně pokryl brankář Oblak.

33
    Vitolo ztratil na hostující útočné polovině míč a dopředu to otáčejí opět fotbalisté Valencie.

35
    Llorente si na pravé straně obhodil Josého Gayu. Domácí obránce však souboj nevzdal, natlačil se před záložníka Atletů a nakonec byl i faulován.

36
    Koke výtečně ubránil Maxiho Gómeze. Hosté budou rozehrávat.

38
    Rohový kop Pareja odvrátil Felipe. Míč pak vracel do hostující šestnáctky Ferrán Torres, jenž opět našel jen Felipeho.

38
    Další roh domácích. Tentokrát ale vše skončilo útočným faulem Mangaly. Následná střela, která skončila v síti, už přišla dávno po odpískání.

39
    Prvních 25 minut mělo navrch Atlético. Situace se ale pozvolna otáčí a otěže zápasu přebírají hráči Valencie.

40
    Přihrávka Ferrána Torrese prošla na Maxiho Gómeze. Ten získal pro domácí čtvrtý roh.

40
    Valencia právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Přetažený centr z rohového kopu si našel Maxi Gómez, který si balón zpracoval na prsa a napálil ho před bránu, kde se od hlavy GABRIELA odrazil za záda Oblaka. Ten nestačil nijak reagovat.

43
    Hosté si berou vedení zpět! Na útočné polovině se dostal k míči THOMAS PARTEY, který ho potáhl do blízkosti pokutového území a přízemní střelou k levé tyči překonal marně se natahujícího Doménecha – 1:2.

45
    První poločas se pomalu chýlí ke svému konci. Z velké dálky to zkusil Geoffrey Kondogbia, ten ale zamířil vysoko nad hostující bránu.

45+1
    První poločas bude nastaven o minutu.

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas nabídl divákům na Mestalle rozhodně zajímavou podívanou. Atlético bylo prvních 25 minut lepší a v 15. minutě šlo do vedení zásluhou Marcose Llorenteho, který poslal míč do sítě z bezprostřední blízkosti. Valencia poté postupně přidala, zatlačila svého soupeře a ve 40. minutě se dočkala vyrovnání. Po rohu se dostal k balónu Maxi Gómez, který ho poslal před bránu a Gabriel hlavou skóroval. Atletům však velmi rychle vrátil vedení Thomas Partey, který se prosadil ranou zpoza šestnáctky.
    Gabriel Paulista dnes vstřelil svůj první gól v dresu Valencie i ve španělské LaLize.

46

46
    Ani jeden z trenérů zatím nesáhl ke střídání. Oba pánové se, mimochodem, ve svých hráčských kariérách potkávali jako velcí rivalové. Hostující kouč Diego Simeone je zároveň i bývalým hráčem Atlética a domácí Albert Celades zase nastupoval za Real Madrid.

48
    Hosté zatím těží z pohody, kterou na jejich kopačky přinesl gól Parteyho v závěru první půle a do druhého dějství vstoupili aktivněji.

49
    Ángel Correa obral na hranici šestnáctky o míč Pareja a už se dostával do šance. Balón mu na poslední chvíli sebral Eliaquim Mangala.

51
    Domácí mladík Ferrán Torres si u postranní čáry obhodil Saúla Ñígueze s Lodim a posílal před bránu ostrý centr. Ten odvrátil na roh Felipe. Každopádně se jednalo o parádní individuální akci Torrese.

52
    Hosté rohový kop Valencie přestáli.

53
    Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Renan Lodi, přichází Šime Vrsaljko.

54
    Střídání Atlética znamená pohyby na krajích obrany. Vršaljko půjde napravo, Santiago Arias se přesouvá nalevo.

55
    Hosté přežili další roh Pareja. Míč odvrátil Felipe.

55
    Gabriel si chtěl teatrálním pádem v šestnáctce vynutit odpískání penalty. Rozhodčí ale vše dobře viděl a udělil domácímu obránci žlutou kartu za simulování.

57
    Valencia je nastěhována na útočné polovině. Domácí by chtěli rychle vyrovnat.

58
    Šime Vrsaljko ve výskoku fauloval Solera. Dostal za to žlutou kartu.

59
    Domácí standardní situaci zužitkovali! Na centr Daniho Pareja si naběhl GEOFFREY KONDOGBIA, který i s přispěním kusu štěstí dokázal tečovat míč za záda brankáře Oblaka – 2:2.

60
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Kévin Gameiro.

61
    Páteční předehrávka LaLigy rozhodně nenudí. Hraje se pěkný fotbal a padají i góly.

62
    Domácí hráč odkopl z vlastní šestnáctky míč jen k Thomasovi Parteymu. Záložník Colchoneros, který dnes už jednou skóroval, na nic nečekal a opřel se do balónu. Ten prosvištěl nad břevnem.

64
    Z levé strany centroval José Gayá, Felipe odvrací míč na roh.

65
    Hosté se ubránili a mohou to zkusit směrem dopředu.

66
    Zajímavé střídání učinil hostující kouč Diego Simeone. Obránce Santiaga Ariase totiž nahrazuje hrotový útočník Álvaro Morata.

68
    Po odstoupení Ariase se zatáhl na levého beka Koke. Morata hraje na hrotu s Vitolem.

70
    Dani Parejo v souboji s Kokem. Domácí kapitán pro svůj tým získal rohový kop.

70
    Ostrý centr Pareja, Saúl Ñíguez však byl z pohledu hostí na svém místě.

71
    Žlutou kartu dostává Simeone (trenér) (Atlético Madrid).

72
    Před námi je posledních zhruba dvacet minut tohoto zápasu. Oba týmy jsou od vítězství stejně daleko.

73
    Domácí mají územní převahu. Rádi by tenhle zápas urvali a Atlético v tabulce předehnali.

74
    Fantastickou techniku ukázal Ferrán Torres! Ten napravo utekl Saúlovi a přesným centrem připravil šanci pro Kévina Gameira, který však přestřelil!

75
    Držení míče – 62 % : 38 %

76
    Hosté měli k dispozici rohový kop. Nic velkého z něj ale nevytěžili.

76
    Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Koke, přichází Yannick Carrasco.

78
    Centr z pravé strany hledal Álvara Moratu. Toho ale nepustil k hlavičce Gabriel.

79
    Žlutou kartu dostává Maxi Gómez (Valencia CF).

80
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Denis Čeryšev.

80
    Ferrán Torres byl přistižen v ofsajdu.

81
    Moc nechybělo a hosté šli potřetí v zápase do vedení! Šime Vrsaljko odcentroval z pravé strany na vzdálenější tyč, kde se dostal k hlavičce Álvaro Morata. Ten cpal míč ze svého pohledu na zadní tyč, ale fantastický zákrok předvedl Doménech, který balón vyrazil! O chvíli později pálil z dálky Thomas Partey jen těsně vedle brány!

82
    Na druhé straně měl zajímavou příležitost Maxi Gómez. Ten dostal z pravé strany dobrou přihrávku, zamířil ale nad.

84
    Zápas vrcholí! Při chuti je dnes Thomas Partey, který se prezentoval dalším projektilem ze střední vzdálenosti. Ten skončil těsně nad břevnem!

86
    Vyhrát evidentně chtějí oba celky. Teď se ale nepovedl centr Wassovi, což znamená odkop od brány hostí.

88
    Ostrý souboj Moraty s obráncem. Rozhodčí to posoudil jako útočný faul forwarda hostujících Colchoneros.

89
    Daniel Wass se asi lekl napadajícího Moraty a zakopl tak míč jen do autu. Atlético vhazuje.

89
    Denis Čeryšev získal pro Valencii rohový kop...

90
    Po rohu se míč odrazil mimo pokutové území, kde se do něj opřel José Gayá! Jeho parádní střelu vytlačil ještě lepším zákrokem mimo svou svatyni Jan Oblak. Tohle je krásný zápas!

90+1
    Sudí Medié nastaví tři minuty!

90+1
    Opět José Gayá! Ten si naběhl na přetažený centr Wasse a z poměrně ostrého úhlu zamířil těsně vedle vzdálenější tyče.

90+2
    Rohový kop hostí. Carrasco centroval na bližší tyč, obrana Valencie to zvládla.

90+3
    Gabriel zůstává ležet před vlastní bránou a je v péči lékařů. Vypadá to, že špatně došlápl.

90+4
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gabriel, přichází Mouctar Diakhaby.

90+4

Máme za sebou krásné utkání, které skončilo remízou 2:2. První poločas vyšel o něco lépe Atléticu. Na vedoucí zásah Marcose Llorenteho zareagoval Gabriel, ale hosty vrátil ještě před přestávkou do vedení Thomas Partey. Po změně stran, konkrétně v 59. minutě, srovnal na konečných 2:2 po standardní situaci Geoffrey Kondogbia. Nutno podotknout, že oba celky pak hrály na vítězství a vytvořily si několik velkých šancí. Proti ale byla buď nepřesná koncovka a nebo brankáři.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:16.

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek pátečního večera! (22:58:31)

Martin Augustin

Branky: 40. Gabriel (Gómez), 59. Kondogbia (Parejo) – 15. M. Llorente, 43. Partey

Karty:   55. Gabriel (VAL), 79. Gómez (VAL) – 26. Lodi (ATM), 58. Vrsaljko (ATM), 71. Simeone (trenér) (ATM)

Valencia CF: Doménech – Wass, Gabriel (90+4. Diakhaby), Mangala, Gayá – Torres, Kondogbia, Parejo (C), Soler (80. Čeryšev) – Guedes (60. Gameiro), Gómez.

Atlético Madrid: Oblak – Arias (66. Morata), Savić, Felipe, Lodi (53. Vrsaljko) – Koke (C) (76. Carrasco), M. Llorente, Partey, Saúl Ñíguez – Vitolo, Á. Correa.

Rozhodčí: Medié – Barranco, Méndez