Novosibirsk – Čerepovec 3:2 (kon.) | Barys – Soči 3:2 (kon.) | Ufa – Petrohrad 4:5 (po pr.)
Čeljabinsk – Kunlun 3:2 (3:1 po s.n.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 0:4 (kon.) | Jokerit – Magnitogorsk 3:4 (1:2 po s.n.)
Kazaň – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – Vladivostok 6:1 (kon.) | N.Novgorod – Chabarovsk 2:5 (kon.)
Minsk – Jekatěrinburg 4:6 (kon.) | Riga – Dynamo Moskva 6:7 (po pr.)

Jokerit
    David Sklenička – 0+1; 1 střela na branku; 3 hity; 1 vyloučení v první třetině; čas na ledě: 20:01.

Magnitogorsk
    Tomáš Filippi – 1+1; 1 střela na branku; 1 vyloučení v prodloužení; čas na ledě: 19:37
    Andrej Nestrašil – 0+1; 2 střely na branku; čas na ledě: 21:29 (17:40:07)

Magnitogorsk nakonec vítězí po samostatných nájezdech a rozhodně může být rád za dva body do tabulky! Nižněkamsk však v souběžně hraném zápase zvítězil 6:1 nad Vladivostokem a Metallurg tedy hájí své osmé místo stále o dva body před tímto celkem!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.
    Autorem vítězné branky je BRANDON KOZUN.

4. série
    1:2
    Bogdan POTĚCHIN naznačil ránu, následně ještě chtěl do kličky, ale neuspěl a Magnitogorsk si bere plusový bod do tabulky.

4. série
    1:2
    Brian O'NEILL neproměňuje.

3. série
    1:2
    Eric O'DELL nedostal puk mezi betony brankáře.

3. série
    1:2
    Nicklas JENSEN neproměňuje.

2. série
    1:2
    Brandon KOZUN proměňuje svou hbitou střelou.

2. série
    1:1
    Jesse JOENSUU neproměňuje.

1. série
    1:1
    Roman LJUBIMOV proměňuje, když u pravé tyčky nakonec překlopil puk do branky.

1. série
    1:0
    Mikko LEHTONEN prostřelil brankáře k levé tyči.

Samostatné nájezdy začínají.

Přestože měl Jokerit více ze hry, tak největší šanci rozhodnout měl Eric O'Dell, ale proti Nienimu neuspěl.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:57
    Největší šance v samotném závěru! Niemi se nyní ukázal, když se roztáhl ve svém brankovišti a betonem zastavil puk po zakončení Erica O'Della, kterému stačilo jen puk více nadzvednout nad jeho beton!

63:55
    Jokerit zavezl puk do pásma, ale velmi rychle vinou špatné rozehrávky o něj přichází.

62:51
    Magnitogorsk je sice v plném počtu, ale jejich soupeř je stále v jejich pásmu a zatím soupeři nepůjčuje puk v daném prodloužení.

61:48
    Henrik Haapala měl šanci rozhodnout, ale sovu střelu namířil přesně do brankáře.

61:40
    Po další střele je Demčenko pozorný a má puk ve své výstroji. Jokeritu už mnoho času přesilovky nezbývá.

60:58
    Jokerit rozvážně kombinuje a nikam nespěchá...po delší době pokus na branku, puk končí na mantinelu a nakonec jej hosté vyhazují.

60:22
    Nicklas Jensen se pokoušel střílet, ale trefil pouze bránícího hráče!

60:06
    Oddechový čas pro domácí.

60:06
    Tomáš Filippi zahrál vysokou holí a v nepravou chvíli oslabuje svůj celek!

60:06
    Ihned po šesti vteřinách donutili domácí k zákroku hostujícího brankáře!

60:01

Ve třetí třetině jsme byli svědky vyrovnání domácího celku. Následně jsme mohli sledovat vyrovnanou hru, kdy místy měli domácí převahu. Magnitogorsk měl však přesilovou hru ve druhé polovině třetiny, kterou však nevyužil a po šedesáti minutách máme stav nerozhodný 3:3!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:19
    Puk ve středním pásmu, Jokerit střídá a pouští se do další útočné akce.

58:36
    Demčenko má puk někde pod výstrojí a rozhodčí bleskurychle přerušují hru.

58:00
    Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny a nejspíše se dočkáme přídavku v podobě prodloužení.

57:20
    Jokerit se snaží v závěru o vytvoření převahy a rozhodnout zápas ještě v normální hrací době.

56:50
    Jegor Jakovlev dostal před brankou hokejkou do tváře, nicméně tento faul v podání Joensuua rozhočí přehlédli.

55:49
    V samotném závěru oslabení přišla tvrdá střela od modré čáry, kterou Niemi viděl a chytá puk, ač mu dobře soupeř clonil.

55:03
    Hosté vybojovali buly a rychle se přesunuly do útoku, kde pilně kombinují.

54:38
    Puk zašlápnutý za brankou Niemiho a rozhodčí následně vykazují hru do středního pásma.

53:47
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Nicklas Jensen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

53:43
    Niemi zažil další horké vteřiny! Puk se nebezpečně odrážel před jeho brankou, nakonec končí odražen k bočnímu mantinelu. Po přerušení následuje komerční přestávka.

52:25
    Domácí s chutí pokračují ve svém tlaku, další střela na branku hostí, která však nyní orazítkovala zadní mantinel.

51:51
    Stav 3:3 a určitě nás čeká zajímavé závěrečné rozuzlení tohoto souboje.
    51:01 Marko ANTTILA - 3:3

51:01
    Jokerit právě vstřelil branku!
    A máme opět srovnáno! Vybojovaný puk za brankou Demčenka znamená branku v podání MARKA ANTTILY. Asistence: Ahti Oksanen a Antti Pihlström.

50:35
    Sledujeme boj o každý centimetr na ledové ploše. Magnitogorsk potřebuje nutně body, ale domácí jim to nehodlají dopřát jen tak zadarmo.

48:51
    John Normana zradil led a upadl na ledovou plochu. Vhazování ve středním pásmu.

48:10
    Nikolaj Kuljomin byl dalším mužem, který využil otevřenější defenzívy soupeře. Niemi však po jeho prvním pokusu dokázal kotouč udržet mezi svými betony.

47:37
    Tomáš Filippi se rozjel do útoku, ale z pravé strany se nedokázal natlačit před brankáře Niemiho.

47:07
    Jokerit se po ubráněném oslabení snaží vrátit ke své aktivní hře a opět si vytvořit tlak na svého soka.

46:06
    Domácí vybojovali puk u mantinelu a vyváží jej do pásma hostů. Žolíci zvládnou tohle oslabení.

45:10
    Nikolaj Kuljomin dobře clonil před Nieminem, ale nedokázal tečovat vysoký puk!

45:00
    Metallurg nastěhovaný v pásmu a snaží se něco vymyslet.

44:22
    Regin v souboji zvedl příliš hokejku a tou udeřil Dronova do hlavy a nyní usedá na trestnou lavici. Magnitogorsk má možnost nyní utlumit tlak Jokeritu.

43:46
    Snad první kontakt Niemiho s pukem ve třetí třetině a to jen tlumil nahození soupeře do rohu kluziště.

43:17
    Hráč Jokeritu se dokázal vytočit zpoza branky, ale střílel do připraveného brankáře.

42:20
    Vzápětí skrumáž a Demčenko spolu s obránci dokázali s vypětím všech sil zastavit puk před brankovou čarou.

41:49
    Viktor Lööv dostal puk na levou stranu, ale nemohl střílet. Demčenko měl dobře pokrytou klec a tak se snažil ještě přihrát před branku na svého spoluhráče, který byl měl lepší pozici v zakončení. Puk neprošel skrze brankoviště.

40:55
    Jokerit začal závěrečnou část útočením. Dvakrát se pokoušel dostat puk na Demčenka, ale vždy před brankou zaúřadovali obránci.

40:01

I druhá třetina přinesla hezký hokej s brankami. Magnitogorsk hned na začátku dohrával přesilovku z první třetiny a krátce před jejím koncem se prosadil Fillipi. Jokerit však dokázal vyrovnat, když si vytvořil tlak na svého soka. Na dané brance měl podíl i obránce David Sklenička. Nicméně zničehonic opět udeřili hosté a zatím vedou těsným rozdílem. Dokáží své vedení udržet a vybojovat potřebné body do tabulky?

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:55
    Závěr druhé třetiny se hodně kouskuje, ale ve zbývajících pěti sekundách už se toho příliš moc nestane a domácí budou muset ve třetí třetině dohánět jedno brankové manko.

39:26
    Jokerit vyhrál buly a ihned započal kombinaci. Následovalo zakončení, které má Demčenko ve své moci.

38:38
    Sergej Mozjakin má po dvou třetinách tři body (1+2). Přidá ještě nějaké další v dnešním zápase?

38:38
    Domácí stále operují s pukem v pásmu Metallurgu, který se sice nyní osvobodil, ale domácí se velmi rychle dostávají zpět.

37:17
    Dobrá střela, která nakonec šla mimo pravou tyčku branky Demčenka.

36:53
    Domácí opět po své inkasované brance tlačí na branku svého soka a nyní jsou často v jeho pásmu.
    34:48 Jegor JAKOVLEV - 2:3

34:48
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Zničehonic Niemi kapituluje v dnešním zápase potřetí. Za jeho záda propadla střela v podání JEGORA JAKOVLEVA. Asistence: Sergej Mozjakin a Andrej Loktionov.

34:41
    Oba útoky se nyní dostaly velmi rychle do útočného pásma, ale ani po jednom z nich nemusel brankář vytahovat svůj zákrok.

32:58
    Niemi odrazil puk za svou branku, kde jej získávají jeho spoluhráči.

32:32
    Jokerit povzbuzen vyrovnávací brankou je stále aktivnějším celkem. Dokážou si vrátit vedení z první třetiny zpět?
    31:02 Saku MÄENALANEN - 2:2

31:02
    Z jejich tlaku se nakonec vyklubala vyrovnávací branka. SAKU MÄENALANEN vystřeli pořádnou dělovku, která šla nad branku. Puk se však odrazil přesně za záda dezorientovaného Demčenka a nakonec si puk sklepl do branky. Kuriózní branka, ale i ty se počítají. Asistence: Veli-Matti Savinainen a David Sklenička.

30:51
    Díky jejich zvýšené aktivitě se probudili i fanoušci v hledišti a ti nyní ženou svůj celek.

30:27
    Domácí mají nyní tlak v pásmu soupeře, ale spíše je to boj podél mantinelu.

29:56
    Demčenko měl nyní hodně práce u své levé tyčky a dvakrát v krátké době za sebou musel odrážet puk za svou branku!

28:57
    Žolíci přečkali toto oslabení bez inkasované branky a nyní operují za brankou Demčenka.

28:00
    Mnoho volného prostoru měl nyní hráč Magnitogorsku na pravé straně, puk se nakonec od někoho před brankou odrazil mimo.

27:14
    Magnitogorsk drží puk, ale zatím jen kombinuje a čeká na vhodnou pozici pro střelbu.

27:00
    Marko Anttila dokázal během oslabení prověřit levé beton Demčenka.

26:23
    Petri Kontiola usedá v dnešním zápase podruhé na trestnou lavici, když se ve střední pásmu dopustil podražení.

26:09
    Domácí od své inkasované, tedy prakticky od začátku druhé třetiny, mají více puk na svých čepelích, ale před Demčenka se příliš nedostávají.

24:37
    Jeden z hráčů upadl po přechodu modré čáry. Rozhodčí nepřerušují, následně se do protiútoku dostal hráč hostí, jehož zakončení bylo tečováno do ochranné sítě.

23:40
    Jokerit byl z pásma Magnitogorsku vytlačen a zkouší novou cestu k brance Demčeka.

22:45
    Bezprostředně po buly si to k brance štrádoval Kozun, Niemi chytá.

22:29
    Andrej Nestrašil byl tím hráčem, který donutil brankáře k zákroku.

22:29
    Nahození z levého úhlu si pohlídal Niemi. Vhazování před jeho brankou.

21:51
    Uvidíme, jak domácí rychle dokáží zareagovat na brzkou druhou branku soupeře.
    20:46 Tomáš FILIPPI - 1:2

20:46
    Zhruba šest vteřin od vypršení přesilové hry se po pěkné přihrávce Mozjakina prosazuje z pravé strany TOMÁŠ FILIPPI. Puk Niemi trochu dokázal zkrotit, ale nakonec propadl mezi jeho nohami do branky. Asistence: Sergej Mozjakin.

20:14
    Hosté pokračují ve své přesilovce a zavážejí puk do pásma Jokeritu.

20:01

Magnitogrsk nakonec nevyužil přesilovku a její zbytek bude dohrávat na začátku druhé třetiny. V první třetině jsme viděli vyrovnanou hru od obou týmů. Oba celky se jednou dokázaly prosadit a vždy jim k tomu pomohla přesilová hra. Za hosty si (prozatím) připsali body za asistenci Tomáš Fillipi a Andrej Nestrašil.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:38
    Jokeritu se podařilo černou gumu vyhodit až k brance Demčenka.

19:19
    Magnitogorsk v pásmu, ale nemá puk zcela pod svou kontrolou.

18:49
    Sami Lepistö v souboji před brankou nechtěně zasáhl soupeře do obličeje a je vyloučen na dvě minuty.

18:05
    Poslední dvě minuty první třetiny. Nyní obě mužstva hrají spíše mezi oběma brankami a ani jedno nechce udělat chybu před koncem první části.

16:38
    Puk se nyní nachází v útočném pásmu Metallurgu, kde o něj probíhá ustavičný souboj.
    15:25 Sergej MOZJAKIN - 1:1

15:25
    I hosté dokázali využít svou přesilovku! Filippi přihrál na levou stranu, kde ke střele napřáhl SERGEJ MOZJAKIN. Asistence: Tomáš Filippi a Andrej Nestrašil.

14:48
    Puk ve středním pásmu, následně až v útočném pásmu Magnitogorsku a domácím se nyní podařilo našetřit cenné vteřiny.

14:18
    Kontiola na ledě a Jokerit již hraje ve čtyřech.

14:12
    Ihned po buly přišla dobrá střela, která šla jen kousek od pravého horního rohu branky!

14:05
    Sklenička vyhodil puk a je vyloučen za zdržování hry.

13:40
    Ani hosté nehrají svou přesilovku špatně, ale nedaří se jim tak rychle kombinovat jako jejich soupeři před malou chvílí. Hráči Jokeritu stačí dobruslovat situace a vykrývat prostory.

12:37
    Niemi nedokázal udržet puk po nahození, nakonec mu pomohla obrana a domácí se následně osvobozují.

12:10
    Nyní však bude následovat i přesilová hra pro Magnitogorsk, Kontiola se provinil sekáním.
    11:18 Veli-Matti SAVINAINEN - 1:0

11:18
    Jokerit tuto přesilovku sehrál velmi výborně. Od začátku držel puk v pásmu a vytvořil si velký tlak. Kombinací doslova umotal soupeře, následně přišla chytrá přihrávka od Regina na střed, kde byl připraven k zakončení VELI-MATTI SAVINAINEN. Asistence: Peter Regin a Brian O'Neill.

10:45
    Dobrá pobídka před branku, ale k puku se nedostal nikdo a ten končí u mantinelu. Jokerit se však stále drží v pásmu.

10:06
    Pavel Dorofejev podrazil Lööva a bude následovat první přesilovka Žolíků.

09:53
    Rychlý útok po pravé straně, hráč Jokeritu si ještě stáhl puk na střelu, ale trefil hráče před sebou.

09:11
    Oba celky zatím velmi pečlivě brání a útočníci mají hodně málo času a prostoru něco vymyslet.

08:45
    Sergej Mozjakin vyslal ránu od modré a tajně doufal, že dojde k teči. Puk se nakonec odrazil někam do rohu kluziště.

07:55
    Nyní převzali iniciativu domácí, ale ani jim se zatím nedaří otevřít skóre dnešního zápasu.

07:10
    Další pokus Jokeritu si vyžádal další zásah Demčenka.

06:43
    Sklenička nyní prověřil svou střelou brankáře Magnitogorsku, který našel puk ve své výstroji.

06:27
    Až nyní Niemi zastavuje puk u své levé tyčky a po hodně dlouhé době přerušuje hru. Je tu prostor pro komerční přestávku.

04:37
    Pasáž hry, kdy se nám hraje již delší dobu bez přerušení. Stále sledujeme hru nahoru a dolů. Ve střelbě je zatím aktivnější hostující celek.

03:39
    Nahozený puk nyní nadělal problémy brankáři Jokeritu, který mu propadl a šel mimo tři tyče!

03:21
    Zatím je to taková "klouzaná" bez větších šancí.

02:53
    Mikko Lehtonen upadl na své modré čáře, ale rychle se dokázal zvednout a odehrát puk do bezpečí.

02:03
    Nahozený puk u své levé tyčky zastavil Niemi a ihned jej z lapačky vytřepal na svého dojíždějícího obránce.

01:15
    Arťom Minulin se dostal ke střele přes obránce a Niemi puk chytil do své lapačky.

01:15
    Máme za sebou vzájemné oťukávání, po kterém se do prvního útoku dostali hosté, Antti Niemi byl pozorný.

00:30
    Začal nám důležitý zápas, zejména pro Magnitogorsk, který potřebuje nutně body k upevnění pozice do play off. Nyní balancuje na osmé poslední postupové příčce.

00:01

Jokerit Helsinky: A. Niemi (Kalninš) – Lehtonen, D. Sklenička, Lepistö (A), Lööv, Kivistö, Eronen – Joensuu, O'Neill, Regin (C) – Haapala, Kontiola, Nicklas Jensen – Savinainen, Norman, Mäenalanen – Oksanen, Anttila (A), Pihlström.

Metallurg Magnitogorsk: Děmčenko (Košečkin) – Matuškin, Minulin, Běreglazov, J. Jakovlev, Dronov, J. Birjukov (A), Antipin – Rožkov, Několenko, Ljubimov – Timkin, Filippi, Dorofejev – A. Nestrašil, Potěchin, O'Dell – N. Kuljomin (A), Loktionov, Kozun – Mozjakin (C).

Rozhodčí: M. Fraňo, J. Hribik – A. Zakharenkov, Y. Ivanov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Helsinský celek pokračuje ve svých dobrých výkonech. Poslední domácí utkání proti Čeljabinsku sice urvali až ve třetí třetině a v zápase dlouho dotahovali těsný náskok soupeře. Nakonec, i díky brance v oslabení, dokázali zvítězit těsným rozdílem 3:2. Následoval výjezd na led Jekatěrinburgu, který skončil výsledkem 4:3. Ač se zdá, že podle výsledku šlo o drama, opak je pravdou! Jokerit měl po celou dobu utkání pevně pod kontrolou a 18 vteřin před koncem ještě vedl 4:1! V čase 19:42 snižoval na rozdíl dvou branek Macek a v čase 19:59 ještě skóre upravil Kučerjavenko.

Magnitogorsk se poslední dobou trápí a nevybral si zrovna nejlepší chvíli pro svou herní krizi. Nyní drží poslední postupové osmé místo do play off. Na devátý Nižněkamsk mají náskok dvou bodů a rozhodně se ještě budou muset hodně snažit, aby se do vyřazovacích bojů kvalifikovali. Posledních deset zápasů se Magnitogorsku bodově moc nedařilo – celkem dokázali nasbírat 7 bodů. Jejich herní krize se tedy protahuje již delší dobu. A právě s Nižněkamskem sehráli poslední zápas a v důležitém zápase o bodový rozdíl padli 0:4! Nižněkamsk tedy stáhl rozdíl na dva body a hodně si řekl o to, aby se potenciálně ještě kvalifikoval do play off. Jestli to bude nakonec na úkor Magnitogorsku, to ukáží následující zbývající kola. A taky hodně napoví dnešní zápas proti Jokeritu. Trápící se Magnitogorsk versus pohodově hrající Jokerit?

Jokerit
    David Sklenička – 1+2 po 20 odehraných zápasech

Tomáš Filippi – 2+5 po 17 odehraných zápasech
    Andrej Nestrašil – 12+10 po 42 odehraných zápasech

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 12. Savinainen (Regin, O'Neill), 32. Mäenalanen (Savinainen, D. Sklenička), 52. Anttila (Oksanen, Pihlström) – 16. Mozjakin (Filippi, A. Nestrašil), 21. Filippi (Mozjakin), 35. J. Jakovlev (Mozjakin, Loktionov), rozh. náj. Kozun