NY Rangers – Boston 1:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 3:4 (po pr.) | Vancouver – Anaheim 1:5 (kon.)
Nashville – St. Louis 2:1 (kon.) | Ottawa – Dallas 4:3 (po pr.) | New Jersey – Columbus 4:3 (2:1 po s.n.)
Buffalo – Toronto 5:2 (kon.) | Winnipeg – Chicago 3:2 (kon.) | San Jose – Florida 3:5 (kon.)
Calgary – Anaheim 6:4 (kon.) | Arizona – NY Islanders 2:1 (kon.)
Ottawa Senators
4:3 (2:2, 0:0, 1:1 - 1:0)
Dallas Stars
Pondělí 17.02.2020, 00:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:16:27)

Československá stopa v utkání:
    Roman Polák (DAL)
    0+0, 0 střel, čas na ledě 14:56
    Radek Faksa (DAL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:57.

1. Brady Tkachuk (OTT)
    1+2
    2. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 1+1
    3. Craig Anderson (OTT) 36 zák., 3 góly, 92,3%.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku: 46 – 39 (19:12, 14:11, 11:15, 2:1)
    Zablokované střely soupeře: 9 – 13
    Trestné minuty: 2 – 6
    Využité přesilové hry: 1/2 – 0/0
    Vyhraná vhazování: 46 % – 54 %
    Bodyčky: 29 – 20.

Stars přišli o sérii čtyř výher, ale díky prohře Blues na ledě Nashvillu jim i jednoho bodu stačil na posun na první místo Západní konference. Ottawě naopak dvanáctá výhra v sezóně nepomohla z předposledního místa Východní konference, její ztráta na čtrnácté Devils zůstává tříbodová.

Je dobojováno! Ottawa odehrála s týmem ze špice Západní konference atraktivní duel, ve kterém měly útoky výrazně navrch nad obranou. Matadoři v brankovištích se rozhodně nenudili, celkem na ně letělo pětaosmdesát střel, přičemž sedm z nich bylo gólových. Od první do poslední minuty byl rozdíl ve skóre nanejvýš jednogólový. Dallas šel do vedení jako první, ale ještě v úvodní periodě pracně doháněl ztrátu 1:2. Na další trefy se čekalo až do pořádně divoké třetí třetiny, na gól Ennise zareagoval při domácím útlumu Pavelski a dostal zápas do prodloužení, v němž se po chybě Gurjanova v úniku prosadil Anisimov.

63:48 Arťom ANISIMOV - 4:3

63:48
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Bonusový bod zůstane na kanadské půdě! Gurjanov propadl na útočné modré čáře, kde odvedl vynikající práci Tkachuk. Mladý útočník navrch pohotově vysunul ARŤOMA ANISIMOVA a ten v úniku bekhendem zvedl puk mimo dosah Chudobinovy lapačky. Asistence: Brady Tkachuk.

63:23
    Dickinson si trochu netypicky pro toto prodloužení dobrovolně vybruslil ven z útočného pásma. Oba týmy mezitím postupně střídají.

62:58
    Jean-Gabriel Pageau si vzal puk od Tkachuka, ale nesmírně tvrdou střelou zápěstím o kousek přestřelil hostující branku.

62:22
    Chabot už je znovu na ledě, kde nyní udělal velký okruh v útočném pásmu, ale nakonec upadl v souboji s Mirem Heiskanenem.

61:50
    Pavelskiho slabou střelu z pravého křídla Anderson jenom vyrazil. Jeho kolegové museli puk pracně vybojovat, než se hra na chvíli uklidnila.

61:24
    Duclair nabral obrovskou rychlost, prohnal se kolem Pavelskiho, ale pak neprocpal puk přes Chudobina, jenž si pohlídal prostor u levé tyče.

61:03
    Úplně to samé se přihodilo také Chabotovi, který se neúspěšně snažil obejít posledního obránce v podobě Johna Klingberga.

60:33
    Tkachuk se hezky uvolnil přes jednoho hráče, ale před Klingbergem už mu kotouč utekl na zadní mantinel, odkud Chudobinovi nic nehrozí.

60:07
    Jamie Benn neprocpal puk přes Chabota, když chtěl z levého mantinelu přihrát před branku na úplně nehlídaného Seguina.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 8. Pageau (B. Tkachuk, Chabot), 19. B. Tkachuk (Duclair, Pageau), 50. Ennis, 64. Anisimov (B. Tkachuk) – 4. J. Klingberg (Ja. Benn, Dickinson), 19. Johns (Heiskanen, Seguin), 55. Pavelski (Seguin, Heiskanen)

Ottawa Senators: C. Anderson (M. Högberg) – DeMelo, Chabot (A), N. Zajcev, Reilly, Goloubef, Hainsey (A) – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – Batherson, Tierney, Naměstnikov – Duclair, Anisimov, N. Paul – Sabourin, White, Ennis.
    Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg (A), Lindell, Johns, Heiskanen, R. Polák, Oleksiak – Perry, Seguin, Hintz – Gurjanov, Dickinson, Ja. Benn (C) – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Robertson, Pavelski, Janmark.

Rozhodčí: Rank, Hanson – Barton, Racicot

Diváci: 13 150