Kometa Brno – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 6:2 (kon.)
SK Trhači Kadaň
2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
HC Dukla Jihlava
Úterý 18.02.2020, 18:00 • ZS Kadaň • Chance liga - o účast v předkole • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Na zimním stadionu města Kadaně se utkají dva celky, které se v tabulce nachází na úplně opačných stranách. Zatímco Jihlava bojuje o postup do předkola, Trhači se budou snažit znovu vybojovat 14. místo, které jim v posledním kole přebralo Ústí nad Labem. Ve včerejším zápase schytali domácí debakl 11:1 na ledě moravské Třebíče. Naopak Jihlava získala důležité 3 body na ledě Sokolova. Ve vzájemných zápasech však překvapivě mají navrch západočeši. Kadaň z pěti letošních zápasů dokázala vedoucí celek dolní tabulky porazit hned třikrát! V posledním zápase na jihlavském území úřadoval brankář Jakub Neužil a vynuloval Duklu 2:0. Jak tomu bode tentokrát se dozvíme od 18:00, kdy bude vhozeno úvodní buly utkání.

SK Trhači Kadaň: Neužil (Štěpánek) – Trefný, Klodner, Eliáš, Delmarche, Procházka, D. Zeman – Wojnar, Kůs, M. Zabloudil – Zd. Zabloudil, Žolobov, J. Müller – Homer, Rindoš, Koblížek – Čech, Dubský.

HC Dukla Jihlava: Jan Brož (Chaloupek) – J. Pohl, Staněk, D. Kolář, Piegl, J. Holý, Půža, Černohorský – Čachotský, Skořepa, Jiránek – Anděl, Poletín, Pekr – Protasenja, Fronk, Juda – T. Harkabus, Lichanec, A. Zeman.

Rozhodčí: Šindel, Souček – Kotlík, Zídek.

Na ledovou plochu již přicházejí oba celky spolu s rozhodčími. Utkání za pár chvil začne.

00:01

00:10
    Na úvodním vhazování zápasu se proti sobě střetl Kůs spolu se Skořepou. Úspěšnější byl v tomto případě hostující centr a Dukla se ihned dostává ke slovu.

00:14
    Hru ovšem přerušuje zakázané uvolnění domácích.

00:33
    Trhači se poprvé dostávají do útočného pásma.

00:52
    Skořepa dostal skvělou přihrávku do mezikruží, avšak střela mu nesedla a minul branku.

01:33
    Dukla právě vstřelila branku!
    Neužil Andělovu střelu dokázal vyrazit pouze před sebe, kde čekal osamocený MATĚJ PEKR, který našel skulinku mezi nohama domácího brankáře. Asistence: Lukáš Anděl.
    01:33 Matěj PEKR - 0:1

02:54
    Jakub Neužil má z úvodu mnoho práce. Nyní svým pravým betonem vykopl Zemanovu jedovku.

03:35
    Dukla svého oponenta tvrdě tlačí v útočném pásmu.

04:16
    Nyní to byl Michal Poletín, jehož střelu dokázal svou hrudí zablokovat domácí gólman.

04:44
    Procházka po delší době otestoval brankáře na druhé straně kluziště. Jan Brož jeho pokus bezproblémově dokázal vytěsnit do rohu.

04:57
    Müller ihned z vhazování pálil ostrými. Brož střelu dokázal vyrážečkou vyblokovat do bezpečí.

05:38
    Protasenja byl za brankou Kadaně tvrdě odstaven od kotouče. Domácí se nyní derou do útoku.

06:34
    Lichanec provětral lapačku domácího brankáře, který do této chvíle předvádí naprosto skvělý výkon.

06:47
    Ofsajd přerušuje přechod domácích do útočného pásma.

06:59
    Kombinace jihlavských hokejistů končí těsně vedle branky. Zde mohla být druhá branka.

08:26
    Nepovedená rozehrávka domácího brankáře vedla k obrovské šanci Dukly na jejíž konci stál Michal Poletín. Jeho střela však skončila ve výstroji Neužila.

08:37
    Puk skončil v hledišti.

09:05
    Bude se vylučovat. Kadaň je ve výhodě.

09:35
    Koblížek nedokázal dostrčit kotouč do prázdné brány.

09:54
    Dukla se stále nedotknula kotouče. Pořád se hraje ve výhodě domácích.

10:04
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jan Pohl – 2 min., hrubost).

10:40
    Dukla se prozatím skvěle brání. Trhači se nemohou dostat ke slovu.

11:31
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Domácí celek přeci jenom využívá svou přesilovou hru! Kapitán JAKUB TREFNÝ dostal skvělou přihrávku, stáhl si kotouč a bekhendovou střelou poprvé v tomto utkání prostřelil Jana Brože. Asistence: Jaroslav Kůs.
    11:31 Jakub TREFNÝ - 1:1

12:00
    Zakázané uvolnění hostujícího celku. Bude se vhazovat po levici brankáře Brože.

12:48
    Štěpán Čech se snažil najít úplně osamoceného Filipa Eliáše, který mohl uzemnit puk do sítě. Domácí obránce však obrovskou šanci zahodil, když se mu nepodařilo dobře trefit černou gumu.

13:52
    Dukla se znovu usazuje v hostujícím obranném pásmu.

14:23
    Zemanova střela byla ztečována do ochranné sítě za jihlavskou brankou.

14:44
    Nyní se to samé podařilo i Josefu Skořepovi, který se pokusil tečovat kotouč před domácím brankářem. Avšak jeho teč dopomohla puku se znovu dotknout ochranné sítě, avšak tentokrát na opačné straně kluziště. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

15:17
    Nepovedená rozehrávka Jihlavy nás dovedla až k zakázanému uvolnění. Bude se znovu vhazovat před Brožem.

15:55
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jakub Černohorský.

16:35
    Jihlava se poprvé v oslabení osvobozuje.

17:26
    Trefného střelu od modré si Brož dokázal skvěle pohlídat. Bude se vhazovat po jeho levici.

18:07
    Trhači ostřelují branku Jana Brože. Jihlava však již hraje v plné síle a rychle se osvobozuje.

19:21
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jakub Trefný – 2 min., krosček).

19:46
    Trhači vyhazují. Pravděpodobně tuto třetinu již dohrají bez úhony.

20:00

Na zimním stadionu v Kadani máme zatím dobře rozehranou partii, která se nese ve velmi vyrovnaném tempu. Jak Dukla, tak Trhači dokázali vstřelit branku. Oba gólmani museli čelit větším šancím, aby zabránili navýšení skóre. Snad se bude hra vyvíjet v nadcházející třetině podobně, protože očima fanouška je to prozatím zajímavý zápas. Druhá třetina začne v 18:56.

Trhači spolu s rozhodčími jsou již na ledové ploše. Čeká se ještě na Duklu, druhá třetina brzy začne.

20:01

20:20
    Kůs se spolu se Skořepou porval na úvodním buly ve třetině. Úspěšnější byl znovu hostující celek. Jihlava se rychle dostala do útočného pásma.

20:40
    Dukla ihned ostřeluje branku brankáře Neužila. Ten má nyní hodně práce.

21:34
    Neužil musel znovu zasahovat. Kadaň je zatím v úvodu třetiny v problémech.

22:18
    Zakázané uvolnění jihlavského celku.

23:00
    Protasenja trefil boční síťku Neužilovo branky. Mnoho ke gólu nechybělo.

23:36
    Většina třetiny se zatím odehrává v obranném pásmu domácích. Ti se nemůžou osvobodit.

24:44
    Eliáš nedokázal zpracovat přihrávku na modrou, kotouč se dostal až do obranného pásma Trhačů.

25:15
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Filip Eliáš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Čachotský – 2 min., krosček).

25:50
    Zakázané uvolnění Dukly.

26:13
    Jakub Neužil důležitým zákrokem vyrážečkou drží vyrovnaný brankový účet!

27:47
    Nepovedený přechod domácích končí ofsajdem. Následuje komerční přestávka.

28:21
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Jiránek – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Jakub Černohorský.

28:32
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jakub Trefný – 2 min., držení).

28:45
    Denis Zeman měl obrovskou šanci v samostatném úniku, avšak v poslední chvíli mu ujel kotouč.

29:40
    Hra čtyři na čtyři se hraje ve velmi svižném tempu. Oba celky mají větší šance.

29:47
    Kadaň v ofsajdu.

30:21
    Jihlava hraje v plném počtu. Zbylých 6 sekund bude mít Dukla početní výhodu.

30:37
    Domácí téže hrají v plném počtu.

32:09
    Kadaň tentokrát uzamkla Jihlavu v jejím obranném pásmu. Ke střele se však Trhači zatím nedostali.

33:21
    Kadaň se dostává do vedení tohoto utkání! Jan Brož si nedokázal pohlídat pokus JAROSLAVA KŮSE, který nakonec končí v brance! Asistence: Jakub Wojnar, Matěj Zabloudil.
    33:21 Jaroslav KŮS - 2:1

34:11
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Zdeněk Zabloudil – 2 min., podrážení).

34:52
    Tak teď to byl závod o kotouč mezi brankářem Brožem a Matějem Zabloudilem, který si sjížděl k volnému kotouči a poté by mohl sám ujíždět na branku. Hostující gólman byl však u kotouče dříve a vystřelil ho do bezpečí.

35:35
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Martin Dubský – 2 min., vysoká hůl).

35:48
    Trojice domácích se zatím pečlivě brání. Pokus Pekra dokázal ve své výstroji udržet brankář Neužil a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

36:01
    Kotouč nyní zamířil až do hlediště. Zbývá 10 sekund v početní výhodě pět na tři.

36:12
    Kadaň hraje ve čtyřech!

37:10
    Dukla pokračuje v obrovském tlaku, avšak stále bez větší šance. Čtveřice Trhačů předvádí skvělou bojovný výkon.

37:35
    Domácí těžké období přežili, nyní hrají v plném počtu.

38:01
    Pokus Fronka po ztečování Trefného končí v ochranné síti.

39:16
    Jakub Neužil v závěru třetiny ještě zasahuje. Pokud bude chtít Jihlava vstřelit takzvaného góla do kabiny, bude mít co dělat.

40:00

Ve druhé třetině byla k vidění pouze jediná změna brankového stavu. O tu se zasloužil Jaroslav Kůs, který podruhé v utkání překonal Brože. K vidění posléze byla i dlouhá přesilová hra pět na tři v podání celku z Vysočiny. Té však domácí dokázali odolat a brankář Neužil znovu předvedl sadu skvělých zákroků. Po druhé třetině tedy Trhači vedou a uvidíme jak se Dukla v poslední třetině základní části pokusí vzít vedení zpět do své moci. Třetí třetina začne v 19:48.

40:01

40:15
    A do třetice všeho dobrého vyhrává znovu úvodní vhazování Skořepa. Jihlava se rychle dostává do pásma.

40:55
    Tak toto byla hezká akce. JIŘÍ FRONK se skvěle uvolnil a ještě lépe zakončil! Neužil s tímto pokusem moc udělat nemohl. Asistence: Robin Staněk.
    40:55 Jiří FRONK - 2:2

41:30
    Dukla po vstřelené brance jakoby ožila. Kadaň se na nic nyní nezmůže.

42:17
    Postavení mimo hru domácích.

43:27
    Ani jeden z celků se delší chvíli nedokáže usídlit v útočném pásmu. Bojuje se o kotouč ve středním pásmu a tato část trochu postrádá na atraktivitě.

45:06
    Dukla otáčí brankový stav utkání! Čachotský nabídl kotouč JOSEFU SKOŘEPOVI, který se svým pokusem nemýlil! Asistence: Tomáš Čachotský.
    45:06 Josef SKOŘEPA - 2:3

46:40
    Čech zablokoval tvrdou střelu jednoho z obránců Jihlavy.

47:37
    Neužil svou lapačkou znovu našel kotouč. Nyní je na řadě komerční přestávka.

47:46
    Nyní domácí brankář předvedl znovu skvělý zákrok levým betonem, díky kterému drží svůj tým stále ve hře!

48:47
    Trefný se tvrdě opřel do střely, kotouč se však otřel o jednoho z jihlavských, a proto končí v ochranné síti.

50:10
    Nepovedená rozehrávka domácích znovu vede k protiútoku Jihlavy. Ten však skončil neúspěšně zákrokem Neužila.

51:35
    Brož vyrazil levým ramenem nebezpečnou teč Dubského.

53:47
    Čachotský orazítkoval brankovou spojnici jen to zacinkalo!

55:39
    Brož si udělal menší dobrodružný výjezd za svou branku, odkud rozehrál kotouč soupeři. Větší problém z toho však pro něj nebyl.

57:26
    Trhači se pokouší v závěru třetiny ještě něco vymyslet, avšak do této chvíle bez výsledku.

57:53
    Jihlavský útočník znovu orazítkoval tyčku! Neužil má velké štěstí.

57:56
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jakub Wojnar.

58:13
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

58:41
    Jihlava v závěru třetiny ostřeluje domácí branku. Trhači pravděpodobně vyrovnat nedokážou.

59:22
    Dukla přeci jenom v závěru využívá svou přesilovou hru a ještě kosmeticky upravuje skóre. Dvougólovým střelcem se díky tomu stal MATĚJ PEKR. Asistence: Jiří Fronk.
    59:22 Matěj PEKR - 2:4

Před třetí třetinou ještě Trhači vedli jednobrankovým rozdílem 2:1, avšak ve třetí třetině nastal velký obrat. Dukla dokázala třemi góly naprosto změnit skóre a jsou to právě hráči z Vysočiny, kteří se můžou radovat z výhry. Ode mě je to dnes naprosto všechno, na přečtenou. (20:23:00)

Jaroslav Šnobl

Branky a nahrávky: 12. Trefný (Kůs), 34. Kůs (Wojnar, M. Zabloudil) – 2. Pekr (Anděl), 41. Fronk (Staněk), 46. Skořepa (Čachotský), 60. Pekr (Fronk)

Rozhodčí: Šindel, Souček – Kotlík, Zídek