Lyon – Štrasburk 1:1 (kon.) | Brest – Saint-Étienne 3:2 (kon.) | Remeš – Rennes 1:0 (kon.)
Lille – Marseille 1:2 (kon.)
Stade Brestois 29
3:2 (3:0)
AS Saint-Étienne
Neděle 16.02.2020, 17:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 25. kolo

Viděli jsme diametrálně odlišné poločasy. V prvním byl jasně lepší domácí tým, v druhém byl mírně lepší tým hostující. Suma sumárum nakonec zasloužený výsledek. (19:01:56)

90+3

90+2
    Bouanga zajímavě centroval do vápna, ale žádného spoluhráče tímto prudkým centrem nenašel. Vypadá to, že domácí již k vítězství dojdou.

90
    Nastavovat se budou tři minuty, hosté mají tedy poslední šanci se zápasem něco udělat.

89
    Kombinace Saint-Étienne je teď velmi zdlouhavá, a když už přijde nějaký přímější pokus o překvapení a překonání obrany, přijde velká nepřesnost.

88
    Řada nepřesností teď zastavilo několik útoků hostů za sebou, Brest si výsledek v poklidu hlídá.

86
    Zatím to nevypadá na nějaký větší tlak Saint-Étienne, hra se neustále přerušuje a kvůli tomu se hosté nemohou dostat do pořádného tlaku.

85
    Cardona se potýká s křečemi, a tak musí být po krátkém ošetření nahrazen. Do hry jde Magnetti.

82
    Bývalý hráč Crystal Palace Cabaye dojel na útočné polovině protihráče a dostává upozornění v podobě žluté karty.

80
    Očividně velmi unaveného Boudebouze nahrazuje Benkhedim.

78
    Court se pokusil o štěstí z dálky z voleje a pokus to nebyl vůbec marný. Skončil přibližně metr vedle tyče.

77
    Hra je v poslední době velmi vyrovnaná, každý útok vypadá nebezpečně.

75
    Odchází Grandsir, do hry jde Court.

71
    Do další akce se tlačil znovu Diony, ale nepohlídal si své postavení a skončil v ofsajdu.
    70. Loïs DIONY - 3:2

70
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!

Střídající DIONY splnil svůj úkol a využil přihrávku Cabayeho. Ani dotírající protihráč mu nezabránil v uvolnění se a zakončení na přední tyč.

67
    Krátce po minulé akci se Cardona dostal tentokrát do mnohem nebezpečnější šance, převzal přihrávku na hraně vápna, vnikl do něho a pokusil se překvapit brankáře, ten však se střelou počítal a neměl problém.

66
    Slibně se rozvíjející protiútok založil Cardona, ale celá akce nakonec byla zbržděna a nic z ní nebylo.

63
    Bouanga se výtečně uvolnil ve vápně a rychlou střelou vyděsil gólmana Larsonneura. Ten ale ukázal svůj skvělý reflex a pokus vytěsnil mimo tři tyče.

Filip Chaloupecký

Branky: 21. Lasne (Grandsir), 38. Charbonnier (Perraud), 43. Cardona (Charbonnier) – 53. Bouanga (pen.), 70. Diony (Cabaye)

Karty:   51. Chardonnet (BST), 54. Larsonneur (BST) – 2. Macon (SET), 54. Bouanga (SET), 82. Cabaye (SET)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:7. Rohy: 0:5. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 10:10.
    Stade Brestois 29: Larsonneur – Belaud (C), Chardonnet, Duverne, Perraud – Lasne, Belkebla, Battocchio, Cardona (85. Magnetti), Grandsir (75. Court) – Charbonnier.
    Náhradníci: Léon – Ludovic Baal, Bain, Magnetti, Faussurier, Court, A. Mendy.

AS Saint-Étienne: Ruffier (C) – Fofana, Saliba, Kolodziejczak, Macon (46. Honorat) – Boudebouz (80. Benkhedim), M'Vila, Cabaye, M. Camara, Bouanga – Abi (46. Diony).
    Náhradníci: Moulin – Debuchy, Perrin, Gabriel Silva, Benkhedim, Diony, Honorat.

Rozhodčí: Wattellier