Sevilla – Espanyol 2:2 (kon.) | Leganés – Real Betis 0:0 (kon.) | Ath. Bilbao – Osasuna 0:1 (kon.)
Real Madrid – Celta Vigo 2:2 (kon.)
Athletic Bilbao
0:1 (0:1)
CA Osasuna
Neděle 16.02.2020, 18:30 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španělská LaLiga • 24. kolo

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 7:2. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 14:20.

Fotbalisté Osasuny Pamplona vítězí v baskickém derby nad Athleticem Bilbao, o výhře hostů rozhodl v 29. minutě po dobře sehrané standardní situaci Oier.

Athletic se dlouho těžce prosazoval, ve druhém poločase domácí ale dvakrát trefili brankovou konstrukci, nakonec se jim vyrovnat nepovedlo a už devět zápasů čekají na ligové vítězství.

Osasuna se dnešní výhrou bodově dotáhla na svého soupeře, oba týmy tak jsou přesně na přelomu první a druhé poloviny tabulky na desáté a jedenácté pozici.

Hráčem zápasu je vyhlášen Pervis Estupiňán.

90+3

90+3
    Berchiche našel svým centrem Aritze Adurize, jenž hlavičkuje do tyče! Obrovské štěstí pro Osasunu!

90+1
    Rozhodčí Pablo González oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.

90+1
    Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Oier, přichází Fran Mérida.

90
    Po závaru v pokutovém území se do zajímavé příležitosti dostal Ander Capa, jeho ránu ale vyráží brankář Herrera!

89
    Capův centr postrádal přesnost, domácí se ale zase ujali odraženého míče a nadále se snaží vyrovnat.

88
    Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Nacho Vidal, přichází David García.

86
    Yuri Berchiche byl sražen těsně před pokutovým územím při zajímavém individuálním průniku, odpískání faulu se ale nedočkal.

85
    Nakonec se ale hosté bez větších komplikací ubránili.

84
    Nacho Vidal zahrál rukou vedle vlastního pokutového území, to může být nebezpečná standardní situace pro Bilbao.

83
    Domácí si přihrávají na útočné polovině, s výjimkou nedávné Williamsovy hlavičky ale marně dobývají zahuštěnou tvrz před pokutovým územím Osasuny.

82
    Na střelecké pokusy Athletic vede 6:5, za více než osmdesát minut hry to ale není zrovna bohatá statistika.

80
    Žlutou kartu dostává Aritz Aduriz (Athletic Bilbao).

Aduriz si počínal nedovoleně v souboji s Oierem, ten ale celou situaci zároveň výrazně přihrál.

79
    Iňaki Williams měl na hlavě vyrovnání, z ideální pozice ale míří jen do brankáře Herrery! To byla obrovská příležitost domácích.