Denizlispor – Kayserispor 0:1 (kon.) | Konyaspor – Göztepe 1:3 (kon.) | Ankaragücü – Fenerbahce 2:1 (kon.)
MKE Ankaragücü
2:1 (1:0)
Fenerbahce Istanbul
Sobota 15.02.2020, 18:00 • Eryaman Stadyumu, Ankara • Turecká Superliga • 22. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:57:12)

Držení míče: 25 % : 75 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 3:6. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:12.

Hosté tak potřetí za sebou nezvítězili a znovu si hodně přitížili v boji o titul, na který ztrácí pět bodů a navíc mají o jeden odehraný duel více než vedoucí Başakşehir. Ankaragücü naopak počtvrté v řadě bodovalo a poskočilo před Antalyaspor na patnáctou příčku.

Je dobojováno! Fenerbahce potřebovalo po prohře s Trabzonsporem a remíze s Alanyasporem nutně zabrat. Na hřišti v Ankaře mělo většinu času více ze hry, ale kvůli mizerné předfinální fázi si vytvořilo jen minimum šancí. To domácí celek sázel výhradně na rychlé protiútoky, z nichž senzačně zaznamenal hned dvě gólové trefy. Ve třinácté minutě otevřel skóre Lobžanidze a dvacet minut před koncem z dalšího kontru udeřil pro změnu Rodrigues. Instanbulský klub se jedinkrát prosadil až v poslední minutě nastavení, kdy na konečných 2:1 upravoval skóre stoper Aziz.

90+7
    90+6. Serdar AZIZ - 2:1

90+6
    Fenerbahce právě vstřelilo branku!
    Pár vteřin před závěrečným hvizdem přichází Ricardo Friedrich o čisté konto! Autorem snižující branky je SERDAR AZIZ, kterého dobrým centrem z levého okraje pokutového území našel Max Kruse.

90+5
    Serdar Aziz z frustrace odhodil Kitsioua. Vysunutí tohoto stopera na hrot útoku se pro tento moment minulo účinkem.

90+4
    Už je to jen zoufalé snažení Fenerbahce, které neustále naráží na pevnou obranu. Dvě minuty před koncem jsou hostující šance na remízu takřka nulové.

90+3
    Mevlüt Erdinç hlavou sklepával míč na Muriqiho, před kterým dobře zakročila obrana Ankaragücü. To si vynutilo další přerušení, po střetu s Türüçem se totiž nezvedá Rodrigues.

90+2
    Kruse si zasekl míč na pravačku a přihrávkou pod sebe vyzval ke střele jednoho ze spoluhráčů, který ale napálil jenom Turana.

90+1
    Malinká naděje pro Fenerbahce ještě žije. Druhá půle je prodloužena o šest minut!

90
    İlhan Parlak vypadá dost otřeseně. Domácí si minimálně pár vteřin budou muset při následné akci poradit v deseti lidech.

89
    İlhan Parlak zezadu fauloval Serdara Azize. Se šrámem na hlavě vyvázl domácí hráč, ale žlutá karta ho přesto neminula.

89
    Do vlastního vápna se už stáhl také Rodrigues, který po přetaženém centru nezakročil ideálně, nicméně Muriqi navázal jen hodně nepovedenou střelou z úhlu.

88
    Domácí zkompletovali jen 120 přihrávek, zatímco Fenerbahce hned 530. Ukazatel skóre přesto vyznívá mnohem lépe pro Ankaragücü.

87
    Střídání v týmu MKE Ankaragücü: ze hřiště odchází Konrad Michalak, přichází Michał Pazdan.

86
    Kruse hlavou posunul míč jen o kousek před sebe, kde se Muriqi jen těžko mohl připravit na nějaké kvalitní zakončení. Friedrich uklidnil situaci rutinním zákrokem.

85
    Luiz Gustavo dělal co mohl, aby u půlící čáry vyhrál dvojici soubojů. Od Parlaka přešel k Michalakovi, kterého vleže fauloval za žlutou kartu.

Michal Břuchanský

Branky: 13. Lobžanidze (Michalak), 75. Rodrigues (Michalak) – 90+6. Aziz (M. Kruse)

Karty:   89. Parlak (ANK) – 41. Isla (FEN), 85. Gustavo (FEN)

MKE Ankaragücü: Friedrich – Kitsiou, Kubalas, Kulušić, Pinto – Lobžanidze (73. Parlak), Ağçay (61. Atila Turan) – Łukasik, Faty, Rodrigues – Michalak (87. Pazdan).
    Náhradníci: Kafkasyalı – Çınar, Karabulut, Karayel, Parlak, Pazdan, Rivas, Stanojević, Tultak, Atila Turan.

Fenerbahce Istanbul: Bayındır – Isla (74. Erdinç), Jailson, Aziz, Dirár – Tufan, Gustavo – Türüç, M. Kruse, Tolga Ciğerci (46. Belözoğlu, 67. Kadioglu) – Muriqi.
    Náhradníci: Tekin – Arslan, Belözoğlu, Ekici, Erdinç, Falette, Kadioglu, Kaldırım, Rami, Zajc.

Rozhodčí: Kalkavan – Sesigüzel, Ok