Tampa – Philadelphia 5:3 (kon.) | Florida – Edmonton 1:4 (kon.) | Minnesota – San Jose 0:2 (kon.)
Montreal – Dallas 3:4 (po pr.) | Ottawa – Toronto 2:4 (kon.) | Colorado – Los Angeles 1:3 (kon.)
Calgary – Chicago 4:8 (kon.) | Arizona – Washington 3:1 (kon.) | Vegas – NY Islanders 1:0 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 5:1 (kon.) | NY Rangers – Boston 1:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 3:4 (po pr.)
Vancouver – Anaheim 1:5 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:4 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Edmonton Oilers
Neděle 16.02.2020, 22:10 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je z mé strany již vše, přeji dobrou noc a příště na počtenou! (00:44:00)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Leon Draisaitl (EDM) 1+2
    2. Sebastian Aho (CAR) 2+1
    3. Jaccob Slavin (CAR) 0+2

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Martin Nečas (CAR) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:48

Canes se zhruba pět minut před koncem třetí třetiny podařilo zásluhou Sebastiana Aha vyrovnat na 3:3, zápas tak šel do prodloužení. V něm měla navrch Carolina, svěřenci Roda Brind'Amoura ale nedokázali využít několik obrovských příležitostí. Po sérii skvělých zákroků Mikea Smithe se Oilers vydali do protiútoku a Josh Archibald svým druhým gólem v zápase rozhodl o vítězství Edmontonu.

63:57 Josh ARCHIBALD - 3:4

63:57
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Nedáš – dostaneš! Leon Draisaitl se vydal kupředu po pravém křídle a poté nahodil puk do předbrankového prostoru, kam si sjel JOSH ARCHIBALD a tváří v tvář Reimerovi se nezmýlil! Asistence: Leon Draisaitl.

63:25
    Sebastian Aho ujížděl sám na Smithe, edmontonský gólman ale jeho pokus o blafák přečetl a ještě udržel Oilers ve hře!

62:49
    Na Erika Haulu zívala odkrytá edmontonská branka, domácí útočník ale na pravém kruhu promáchl!

61:58
    Nečas se dostal do úniku, místo střely ale zvolil přihrávku na z druhé vlny si najíždějícího Sebastiana Aha. Gól z toho není!

61:10
    Leon Draisaitl ujel všem hráčům Caroliny, ke střele se ale nakonec nedostal, načež vrátil puk Klefbomovi.

60:21
    Teuvo Teräväinen z mezikruží neuspěl a na druhé straně se dostal ke střele z levého kruhu Kailer Yamamoto, jeho pokus ale zblokoval Aho.

60:01

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:26
    Kotouč skončil na edmontonské střídačce, už je velmi pravděpodobné, že utkání půjde do prodloužení.

58:32
    Adam Larsson vyhodil puk do útočné třetiny, kde se černé pryže zmocnil Brett Pesce. Do konce třetí třetiny zbývá už jen necelých 90 sekund!

57:51
    Gardinerovo nahození od modré bylo zblokováno a nikdo v červeném dresu se k dorážce nedostal.

57:25
    Nahození Ryana Nugenta-Hopkinse do útočné třetiny bylo přizvednuto do ochranné sítě, vhazovat se bude po Reimerově levici.

56:34
    Haydn Fleury zastavil průnik Yamamota a okamžitě založil protiakci Hurricanes, kterou teď po levém křídle táhne Martin Nečas.

55:46
    Riley Sheahan to zkusil z levého kruhu, jeho přízemní střela ale byla pro Reimera snadným soustem.
    54:58 Sebastian AHO - 3:3

54:58
    Carolina právě vstřelila branku!
    Zničehonic se ale Hurricanes podařilo vyrovnat! Andrej Svečnikov obkroužil branku Oilers a poté našel v předbrankového prostoru SEBASTIANA AHA, který z krkolomné pozice protlačil kotouč za záda Mikea Smithe. Asistence: Andrej Svečnikov a Teuvo Teräväinen.

54:37
    Domácí teď jen odevzdali kotouč edmontonským zadákům.

54:03
    K dorážce Chiassonovy střely se v mezikruží dostal Riley Sheahan, který v obrovské šanci trefil tyčku!

53:38
    Přesilovka Canes je u konce, tlak domácích ale pokračuje. Čas na vyrovnání se celku z města Raleigh začíná krátit...

52:50
    Martin Nečas dostal nabito na levý kruh, z levého kruhu ale poslal puk jen do Smithových betonů.

52:27
    Gardiner nedokázal udržet puk v útočném pásmu, načež jej Archibald zahnal až do vlastní třetiny.

51:46
    Ryan Dzingel se zjevil sám před Smithem, z nějakých tří metrů ale edmontonského gólmana nepřekonal!

51:14
    Ahovu střelu od modré Smith vyrazil pouze nad sebe, kotouč nakonec skončil na horní síťce.

50:43
    Colby Cave (EDM) v útočném pásmu zbytečně podrazil Wallmarka, Oilers tak půjdou opět do čtyř.

50:03
    Archibald si nabruslil do útočného pásma, tam ale nebyl žádný jiný hráč Edmontonu, a tak hostující forvard zařadil zpátečku a vrátil puk obráncům.

49:06
    Andrej Svečnikov v útočném pásmu ztratil rovnováhu, načež hosté poslali puk do bezpečí a oba týmy mohou vystřídat.

48:21
    Haasovo nahození za vlastní brankou zachytil James Reimer a ihned poté rozehrál, Hurricanes rychle zakládají další protiútok.

47:42
    Gardinerova rána od modré postrádala přesnost, načež se Jujhar Khaira vrátil zpět do hry. Přesilovka Hurricanes je u konce.

47:13
    Kotouč opět letí směrem ke svatyni Caroliny, tentokrát se o to postaral Riley Sheahan.

46:45
    Leon Draisaitl vyhodil puk až k Reimerovi, tato přesilovka zatím Hurricanes příliš nevychází.

46:19
    Teuvo Teräväinen nabil na pravý kruh Svečnikovovi, který vypálil z voleje, Mike Smith se ale včas přemístil a jistě zasáhl.

45:56
    Oilers se osvobozují.

45:30
    Skutečně tomu tak je, Khaira (EDM) půjde pykat na dvě minuty za držení Haydna Fleuryho.

44:50
    Ponechaná výhoda pro Carolinu, vypadá to, že na trestnou lavici zamíří Jujhar Khaira.

43:55
    Právě Williams teď zakládá další akci Hurricanes, jeho spoluhráči mezi tím ještě dostřídávají.

43:09
    To už neplatí, Mike Smith si ale s pokusem veterána Justina Williamse z ostrého úhlu bez potíží poradil.

42:18
    Puk se neustále stěhuje ze strany na stranu, ani jeden z brankářů zatím v závěrečné dvacetiminutovce nemusel zasahovat.

41:22
    Darnell Nurse krouží s pukem na hokejce ve vlastním pásmu, na začátku třetí třetiny se na ledě nic zajímavého neděje.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 23:57.

Ve druhé třetině se Carolina opět dostala do vedení, tentokrát zásluhou Sebastiana Aha. Poté se ale dvakrát v krátkém časovém sledu nechal hloupě vyloučit Erik Haula a začaly se dít věci. První přesilovku ještě Oilers nevyužili, tu druhou už ale ano a ani ne o 30 sekund později přidali hosté další gól.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:55
    Larsson si pohlídal Teräväinena a nepustil jej do zakončení.

39:28
    Hra byla opět přerušena a ještě nás čeká jedna komerční přestávka.

38:41
    Hurricanes poslali puk na zakázané uvolnění, necelou minutu a půl před druhou sirénou se bude vhazovat v útočném pásmu Edmontonu.

37:58
    Warren Foegele se po levém křídle natlačil do zakončení, na Mikea Smithe ale nevyzrál – poslal totiž puk přímo do jeho výstroje.

37:03
    Jaccob Slavin byl úplně sám mezi kruhy, místo střely ale zvolil přihrávku na pravou stranu, kde navíc ani nebyl nikdo v červeném dresu.

35:56
    Yamamoto s Draisaitlem opět dostali puk do útočné třetiny, tentokrát z toho ale žádné nebezpečí pro Jamese Reimera nepramenilo.
    35:01 Josh ARCHIBALD - 2:3

35:01
    No a Edmonton rázem vede, to jsou věci! Po bídné rozehrávce Caroliny vybojoval puk v útočném pásmu Benson a povedenou přihrávkou oslovil JOSHE ARCHIBALDA, který si najel až před Reimera a poslal touš pod břevno! Asistence: Tyler Benson.
    34:33 Kailer YAMAMOTO - 2:2

34:33
    Oilers opět vyrovnávají! Draisaitl našel v mezikruží KAILERA YAMAMOTA, jehož střela nejprve trefila tyč, puk se ale poté odrazil od nešťastného Reimera do sítě! Asistence: Leon Draisaitl a Oscar Klefbom.

33:34
    Erik Haula (CAR) zahákoval Benninga a příští dvě minuty stráví na trestné lavici.

33:10
    Colby Cave poslal nenápadným obloučkem puk do útočného pásma, kde ho vybojoval Patrick Russell, ke střele už se ale nedostal.

32:24
    Následná rozehrávka ale Edmontonským nevyšla, kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.

31:32
    Teuvo Teräväinen se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu, kterou ale zblokoval Ethan Bear, a Smith tak mohl zůstat v klidu.

30:39
    Leon Draisaitl si nedokázal zpracovat prudký pas od Darnella Nurse, hokejisté Caroliny už zakládají další protiútok.

29:43
    O chvilku později se dostal do zakončení i Ethan Bear, po jeho nahození z pravé strany raději Reimer přerušil hru.

29:16
    Jujhar Khaira to zkusil z ostrého úhlu, na Jamese Reimera si ale nepřišel.

28:29
    Přesilovka Oilers je u konce, svěřencům Roda Brind'Amoura se navíc rychle podařilo zmocnit se puku a vyrazit do útoku.

27:50
    Draisaitl našel v mezikruží Yamamota, jenž ale z první minul a domácí poté opět vyhodili kotouč do bezpečí.

26:58
    Hurricanes se osvobozují, Ryan Nugent-Hopkins spěchá pro puk až k vlastnímu brankáři.

26:18
    Haula (CAR) se úplně zbytečně pustil do Joshe Archibalda (EDM), se kterým už se přitom postrkoval Nino Niederreiter (CAR). Všichni tři vyfasovali dvouminutové tresty za hrubost.
    25:19 Sebastian AHO - 2:1

25:19
    Domácí jdou podruhé do vedení! Po vyhraném buly ve vlastním pásmu se vydal kupředu Slavin a vyslal do brejku SEBASTIANA AHA, který v obrovské rychlosti projel až před Smithe a vykoupal ho střelou do šibenice! Asistence: Jaccob Slavin.

25:13
    Kailer Yamamoto už byl v dobré palebné pozici, z mezikruží mu ale kotouč sjel z čepele a Reimer bez potíží zasáhl.

24:40
    James Reimer před dotírajícím Draisaitlem raději přerušil hru, ta je v úvodu druhé třetiny velmi rozkouskovaná.

23:19
    Nepovedená rozehrávka Oilers skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Mikea Smithe.

22:58
    Do útoku se ihned poté vydali domácí Hurricanes, puk teď za Smithovou pokladnicí drží Haula.

22:12
    Gaëtan Haas obkroužil kolem Reimerovy svatyně a poté vyzval ke skórování Markuse Granlunda, který ale neuspěl!

21:34
    Leon Draisaitl se ve středním pásmu šikovně zbavil McGinna a poté vyslal na zteč Matta Benninga, jehož následné nahození bylo přizvednuto do ochranné sítě.

21:04
    Slavin kotouč netrefil podle představ, v předbrankovém prostoru se ale k němu dostal Justin Williams, který bekhendem těsně minul!

20:33
    Během pokračující přesilovky Canes to od modré zkusil Teuvo Teräväinen, jeho střela ale zaduněla o Smithovy betony.

20:01

Hurricanes se dostali do vedení už po 12 sekundách utkání, kdy zaplněné tribuny rozjásal svým prvním gólem v sezóně Trevor van Riemsdyk. To bylo ale – co se ofenzívy týče – ze strany svěřenců Roda Brind'Amoura vše, Oilers postupně převzali iniciativu a z hole Draisaitla záhy vyrovnali. Stav 1:1 platí i po první siréně, změní na tom něco druhá třetina? To začneme zjišťovat ve 23:01.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:15
    Oilers zároveň půjdou do čtyř, Adam Larsson (EDM) vyfasoval dvě minuty za sekání.

19:15
    Teuvo Teräväinen vyslal do brejku Svečnikova, který ale z bezprostřední blízkosti nedokázal přehodit Smithův beton!

18:46
    Další střelu vyslal na Smithe Brett Pesce, hostující brankář si ale poradil i s tímto pokusem z vrcholu kruhů.

18:13
    Jaccob Slavin to zkusil od modré, Mike Smith měl ale dobrý výhled a bez potíží přerušil hru.

17:18
    Gaëtan Haas jen vyhodil puk do útočné třetiny a odjel střídat, v závěru první třetiny se ani jednomu týmu nedaří kloudně rozehrát.

16:21
    Po obrovském závaru před Reimerem mohli Patrick Russell a po něm ještě Jujhar Khaira poslat Edmonton do vedení, domácího brankáře ale nepřekonali!

15:26
    Sudí po dalším souboji u mantinelu ztratili puk z dohledu, a přerušili tak hru. Následovat bude komerční přestávka.

15:01
    Larsson vypíchl pas na Haulu, který se užuž chystal k zakončení z předbrankového prostoru.

14:05
    Bitvu o puk v rohu kluziště ovládli Hurricanes, jejichž následná protiakce ale neměla dlouhého trvání.

13:11
    James Reimer teď musel vyjet až na vrchol kruhů, aby odehrál puk před dotírajícím Jujharem Khairou.

12:43
    Foegele dokázal tečovat nepříliš vydařenou rozehrávku van Riemsdyka, tentokrát se tak zakázané uvolnění nepíská.

11:51
    Nepovedená rozehrávka Hurricanes skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí před Jamese Reimera.

11:25
    Haula se pokusil tečovat Fleuryho nepřesné nahození od modré, puk se mu ale nepovedlo pořádně trefit.

10:39
    Dzingel si nerozuměl s Wallmarkem a na opačnou stranu už vyráží Tyler Benson.

09:51
    Adam Larsson se rozjel podél levého mantinelu a nakonec z ostrého úhlu bekhendem nahodil puk na Jamese Reimera, jenž raději přerušil hru.

09:14
    Draisaitl nabil na modrou Klefbomovi, dělovka švédského zadáka ale nebyla přesná a puk zaduněl o zadní mantinel.

08:19
    To teď změnil Haydn Fleury, který byl úplně volný na levém kruhu, jeho střelu ale Mike Smith nadvakrát zneškodnil!

07:25
    Po komerční přestávce se Canes usadili v útočném pásmu, do zakončení se ale zatím nedostali.
    06:28 Leon DRAISAITL - 1:1

06:28
    A je vyrovnáno! Sekundu po návratu Svečnikova na led Khaira přistrčil odražený puk směrem k úplně volnému LEONU DRAISAITLOVI, který se z bezprostřední blízkosti nezmýlil a pohodlně tak vsítil svůj 34. gól sezóny! Asistence: Jujhar Khaira a Darnell Nurse.

06:04
    Kailer Yamamoto hledal v předbrankovém prostoru Leona Draisaitla, ten si ale nedokázal prudký pas zpracovat.

05:37
    Draisaitl a spol. dlouho kombinovali před Reimerem, žádná střela z toho ale nepramenila.

05:02
    Hurricanes se osvobodili, Darnell Nurse už ale rychle zaváží puk zpět do útočné třetiny.

04:27
    Právě Svečnikov (CAR) ale v útočném pásmu zbytečně fauloval a vyfasoval dvouminutový trest za vysokou hůl.

03:55
    Klefbomovo nahození od modré postrádalo přesnost, na opačnou stranu už se může vydat Andrej Svečnikov.

03:30
    Larssonovi se aale nakonec zakončit nepodařilo a hráči v červených dresech vyhodili puk do středního pásma.

02:46
    Bear obral o puk McGinna a okamžitě se vydal kupředu, svěřenci Davea Tippetta už jsou zpět v útočném pásmu.

01:57
    Colby Cave vybojoval kotouč v rohu kluziště, vzápětí o něj ale zase přišel a Jake Gardiner už může založit protiútok Caroliny.

01:11
    Justin Williams to zkusil z prakticky nulového úhlu, jeho nepřesné nahození ale brankáře Oilers neohrozilo.
    00:12 Trevor VAN RIEMSDYK - 1:0

00:12
    Tak to bylo rychlé, Hurricanes se po dvanácti sekundách dostávají do vedení! TREVOR VAN RIEMSDYK z vrcholu pravého kruhu nahodil kotouč na Smithe a gólman Edmontonu nestačil zasáhnout. Asistence: Jaccob Slavin a Sebastian Aho.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Carolina Hurricanes: Reimer (Mrázek) – Slavin, T. van Riemsdyk, Gardiner, Pesce, H. Fleury, Edmundson – Svečnikov, Aho, T. Teräväinen – B. McGinn, J. Staal, Foegele – Niederreiter, Haula, Nečas – Dzingel, Wallmark, Williams.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Bear, Klefbom, A. Larsson, Jones, Benning – Nugent-Hopkins, Draisaitl, Yamamoto – M. Granlund, Haas, Chiasson – J. Archibald, Sheahan, Benson – Khaira, Cave, P. Russell.

Rozhodčí: MacDougall, St. Laurent – Shewchyk, MacPherson.

Carolina Hurricanes se aktuálně nachází ve Východní konferenci na 8. místě s 69 body a skóre 186:159. V posledním zápase Carolina přivítala na svém ledě NJ Devils. Hurricanes tento zápas zvládli a vyhráli 5:2.
    Edmonton Oilers momentálně najdeme na 5. pozici s 68 body a skóre 186:180. V posledním zápase vyhráli také Oilers a to 4:1 nad Floridou.

V dalším zápase se proti sobě utkají týmy Carolina Hurricanes a Edmonton Oilers. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci na ledě Edmontonu, ale tam zvítězili Hurricanes 6:3. Dnes se bude bojovat v PNC Aréně. Úvodní buly je naplánováno na 22:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. T. van Riemsdyk (Slavin, Aho), 26. Aho (Slavin), 55. Aho (Svečnikov, T. Teräväinen) – 7. Draisaitl (Khaira, Nurse), 35. Yamamoto (Draisaitl, Klefbom), 36. J. Archibald (Benson), 64. J. Archibald (Draisaitl)

Rozhodčí: MacDougall, St. Laurent – Shewchyk, MacPherson