Třinec – Mountfield HK 6:0 (kon.) | Zlín – Liberec 2:4 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 3:5 (kon.)
K. Vary – Kometa Brno 9:1 (kon.) | Olomouc – Kladno 4:0 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:2 (3:0, 1:0, 1:2)
HC Hvězda Praha
Pátek 14.02.2020, 16:30 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Extraliga dorostu - play-down • 14. kolo

Konec zápasu. (18:27:06)

58:27
    Zřejmě poslední vyloučení dnešního mače. Daniel Pavelec jde ven za krosček, jeho soupeř Nicolas Štefko dostává dvě minuty za hrubost.

58:20
    Tvrdá rána Václava Macka nebyla pro Vavřenu vůbec jednoduchá, ale nakonec puk do sítě neprošel.

58:00
    V naprostém poklidu probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

55:56
    Skákavý puk před brankou nakonec dostali na hůl hráči Hvězdy Praha, ale zatím jej nevyvezli ven z pásma.

54:43
    Dukla právě vstřelila branku!
    Vždyť vám to říkám, čtvrt na deset. Nevíte, o co jde? Já také nevěděl. Pan Blecha tímto časovým údajem hlásil, že gól má hráč číslo 9 a asistenci číslo 15. Po protiútoku dal Mlejnek kotouč na TOBIASE ADAMA a ten dobrou usměrněno střelou zřejmě končí veškerá dramata dnešního mače. Asistence: Dominik Mlejnek.

54:01
    Daniel Pavelec v situaci dva na jednoho vzal odpovědnost na sebe, ale překonat Vavřenu nedokázal.

53:41
    Domácí se snaží držet obranné pásmo a nepouštět soupeře do žádných větších šancí.

52:48
    Jihlava si koledovala. V závaru před brankou posunul Alen Jurak puk na brankoviště pro Filipa Hrona, který ale kotouč nedokázal usměrnit do poloviny volné branky.

50:00
    Zdá se, že dílčí nápor hostí je zastaven. Třetí třetina je v polovině

47:17
    Dobrá rána Davida Bulíka z osy hřiště prolétla těsně nad pravou šibenicí.

46:35
    Domácí střídačka si bere oddechový čas.

46:35
    Hvězda právě vstřelila branku!
    Po rychlém protiútoku se Hvězda Praha dostává zase o něco blíže k jihlavským hokejistům, když díky trefě VOJTĚCHA SPĚVÁČKA snižuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Erik Černý.

45:52
    Hosté po buly zůstávají před jihlavskou brankou.

45:29
    Tak ještě možná bude o co hrát. Po Jurakově zakončení zůstali hosté u puku. Potůček posunul puk na Štefka, který našel před brankou ALENA JURAKA a napodruhé se již útočník Hvězdy zaradoval. Asistence: Nicolas Štefko, Matyáš Potůček.

45:15
    Dobrá akce hostí. Alen Jurák zkusil z úhlu střelu na bližší tyč, ovšem Pulda byl pozorný. Moc práce dnes jihlavský brankář neměl.

44:44
    Adam získal ve středním pásmu puk a protože byl napadán, jednoduše ho nahodil po prknech do útočného pásma.

43:57
    Oba týmy hrají v plném počtu.

43:50
    Hosté jeli do situace dva na jednoho, jenže Helikar dal přihrávku na Volodymyra Borodenka špatně. Puk šel křídelníkovi hvězdy pod nohy.

43:11
    Souboj u trestných lavic vyzněl lépe pro hosty, kteří se snaží zavést puk do útočného pásma.

41:57
    Fighting. Erik Černý a David Bulík do sebe trošku zajeli a oba jdou na dvě minuty ven.

40:01
    Pokud se nemýlím, tak domácí střídali gólmana. Filip Maláč jde z klece a zachytá si Pavel Pulda.

Stejné je to i u hostů. Benjamin Vavřena nastupuje místo Josefa Sluky.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:00.

Ve druhé třetině jsme viděli výrazně více vyloučených než branek. Přesto se jedna urodila, ve 36. minutě zvýšil na 4:0 při přesilové hře Marek Melenovský.

40:00

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:04
    Jihlava hraje v plném počtu.

37:45
    Tak si ještě vyloučený Dominik Mlejnek stihl dobře popovídat a vyslechnout cenné rady ve stylu: Nechoď tam, vždyť ve čtyřech hraje Dukla lépe než v pěti. Tu hůl máš špatně omotanou, jako bolavou nohu. A také něco z mimohokejových rad: Jestli máš ženskou, kup jí dneska něco k Valentýnu.

37:17
    Další úspěšné vyhození od jihlavských holí.

36:45
    Jihlavští hokejisté se i v oslabení dostali před Sluku, který si puk pohlídal.

36:17
    A i díky svému dobrému komentátorskému místu vím od pomocného sudího pana Václava Gutha, že dnešnímu mači přihlíží v CZ LOKO Aréně, na tréninkové ploše, rovných 91 diváků.

36:04
    To byl krosček jak od masového vraha, zní nyní z delegátových úst. Já mám velkou sílu, brání se Dominik Mlejnek, který ale současně přiznává, že fauloval. Má to výhody sedět mezi trestnými lavicemi a komentovat.

35:40
    Zakončující MAREK MELENOVSKÝ předvedl velice pohlednou akci s nahrávajícím Tobiasem Adamem a bez potíží usměrnil kotouč do sítě. Troufám si tvrdit, že je rozhodnuto.

35:30
    Matyáš Potůček znovu dobublal na trestnou lavici, již podruhé během sedmi a půl minuty. Nyní dostává dvě minuty za vysokou hůl.

34:04
    Jihlavský Chára zkusil strelu zpoza obránca medzi betony, hej! Překlad slov od pana delegáta Blechy: vysoký domácí zadák Václav Vranka si najel po levé straně blíže k brance a tvrdě vystřelil přes beka hostí. Sluka v brance Hvězdy byl pozorný.

33:03
    Alen Jurák se snažil jít po odraženém puku, čímž by se dostal do samostatného úniku. Leč domácí obránce měl rychlejší nohy.

32:41
    Píská se opět ofsajd hostí, vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:08
    Také Hvězda Praha je v plném počtu.

29:50
    Jihlavští hokejisté hrají v pěti a začíná jejich 18 sekund dlouhá přesilovka pět na tři.

29:11
    Ofsajd v podání hostí a Václav Vranka si ještě jel něco vyříkávat se soupeřem.

28:08
    Matyáš Potůček dostává dvě minuty za podrážení.

28:01
    Marek Janda přes mantinel posunul puk blíže k modré a Jonáš Jungwirth nejenže součinnost s vyhozením kotouče dokonal, ale ještě si vybojoval faul.

27:50
    Faul, deset, žlutá. Správně pane Guth. Dvě minuty za napadení dostává Šimon Zdarsa a Hvězda jde do druhé přesilovky za sebou.

27:05
    Ukázkový hit. Václav Vranka si počkal na Vojtěcha Spěváčka a poslal ho na mantinel, čímž ho i zbavil puku.

26:49
    Ani na druhé straně není ofsajd pískán.

26:22
    Marek Melenovský se snažil prohodit puk na Jonáše Jungwirtha, což se mu před dobrý obranný zákrok hostí nepodařilo.

25:50
    Zakázané uvolnění se pískat určitě nebude, zatímco mi pan pomocný rozhodčí Kouba za ty reflexy vyhrožuje fyzickou likvidací. Přepsáno do slušné verze.

25:20
    Také jihlavští hokejisté hrají v plném počtu, Hvězda Praha přesilovku nevyužila.

23:57
    Jihlava se po buly opět osvobozuje a posílá kotouč na druhou stranu ke Slukovi.

23:28
    Hvězda Praha hraje v plném počtu.

23:20
    Vyloučení také na jihlavské straně. Václav Macek jde na dvě minuty ven kvůli hákování a přesilovku si za pět sekund zahraje i farma Dallasu Stars.

22:55
    Marek Melenovský se opřel do puku vší silou a vystřelil z pravé strany. Sluka puk opět viděl a zastavuje ho.

22:38
    Jihlavští hokejisté vyhráli buly a svírají soupeře pevně před jeho brankou.

22:20
    Václav Vranka pálil od modré k levé tyči, ale Sluka na puk dobře viděl a chytá ho do lapačky.

21:28
    Na hřišti se pohybuje taková mlha, že nejsou vidět čáry, říká Petr Blecha, delegát. I přes to ale bystré oko sudích vidělo háček Filipa Hrona.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:14.

První třetina je u konce. Hvězda Praha byla všude o krok později, proto se není čemu divit, že Dukla vede jednoznačně 3:0. Postupně se prosadil již ve druhé minutě Daniel Pavelec, na něj navázal Andrej Fábry a v šestnácté minutě doposud uzavřel stav zápasu Jan Nevšímal.

20:00

19:09
    Ten si je povodil jak slepé koně. Další perla z lavice zapisovatelů, která připadá na jednoho z jihlavských hráčů, který se přes tři plejery prokličkoval do útočného pásma. Ale zakončit už nestačil.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny. A pan Guth mi radí, ať do onlajnu napíšu: To je nyní halamajsn. A má pravdu k aktuálnímu souboji o puk na modré.

18:06
    Jan Nevšímal krásně projel přes tři hráče a dostal se sám mezi kruhy. Vystřelil, leč nyní třeba pochválit Josefa Sluku, který tasil dobrý zákrok.

17:51
    Co to tady slyším? Kolegové si snad nechtějí užít dnešního hokeje. Slova jako: jeden kámen mi ze srdce spadl, snad tady v tom mrazáku už prodloužení nebude. Ale tak zima k zimnímu sportu patří, pánové...

17:36
    Postavení mimo hru nebo-li ofsajd. Špíl je opět přerušen.

16:11
    David Polodna nyní nabruslil až ke Slukovi. Nevystřelil, zabrzdil před ním a chtěl ho vylákat z branky, ale gólman hostí zůstal u tyčky přilepený jak prsty po použití sekunďáku. A tím také celá akce skončila, neboť pokus Polodny o střelu skončil na gólmanovi.

15:26
    HONZA NEVŠÍMAL na druhou branku asistoval, nyní jí sám dal. Před brankou dostal kotouč od Václava Macka a zblízka se opět prosadil. Jihlava vede již 3:0. Asistence: Václav Macek.

14:57
    Tož zase střelnice. Nyní puk mířil přes plexi znovu ven a když tedy porovnám reflex zapisovatele Kouby a delegáta Blechy, má Petr Blecha jasně navrch. Ukázkové chycení touše.

14:14
    Mantinely duní. Přímo u lavice pomocných rozhodčích, kde se nyní srazili dva hráči. Opět mám trošku strach o kolegův nadupaný komp s monitorem jak plátno v kině, jak by zpíval Pokáč.

12:59
    Matyáš Potůček si pohlídal kotouč před jihlavskými útočníky a vzápětí ho vyvezl na druhou stranu.

11:48
    Alen Jurák projel modrou a z levého kruhu vystřelil. Maláčovi polechtal jeho lapačku. A když jde o tohoto chlapce strážící domácí klec, dlužno si připomenout, že letos již čapal za juniorku a byl dvojka v A-týmu Dukly. K tomu nějaká ta nominace do reprezentace... Moc volna si asi neužije syn bývalého extraligového gólmana, který se představí na exhibici Oldy Válka.

10:13
    Hosté hrají v plném počtu.

10:00
    Polovina první třetiny je za námi. Pro sportovní fanoušky připomeneme, že dnes již jedna radost přišla – Lucka Charvátová vybojovala v biatlonu bronzovou medaili. Je to také zimní sport.

09:47
    Jihlava se zatím nemůže dostat k přímému ohrožení branky, jako by jí dvoubrankový náskok stačil. Přesilovka zatím nestojí za nic moc.

08:13
    Je to samozřejmě jinak, Jakub Procházka dostává dvě minuty za zdržování hry – vystřelení nebo vyhození puku mimo kluziště.

08:13
    Vojtěch Kouba jakožto zapisovatel nyní nedával zcela pozor a těsně u něj přistál vyhozený kotouč. Za mě bych dal puku dvě minuty za ohrožení notebooku.

07:52
    Hodně dobrá střela Václava Vranky. Nebezpečná, nad ledem v ideální výšce. Jenže – a co je nejdůležitější – těsně vedle levé tyče.

07:37
    Až nyní. Ale Jihlava rychle sbírá puk zpět.

07:06
    Kubata po prknech nevyhodil puk, naopak zkusil za brankou zasekávačku a právě kvůli tomu se Hvězda zatím nedostala z obranného pásma.

06:57
    Just Alojz Sopotnik nebezpečně dorážel z předbrankové pozice, ale ani on se z brankového zářezu zatím neradoval.

05:52
    Prosadit se nyní mohl i David Bulík, ale z pravého kruhu těsně přestřelil branku.

05:35
    Vojtěch Spěváček měl před sebou na modré soupeře, proto musel udělat kličku a vystavil spoluhráče do ofsajdu.

04:54
    Tak to vypadá na slušný brankostroj! Nevšímal posunul puk v útočném pásmu na ANDREJE FÁBRYHO, který z bezprostřední blízkosti nedal Slukovi žádnou šanci. Jihlava si zatím jde jistě pro tři body. Asistence: Jan Nevšímal.

04:42
    Jihlava má zatím jednoznačně více ze hry a nadále se tlačí před Sluku.

03:31
    Ačkoliv šel puk nad branku, Sluka nepředvedl úplně jistý zákrok. Vzápětí si to ale vynahradil po tom, co v předbrankovém prostoru operoval Tobias Adam a jistě mu uzmul puk.

03:13
    Puk mizí mimo led, vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:16
    U střídaček hostí zůstává ležet jeden z hráčů hostí a těžce se zvedá z ledu. Jde patrně o staršího žáka Štěpána Kubatu.

01:36
    Mlejnek po vybojování puku ve středním pásmu u střídaček prostrčil puk nádherně na Pavelce, který jel sám na branku. Neukvapil se a tváří v tvář se trefil nad Slukův beton. Dukla tak jde do vedení, což v boji o přímou záchranu nezbytně potřebuje. Asistence: Dominik Mlejnek.

01:31
    Jihlavští zásluhou Mlejnka vyhráli souboj o puk ve středním pásmu a jdou dopředu.

01:14
    Filip Maláč musel likvidovat první ošemetnou situaci před svojí brankou, ale vše zvládl na jedničku.

00:01

HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Vovsík, T. Adam, Macek, Janda, Sapík, Vranka, Hrbek – Jungwirth, Polodna, Melenovský – Valach, Nevšímal, Bulík – Mlejnek, Zdarsa, Pavelec – Sopotnik, Fábry

HC Hvězda Praha: Sluka (Vavřena) – Vojta, Hron, Procházka, M. Adam, Kubata – Jurak, Potůček, Štefko – Černý, Helikar, Spěváček – Borodenko, Jelínek, Kubas

Rozhodčí: Maršálek – Musil, Bernard.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 2. Pavelec (Mlejnek), 5. Fábry (Nevšímal), 16. Nevšímal (Macek), 36. Melenovský (Adam), 55. Adam (Mlejnek) – 46. Jurak (Štefko, Potůček), 47. Spěváček (Černý)

Rozhodčí: Maršálek – Musil, Bernard