Sprint mužů, 10 km, Anterselva Vítěz: A. Loginov (RUS) (kon.)
konec
MS - Sprint mužů, 10 km, Anterselva

Vítěz: A. Loginov (RUS)

Sobota 15.02.2020, 14:45 • Arena Alto Adige • Mistrovství světa v biatlonu
     
    Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou! (16:34:11)
     
    Co se týče českých závodníků, tak těm se závod ani trochu nepovedl, a to ani na střelnici, ani na trati. Nejlepším z Čechů se tak stal Michal Krčmář, avšak tomu patří v cíli až třicáté deváté místo. V další desítce pořadí se nachází Ondřej Moravce a Jakub Štvrtecký, který patří šestačtyřicáté a sedmačtyřicáté místo. Adam Václavík se neprobojoval do pondělní stíhačky a skončil na šedesáté čtvrté pozici.

    Slováci na tom byli v tomto závodě přece jen o něco lépe. Martin Otčenáš předvedl fantastický závod a zapsal svoje životní maximum, jelikož po čisté střelbě mu patří třináctá pozice! Účast ve stíhačce si ještě vybojoval Šimon Bartko, jenž skončil na třiačtyřicátém místě. Tomáš Hasilla skončil hluboko v poli poražených.
     
    Je konec! A první individuální závod mužů na mistrovství světa v Anterselvě má poněkud překvapivého vítěze! Alexandr Loginov totiž především předvedl čistou střelbu, která ho nakonec katapultovala až na první pozici! Quentin Fillon Maillet také předvedl velmi dobrý závod, který ozdobil hlavně rychlým během. Bohužel pro něj udělal jednu chybu na střelnici, takže mu patří druhé místo. Na bronzové příčce se umístil Martin Fourcade, jehož také ozdobila především čistá střelba, na čtvrté místo měl náskok pouhých tří sekund.

    Největší favorit tohoto závodu, kterým byl bez pochyby Johannes Thingnes Bø, nakonec bere až pátou příčku. Předvedl sice parádní běh v prvním kole, ale v tom posledním spíše vytuhl a na další medaili si bude muset počkat. Pětici doplňuje Tarjei Bø, jenž skončil čtvrtý.
     
    Konečné pořadí:
    1. Alexandr Loginov (RUS) 22:48,1 (0)
    2. Quentin Fillon Maillet (FRA) +6,5 (1)
    3. Martin Fourcade (FRA) +19,5 (0)
    4. Tarjei Bø (NOR) +22,5 (0)
    5. Johannes Thingnes Bø (NOR) +23,9 (1)
    6. Emilien Jacquelin (FRA) +29,8 (1)
    7. Arnd Peiffer (GER) +39,7 (0)
    8. Philipp Horn (GER) +44,4 (2)
    9. Felix Leitner (AUT) +52,1 (0)
    10. Dmitro Pidručnij (UKR) +56,4 (1)
    11. Sebastian Samuelsson (SWE) +1:03,8 (1)
    12. Matvej Jelisejev (RUS) +1:09,1 (1)
    13. Martin Otčenáš (SVK) +1:11,2 (0)
    14. Benedikt Doll (GER) +1:11,6 (3)
    15. Anton Smolski (BLR) +1:13,0 (0)
    16. Scott Gow (CAN) +1:16,3 (1)
    17. Timofej Lapšin (KOR) +1:18,4 (2)
    18. Simon Desthieux (FRA) +1:19,4 (2)
    19. Jesper Nelin (SWE) +1:19,9 (1)
    20. Peppe Femling (SWE) +1:20,8 (1)
    21. Lukas Hofer (ITA) +1:22,3 (2)
    21. Nikita Poršněv (RUS) +1:22,3 (0)
    23. Johannes Dale (NOR) +1:24,1 (2)
    24. Grzegorz Guzik (POL) +1:25,8 (0)
    25. Artěm Prima (UKR) +1:26,4 (1)
    26. Julian Eberhard (AUT) +1:27,9 (2)
    27. Martin Ponsiluoma (SWE) +1:28,1 (3)
    28. Vytautas Strolia (LTU) 1:35,8 (1)
    29. Rok Tršan (SLO) +1:36,7 (1)
    30. Krasimir Anev (BUL) +1:37,7 (2)
    31. Dominik Landertinger (AUT) 1:43,4 (2)
    32. Raman Jaljotnau (BLR) +1:43,5 (1)
    33. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 1:43,6 (3)
    34. Fabien Claude (FRA) +1:44,4 (1)
    35. Erlend Bjøntegaard (NOR) +1:50,1 (3)
    36. Mikita Labastau (BLR) +1:51,7 (0)
    37. Simon Eder (AUT) +1:55,4 (2)
    38. Mario Dolder (SUI) +1:55,8 (2)
    39. Michal Krčmář (CZE) +1:58,0 (2)
    40. Johannes Kühn (GER) +1:59,3 (4)
    ...
    43. Šimon Bartko (SVK) +2:01,3 (2)
    46. Ondřej Moravec (CZE) +2:04,5 (2)
    47. Jakub Štvrtecký (CZE) +2:07,4 (3)
    64. Adam Václavík (CZE) +2:45,4 (3)
    94. Tomáš Hasilla (SVK) +4:13,6 (5)
     
    Na trati se vlastně už nic zajímavého neděje. Čekáme na dojezd posledních čtrnácti závodníků O umístění v desítce je dávno rozhodnuto.
     
    Pořadí po 2. střelbě:
    1. Alexandr Loginov (RUS) 15:41,6 (0)
    2. Quentin Fillon Maillet (FRA) 7,6 (1)
    3. Johannes Thingnes Bø (NOR) +8,2 (1)
    4. Tarjei Bø (NOR) +11,7 (0)
    5. Martin Fourcade (FRA) +12,5 (0)
    ----
    38. Ondřej Moravec (CZE) +1:23,4 (2)
    41. Michal Krčmář (CZE) +1:27,7 (2)
    53. Jakub Štvrtecký (CZE) +1:47,0 (3)
     
    2. Stř
    Adam Václavík už má za sebou také druhou položku a do stíhačky se tento reprezentant nepodívá. Předvedl totiž rovnou dvě chyby...
     
    2. Stř
    Jakov Fak úplně přejel trestné kolo, na což si nakonec vzpomněl. Musel se tedy vrátit a přijde další ztráta, to je chyba zkušeného závodníka.
     
    1. Stř
    Pořadí po 1. střelbě:
    1. Emilien Jacquelin (FRA) +7:47,7 (0)
    2. Tarjei Bø (NOR) +1,7 (0)
    3. Dmitro Pidručnij (UKR) +3,0 (0)
    4. Martin Fourcade (FRA) +3,1 (0)
    5. Alexandr Loginov (RUS) +4,1 (0)
    ----
    50. Ondřej Moravec (CZE) +41,4 (1)
    57. Jakub Štvrtecký (CZE) +45,7 (1)
    58. Adam Václavík (CZE) +46,1 (1)
    68. Michal Krčmář (CZE) +57,7 (2)
     
    Cíl
    Jakub Štvrtecký už má za sebou dojezd do cíle a nyní mu patří třicátá devátá pozice. Tady z toho body dnes nebudou, škoda pro mladého Čecha.
     
    2. Stř
    Anton Smolski také předvádí velmi dobrý výkon a bude mít dnešní závod za nula! Běloruský reprezentant je na skvělé jedenácté pozici.
     
    1. Stř
    Adam Václavík nepředvedl nijak rychlou střelbu, navíc minul hned prvním pokusem.
     
    1. Stř
    Jakov Fak taktéž předvedl čistou ležku, ale na ty nejlepší to zatím nestačí. Slovinský reprezentant je nyní na dvacáté pozici se ztrátou dvaceti sekund.
     
    1. Stř
    Dominik Landertinger předvedl úvodní položku čistě a má šanci na dobrý výsledek.
     
    2. Stř
    Felix Leitner si jede pro dobrý výsledek, kterým by mohlo být umístění v první desítce! Zatím je na devátém místě, moc dobrý závod od Rakušana.
     
    2. Stř
    Jakub Štvrtecký nepředvedl dobrou druhou položku, na které minul rovnou dvakrát. Nyní je 43. Do stíhačky se nejspíše podívá, ale body z toho nebudou.
     
    Cíl
    Emilien Jacquelin nakonec do bojů o medaile nepromluvil. Přesto se ho bude týkat ceremoniál, jelikož je zatím na šesté pozici.
     
    Start
    Jakov Fak je teprve na startu a je to jediný závodník, který by mohl nějak zdramatizovat boj někde na předních příčkách, tak uvidíme.
     
    2. Stř
    Martin Otčenáš předvádí asi nejlepší závod v životě, což je určitě umocněno tím, že to je v rámci MS. Po druhé střelbě je totiž na krásné jedenácté pozici.
     
    2. Stř
    Emilien Jacquelin předvedl jednu chybu, což je pro něj obrovská škoda! Po druhé střelbě je na šestém místě, ale na třetí pozici ztrácí jen čtyři sekundy.

    Denisa Józsová

    Konečné pořadí:
    1. Alexandr Loginov (RUS) 22:48,1 (0)
    2. Quentin Fillon Maillet (FRA) +6,5 (1)
    3. Martin Fourcade (FRA) +19,5 (0)
    4. Tarjei Bø (NOR) +22,5 (0)
    5. Johannes Thingnes Bø (NOR) +23,9 (1)
    6. Emilien Jacquelin (FRA) +29,8 (1)
    7. Arnd Peiffer (GER) +39,7 (0)
    8. Philipp Horn (GER) +44,4 (2)
    9. Felix Leitner (AUT) +52,1 (0)
    10. Dmitro Pidručnij (UKR) +56,4 (1)
    11. Sebastian Samuelsson (SWE) +1:03,8 (1)
    12. Matvej Jelisejev (RUS) +1:09,1 (1)
    13. Martin Otčenáš (SVK) +1:11,2 (0)
    14. Benedikt Doll (GER) +1:11,6 (3)
    15. Anton Smolski (BLR) +1:13,0 (0)
    16. Scott Gow (CAN) +1:16,3 (1)
    17. Timofej Lapšin (KOR) +1:18,4 (2)
    18. Simon Desthieux (FRA) +1:19,4 (2)
    19. Jesper Nelin (SWE) +1:19,9 (1)
    20. Peppe Femling (SWE) +1:20,8 (1)
    21. Lukas Hofer (ITA) +1:22,3 (2)
    21. Nikita Poršněv (RUS) +1:22,3 (0)
    23. Johannes Dale (NOR) +1:24,1 (2)
    24. Grzegorz Guzik (POL) +1:25,8 (0)
    25. Artěm Prima (UKR) +1:26,4 (1)
    26. Julian Eberhard (AUT) +1:27,9 (2)
    27. Martin Ponsiluoma (SWE) +1:28,1 (3)
    28. Vytautas Strolia (LTU) 1:35,8 (1)
    29. Rok Tršan (SLO) +1:36,7 (1)
    30. Krasimir Anev (BUL) +1:37,7 (2)
    31. Dominik Landertinger (AUT) 1:43,4 (2)
    32. Raman Jaljotnau (BLR) +1:43,5 (1)
    33. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 1:43,6 (3)
    34. Fabien Claude (FRA) +1:44,4 (1)
    35. Erlend Bjøntegaard (NOR) +1:50,1 (3)
    36. Mikita Labastau (BLR) +1:51,7 (0)
    37. Simon Eder (AUT) +1:55,4 (2)
    38. Mario Dolder (SUI) +1:55,8 (2)
    39. Michal Krčmář (CZE) +1:58,0 (2)
    40. Johannes Kühn (GER) +1:59,3 (4)
    ...
    43. Šimon Bartko (SVK) +2:01,3 (2)
    46. Ondřej Moravec (CZE) +2:04,5 (2)
    47. Jakub Štvrtecký (CZE) +2:07,4 (3)
    64. Adam Václavík (CZE) +2:45,4 (3)
    94. Tomáš Hasilla (SVK) +4:13,6 (5)

    Pořadí po 2. střelbě:
    1. Alexandr Loginov (RUS) 15:41,6 (0)
    2. Quentin Fillon Maillet (FRA) 7,6 (1)
    3. Johannes Thingnes Bø (NOR) +8,2 (1)
    4. Tarjei Bø (NOR) +11,7 (0)
    5. Martin Fourcade (FRA) +12,5 (0)
    ----
    40. Ondřej Moravec (CZE) +1:23,4 (2)
    43. Michal Krčmář (CZE) +1:27,7 (2)
    55. Jakub Štvrtecký (CZE) +1:47,0 (3)
    65. Adam Václavík (CZE) +1:59,5 (3)

    Pořadí po 1. střelbě:
    1. Emilien Jacquelin (FRA) +7:47,7 (0)
    2. Tarjei Bø (NOR) +1,7 (0)
    3. Dmitro Pidručnij (UKR) +3,0 (0)
    4. Martin Fourcade (FRA) +3,1 (0)
    5. Alexandr Loginov (RUS) +4,1 (0)
    ----
    50. Ondřej Moravec (CZE) +41,4 (1)
    57. Jakub Štvrtecký (CZE) +45,7 (1)
    58. Adam Václavík (CZE) +46,1 (1)
    68. Michal Krčmář (CZE) +57,7 (2)
    Startovní listina:
    1. Lukas Hofer (ITA)
    2. Michal Krčmář (CZE)
    3. Johannes Thingnes Bø (NOR)
    4. Nikita Poršněv (RUS)
    5. Simon Desthieux (FRA)
    6. Tero Seppälä (FIN)
    7. Johannes Dale (NOR)
    8. Quentin Fillon Maillet (FRA)
    9. Sergej Semjonov (UKR)
    10. Mario Dolder (SUI)
    11. Leif Nordgren (USA)
    12. Florent Claude (BEL)
    13. Karol Dombrovski (LTU)
    14. Simon Eder (AUT)
    15. Johannes Kühn (GER)
    16. Sebastian Samuelsson (SWE)
    17. Scott Gow (CAN)
    18. Martin Fourcade (FRA)
    19. Krasimir Anev (BUL)
    20. Benedikt Doll (GER)
    21. Nikita Lobastov (BLR)
    22. Arnd Peiffer (GER)
    23. Tarjei Bø (NOR)
    24. Fang-ming Čcheng (CHN)
    25. Dmitro Pidručnij (UKR)
    26. Roberto Piqueras Garcia (ESP)
    27. Ondřej Moravec (CZE)
    28. Martin Ponsiluoma (SWE)
    29. Artěm Prima (UKR)
    30. Vinny Fountain (GBR)
    31. Su-jung Li (KOR)
    32. Julian Eberhard (AUT)
    33. Zana Oztunc (TUR)
    34. Thierry Langer (BEL)
    35. Miloš Colić (BIH)
    36. Mikito Tačizaki (JPN)
    37. Damir Rastić (SRB)
    38. Olli Hiidensalo (FIN)
    39. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
    40. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
    41. Philipp Horn (GER)
    42. Łukasz Szczurek (POL)
    43. Alexandr Loginov (RUS)
    44. Erlend Bjøntegaard (NOR)
    45. Dominik Windisch (ITA)
    46. Sean Doherty (USA)
    47. Martin Otčenáš (SVK)
    48. Benjamin Weger (SUI)
    49. Vladimir Iliev (BUL)
    50. Alexander Muchin (KAZ)
    51. Stavre Jada (MKD)
    52. Vytautas Strolia (LTU)
    53. Cornel Puchianu (ROU)
    54. Sergej Bočarnikov (BLR)
    55. Rene Zachna (EST)
    56. Sing-jüan Jen (CHN)
    57. Apostolos Angelis (GRE)
    58. Jevgenij Garaničev (RUS)
    59. Emilien Jacquelin (FRA)
    60. Christian Gow (CAN)
    61. Miha Dovžan (SLO)
    62. Dávid Panyik (HUN)
    63. Andrzej Nędza-Kubiniec (POL)
    64. Raman Jaljotnau (BLR)
    65. Soma Gyallai (HUN)
    66. Serafin Wiestner (SUI)
    67. Matvej Jelisejev (RUS)
    68. Thomas Bormolini (ITA)
    69. Šimon Bartko (SVK)
    70. Vladislav Kirejev (KAZ)
    71. Krešimir Crnkovič (CRO)
    72. Tomas Kaukenas (LTU)
    73. Jakub Štvrtecký (CZE)
    74. Rok Tršan (SLO)
    75. Jaakko Olavi Ranta (FIN)
    76. Kalev Ermits (EST)
    77. Kosuke Ozaki (JPN)
    78. Felix Leitner (AUT)
    79. Tom Lahaye-Goffar (BEL)
    80. George Buta (ROU)
    81. Timofej Lapšin (KOR)
    82. Anton Dudčenko (UKR)
    83. Aleksandrs Patrijuks (LAT)
    84. Anton Sinapov (BUL)
    85. Jake Brown (USA)
    86. Mehmet Üstüntaş (TUR)
    87. Jules Burnotte (CAN)
    88. Jesper Nelin (SWE)
    89. Anton Smolski (BLR)
    90. Daniele Cappellari (ITA)
    91. Peppe Femling (SWE)
    92. Grzegorz Guzik (POL)
    93. Raido Ränkel (EST)
    94. Sergej Sirik (KAZ)
    95. Joscha Burkhalter (SUI)
    96. Paul Schommer (USA)
    97. George Marian Coltea (ROU)
    98. Dominik Landertinger (AUT)
    99. Tomáš Hasilla (SVK)
    100. Jakov Fak (SLO)
    101. Dimitar Gerdžikov (BUL)
    102. Klemen Bauer (SLO)
    103. Adam Václavík (CZE)
    104. Bogdan Cymbal (UKR)
    105. Adam Runnalls (CAN)
    106. Roberts Slotinš (LAT)
    107. Kazuki Baišo (JPN)

    Průběžné pořadí sprintu:
    1. Martin Fourcade (FRA) 220 bodů
    2. Simon Desthieux (FRA) 193 b.
    3. Alexandr Loginov (RUS) 191 b.
    4. Quentin Fillon Maillet (FRA) 180 b.
    5. Tarjei Bø (NOR) 176 b.
    ...
    28. Michal Krčmář (CZE) 53 b.
    29. Ondřej Moravec (CZE) 50 b.
    30. Jakub Štvrtecký (CZE) 49 b.
    54. Adam Václavík (CZE) 19 b.
    61. Michal Šlesingr (CZE) 11 b.
    66. Tomáš Krupčík (CZE) 2 b.


    Průběžné pořadí světového poháru:
    1. Martin Fourcade (FRA) 601 bodů
    2. Quentin Fillon Maillet (FRA) 532 b.
    3. Johannes Thingnes Bø (NOR) 482 b.
    4. Simon Desthieux (FRA) 479 b.
    5. Tarjei Bø (NOR) 461 b.
    ...
    22. Michal Krčmář (CZE) 194 b.
    27. Ondřej Moravec (CZE) 142 b.
    45. Jakub Štvrtecký (CZE) 58 b.
    68. Adam Václavík (CZE) 19 b.
    72. Michal Šlesingr (CZE) 12 b.
    75. Tomáš Krupčík (CZE) 7 b.
    80. Martin Otčenáš (SVK) 2 b.