Trenčín – Michalovce 8:1 (kon.) | Nitra – Pohronie 0:0 (kon.) | Sereď – Ružomberok 2:2 (kon.)
ŠKF Sereď
2:2 (0:1)
MFK Ružomberok
Sobota 15.02.2020, 14:00 • FC ViOn Zlaté Moravce • Niké liga • 19. kolo

Ode mne to je již vše, přeji Vám příjemný zbytek soboty a u dalších textových přenosů se budu těšit na počtenou. (16:07:53)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 18:16.

V Zlatých Moravcích v zápase mezi Sereďí a Ružomberokem se body dělí po remíze 2:2. Sereď odehrála druhý poločas o jednoho hráče navíc. V 51. minutě za domácí vyrovnal na 1:1 MORONG. V 67. minutě si vzali hosté vedení zpět zásluhou GERECE. Už to vypadalo, že si Ružomberok poveze všechny tři body domů, ale v závěru nastaveného času po velké chybě hostující obrany vyrovnal na konečných 2:2 VUK.

Sereď si tedy v boji o první šestku tímto výsledkem nepolepšila, Ružomberok i nadále zůstává na 4. místě.

90+6

90+4
    Hosté si mohli vzít vedení zpět. Zsigmund si výborně naběhl na přesný pas a před sebou měl již pouze brankáře, jeho zakončení šlo jen těsně nad branku.

90+3
    Tým ŠKF Sereď právě vstřelil branku! Je vyrovnáno. Tak se přeci jen Sereďi podařilo vyrovnat, což může hosty mrzet. Obrana Ružomberok chybovala a nechala míč propadnout na volného MATEJE VUKA, který se výborně zorientoval v pokutovém území a poslal míč do sítě – 2:2. Nová posila domácích si tak otevírá gólový účet ve Fortuna lize.

90+2
    Ošetření si nyní vyžádal hostující kapitán a to se domácím vůbec nelíbí.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Tihomir Kostadinov, přichází Alex Holub.

89
    Běží nám poslední minuta řádné hrací doby, uvidíme kolik rozhodčí Sedlák nastaví navíc.

88
    Závěr zápasu se nám kouskuje, což hostům vyhovuje. Sereď si nedokáže vytvořit souvislejší tlak.

87
    Žlutou kartu dostává Ivan Krajčirík (MFK Ružomberok).

86
    Žlutou kartu dostává Lukáš Kojnok (MFK Ružomberok).

85
    Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Štefan Gerec, přichází Ondřej Novotný.

84
    Ružomberok se drží na útočné polovině s míče na svých kopačkách a to hostům stačí.

83
    Žlutou kartu dostává Senad Jarovič (ŠKF iClinic Sereď).

83
    Střídání v týmu ŠKF iClinic Sereď: ze hřiště odchází Tomás Dabó, přichází Panagiotis Louka.

82
    Momentálně sledujeme kombinační hru domácích na útočné polovině.

81
    Rozebíhá se poslední desetiminutovka druhého poločasu, rozhodčí ještě určitě něco nastaví.

80
    Dnešní utkání sleduje 316 diváků.

79
    Žlutou kartu dostává Nicolas Šumský (ŠKF iClinic Sereď).

78
    Čas na vyrovnání se domácím začíná krátit. Ružomberok je nadále v obraně velmi pozorný a postupem času se začíná soustředit pouze na obranu.

77
    Střídání v týmu ŠKF iClinic Sereď: ze hřiště odchází Alex Iván, přichází Matej Vuk.

76
    Míč z centru si sebral Krajčirík.

75
    Přízemní střela domácích byla sražena na rohový kop.

74
    Hraje se nám také jinde. Nitra zatím hraje s Pohroním 0:0 a Trenčín, který hraje domácí zápasy v Žilině, zatím deklasuje Michalovce 6:1.

73
    Další nepřesný útok domácích a míč končí u Krajčiríka, ten s rozehrávkou nikterak nespěchá.

71
    Sereď tedy opět prohrává o jednu branku a bude muset opět zabrat, aby skóre vyrovnala.

70
    Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Ladislav Almási, přichází Tomáš Bobček.

68
    Střídání v týmu ŠKF iClinic Sereď: ze hřiště odchází Filip Duranski, přichází Filip Pankarićan.

67
    Ružomberok právě vstřelil branku!
    Ružomberok se vrací zpět do vedení. Hosté zahráli rohový kop, který sice Sereď ubránila, ale další centr do vápna Kanuriče již hlavou do sítě poslal ŠTEFAN GEREC – 1:2.

66
    Hosté jsou na míči a snaží se co nejdéle kombinovat na útočné polovině.

65
    Tempo hry výrazně opadá. Hosté to vypadá, že jim bod stačí a domácím nějak dochází "šťáva".

64
    Do delší době se dostal do útoku také Ružomberok, nic zajímavého na útočné polovině ovšem nevymyslel.

63
    Další odkop hostujícího týmu, ale další útok Sereďi se již valí.

61
    Sereď je opět usazena na útočné polovině, hosté nyní vytáhli napadání, což dělá domácím velké problémy.

61
    Dabó centroval do vápna, ale hostující obrana odvrátila míč do bezpečí.

60
    Hodina z utkání je již minulostí a stále nám svítí skóre 1:1.

58
    Nepřesný míč končí v rukavicích Krajčiríka.

57
    Sereď znovu na útočné polovině.

56
    Hlavní rozhodčí dává hostujícímu hráči žlutou kartu za protesty.

56
    Takáč se těžko zvedá ze země po tvrdém zákroku. Protesty hostujícího týmu k hlavnímu rozhodčímu jsou zbytečné.

55
    Žlutou kartu dostává Ľubomír Michalík (ŠKF iClinic Sereď).

54
    Sereď zahrála rohový kop, jeho výsledkem byla nepřesná hlavička.

53
    Domácí fanoušci se také probudili. Ružomberok je nyní pod velkým tlakem.

52
    Sereď se snaží o další zteč hostující branky.

51
    Tým ŠKF Sereď právě vstřelil branku! Je vyrovnáno. Sereď získala velmi zajímavý volný kop, z pravé strany vyslal přesný centr Iván, ve zmatku před Krajčiríkem se nejlépe zorientoval ADAM MORONG, který poslal míč do sítě – 1:1.

50
    Žlutou kartu dostává Filip Twardzik (MFK Ružomberok).

50
    Útočný faul domácích, rychlá rozehrávka hostů však nevyšla a tak hrají opět hráči Sereďi.

49
    Po nedovoleném zákroku zahrávají hosté přímý kop na útočné polovině, ale nic zajímavého z toho nebylo.

48
    Žlutou kartu dostává Filip Duranski (ŠKF iClinic Sereď).

47
    Ani jeden z trenéru do druhého poločasu nestřídal.

46
    Výkop měli hosté, kteří druhý poločas odehrají pouze s deseti hráči na hrací ploše.

46

Oba týmy jsou již zpět na hrací ploše, za chvilku začne druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 15:03.

První poločas ve Zlatých Moravcích je již minulostí. Ružomberok vyhrává nad Sereďí 1:0, když se z přímého volného kopu trefil kapitán hostí FILIP TWARDZIK. Závěr poločasu patřil domácím, ti však z vyložené šance nedokázali srovnat a tak si na branky budou muset počkat nejspíše do druhého poločasu.

Ve 42. minutě viděl druhou žlutou kartu v krátkém sledu Mojžiš a tak bude muset Ružomberok odehrát druhý poločas s deseti hráči na hrací ploše.

45+1

45+1
    Sereď mohla udeřit v samém závěru poločasu. Hosté propadli v obraně a do šance se dostala dvojice domácích hráčů, míč již směřoval do branky, ale na brankové čáře ještě zasáhl Zsigmund, který hlavou poslal míč do bezpečí.

45
    Rozhodčí nastaví 1 minutu.

43
    Krajčirík měl nyní velké problémy. Nebezpečný centr do vápna mu vypadl a moc nechybělo, aby domácí dokázali zakončit. Brankář hostů se však dokázal rychle zorientovat a míč dokázal dostat pod svojí kontrolu.

42
    Tak tohle je velmi nepříjemné pro Ružomberok. Mojžiš dostává v krátkém sledu druhou žlutou kartu a toto utkání pro něj končí.

42
    Domácí se snaží, ale zatím jsou v koncovce "jalový", což musejí do druhého poločasu napravit, pokud chtějí z tohoto utkání nějaké body.

41
    Rohový kop domácích nic nepřinesl.

40
    Sereď získala další přímý kop. Centrovaný míč skončil pouze v rukavicích Krajčiríka.

39
    Žlutou kartu dostává Alexander Mojžiš (MFK Ružomberok).

38
    Další přímý volný kop domácích mířil do vápna, kde si míč našel hlavičkou Michalík, jeho zakončení mířilo pouze vysoko nad branku.

37
    Krajčirík nedokázal sebrat míč ze vzduchu, naštěstí pro Ružomberok odkopl míč do bezpečí Takáč.

36
    Sereď zahrávala standardní situaci do vápna, kde si obrana hostů poradila, ale zahrála míč pouze na rohový kop.

35
    Domácí se snaží do konce poločasu o vyrovnání, zatím pouze naráží na pevnou obranu a bezchybného Krajčiríka.

34
    Jarovič se dostal ve vápně k míči, jeho slabý pokus z úhlu byl lehkou kořistí pro Krajčiríka.

33
    Hosté si nerozuměli u postranní čáry a u míče jsou opět domácí.

32
    Sereď nyní dobývá obranu soupeře. Hostující obrana je zatím pevná.

31
    Útok domácích nyní zastavuje útočný faul.

30
    Půlhodina utkání je již minulostí. Hosté vedou díky brance Twardzika z 23. minuty 0:1.

29
    Gerec to vzal na sebe, přes Michalíka nepřešel. Pokus o rychlý útok Sereďi také nevyšel.

28
    Míč na přední tyč nic vážného pro Krajčiríka nepřinesl.

27
    Centr do vápna odvrátil Čurma, pouze na rohový kop.

26
    Nepřesná přihrávka hostů dává míč na domácí kopačky.

25
    Hosté kombinují na útočné polovině a nikterak dopředu nespěchají.

24
    Sereď se snaží o rychlou odpověď, ale domácí zatím kombinují na střelu hrací plochy.

23
    A máme tu úvodní branku tohoto utkání. Přímý volný kop si vzal na starost kapitán FILIP TWARDZIK, který přízemní střelou prostřeluje Kanuriče, ten se marně po jeho zakončení natahoval, míč zapadl přesně k tyči – 0:1.

22
    Hosté si z dalšího útoku vybojovali přímý volný kop.

21
    Po rohové kopu reklamovali hosté ruku. Rozhodčí byl celé situaci blízko, ale ruku Moronga nepíská. Na slovenských trávnících ještě systém VAR není.

20
    Kanurič nyní zachránil svůj tým od střeleného gólu. Po skvělé kombinaci v pokutovém území se dostal k zakončení Mojžíš, jeho střelu pod břevno vyrazil domácí brankář konečky prstů na rohový kop.

19
    Špehar našel přihrávkou Jaroviče, jeho střela byla nepřesná a je z toho pouze odkop od branky.

18
    Sereď se drží na útočné polovině a rychlými přihrávkami se snaží rozpohybovat hostující obranu.

17
    Nepřesný nákop domácích končí až u Krajčiríka.

16
    Také první rohový rok hostů nic nepřinesl.

15
    První dobrá šance v tomto utkání. Gerec si výborně naběhl za obranu a postupoval sám na Kanuriče, ale prováhal šanci na zakončení a poté výborným obranným zákrokem zakročil za svého brankáře Michalík.

15
    Dva rohové kopy domácích v krátkém sledu nic vážného pro branku Krajčiríka nepřinesly.

14
    Nyní musel Kostadinov pomoci také v obraně, když na poslední chvíli odpálil míč od Duranskiho, který se již dostával do dobré šance.

13
    Kostadinov si pomohl při zpracování rukou a proto hlavní rozhodčí hru přerušuje a dává míč domácím.

12
    Rychlý protiútok domácích končí útočným faulem.

11
    Kojnok posílal střílený centr do vápna Sereďi, domácí obrana míč poslala do bezpečí.

10
    Prvních deset minut utkání máme za sebou, zatím bez vážnějších šancí na obou stranách. U míče jsou nadále hráči hostí.

9
    Ružomberok kombinuje na vlastní polovině a snaží se otevřít domácí obranu.

8
    Zajímavý centr posílal do vápna ze začátku velmi aktivní Dabó, ale i v tomto případě si obrana hostů dokázala poradit.

7
    Rychlý útok Ružomberok nyní zastavila nepřesná kombinace.

6
    Další dlouhý aut v podání Daba, ale i tentokrát skončil míč pouze v rukavicích Krajčiríka.

5
    Čurma tvrdým skluzem zastavil útok domácích na středu hřiště. Hlavní rozhodčí mu důrazně domlouvá.

4
    První útok hostí také nic vážného pro branku Kanuriče nepřinesl.

3
    Morong se po pravé straně dostat do útoku a tam vybojoval autové vhazování. Dlouhý aut Daba až do vápna hostů nic domácím nepřinesl.

2
    V domácí sestavě se během zimní přestávky událo několik změn, uvidíme jak si nová jména povedou v domácím dresu v prvním jarním utkání. Terén na hřišti ve Zlatých Moravcích není zrovna v ideálním stavu.

1
    Úvodní výkop měli domácí hráči, kteří nastupují v červených a hosté v bílých dresech.

1

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Za malou chvilku vypukne samotné utkání.

ŠKF iClinic Sereď: Kanurić – T. Dabó, Michalík, Hučko, Slaninka – Šumský, Duranski – Morong, Špehar, Iván – Jarovič.
    Náhradníci: Penksa – Rorič, Ba, Mečiar, Louka, Vuk, Pankarićan.

MFK Ružomberok: Krajčirík – Čurma, Mrva, Twardzik (C) – Kojnok, Kostadinov, Zsigmund, Takáč, Mojžiš – Gerec, Almási.
    Náhradníci: Macík – Kmeť, Bobček, Novotný, Jedinák, Múdry, Holub.

Rozhodčí: Sedlák D. – Weiss E., Jánošík P. – Ochotnický P..

Vzájemné zápasy

2019 Ružomberok – Sereď 1:1
    2019 Ružomberok – Sereď 1:0
    2019 Sereď – Ružomberok 0:1

Ružomberok

MFK se po 18. kolech nachází na 4. místě z 12. Ružomberok si zatím připsal bilanci 6-7-5 při skóre 22:23. Nejlepším střelcem týmu je český záložník Filip Twardzik s 5 brankami. Na venkovním hřišti si Ružomberok připsal z 9 zápasů bilanci 5-2-2 při skóre 13:12.

Vybrané výsledky ze zimní přípravy

Ostrava – Ružomberok 0:4
    Altach – Ružomberok 3:1
    C. Krakow – Ružomberok 1:2
    Austria Vídeň – Ružomberok 4:1

Sereď

ŠKF se po 18 kolech nachází na 10. místě z 12. Sereď má bilanci 4-6-8 při skóre 17:26. Nejlepším střelcem týmu je chorvatský útočník Dino Špehar se 3 brankami. Na domácím trávníku si ŠKF iClinic Sereď připsal z 9 zápasů bilanci 3-3-3 při skóre 11:14.

Zlín – Sereď 2:1
    Sereď – Škendrija 2:3
    Slavia Sofie – Sereď 1:1
    Lechia Gdaňsk – Sereď 2:1
    Sereď – Lvov 0:3

Příjemné sobotní odpoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z 19. kola Slovenské Fortuna Ligy, která se probouzí ze zimního spánku a přinese duel mezi ŠKF iClinic Sereď vs. MFK Ružomberok. Výkop je stanoven na 14:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.