FTZS Liberec
4:3 (1:0)
1.FC Nejzbach Vysoké Mýto
Středa 19.02.2020, 20:00 • SH Dukla Liberec • 1. Futsal liga • 16. kolo

Je tu konec utkání velice napínavého utkání! Po nepříliš akční první polovině nám to dosyta vynahradil poločas druhý! Liberečtí ani jednou nepustili soupeře dovedení, který sice inkasoval dvě červené karty, zároveň ale zahrával dva 10m kopy. Liberec naopak jednu penaltu hned v první minutě. Domácí tak vítězí ve veledůležitém souboji nad Nejezbachem Vysoké Mýto 4:3 a dostávájí se o dva body před svého dnešního soupeře. Děkuji vám za pozornost a u některého z dalších textových přenosů se budu těšit. Na počtenou. (21:37:54)

39:30
    Posledních 30 vteřin!

38:54
    Vysoké Mýto právě vstřelilo branku!
    Vogt sice dokázal zlikvidovat 10m kop Nováka, ale Merkl byl u míče jako první a dorážkou pod břevno snižuje!

38:52
    Žlutou kartu za následné protesty dostává brankář Vogt (FTZS Liberec).

38:52
    Faul Marka Bíny znamená další desítku pro Vysoké Mýto!

38:30
    Domácí se rychle zbavili míče a útočí tak opět Nejezbach a opět v pěti.

37:50
    Míč se odrazil k Janáčkovi. Ten ale střelou téměř přes celé hřiště svého brankáře nenapodobil.

37:35
    I nadále hraje Vysoké Mýto bez brankáře.

37:20
    Další time-out. Tentokrát v podání Nejezbachu.

37:20
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tak to je neuvěřitelné! DOMINIK VOGT chytil střelu, nerozpakoval se a míč napálil přes celé hřiště do opuštěné svatyně hostů! Domácí odskakují na rozdíl dvou branek.

36:45
    Nejezbach je v držení míče a pokouší se o vyrovnání hrou bez brankáře!

36:28
    Hra opět pokračuje.

36:27
    Domácí Liberec si vyžádal oddechový čas.

35:53
    Krásnou kombinaci mezi Markem Bínou a Alešem Benkem zakončil druhý jmenovaný pohodlně do prázdné brány! Domácí tak jdou po třetí v tomto utkání do vedení.

35:09
    Tomáš Janáček prověřil střelou z levé strany Ehrenbergera.

34:41
    Liberečtí hráči zůstali jako opaření a Merkl napálil míč do břevna! Teď stálo při domácích futsalové štěstíčko.

34:25
    To se dějou věci! Červenou kartu dostává Lipavský (1.FC Nejzbach Vysoké Mýto), který se ani nedostal do hry, ale červenou kartu vidí za reakci ze střídačky. Domácí tak nebudou mít výhodu přesilové hry.

33:50
    Vysoké Mýto právě vstřelilo branku a po 12ti vteřinách je opět srovnáno!
    Autorem branky je ŠABATA, který napálil odražený míč do Vogta, od libereckého branáře se míč odrazil do tyče a podle rozhodčího stojícího na úrovni brankové čáry ji přešel celým objemem.

33:38
    Liberec právě vstřelil branku a opět se potvrzuje staré známé pravidlo nedáš dostaneš!
    Tomáš Kotek uvolnil FILIPA HENZLA, který střelou mezi nohy vrací domácím vedení!

33:21
    Krásnou akci Nejezbachu na jeden dotyk zakončoval Jiráský. Vogt jeho pokus vyškrábl.

32:59
    Na tribunách to jen tak zahučelo. Aleš Benek těsně minul pravou tyč!

32:58
    Píská se až teď faul na domácího Filipa Henzla.

32:28
    Domácí se vehementně dožadovali odpískání faulu na Kotka. Ten se ale nepíská.

31:31
    Po delší době útočil také Liberec. K zakončení to ale nevedlo.

30:46
    David Novák jej ale neproměnil. Dominik Vogt jeho pokus po zemi nohou vyrazil.

30:45
    To byla zajímavá situace. Domácí Henzl hrál ve skluzu. Rozhodčí, který stál blíž se koukal na druhého kolegu a asi po pěti vteřinách se rozhodl odpískat faul. Jedná se již o šestý faul domácích. Následuje tak 10m kop.

29:57
    Martin Šabata přihrával před bránu, kde už nebyl žádný z obránců. Naneštěstí pro hosty ale ani Lukáš Mach, který stál o metr jinde.

29:52
    Rohový kop pro žluté.

28:48
    Na míči jsou opět hosté z Vysokého Mýta.

28:05
    Liberec si navíc připisuje již pátý akumulovaný faul! A to do konce zbývá skoro 12 minut!

27:57
    Domácí se snaží vzít si vedení zpět. Zatím bezúspěšně.

26:59
    A je srovnáno! Vysoké Mýto právě vstřelilo branku! Nutno říct, že zaslouženě.
    Autorem branky je MERKL, který dostal míč zády k bráně, ale dokázal se obtočit kolem obránce a propasíroval míč za záda brankáře.

26:31
    Marek Bína se skvěle uvolnil na pravé straně. Následně mu ale skluzem míč čistě odpálil jeden z obránců Nejezbachu.

25:28
    Nejezbach utahuje šroubky. Nejprve aut v blízkosti pokutového území. Teď rohový kop a střela těsně mimo.

24:40
    Hra se po úvodních hektických minutách trochu uklidnila. Vysoké Mýto se ale dostává mnohem více do hry než v první polovině.

24:23
    Hostující Novák pálil vysoko nad.

22:33
    Fauly: 3:1.

22:32
    Žlutou kartu dostává zpětně Benek (FTZS Liberec), který se snažil zastavit zmiňovaný protiútok hostů.

22:32
    Nejezbach ale nastoupil do druhého poločasu s úplně jinou energií a dělá domácímu Liberci velké potíže!

22:32
    To jsou věci! Druhý poločas má úplně jiné tempo! Útok Liberce nedošel až do zakončení. Na druhé straně hosté nevyřešili ideálně situaci tří na jednoho, kdy pomohl hlavně brankář Vogt!

22:02
    Domácí obrana následně nadvakrát odvrátila nebezpečí.

21:59
    Žlutou kartu dostává Šisler (FTZS Liberec), který těsně za hranicí vápna fauloval otáčejícího se Merkla.

21:47
    Martin Šabata vystihl přihrávku, obešel Henzla a vypálil. Trefil dobře stojícího Vogta.

20:24
    Po ztrátě domácích na útočné polovině šli dva hráči ve žlutém na Pavla Bínu. Přihrávka prošla libereckému obránci mezi nohami a Štanglica tak mohl zakončovat. Bránu ale v dobré pozici minul.

20:06
    Hosté z Vysokého Mýta zahájili druhý poločas, ale nepřesnou přihrávkou se rychle zbavili míče.

20:01

První polovina zápasu je za námi. Úvodní minuta hned přinesla penaltu pro domácí mužstvo za ruku kapitána Vágnera. Pokutový kop s přehledem proměnil Aleš Benek. Dále jsme sledovali taktickou bitvu, ve které Liberec držel míč a hráči Vysokého Mýta čekali na své polovině na protiútoky. Čtyři minuty před koncem poločasu byl po druhé žluté kartě vyloučen kapitán Nejezbachu Jakub Vágner. Domácí ale přesilovou hru nevyužili. Do šaten se tak jde za stavu 1:0 pro domácí FTZS.

20:00

19:25
    Merkl se dostal do své první příležitosti! Obtočil se kolem Šislera, ale už byl příliš blízko brankáři a trefil jej do hrudi.

18:33
    Pavel Bína opět fauluje a na nedovolené zákroky máme srovnáno 4:4.

17:50
    Domácí si mnoho příležitostí v přesilové hře nevytvořili. Nejezbach přečkal oslabení bez úhony.

17:21
    Na druhé straně vyškrábl špičkou nohy Kotkův pokus Ehrenberger.

17:00
    Hostující Kubát standardní situaci z hranice vápna neproměnil.

16:59
    Žlutou kartu dostává kapitán domácích Bína P. (FTZS Liberec), který nezachytil rychlý pohyb protihráče a pomohl si přidržením.

15:45
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

15:45
    Emoce poprvé vzplanuly, a to hned velice výrazně! Nejprve skluzoval v domácím vápně Marek Bína, dle rozhodčích hrál s nohami hráče i balon. O pár vteřin později zajel nevybíravě do protihráče kapitán Jakub Váger (Nejezbach Vysoké Mýto), a jelikož viděl druhou žlutou, je vyloučen a utkání pro něj končí. Toto rozhodnutí nese velice nelibě hostující lavička a rozhodčí mají co dělat, aby hosty zkrotili.

14:50
    Po faulu hostujícího Vágnera je statistika nedovolených zákroků 2:3.

13:40
    Kotek si zabíhal na průnikovou přihrávku Janáčka. Ta byla ale o něco rychlejší než nohy libereckého univerzála.

11:53
    Stále sledujeme hlavně taktickou bitvu. Tempo hry není bůhvíjaké. Obě mužstva si náležitě uvědomují důležitost tohoto utkání.

11:13
    Domácí Kotek ukázal sportovního ducha, když se přiznal, že hrál poslední. Místo rohu domácích tak bude rozehrávat brankář Vysokého Mýta.

10:16
    Lukáši Machovi byl odpískán faul a následovala rázná domluva od hlavního arbitra.

09:46
    Aleš Benek dostal míč na dlouhou nohu a hlavně z toho důvodu nemohl přesněji zakončit. Brankář Nejezbachu si tak s jeho pokusem poradil.

08:03
    Na druhé straně se vyznamenal brankář Vogt při přečíslení 3 na 2.

07:38
    Vysoký míč si ve vápně našel Janáček, který hlavičkoval zády k bráně do tyče!

06:56
    Po ztrátě domácích střílel Gerčák. Mířil ale vysoko nad.

06:31
    Janáček se hezky uvolnil na pravé straně a přihrál před bránu Henzlovi. Ten pálil z otočky. Brankář se k tyči přesunul včas a míč nohou vyrazil.

06:07
    Janáčkova střela je sražena na roh.

05:53
    Hra domácích je ale bez pohybu, tudíž i bez šance.

05:05
    I nadále hraje s míčem hlavně domácí Liberec.

03:34
    Kubák pálil tvrdě z voleje k tyči! Dominik Vogt skvělým zákrokem míč vyrazil.

03:28
    Domácí Janáček fauloval. Fauly 2:1.

03:21
    Hosté z Vysokého Mýta jsou zatažení na své polovině a čekají na možnost k útoku.

01:59
    Na druhé straně se dostal do šance Gerčák. V tísni pálil nad.

01:24
    Po chybě hostující obrany se ocitl sám před brankářem Henzl! Hostujícího brankáře ale nechal vyniknout zákrokem nohou.

00:45
    Autorem branky z pokutového kopu je BENEK, který zamířil přesně k pravé tyči!

00:44
    Navíc Vágner (1.FC Nejzbach Vysoké Mýto) dostává žlutou kartu za zmíněnou hru rukou.

00:44
    Kapitán hostí Jakub Vágner si nepohlídal své ruce a domácí Liberec má hned v úvodu výhodu pokutového kopu!

00:01
    Domácí zahajují utkání.

00:01

Domácí FTZS Liberec se nachází na posledním nesestupovém místě a ztrácí jeden bod na dnešního soupeře a tři na osmou příčku zajišťující účast v play-off.

Dnes nás čeká tuhý boj o setrvání v nejvyšší soutěži. Zároveň ale také o možnost probojovat se do play-off.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Tomáš Honzejk

Branky: 1. Benek (pen.), 34. Henzl (Kotek), 36. Benek (Bína), 38. Vogt – 27. Merkl, 34. Šabata, 39. Merkl (Novák)

Karty:   17. Bína (ZSL), 22. Šisler (ZSL), 23. Benek (ZSL), 39. Vogt (ZSL) – 1. Vágner (VMY)   16. Vágner (VMY)   35. Lipavský (VMY)

FTZS Liberec: Vogt (Plechatý) – Šisler. Bína P. (C), Henzl, Kotek, Bína M., Benek, Janáček, Rumler
    1.FC Nejzbach Vysoké Mýto: Ehrenberger (Špinar) – Kubát, Novák, Jiráský, Merkl, Šabata, Vladyka, Lipavský, Gerčák, Mach, Vágner (C), Štanglica, Semerád

Rozhodčí: Kresta, Vlašič (Nagy)