Chrudim – Havlíčkův Brod 2:3 (po pr.) | Kobra – Žďár n/S 5:1 (kon.) | Přerov – Havířov 0:4 (kon.)
Poruba – Litomyšl 5:2 (kon.) | Písek – Ústí n/L 3:6 (kon.) | Šumperk – Vsetín 0:4 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
HC Litomyšl
Neděle 16.02.2020, 13:30 • RT TORAX ARENA • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

To je pro dnešek ode mne vše. Děkuji za pozornost a budu se na vás těšit u dalších textových přenosů.

Přeji příjemný zbytek nedělního dne. (15:41:44)

V poslední třetině padla pouze jedna branka. Na 5:2 upravil Jiří Brodek a porubští junioři tak ukončují šesti zápasovou šňůru bez výhry. Poruba se tak bodově dotáhla na Litomyšl a poslednímu místu tabulce prozatím utekla.

59:25
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Jakub Pitucha – 2 min., hrubost).

59:10
    Litomyšl trestné střílení neproměnila, a tak se skóre nemění.

59:10
    Proti týmu HC RT TORAX Poruba bylo za podražení nařízeno trestné střílení.

54:16
    Ondřej Fila dostal přihrávku do prostoru mezi kruhy přihrávku a vypálil z první. Jan Lambert včas zakročil.

53:00
    Poruba v plném počtu.

51:00
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Michal Mrozek – 2 min., sekání).

47:38
    Poruba právě vstřelila branku!
    Tak i JIŘÍ BRODEK se zapisuje do střelecké listiny podruhé! Šimon Pavlík mu poslal přihrávku z poza brány a Brodek jednoduše zakončil k bližší tyči. Asistence: Šimon Pavlík.

Teď jsme mohli vidět pěkné gesto fair play! Porubský hráč byl podle rozhodčích podražen, ale domácí útočník to viděl jinak a trest odvolal.

45:16
    Další výborná příležitost Poruby. Jakub Pitucha si sjel na odražený kotouč a vypálil z první. Tento pokus orazítkoval pravou tyč Baťkovy brány.

43:56
    Litomyšl v plném počtu.

42:33
    Tak to teď byl výborný zákrok Lamberta! Při vlastním oslabení unikli porubské obraně dva útočníci Litomyšle a jeli dva na Jana Lamberta. Porubský gólman vystihl úmysl hostů a vyrážečkou dokázal kotouč vyrazit do ochranné sítě.

41:56
    Vyloučení v týmu HC Litomyšl (Lukáš Sajdl – 2 min., hákování).

40:01

Všichni aktéři jsou už přítomní, za malý moment odstartuje třetí část.

Další třetina začne přibližně v 15:03.

Tak jako v periodě předcházející, tak i teď jsme mohli vidět tři branky. O dvě branky se opět postarali domácí a o tu jednu hosté. Nejprve využil přesilovku už dvougólový Daniel Häring, aby následně upravil na 4:1 Jiří Brodek. Litomyšl dala o sobě vědět přibližně dvě minuty před druhou sirénou, když stav utkání snížil Jakub Myška. V závěru třetiny ještě hosté faulovali, a tak na začátku třetí části budou mít domácí bez jediné sekundy celé dvě minuty početní převahy.

Patrik Rošič

Branky a nahrávky: 5. Häring (Mrozek, Pavlík), 19. Mrozek (Brodek, Morávek), 24. Häring (Pavlík, Debnár), 37. Brodek (Morávek, Stodůlka), 48. Brodek (Pavlík) – 12. Voříšek (Kašpar, Jakubec), 39. Myška (Lichtag)

HC RT TORAX Poruba: Lambert (Pawlas) – Debnár, Havlík, Topolanský, Mrozek, Pitucha, Zajíc – Häring, Stodůlka, Žídek, Pavlík, Brodek, Barčák, Benka-Rybár, Anlauf, Morávek
    HC Litomyšl: Batěk – Myška, Bláha, Fila, Novotný, Zahradník – Voříšek, Kašpar, Farkas, Jakubec, Sajdl, Edl, Háněl, Večeřa, Lichtag

Rozhodčí: Grygera – Zicháček, Veselý