Kometa Brno – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 6:2 (kon.)
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Mountfield HK
Úterý 18.02.2020, 18:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 46. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím vás u 46. kola TELH. Společně se zaměříme na souboj týmů HC Kometa Brno a Mountfield HK.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:

Oba celky se v letošní sezóně setkaly již třikrát. V prvním případě se Kometa v Hradci ujala již v úvodu vedení, od poloviny zápasu pak platilo skóre 2:3, které vydrželo až do konce. I ve druhém vzájemném střetnutí byli úspěšnější Brňané. Hradec poslal do kolen v prodloužení Martin Zaťovič, který touto rozhodující trefou zkompletoval hattrick. Zatím poslední setkání Brna s Mountfieldem dopadlo o bod lépe pro Východočechy, kteří zvítězili na svém ledě taktéž v nastaveném čase.

Mountfield HK:

V tabulce extraligy náleží Hradci Králové s 65 získanými body osmá příčka, nachází se tedy pět bodů a dvě místa za šestou Kometou. Skóre Mountfieldu je lehce negativní, jeho hokejisté vstřelili v dosavadním průběhu sezóny 110 gólů a inkasovali o jeden více. Přesilové hry zatím nejsou hradeckou doménou. Horší jsou v této disciplíně už pouze hráči Olomouce. V procentuální úspěšnosti ubráněných oslabení jsou pak Východočeši mírně v ligovém podprůměru.

Produktivitu východočeského celku vede zároveň její nejlepší střelec Radek Smoleňák, který sám vstřelil dvacet branek a na dalších dvanáct nahrál svým spoluhráčům. Nejlepším asistentem Hradce je Matěj Chalupa, jenž má na kontě čtrnáct nahrávek a k tomu sedm gólů. Mezi dvěma zmíněnými hráči se v tabulce produktivity nachází ještě slovenský forvard Lukáš Cingel‘ (12+12). Nejčastěji bodujícím obráncem Východočechů pak je Filip Pavlík s pěti góly a osmi asistencemi.
    Brněnská Kometa se pokusí zastavit sérii tří porážek v řadě

Brněnský celek se několik zápasů před koncem základní části nenachází v ideálním rozpoložení. Po domácím krachu s Vítkovicemi přišel ještě větší neúspěch v podobně jasně nezvládnutého utkání na ledě Karlových Varů. Pozice Komety v elitní šestce je tak v ohrožení. Zespodu se na ni tlačí právě Energie, která ztrácí dva body. Téměř na dostřel je i Hradec, jenž má o pět bodů méně, ale o jeden zápas k odehrání více. Vzájemný zápas tak bude velmi důležitý.

Modrobílí jsou sice stále vysoko v úspěšnosti využití přesilovek, při absenci Pera Holíka se o ně ale opírat příliš nemohou. Oslabení pak Brňanům nejde už vůbec, jsou v nich nejhorší v lize. Kapitán Martin Zaťovič minimálně na ledě potvrzuje roli vůdce, když se s libereckým Hudáčkem dělí s 27 góly o druhé místo v tabulce střelců. Na pozoru musí být obrana soupeře pokaždé i proti Američanu Peteru Muellerovi (32 bodů v 26 zápasech).

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Mlčák, O. Němec (A), Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Svozil, Baranka – Zaťovič (C), Plekanec (A), Mueller – Š. Stránský, Rákos, Vincour – Brabenec, Střondala, L. Horký – Jenyš, Kusko, Kucsera.

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Eklund, Nedomlel (A), Šidlík, Cibulskis, Šalda, F. Pavlík (A), Čáp – M. Chalupa, Cingel, Smoleňák (C) – Perret, Lev, Orsava – Žejdl, Klíma, Jergl – Miškář, Koukal, R. Pavlík.

Rozhodčí: Šír, Kika – Pešek, Malý.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:29
    V první minutě uvidíme i první přesilovou hru. Radek Smoleňák (HKM) zahákoval unikajícího Plekance a jde si odpočinout na trestnou lavici.

00:42
    Hradec se hned po buly osvobodil vyhozením puku až k Vejmelkovi.

01:09
    Zaťovič zkoušel z úrovně brankové čáry najít Muellera. Nepovedlo se mu to a při obranném zákroku navíc utrpěl Filip Pavlík nejspíš krvavý šrám. Hra tak byla přerušena.

01:43
    Plekanec zamířil z vrcholu pravého kruhu z první jen do bránícího hráče.

02:10
    Hradec se z brněnského sevření dokázal vymanit a jeho čtveřice může vystřídat.

02:29

02:56
    Stránského nepovedenou kličku na obranné modré čáře okamžitě napravil odpálením kotouče Tomáš Bartejs.

03:32
    Jenyš přenechal puk v útočném pásmu Barankovi. Obránce Komety se střelou chvíli váhal a proto také trefil jen jednoho ze soupeřů.

04:43
    Plekanec nabral rychlost ve středním pásmu. Nakonec však zjistil, že se za obránce nedostane, proto chtěl puk přenechal Pyrochtovi. Ukořistil jej však hradecký hokejista.

05:43
    Po krátkém pobytu hostů v útočné třetině proskočil kolem několika protihráčů Daniel Rákos, který následně prověřil střelou od mantinelu Mazance. Po chvíli se kotouč ocitl v Mazancově lapačce.

06:05
    Čeká nás druhá přesilová hra Komety. Na dvě minuty je vyloučen Jakub Lev (MHK) za podrážení.

06:29
    Hosté nejprve vyhodili kotouč z pásma, o chvíli později pak trefil Zaťovič střelou vyslanou po přejezdu modré čáry vyrážečku, od níž se puk odrazil mezi diváky.

06:59
    Vincour nedokázal vydolovat puk v mezikruží a hosté tak znovu vyhodili.

07:07
    Peter Mueller napálil kotouč tvrdou ranou jen do náruče hradeckého gólmana.

08:05
    V závěru početní výhody už byla druhá přesilovková formace domácích v tlaku. Ani jedna ze střel však k Mazancovi ani nedoletěla. Zároveň s návratem Lva na led skončil kotouč v ochranné síti.

08:50
    Bartejs zavrávoral v obranném pásmu a k puku se tak dostal Chalupa, byl však v těžké pozici a za bránou jej ztratil.

09:07
    Další vyloučení na hostující straně. Petr Šidlík (MHK) podrazil mladičkého Jakuba Brabence.

09:57
    První větší šance Brna. Martin Zaťovič se vykroutil těsně před Mazance a zkusil jej prostřelit střelou mezi betony. Hradecký gólman dokázal puk udržet ve své výstroji.

10:18
    Hosté se osvobozují.

10:33
    Pyrochtovo nahození Mazance příliš neohrozilo. Gólman Hradce dobře viděl a kotouč chytl do svého náručí.

11:07

11:24
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí se až při hře pět na pět ujímají vedení. A je to životní moment pro šestnáctiletého JAKUBA BRABENCE! Daniel Rákos mu poslal puk na pravý kruh a extraligový debutant střelou zpoza obránce vymetl levý horní roh Mazancovy brány! Asistence: Daniel Rákos.
    11:24 Jakub BRABENEC - 1:0

12:54
    Hradec zatím nebyl kvůli vyloučením skoro v útočném pásmu. Koukal teď z pravého kruhu prověřil Čiliaka střelou do vyrážečky.

14:00
    Orsava se tlačil za obránce a snažil se najít Perreta. Poslední brněnský obránce ale do jeho přihrávky dobře vložil hůl.

15:00
    Hru na chvíli uklidní komerční přestávka. Kapitán Hradce Králové Radek Smoleňák si během ní vyříkává něco s rozhodčími.

15:00
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Lukáš Žejdl.

15:40
    Kometa hraje už čtvrtou přesilovou hru v první třetině, zatím však bez gólového úspěchu. Šancí jsme zatím taky moc neviděli.

16:40
    Ondřej Němec a Tomáš Vincour skvěle udrželi kotouč v útočném pásmu po nepovedeném vyhození Hradce a vytvořili tak šanci pro Daniela Rákose. Brněnský útočník trefil ale z kruhu jen lapačku Mazance.

17:00

17:06
    První početní výhoda čeká i hostující tým. Šimon Stránský (KOM) byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

17:45
    Radek Smoleňák se podobně jako Zaťovič dostal před Čiliaka, ani on však z bezprostřední blízkosti neskóroval.

18:12
    Hradec vstřelil branku, ale domácí střídačka si vyžádala coach challenge.

18:12
    Hradec právě vstřelil branku!
    Gól je potvrzen. Hostující tým využívá svou první přesilovou hru a vyrovnává. Brněnská čtveřice byla po nepovedeném vyhození hodně rozhozená. Lev po bloku Němce přihrál kotouč LUKÁŠI ŽEJDLOVI, jenž neměl problém trefit odkrytou bránu. Asistence: Jakub Lev.
    18:12 Lukáš ŽEJDL - 1:1

18:48
    Kevin Klima přidělal další práci brněnskému gólmani střelou z kruhu, Čiliak vyráží.

18:52
    Další zákrok domácího brankáře přišel po ráně Cibulskise od modré čáry.

19:10
    Domácí se vydali do zajímavého protiútoku, jejich akci ale zastavuje postavení mimo hru.

19:39
    Peter Mueller zkusil z úhlu překvapit Mazance, ten byl však u své tyče přilepený pevně a puk za svá záda nepustil.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

V první třetině dohrávky 46. kola TELH mezi Kometou a Hradcem Králové jsme viděli po jednom gólu na každé straně. Skóre 1:1 však může domácí tým mrzet, protože měl k dispozici hned čtyři přesilové hry. Ani jednu z nich ale nedokázal využít. Naopak Hradec proměnil v gól zatím svou jedinou početní výhodu. Střeleckou listinu otevřel ve 12. minutě pěknou střelou z kruhu šestnáctiletý Jakub Brabenec, který se trefil hned ve svém prvním extraligovém utkání. Necelé dvě minuty před koncem třetiny pak vyrovnal trefou do odkryté brány v přesilové hře Lukáš Žejdl. Jeho gól muselo potvrdit video, Brňané si totiž vzali coach challenge.

Další třetina začne přibližně v 18:58.

20:01

20:07
    Druhá třetina začíná zakázaným uvolněním Hradce Králové.

20:15
    Rychlý gól vrací Kometu do vedení. Mazanec vyrazil tečovanou střelu od modré jen na brankoviště k TOMÁŠI PLEKANCOVI. Zkušený forvard následně kotouč dorazil k tyči brány hostujícího týmu. Asistence: Martin Zaťovič, Ivan Baranka.
    20:15 Tomáš PLEKANEC - 2:1

21:37
    Mladá brněnská formace se dlouho snažila dostat z obranného pásma. Po několika nepovedených pokusech se to povedlo Střondalovi ve spolupráci s Brabencem.

22:33
    Hradec se útočné třetiny rychle vrátil, ale opět se nedostal ani ke střele. Většinu času strávil soubojem o kotouč u mantinelu.

23:25
    Mazanec po Zaťovičově nahození minul puk za bránou, o chvíli později ale skvěle zasáhl proti baseballovým úderům osamoceného Petera Muellera!

24:15
    I druhá brněnská formace se držela v útočném pásmu, žádnou větší šanci si ale vypracovat nedokázala.

25:07
    Mueller se svými spoluhráči bojoval několik desítek sekund o kotouč za bránou soupeře, ze souboje nakonec vyšel lépe Hradec.

25:52
    Po delší době práce i pro Marka Čiliaka. Brněnský gólman chytá puk do lapačky a přerušuje hru.

26:01
    Jenyš nedokázal tečovat prudkou přihrávku Svozila z obranného pásma. Píská se tak zakázané uvolnění.

26:29
    Orsava zavezl po nepřesné Svozilově přihrávce puk do pásma, o chvíli později mu pak nabízel puk na teč obránce Eklund. Hradecký útočník ale kotouč nedokázal trefit.

27:40
    Rákos se u mantinelu zbavil Šaldy a poslal kotouč směrem k Mazancovi, gólman hostujícího týmu vyrazil puk svými betony.

27:58
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Zaťovič – 2 min., hákování).

28:25
    Filip Pavlík trefuje střelou z první od modré jen blokujícího Kuska.

29:13
    Puk se nebezpečně válel nedaleko Čiliaka, Brňanům se ho ale nakonec podařilo vyhodit a mohou tak vystřídat.

29:58

30:18
    Pyrochta zkusil puk nahodit od pravého mantinelu. Kotouč však k hradeckého bráně nedoletěl.

30:44
    Marek Čiliak zasahuje a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

31:34
    Svozil prostrčil kotouč za bránou kolem Perreta a umožnil Gulašimu rozehrávku. Ten si vybral Střondalu, mladík Komety ale už ve středním pásmu puk ztratil.

32:00
    Zakázané uvolnění domácích.

32:19
    Dvě nebezpečné střely Komety od modré. Němec o kousek minul levou tyč zakončením švihem, jeho kolega Baranka pak střelou z nápřahu.

32:51
    Hradec předvedl hezkou akci. Několika přihrávkami se ze svého pásma dostal až do přečíslení tři na dva. Zakončoval jej Koukal, brněnského gólmana ale neprostřelil!

33:10
    Na druhé straně zase únik dva na jednoho Komety. Vincour přihrál Stránskému, ten ale z blízkosti nedokázal poslat puk za Mazance!

33:20
    Gulaši si počkal na Smoleňáka a sestřelil jej tvrdým hitem. Vysloužil si za to potlesk tribun.

34:08
    Horký nešel naproti naproti Svozilově přihrávce a puk tak skončil na hokejkách hradeckých hokejistů.

34:54
    Teď měl za vlastní bránou s rozehrávkou problém zase Baranka, nakonec ale celou situaci zvládl bez větších problémů.

36:11
    Stránský nabral rychlost a přenechal puk Vincourovi, tomu se střela ale moc nepovedla. Mazanec vykopl puk levým betonem.

37:31
    Kuskova tečovaná přihrávka se po odrazu od mantinelu odrážela ke Kucserovi, brněnský útočník ale na puk nakonec nedosáhl.

38:00
    Mazanec zasahuje proti přízemní střele Petera Muellera od pravého mantinelu.

38:22
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Plekanec – 2 min., držení).

38:32
    Marek Čiliak chytá kotouč po střele Lukáše Žejdla z vrcholu pravého kruhu z první.

38:41
    Hradec několikrát v rozmezí asi deseti sekund vystřelil. Puk však k Čiliakovi doletěl maximálně jednou, zbytek střel zblokovali jeho spoluhráči.

39:45
    Ondřej Němec skvěle vložil hůl do křižné přihrávky. Jakub Lev by jinak zakončoval do prázdné brány.

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Daniel Rákos – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jakub Lev – 2 min., hrubost).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá dvacetiminutovka končí potyčkou v rohu obranného pásma Komety. Do kabin však půjdou o něco spokojenější domácí hráči. Hned po patnácti sekundách prostřední třetiny totiž dorazil puk za Mazance Tomáš Plekanec, který vrátil svému týmu vedení. Bojovností se zápas blíží play-off, k vidění bylo i několik šancí. Ani jedna z nich pak už ale gólem neskončila.

Další třetina začne přibližně v 19:50.

40:01

40:15
    Kometa se dokázala i přes nebezpečné poskakování puku v mezikruží osvobodit.

40:23

40:55
    Lukáš Cingel' nabruslil do útočného pásma a z pravé strany vyslal puk na Čiliaka. Domácí gólman zasáhl přesně a kotouč skončil v jeho výstroji.

41:03
    Orsavovu střelu rychle po vhazování přizvedl svou hokejkou Horký vysoko nad bránu.

41:30
    Na druhé straně pak musel být Mazanec pozorný právě proti Horkému, který zakončoval z bezprostřední blízkosti.

41:55
    Velká šance hostů! Rychlou souhru na jeden dotek zakončoval po přihrávce Jergla Jordann Perret, z první ale usměrnil puk mimo odkrytou brněnskou bránu!

43:10
    Po delším boji po kotouč v obranném pásmu Hradce se hokejisté Mountfieldu vydali dopředu. Čiliak neměl se střelou Miškáře od mantinelu problém.

44:11
    Smoleňák vybojoval puk za bránou a rychle se pokoušel najít jednoho ze spoluhráčů před brněnskou svatyni. Obránce Komety ale kotouč do toho prostoru nepustil.

44:54
    Nedomlel rukavicí zachytil oblouček z obranného pásma Komety, při snaze o zpracování pak ale upadl. Nakonec vše zvládl.

45:45
    Nebezpečná pasáž pro brněnskou defenzivu. Čiliak byl v bráně už bez své hole a v sedě, Perret ale svou další tutovku znovu nevyužil a puk do brány Komety nedostal. Brněnský gólman pak ustál i tvrdou ránu od modré.

46:11
    Střondalovu snahu o přechod do útočného pásma přerušuje hvizd rozhodčího. Pískáno je postavení mimo hru.

46:37
    Hradec je ve třetí třetině zatím mnohem aktivnější, brněnská obrana má co dělat, aby jeho tlaku odolala.

47:17
    Další zajímavá přihrávka před bránu Komety, tam se ale nikdo v černočerveném nenacházel. Filip Pavlík pak na čáře udržel útočné pásmo.

48:11
    Klima skvěle zavezl kotouč a nabil Pavlíkovi. Jeho ránu se snažil dorazit Jergl, ten ale netrefil pořádně kotouč. Kevin Klima o chvíli později vyprášil střelou z nápřahu Čiliakovu lapačku.

48:36
    Plekanec střílel z vrcholu kruhu, jeho pokus ale lehce přizvedl jeden z obránců.

49:26
    Bartejs překazil přihrávku Smoleňáka zpoza brány na volného Cingel'a. Tentýž obránce pak vyhodil puk na zakázané uvolnění.

50:40
    Brňané puky v podstatě jen vyhazují do středního pásma, do konce třetí třetiny přitom zbývá ještě devět minut.

51:31
    Hradec znovu okupoval pásmo Komety, zatím však bránu soupeře dobývá neúspěšně.

52:15
    Rákos s Kuskem teď znepříjemňovali rozehrávku pětici soupeře a ušetřili tak další sekundy zbývající ze třetí periody.

52:44
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Oscar Eklund – 2 min., nedovolené bránění).

52:50
    Plekanec vyhrál vhazování jen mezi své spoluhráče na modré a Kometa tak musí vyklidit pásmo.

53:14
    Krizový moment pro Hradec. Filip Pavlík (MHK) je vyloučen na dvě minuty za podrážení a hosté jdou do tří.

53:40
    Mueller netrefil kotouč při střele z první a hosté vyhazují.

54:05
    Další nepříliš šťastné rozhodnutí Američana. Jeho nahození bylo sraženo až nad ochrannou síť.

54:44
    Hradec ve čtyřech. Přesilovka Komety pět na tři také nebyla využita.

55:04
    Mazanec drží svůj tým na dostřel. Dvakrát zasáhl proti Muellerovi, který střílel z levého kruhu.

55:14

56:08
    Teď naopak přichází šance pro Hradec na vyrovnání! Tomáš Bartejs (KOM) držel protihráče a inkasuje dvě trestné minuty.

56:41
    Cingel' nestihl kotouč u mantinelu a ten tak opustil pásmo Komety.

57:10
    Teď naopak Cingel' hledal volného Lva, brněnské hokejky ale puk k bývalému útočníku Komety nepropustili.