Tampa – Philadelphia 5:3 (kon.) | Florida – Edmonton 1:4 (kon.) | Minnesota – San Jose 0:2 (kon.)
Montreal – Dallas 3:4 (po pr.) | Ottawa – Toronto 2:4 (kon.) | Colorado – Los Angeles 1:3 (kon.)
Calgary – Chicago 4:8 (kon.) | Arizona – Washington 3:1 (kon.) | Vegas – NY Islanders 1:0 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 5:1 (kon.) | NY Rangers – Boston 1:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 3:4 (po pr.)
Vancouver – Anaheim 1:5 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:4 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Edmonton Oilers
Neděle 16.02.2020, 22:10 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je z mé strany již vše, přeji dobrou noc a příště na počtenou! (00:44:00)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Leon Draisaitl (EDM) 1+2
    2. Sebastian Aho (CAR) 2+1
    3. Jaccob Slavin (CAR) 0+2

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Martin Nečas (CAR) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:48

Canes se zhruba pět minut před koncem třetí třetiny podařilo zásluhou Sebastiana Aha vyrovnat na 3:3, zápas tak šel do prodloužení. V něm měla navrch Carolina, svěřenci Roda Brind'Amoura ale nedokázali využít několik obrovských příležitostí. Po sérii skvělých zákroků Mikea Smithe se Oilers vydali do protiútoku a Josh Archibald svým druhým gólem v zápase rozhodl o vítězství Edmontonu.

63:57 Josh ARCHIBALD - 3:4

63:57
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Nedáš – dostaneš! Leon Draisaitl se vydal kupředu po pravém křídle a poté nahodil puk do předbrankového prostoru, kam si sjel JOSH ARCHIBALD a tváří v tvář Reimerovi se nezmýlil! Asistence: Leon Draisaitl.

63:25
    Sebastian Aho ujížděl sám na Smithe, edmontonský gólman ale jeho pokus o blafák přečetl a ještě udržel Oilers ve hře!

62:49
    Na Erika Haulu zívala odkrytá edmontonská branka, domácí útočník ale na pravém kruhu promáchl!

61:58
    Nečas se dostal do úniku, místo střely ale zvolil přihrávku na z druhé vlny si najíždějícího Sebastiana Aha. Gól z toho není!

61:10
    Leon Draisaitl ujel všem hráčům Caroliny, ke střele se ale nakonec nedostal, načež vrátil puk Klefbomovi.

60:21
    Teuvo Teräväinen z mezikruží neuspěl a na druhé straně se dostal ke střele z levého kruhu Kailer Yamamoto, jeho pokus ale zblokoval Aho.

60:01

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:26
    Kotouč skončil na edmontonské střídačce, už je velmi pravděpodobné, že utkání půjde do prodloužení.

58:32
    Adam Larsson vyhodil puk do útočné třetiny, kde se černé pryže zmocnil Brett Pesce. Do konce třetí třetiny zbývá už jen necelých 90 sekund!

57:51
    Gardinerovo nahození od modré bylo zblokováno a nikdo v červeném dresu se k dorážce nedostal.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. T. van Riemsdyk (Slavin, Aho), 26. Aho (Slavin), 55. Aho (Svečnikov, T. Teräväinen) – 7. Draisaitl (Khaira, Nurse), 35. Yamamoto (Draisaitl, Klefbom), 36. J. Archibald (Benson), 64. J. Archibald (Draisaitl)

Carolina Hurricanes: Reimer (Mrázek) – Slavin, T. van Riemsdyk, Gardiner, Pesce, H. Fleury, Edmundson – Svečnikov, Aho, T. Teräväinen – B. McGinn, J. Staal, Foegele – Niederreiter, Haula, Nečas – Dzingel, Wallmark, Williams.
    Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Bear, Klefbom, A. Larsson, Jones, Benning – Nugent-Hopkins, Draisaitl, Yamamoto – M. Granlund, Haas, Chiasson – J. Archibald, Sheahan, Benson – Khaira, Cave, P. Russell.

Rozhodčí: MacDougall, St. Laurent – Shewchyk, MacPherson