Tampa – Philadelphia 5:3 (kon.) | Florida – Edmonton 1:4 (kon.) | Minnesota – San Jose 0:2 (kon.)
Montreal – Dallas 3:4 (po pr.) | Ottawa – Toronto 2:4 (kon.) | Colorado – Los Angeles 1:3 (kon.)
Calgary – Chicago 4:8 (kon.) | Arizona – Washington 3:1 (kon.) | Vegas – NY Islanders 1:0 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 5:1 (kon.) | NY Rangers – Boston 1:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 3:4 (po pr.)
Vancouver – Anaheim 1:5 (kon.)
Ottawa Senators
2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Toronto Maple Leafs
Neděle 16.02.2020, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Utkání mezi Ottawou a Torontem je u konce. K překvapení nedošlo, jelikož dva body získalo po výhře 4:2 Toronto. Hosté ve 32. minutě vedli už 0:3, ovšem skvělá druhá polovina zápasu v podání domácích skóre změnila. Ottawa v závěrečné powerplay ztrácela už jen branku, ale gól do prázdné klece přecejen vsítili hosté. Ottawa se tak stále nepřehoupla přes hranici padesáti získaných bodů.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle! (03:50:50)

Hvězdy zápasu:

1. William Nylander (Toronto) 1+0
    2. Jack Campbell (Toronto) 2 inkasované góly, 25 zákroků
    3. Craig Anderson (Ottawa) 0 inkasovaných gólů, 14 zákroků.

Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

59:42
    Tkachuk se před bránou neprosadil. To už vypadá s Torontem velmi dobře.

59:15
    Domácí to ještě zkouší bez brankáře. Nyní vybojovali útočnou třetinu, avšak času už zbývá velmi málo.
    58:46 Mitchell MARNER - 2:4

58:46
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Gól do prázdné brány střílí MITCHELL MARNER. Hostující hráč získal puk na svou hůl a těsně před vlastní modrou čárou krásným obloučkem dopravil puk až do brány soupeře. 2:4. Asistence: Auston Matthews.

58:12
    Anderson je na střídačce. Ottawa to zkouší v šesti hráčích v poli.

57:59
    Tavares napadal až za bránou Ottawy. Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí periody.

57:19
    Bojuje se u mantinelu ve třetině Toronta. Ottawě zatím závěrečné minuty celkem vychází, protože Torontu pořádně zatápí.

56:57
    Brownův pokus skončil nad horní tyčí. Následovalo vyhození Jasona Spezzy na zakázané uvolnění.

56:16
    Obrana hostů se úplně otevřela. To byla voda na mlýn pro rozjetého Pageaua, jenž se dostal do skvělé pozice. Jack Campbell ale máchl lapačkou a předvedl parádní zákrok.

56:02
    Travis Dermott si nabruslil do skvělé pozice. Anderson ale ramenem vyrazil puk do ochranné sítě. Před námi je poslední komerční přestávka.

55:36
    Ottawa zabrala a už se usadila v pásmu soupeře. Vypadá to, že závěrečné minuty budou velice zajímavé.

55:18

54:34
    Craig Anderson znovu čaroval. Zach Hyman se dostal do samostatného úniku, který však neproměnil v gól. Anderson nechal vzpomenout na Martina Brodeura a parádním zákrokem lapačkou rozdováděl domácí publikum.

54:17
    Senators se pro puk musí vracet. Anderson svým spoluhráčům pomáhá s rozehrávkou.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 37. Co. Brown (Naměstnikov, Tierney), 50. Goloubef (Chabot, B. Tkachuk) – 5. Matthews (Hyman, Dermott), 22. Muzzin (Kerfoot, Liljegren), 32. W. Nylander (Tavares), 59. Marner (Matthews)

Ottawa Senators: M. Högberg (32. C. Anderson) – Chabot (A), Hainsey (A), N. Zajcev, Reilly, DeMelo, Goloubef – Duclair, Anisimov, N. Paul – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – Batherson, Tierney, Naměstnikov – Sabourin, White, Ennis.
    Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Andersen) – Holl, Muzzin, Barrie, Dermott, Liljegren, Sandin – Marner (A), Matthews (A), Hyman – Kerfoot, Tavares (C), W. Nylander – Kapanen, Spezza, Engvall – Timashov, F. Gauthier, Clifford.

Rozhodčí: Charron, Hanson – Cormier, Racicot

Diváci: 18 544