Novosibirsk – Čerepovec 3:2 (kon.) | Barys – Soči 3:2 (kon.) | Ufa – Petrohrad 4:5 (po pr.)
Čeljabinsk – Kunlun 3:2 (3:1 po s.n.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 0:4 (kon.) | Jokerit – Magnitogorsk 3:4 (1:2 po s.n.)
Kazaň – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – Vladivostok 6:1 (kon.) | N.Novgorod – Chabarovsk 2:5 (kon.)
Minsk – Jekatěrinburg 4:6 (kon.) | Riga – Dynamo Moskva 6:7 (po pr.)
Lokomotiv Jaroslavl
0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
CSKA Moskva
Sobota 15.02.2020, 15:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hokejisté Jaroslavli přivítají na svém ledě CSKA Moskvu. V utkání budou favority právě hosté, kteří vévodí tabulce Západní konference. Jaroslavl je ve stejné konferenci aktuálně na šestém místě.

Ve třech vzájemných zápasech se vždy radovali hráči CSKA. Naposledy hráli na ledě Lokomotivu a vyhráli tento zápas 3:0.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Lazušin) – Savčenko, Kronwall, Nakládal, Markov, M. Osipov, Čerepanov, Rafikov – Pääjärvi, Lander, Kudrjavcev – Tkačjov, S. Da Costa, Polunin – Kajumov, Kovalenko, Alexejev – Děnisenko, Svitov, Iljenko – Kraskovskij.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Lars Johansson) – Nestěrov, A. Romanov, A. Marčenko, Dahlbeck, Kiselevič, M. Robinson, Blažijevskij – M. Kempe, Slepyšev, Kaprizov – Grigorenko, Vey, Mamin – Okulov, Tolčinskij, Šalunov – Kalinin, P. Karnauchov, Sorkin – Světlakov.

Rozhodčí: Lavrentěv, Sergejev – Gordenko, Zacharov.

00:01

00:40
    Sorokin musel poprvé zasahovat, střela z předbrankového prostoru mu ovšem příliš problémů nenadělala.

01:14
    Rychlý průnik hostů až před branku, puk ovšem dokázal vypíchnout jeden z obránců Lokomotivu.

02:10
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba celky se střídají ve vedení puku.

03:03
    Útok domácích po pravém křídle, Sorokin si ovšem prostor v brankovišti pohlídal a puk vytěsnil mimo.

04:20
    Stále se hraje bez přerušení. Oba celky předvádí rychlé útoky, v nichž jsou trochu nebezpečnější domácí. Gólovou šanci však žádný z týmů zatím neměl.

04:40
    V dobré pozici byl Tkačjov, jenže se mu nepovedlo přehodit rameno Sorokina.

05:05
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou hostů.

06:33
    Komerční přestávka.

06:33
    Dvě minuty vyfasoval Kaprizov a domácí si zahrají přesilovku.

07:12
    Hosté vyhodili puk ze svého pásma.

08:10
    Moskvané se velmi dobře brání v oslabení, soupeře moc k ničemu nepouští.

08:33

08:44
    Za brankou hostí se strhla mela, dva hráči dokonce skončili v klinči na ledě. Rozhodčí budou vylučovat.

08:44
    hosté si zahrají přesilovou hru.

08:51
    CSKA právě vstřelilo branku!
    CSKA využívá přesilovku! Střelou zpoza levého kruhu se prosadil NIKITA NESTĚROV! Asistence: Anton Slepyšev, Linden Vey.
    08:51 Nikita NESTĚROV - 0:1

09:40
    Jaroslavl, ač měla lepší vstup do zápasu, je nyní trochu jako opařená po inkasované brance. Stále se však snaží hrát aktivně.

10:30
    Domácím se daří pronikat do útočného pásma, i hrozit brankáři Moskvy, ale zatím se snaží o gól marně.

11:46
    Konovalov má puk pod kontrolou a přerušuje hru.

13:05
    Oba týmy se pravidelně střídají ve vedení puku. Ke střelbě se nyní nedostávají.

13:17
    Postavení mimo hru hostů. Komerční pauza.

14:30
    Kiselevič vypálil od modré čáry, Konovalov jeho střelu zlikvidoval a podržel puk u sebe.

15:10
    Domácí se usadili v útoku, zatím se jim nedaří dostat puk od mantinelu.

15:29
    A nakonec ani nepodaří. Hosté dostali puk mimo svou třetinu.

15:50
    Postavení mimo hru, do kterého se dostal Mamin.

16:45
    Vhazovat se bude před brankou domácího týmu.

17:06
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění po snaze o dlouhou přihrávku na útočnou modrou.

17:45
    První třetina se pomalu blíží ke svému konci. Domácí jsou stále aktivnější, jenže ve vedení jsou hosté.

18:55
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Závěr třetiny patří, zdá se, CSKA, kteří jsou usazeni v útoku a vytváří na své soupeře tlak.

19:32
    Konovalov musel zasahovat svou lapačkou, střelu zpoza kruhů ovšem zastavil.

19:51
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Klas Dahlbeck – 2 min., hákování).

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Úvodní třetina zatím přinesla jen jednu branku, které dosáhli favorité z Moskvy při přesilovce. Jaroslavl ovšem ukázala, že v tomto střetnutí chce hrát o body a předvedla velmi útočný výkon. Prozatím se domácím nedaří koncovka.

Další třetina začne přibližně v 15:51.

20:01

21:02
    Hostům se povedlo osvobodit.

21:19
    Další vyhození CSKA. Po slibném začátku se Jaroslavl nedokáže v přesilovce udržet v útoku.

21:51

23:05
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Hosté jsou v útočném pásmu a hrozí Konovalovovi.

23:52
    Pokus o rychlý návrat do útoku ze strany hostů končí zakázaným uvolněním.

24:48
    Postavení mimo hru domácích. Vhazuje se ve středním pásmu.

26:25
    Druhá třetina má zatím hodně rychlé tempo, oba týmy se nyní střídají v útocích.

26:35
    Komerční pauza.

27:24
    Domácí se dostali do menšího tlaku, ale Paajarvi z pravé strany brankoviště Sorokina nepřekonal.

28:31
    Zakázané uvolnění Jaroslavli.

29:12
    Domácí mají v posledních minutách o něco více ze hry, jsou častěji v útoku, ale prosadit se ke střele je stále obtížné. Puk je po většinu času u mantinelu.

30:00
    Teď se Lokomotivu dokonce střela odrazila až do vlastního pásma. Puk měl obrovskou rychlost.

30:55
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, ale zároveň i bez šancí.

31:20
    Hosté se snaží vymanit od mantinelu a dostat puk do střelecké pozice.

31:38
    Ač se to povedlo, tak střela od modré byla sražena už před kruhy.

32:26
    Vhazuje se před brankou Konovalova.

33:05
    Ve druhé třetině je to zatím spíš takový boj, přetahovaná. Hokej příliš pohledný není.

34:15
    Obrázek hry se příliš nemění. Stále se oba celky střídají pravidelně u puku.

34:55
    Hosté mají puk za svou brankou a vyčkávají na prostřídání.

35:53

36:45
    Hosté se v závěru druhé třetiny snaží vytvořit na své soupeře tlak a jsou usazeni v útočném pásmu.

37:20
    Konovalov si pohlídal střelu Slepyševa a přerušil hru.

37:51
    Konovalov znovu přerušuje hru, tentokrát po zakončení Sorkina.

38:25
    Domácí se dostali do postavení mimo hru, které zastavilo jejich rodící se útok.

38:52
    Útok domácích byl bez střelby, hosté vyráží do kontru.

39:05
    Hra je přerušena, bude se vhazovat před Konovalovem.

39:14

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině nebyla k vidění žádná branka. CSKA tak stále vede těsně 1:0.

Další třetina začne přibližně v 16:36.

40:01

40:45
    Na začátku třetí třetiny hrají oba týmy opatrně a hlídají si zadní vrátka.

42:10
    Hraje se převážně ve středním pásmu. Útoky jsou neúspěšné z obou stran.

43:36
    Zatím se hraje hodně ospalý hokej. K vidění toho na ledě moc není, útoky končí ztrátami puku.

44:49
    Hosté předvádí velmi dobrý forčeking a obtěžují rozehrávku domácích.

45:45
    Domácí se dokázali uvolnit v útoném pásmu a ohrozit Sorokina, ale ten neměl s vyražením střely žádné problémy.

46:48
    Hraje se ze strany na stranu. Bez šancí z obou stran.

47:29
    Prakticky z ničeho dokázali hosté udeřit a přidávají svému vedení pojistku! Ránu od modré sice ještě Konovalov vyrazil, ale proti dorážce ANDREJE SVĚTLAKOVA už byl krátký. Asistence: Alexandr Romanov, Maxim Mamin.
    47:29 Andrej SVĚTLAKOV - 0:2

48:25
    Domácí rychle vyrazili do útoku a snaží se své zaváhání napravit.

49:03
    Zdá se, že o vítězi bude rozhodnuto. KIRILL KAPRIZOV střílel z hodně ostrého úhlu na pravé straně, puk přesto procpal mezi ramenem Konovalova a tyčkou jeho branky. Asistence: Anton Slepyšev, Alexandr Romanov.
    49:03 Kirill KAPRIZOV - 0:3

50:29

51:02
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2 min., podrážení).

51:08
    Domácí rychle vyhodili puk ze svého pásma.

52:19
    Moskva využívá přesilovku! KIRILL KAPRIZOV vypálil z prostoru mezi kruhy a vsítil svou druhou branku v utkání! Asistence: Anton Slepyšev, Linden Vey.
    52:19 Kirill KAPRIZOV - 0:4

52:46
    Zakázané uvolnění domácích.

53:17

54:10
    Domácí, samozřejmě, ještě nic nezvdávají a přinejmenším hrají o čestný gól.

55:45
    Moskva se snaží utkání už především v klidu dohrát a neriskovat žádné případné zranění.

56:50
    Tempo hry dost povadlo, což se ale za tohoto stavu a v této fázi zápasu dá očekávat.

58:20
    Oba týmy zápas evidentně dohrávají.

59:01
    Hraje se poslední minuta utkání.

Moskva vyhrála na ledě Jaroslavli 4:0 a potvrdila roli favoritů v dnešním utkání. Domácí dlouho bojovali, prohrávali jen těsně, ale pak mezi 48. a 53. minutou třikrát inkasovali, což jejich odpor doslova zlomilo.

Česká stopa v utkání
    Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:03

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:18:17)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 9. Nestěrov (Slepyšev, Vey), 48. Světlakov (A. Romanov, Mamin), 50. Kaprizov (Slepyšev, A. Romanov), 53. Kaprizov (Slepyšev, Vey)

Rozhodčí: Lavrentěv, Sergejev – Gordenko, Zacharov