NY Rangers – Boston 1:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 3:4 (po pr.) | Vancouver – Anaheim 1:5 (kon.)
Nashville – St. Louis 2:1 (kon.) | Ottawa – Dallas 4:3 (po pr.) | New Jersey – Columbus 4:3 (2:1 po s.n.)
Buffalo – Toronto 5:2 (kon.) | Winnipeg – Chicago 3:2 (kon.) | San Jose – Florida 3:5 (kon.)
Calgary – Anaheim 6:4 (kon.) | Arizona – NY Islanders 2:1 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Pondělí 17.02.2020, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga - o účast v předkole • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Slovan – Prostějov

Hostující Prostějov bojuje o umístění v první desítce soutěže, které by mu zajistilo předkolo play off. Po padesáti odehraných kolem má 76 bodů a na desátý Frýdek-Místek ztrácí čtyři body. V posledním utkání zvítězili prostějovští na domácím ledě nad Benátkami nad Jizerou 3:1.

To domácí Slovan už sezonu pouze dohrává. Ústečtí hokejisté nepoznali chuť vítězství již celkem devět utkání v řadě. V posledním kole prohrál Slovan na ledě Dukly, což znamenalo jeho posun v tabulce zase o jedno místo níže. Aktuálně předposlední místo se sedmi bodovým náskokem na poslední Sokolov.

Poslední vzájemný zápas

Branky a nahrávky: 7. Nouza, 16. L. Krejčík (Nouza), 20. Divíšek (Hrníčko, Nouza), 27. M. Jandus (Račuk, L. Krejčík), 55. Mrázek (T. Jandus), 60. Žálčík (Račuk) – 42. Volráb (Zukal).Rozhodčí: Kašík, Pilný – Novák, Otáhal. Diváci: 511. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 52:25.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl (Hamalčík) – M. Vágner (A), Hes (A), Vl. Brož (C), Mareš, Zukal, Steinocher – Krliš, Mrňa, Kovařík – Filip, Svoboda, Tůma – O. Bláha, Kordule, Severa.

LHK Jestřábi Prostějov: Huf (Štůrala) – Mrázek, Hrádek, Husa, P. Krejčí, Březák, Muška, Hamrlík – M. Novák, Chlán, T. Jandus – Hrníčko, Račuk (C), Žálčík – Machač, Divíšek (A), Nouza (A) – Antoníček, V. Meidl, Knap.

Rozhodčí: Kostourek, Pavlovič – Axman, Hejl.

Oba dnešní soupeři jsou již na ledové ploše. Za chvíli bude utkání zahájeno. Slovan tradičně v žluté sadě dresů, hosté oblékli černou variantu.

00:01

00:01
    Petr Chlán vyhrál úvodní buly zápasu nad domácím Pavlem Mrňou.

00:18
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Start utkání pro Slovan jako z nejhoršího možného snu. Matěj Hes při rozehrávce namazal na hůl PETRA CHLÁNA, který dokázal chybu využít a našel mezeru mezi betony Davida Stahla – 0:1! Bez asistence.
    00:18 Petr CHLÁN - 0:1

01:14
    Dobrý start Jestřábů do utkání. Dominik Hrníčko si hledal prostor na vrcholu kruhu a jeho střele také moc od levé tyče nechybělo.

01:47
    Zakázané uvolnění Prostějova přesouvá hru před Daniela Hufa.

02:19
    Mohlo být vyrovnáno! Jiří Severa narýsoval parádní kolmici do brejku na Pavla Korduleho, který se zkoušel prosadit kličkou do forhendu, ale Daniel Huf jej skvělým zákrokem vyčapal!

02:49
    Opět se hrálo v obranné třetině Slovanu. Sedmý bek Jestřábů Matyáš Hamrlík nahodil kotouč k levé tyči, kde tečoval Petr Antoníček, ale jeho teči chyběl důraz a David Stahl pozorně zasáhl.

03:42
    Další obrovský kiks Slovanu v rozehrávce! Opět vystihl tuto nepřesnost Petr Chlán, kterého vychytal David Stahl a dorážku Tomáše Janduse do prázdné branky musel zachránit parádním skokem obránce Vladimír Brož, jenž zachránil domácí od další inkasované branky.

04:54
    Jestřábi zamkli Slovan na dlouhou dobu do obranné třetiny, ale další vyloženou šanci si nevypracovali.

05:43
    Teď o sobě dal vědět Slovan a Daniel Huf musel vyrážet střelu Lubomíra Kovaříka svým ramenem.

06:50
    Junior Erik Mareš měl chuť na svou první seniorskou branku, ale jeho ránu z vrcholu pravého kruhu kryl Daniel Huf.

07:30
    David Stahl zachránil opět hořící obranu Slovanu! Petr Antoníček dorážel již do polo odkryté branky, ale pravý beton domácího strážce branky byl opravdu rychlý a zastavil cestu kotouči do branky!

08:13
    Dlouhá pasáž hry bez přerušení je u konce, David Stahl má kotouč v lapačce a následuje reklamní pauza.

08:33
    Martin Vágner se vůbec nepáral s rozvážným Markem Račukem a tvrdě jej poslal na mantinel. Hostující kanonýr přišel o helmu a s gestikulací odjel směr střídačka.

08:59
    Po icingu domácích se bude vhazovat před Davidem Stahlem.

09:11
    David Stahl v permanenci, na dvakrát se dostal k zakončení Michal Machač, ale domácí fantom našel kotouč na své hrudi.

09:34
    Michal Steinocher přišel trestuhodně o kotouč při rozehrávce, když jej obral Tomáš Divíšek a domácí měli štěstí, že tento zkušený forward nenašel u pravé tyče hlídkujícího Michala Machače.

10:02
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jakub Muška – 2 min., sevření puku rukou).

10:32
    Zatím se domácí nahání nepřesnými přihrávkami po rozích útočné třetiny a hosté v poklidu brání.

10:53
    Pavel Mrňa to nakonec vzal na sebe, ale s jeho ranou švihem neměl Daniel Huf větší problém a puk se mu již třepe v lapačce.

11:30
    Prostějov dostal poprvé kotouč z obranné třetiny a získal tím cenné vteřinky.

12:02
    Se střelou Vladimíra Brože od modré končí také první přesilová hra Slovanu.

12:34
    Michal Steinocher obral dobře váhajícího Tomáše Divíška a hledal na brankovišti Pavla Kordule, ten ale letící kotouč nedokázal tečovat.

13:45
    David Stahl opět zachraňoval domácí! Dominik Hrníčko našel krásně z první u pravé tyče Lukáše Žalčíka, ale proti jeho tutovce zasáhl rychlým přesunem David Stahl!

14:37
    Na druhé straně zastavil Daniel Huf nedůrazný pokus domácích a vhazovat se bude v obranné třetině Hanáků.

15:02
    Přemysl Svoboda se rychlými kličkami dostal do dobré střelecké pozice z mezikruží, ale jeho rána skončila těsně nad horní tyčí!

15:32
    One man show v podání Přemysla Svobody. Tohle bylo jeho střídání. Jeho krásná krasojízda útočnou třetinou skončila dobrou kličkou před Hufem, ale v poslední chvíli utekl domácímu hráči kotouč od hole.

16:25
    Slovanu patří poslední minuty. Pavel Kordule zadovkou zpoza branky našel Lukáše Zukala a jeho střela se jen velmi těsně nedostala až na Hufa.

17:24
    Odpověď Jestřábů si vzal na starost Dominik Hrníčko, jenž se natlačil před obránce, ale jeho kličku opět lapil skvělý David Stahl.

17:30
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Divíšek – 2 min., hákování).

17:52
    Matyáš Hamrlík kotouč sice vyhodil z obranné třetiny Jestřábů do hlediště, a ač by si domácí přáli přesilovku o dvou hráčích, sudí gestikulovali jasně, že bylo tečováno.

18:16
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Přemysl Svoboda – 2 min., vysoká hůl).

18:48
    I Daniel Huf už byl překonán! Střele Matěja Hese prošla za hostujícího brankáře, ale z brankové čáry jej odpravil na poslední chvíli Jaroslav Mrázek!

19:30
    Prostějov v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilová hra.

20:00

V první třetině byli úspěšnější Jestřábi, když jedinou branku vstřelil hned v osmnácté vteřině po chybě domácích Petr Chlán!

Další třetina začne přibližně v 18:50 .

20:01

20:01
    Druhou třetinu zahajují Jestřábi s krátkou přesilovou hrou, která bude trvat patnáct vteřin.

20:15
    Teď už je domácí Slovan kompletní.

21:01
    Kotouč byl dlouho zašlápnut v obranné třetině domácích, nicméně sudí se rozhodli hru nepřerušovat.

21:30
    Po závaru před Stahlem, který měl na svědomí svou ranou Matěj Novák, se bude vhazovat před domácím brankářem.

22:02
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Dominik Hrníčko – 2 min., podrážení).

22:15
    Lubomír Kovařík kotouč ztratil a hosté se osvobodili vyhozením přes všechny čáry.

22:38
    Další kotouč míří až za branku Davida Stahla.

23:00
    Martin Tůma to vzal na sebe, ale jeho ránu přes obránce vyrazil svým ramenem Daniel Huf do ochranné sítě.

23:18
    Druhá část přesilovky domácích je lepší. Vladimír Brož napřáhl od modré, ale Daniel Huf byl opět na místě se svým zásahem.

23:47
    Daniel Huf na místě i proti střele Martina Tůmy. Spíše propagační zákrok pro brankáře hostů.

24:02
    Jestřábi jsou v plném počtu.

25:06
    Jestřábi nastoupili do druhé třetiny velmi vlažně a nechávají Slovan hrát. Pavel Mrňa střílel z mezikruží těsně vedle.

26:10
    Přemysl Svoboda šel s Martinem Tůmou de facto dva na nikoho, ale Daniel Huf vychytal tuto dvojici svou lapačkou! Obrovská šance Slovanu na srovnání!

27:03
    Michal Hrádek trefil svou ranou obránce domácích, následně poslal Martin Tůma kotouč na zakázané uvolnění.

27:34
    Jiří Severa zakončoval trochu z nouze a nakonec málem kotouč zametl u levé tyče do odkryté branky Martin Tůma! Jestřábi jsou opravdu hodně vlažní ve druhé části.

28:34
    Jakub Březák neudržel modrou a je z toho ofsajd Hanáků.

29:05
    Zakázané uvolnění Prostějova. Vhazovat se bude před Hufem.

29:54
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Odměna pro domácí za jejich aktivitu a pod maskou se červená brankář Daniel Huf! Domácí útočník ONDŘEJ BLÁHA nabruslil z levého křídla do útočné třetiny a ranou z nulového úhlu překvapil Hufa – 1:1! Michal Steinocher.
    29:54 Ondřej BLÁHA - 1:1

30:11
    Sedmnáct vteřin a Slovan překvapivě otáčí vývoj skóre! Martin Vágner kotouč nahodil od modré a po několika odrazech před brankou dokázal kotouč doslova dotlačit do sítě PAVEL MRŇA! Čtvrtá branka v pátém utkání pro tohoto hosta z Vrchlabí – 2:1! Asistence: Lubomír Kovařík a Martin Vágner.
    30:11 Pavel MRŇA - 2:1

31:12
    Slovan pokračuje v aktivní hře, kterou produkuje celou druhou třetinu. Daniel Huf musel krotit kotouč na své hrudi po střele Erika Mareše od modré.

31:29
    Tak to je na ručník pro Jestřáby! Ani ne během dvou minut se třepe kotouč v hanácké síti potřetí! Ondřej Bláha v situaci dvou na jednoho našel krásnou žabičkou JIŘÍHO SEVERU, který nekompromisně zakončil – 3:1! Asistence: Ondřej Bláha a Pavel Kordule.
    31:29 Jiří SEVERA - 3:1

32:04
    Komerční pauza přichází hostům vhod a Ladislav Lubina měl hodně gestikulující proslov ke svým hráčům.

33:42
    Marek Račuk kotouč pouze protečoval do třetiny Slovanu, hosté jsou teď absolutně mimo dění utkání.

34:38
    Lubomír Kovařík našel přihrávkou naslepo zpoza branky Martina Vágnera, který osamocený z levého kruhu jen těsně přestřelil!

35:49
    Teď už chtěli domácí příliš a ťukec na jeden dotek mezi Lubomírem Kovaříkem a Přemyslem Svobodou nebyl efektivní.

36:48
    Lukáš Žálčík mohl vrátit Jestřábům křídla, ale z těžké pozice na brankovišti bylo pro něj velmi složité kotouč usměrnit z bekhendové strany do sítě.

37:15
    Další zmatek před Stahlem zakončoval mostecký rodák Tomáš Divíšek, ale jeho zametení neprošlo až za Stahla.

38:03
    Hosté přeci jen v závěru druhé periody zabrali a Tomáš Jandus nastřeloval kotouč před branku, ale David Stahl kotouč srazil svou hokejkou do bezpečí.

38:19
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Vágner – 2 min., hrubost).

38:40
    Jestřábi mají přesilovky smrtící a opět to dokázali. Tomáš Divíšek našel milimetrovou přihrávkou mezi kruhy Lukáše Žalčíka, nicméně David Stahl ukázal dokonalý semafor!

39:06
    Ondřej Bláha až teď osvobodil Slovan, jenž může vystřídat.

40:00

Slovan předvedl ve druhé periodě skvělý výkon a otočil zaslouženě vývoj utkání. Do kabin jde s dvoubrankovým náskokem a to díky smrtící dvouminutovce, která přišla v polovině hrací doby! Do necelých dvou minut vměstnali své branky Ondřej Bláha, Pavel Mrňa a Jiří Severa! Jestřábi se budou muset vrátit ke své hře z první třetiny, jelikož v prostřední části působili hodně bezradně.

Další třetina začne přibližně v 19:45 .

40:01

40:01
    I třetí třetinu zahajuje Prostějov v početní převaze, která může trvat 18 vteřin.

40:18
    Slovan sice v plném počtu, ale David Stahl předvedl hodně riskantní rozehrávku a moc nechybělo, aby ji využil Matěj Novák. Nakonec však kotouč pouze zůstal poskakovat vedle pravé tyče.

41:42
    Tomáš Nouza protečoval kotouč do obranné třetiny Slovanu, zatím je to ve třetí třetině vyčkávaná z domácí strany.

42:06
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Michal Machač – 5 min., sekání + osobní trest do konce utkání, sekání). Trest odpyká Petr Antoníček.

42:06
    Michal Machač sekl obránce Slovanu do těch nejcitlivějších míst a za tento prohřešek přišel po právu trest 5+OK.

42:40
    Jestřábi začali oslabení odvážně a po střele Lukáše Žalčíka zazvonila pravá tyč!

43:04
    Podruhé souboj David Stahl – Lukáš Žálčík! Tentokrát jel hostující útočník sám na domácí brankáře,, ten jej však vychytal a nepustil kotouč mezi své betony!

44:10
    Až teď Slovan v dlouhé přesilové hře rozestavěl v útočné třetině, ale zatím nic nebezpečného nevymyslel.

44:40
    Martin Tůma svou ranou rozvlnil síť pouze z boku a nadšení několika fanoušků bylo hodně rychle pryč.

45:02
    Jestřábi jsou paradoxně nebezpečnější ve svém oslabení! Tomáš Jandus měl dvě obrovské šance, ale i v tomto případě domácí zachránil svými zákroky David Stahl!

45:55
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Bláha – 2 min., nedovolené bránění).

46:43
    Ve čtyřech jasně dominují hosté, ale bez střeleckého pokusu.

47:06
    Pětiminutové vyloučení Prostějova u konce a začíná naopak jejich zkrácená početní výhoda.

47:55
    Slovan je však už také kompletní a hraje se v pěti na obou stranách.

48:34
    Teď je Slovan pod velkým tlakem a nedaří se mu dostat na kotouč. Je dost možné, že domácím již dochází štáva, jelikož hrají na pouhé tři formace.

49:07
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Dominik Hrníčko – 2 min., držení).

49:34
    Obrovské šance na obou stranách! Nejprve ujel v oslabení Žalčík, kterého vychytal David Stahl. Hned z protiútoku už mířil do odkryté branky Prostějova Václav Krliš, ale kotouči do branky zabránil za minutu dvanáct obránce Jaroslav Mrázek!

50:08
    Tomáš Jandus (Prostějov) zahrál vysokou holí a hosty čeká dvojnásobné oslabení v době trvání 59 vteřin.

50:37
    Domácí jakoby nevěděli co s přesilovkou a hosté pohodlně vyhodili.

51:01
    Nakonec vymyslel dobrou přihrávku Vladimír Brož, ale Pavlu Mrňovi v klíčový moment nevydržela hůl, kterou při své ráně zlomil.

51:07
    Hosté ve čtyřech.

52:08
    A teď už jsou Jestřábi dokonce kompletní.

52:49
    Přemysl Svoboda se opět hodně šikovně prokličkoval obranou hostů, ale jeho bekhendový na poslední chvíli kryl Daniel Huf!

53:49
    Dominik Hrníčko zkoušel zpoza branky kotouč zasunout za Davida Stahla, ten byl s betonem na svém místě včas! Hostům už příliš času na zvrat tedy nezbývá.

Aktuální vedení Slovanu sleduje v Ústí nad Labem 352 diváků.

54:20
    Daniel Huf musel zasahovat ramenem proti dělovce Pavla Mrni. Slovan zatím závěr utkání zvládá bravůrně.

55:02
    Vladimír Brož vyzkoušel Hufa od modré, tlak Jestřábů zatím nepřichází.

55:39
    Ondřej Bláha uháněl s Pavlem Kordulem dva na jednoho, zvolil střelu, ale Daniel Huf podržel na své lapačce naději pro hosty!

56:31
    Trochu z nouze vypálil zpoza modré Tomáš Divíšek, ale alespoň vybojoval útočné pásmo pro Jestřáby.

56:31
    Hostující kouč Ladislav Lubina si bere oddechový čas.

56:31
    Daniel Huf jde z branky. Prostějov to zkouší v šesti s prázdnou brankou.

57:15
    Erik Mareš to zkusil přes celou hrací plochu, ale prázdnou branku netrefil. Icing Slovanu.

57:15
    Oddechový čas si bere tentokrát domácí trenér Tomáš Mareš.

57:30
    Jakub Březák vypálil od modrém, ale David Stahl vyrazil pravým betonem!

57:50
    Ondřej Bláha ujel s kotoučem do útočné třetiny, ale z levého kruhu trestuhodně prázdnou branku hostů netrefil!

58:27
    Václav Krliš také prázdnou branku netrefil, Prostějov se teď nemůže dostat do útočné třetiny.

58:54
    Opět domácí minuli prázdnou branku, tentokrát je z toho icing.

59:23
    Pavel Mrňa drží cenné vteřinky v útočné třetině.

59:34
    Nakonec Slovan prázdnou branku trefuje a pečetí své cenné vítězství! Ze střední třetiny se trefil VLADIMÍR BROŽ – 4:1! Asistence: Martin Vágner.
    59:34 Vladimír BROŽ - 4:1

Slovan překvapuje prostějovské Jestřáby, kteří bojují o předkolo play-off! Utkání rozhodly jednoznačně tři slepené branky Slovanu v polovině utkání, které padly během necelých dvou minut!

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (20:20:56)

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 30. O. Bláha (Steinocher), 31. Mrňa (Kovařík, M. Vágner), 32. Severa (O. Bláha, Kordule), 60. Vl. Brož (M. Vágner) – 1. Chlán

Rozhodčí: Kostourek, Pavlovič – Axman, Hejl