Havlíčkův Brod – Žďár n/S 2:3 (po pr.) | Mor. Budějovice – SHK Hodonín 1:5 (kon.) | Šumperk – Opava 12:2 (kon.)
Nový Jičín – Kopřivnice 1:5 (kon.) | Nová Paka – Bílina 3:7 (kon.) | Mostečtí Lvi – Vrchlabí 3:2 (kon.)
Jablonec n/N – Děčín 3:5 (kon.) | Trutnov – Řisuty 3:4 (kon.) | Písek – Kolín 2:5 (kon.)
HC Trutnov
3:4 (2:1, 1:0, 0:3)
HC Řisuty
Středa 19.02.2020, 18:002. liga skupina Sever (ČR) • 41. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný sobotní večer přeji z trutnovského zimního stadionu, kde se v rámci 41. kola druholigové skupiny Sever utkají týmy HC BAK Trutnov a HC Řisuty.

HC BAK Trutnov

Trutnovským hokejistům se aktuálně daří a jsou na vítězné vlně. Třikrát za sebou se Draci radovali z výhry. Nejdříve vyhráli na ledě Nové Paky 6:2, poté se radovali z vítězství 4:3 proti Mostu, uspěli také v Jablonci 4:2. V tabulce tak zaujímají šestou příčku s 47 body a jejich náskok na sedmý Jablonec činní už osm bodů.

HC Řisuty

Také hostující celek půjde do dnešního zápasu se třemi výhrami v zádech. Připsal si skalp Nové Paky (5:4), Mostu (5:4p) a Jablonce (8:3). V tabulce jsou však Buldoci postaveni výše, než jejich dnešní soupeř. Nachází se na čtvrté příčce a padesáti jedna bodový zisk sdílí s pátým Děčínem.

Vzájemné zápasy:

5.kolo: Trutnov vs. Řisuty 4:3
    14. kolo: Řisuty vs. Trutnov 3:2p
    23. kolo: Trutnov vs. Řisuty 1:5
    32. kolo: Řisuty vs. Trutnov 5:1

HC BAK Trutnov: Krofta (Ašenbrenner) – Vácha (A), Junek, Suk, D. Jirásek, Kynčl, Pohl, Višňák – Krsek, Janoušek, Faltys, Planý, Fedulov (C), Kubinčák (A), Starý, Poul, Škvrně, Tatar.

HC Řisuty: Jiroušek (Ilašenko) – Kolařík (A), F. Novák, Potechin (C), A. Novák, Rudovský, Zderadička – Petráš, Parshakov, Vyskočil, Řepka, Okegawa, Danov, Formánek, Keszi, Patyk, Janeček.

Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Roischel.

00:01

00:10
    Úvodní buly získali domácí a hned nahazují kotouč do útočné třetiny, kde je u něj jako první Filip Krsek.

00:31
    Trutnov právě vstřelil branku!
    Trutnov bleskově otevírá skóre utkání a jde do vedení po pouhých třiceti jedna sekundách. FILIP KRSEK jel na hostující branku v přečíslení se spoluhráče, vzal to však na sebe a prostřelil Jirouška skrze jeho betony. Asistence: Lukáš Vácha.

00:40
    Hraje se dále před brankou Řisut. Teď je hra ale přerušena, neboť Jakub Planý odchází zraněný do šatny.

01:48
    Hosté se snaží proniknout před Kroftu, ale nedaří se jim pořádně usadit v útočném pásmu a hra se znovu přesouvá k svatyni Buldoků.

02:07
    Hráči dlouho bojovali v rohu kluziště o kotouč, nakonec však hrací předmět získali hosté a snaží se podniknout útočný výpad.

02:51
    Filip Krsek je zatím hodně vidět, jeho nenápadná akce z mezikruží ale až k brance neprošla, neboť jeho střelu zblokoval první bránící hráč Řisut.

03:32
    Buldoci mají stále potíže s ofenzivou a musí se tak bránit dalšímu náporu domácích.

03:56
    Teď už se hosté konečně přesunuli před Kroftu a vynutili si faul ze strany Trutnova. Vojtěch Faltys se provinil hákováním a míří na trestnou lavici.

04:27
    Hostujícímu celku se nedaří udržet útočné pásmo a rozestavět přesilovkovou formaci. Domácí už několikrát vyhodili puk přes všechny čáry.

05:05
    Draci se ve vlastním oslabení chopili kotouče a zkusili menší kombinaci před Jirouškem, konečná přihrávka na Matěje Suka ale prošla až do středního pásma.

05:45
    Další pokus o založení útoku Trutnovští odrážejí vyhozením puku přes všechny čáry, hostům s přesilovka vůbec nedaří.

05:56

06:25
    Domácí mají v plném počtu rozhodně na vrch a svírají Buldoky před Petrem Jirouškem.

06:58
    Hosté špatnou přihrávku Trutnova pouze vypichují do středního pásma a místo útočení míří raději na střídačku.

07:37
    Trutnovský průnik do útočného pásma zastavili hosté nedovoleně a Václav Kolařík si odpyká dvouminutový trest za podrážení.

08:14
    Ačkoliv jsou domácí v rovnocenném počtu lepší, přesilovka se jim zatím nedaří a Řisuty je ani nepouštějí do kombinací.

09:06
    Teď už domácí rozestavěli přesilovkový útvar a kotouč se po střele jednoho z Trutnovských ocitl nebezpečně blízko hostující svatyně, nikdo z bílých se k němu však nedostal včas a nemohl puk dorazit až do sítě.

09:37

09:59
    Řisuty ubráněné oslabení mírně nakoplo a už o kotouč bojují za trutnovskou brankou.

10:25
    Do pořádné střely se ale hosté kvůli dobré hře obrany Trutnova nedostali a hra se znovu přesouvá na druhou stranu.

11:04
    Filip Krsek pokračuje ve své aktivitě. Tentokrát si z rohu kluziště sjel až před branku, Jiroušek si však pohlídal prostor mezi svými betony a puk do branky nepustil.

11:42
    Domácí dobře napadají rozehrávku Buldoků a díky tomu na chvíli získávají útočné pásmo.

12:15
    Vojtěch Faltys chtěl sám proniknout skrz střední pásmo až před brankáře Řisut, ale byl zastaven těsně před modrou čárou.

12:52
    Domácí se dlouhou rozehrávkou rozehrávkou dostali až do útočného pásma, tam je však Řisuty k ničemu nepustili.

13:10
    Nikolaj Parshakov sebral puk u mantinelu a zprava to zkusil na Kroftu. Ten si však se střelou hravě poradil a kotouč ukryl ve své lapačce.

13:22
    Zajímavá šance i na druhé straně. Jiroušek puk vyrazil pouze před sebe, načež se hrací předmět přesunul pod nohy Pavla Fedulova. Ten tak nemohl zakončovat.

13:50
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Buldoci po krásné akci vyrovnávají skóre utkání. Zdeněk Petráš na sebe v mezikruží přesunul pozornost všech trutnovských hráčů, když tak nahrál PETRU PATYKOVI, neměl útočník Řisut problém zakončit do odkryté klece. Asistence: Zdeněk Petráš.

14:03
    Domácí si berou své vedení bleskově zpět. Před Jirouškovou brankou se odehrála podobná situace jako na druhé straně a JAKUB TATAR tak kotoučem vymetl odkrytý růžek branky hostů. Asistence: Matěj Poul, Lukáš Junek.

16:05
    Domácí jsou v útočné třetině hodně aktivní, jejich střely však hostující hráči obětavě blokují.

16:35
    Trutnovští byli zahnáni až do svého pásma, odkud nepovedeně rozehrávají na zakázané uvolnění.

16:55
    Řisuty se snaží využít vhazování před Kroftou, po přízemní střele tak trutnovský brankář kotouč raději podržel pod svou lapačkou.

17:29
    Hosté se po delší době usadili v útočném pásmu, zatím si ale přihrávají pouze podél mantinelu.

17:48
    Trutnovským to dneska bruslí a znovu jsou před Jisrouškem. Zaváhání mladého gólmana mohl využít Jan Starý, vyražený kotouč ale trefil pouze do výstroje brankáře Řisut.

18:25
    Další přesilovka pro Řisuty. Nebezpečnou akci hostů totiž překazil Pavel Fedulov sekáním do soupeře.

18:46
    Zdeněk Petráš se snažil tečovat nahrávku z rohu, v předbrankovém prostoru však nebyl úspěšný.

19:25
    Dobře mířená střela Vincenta Kesziho byla bránícím hráčem vyražena vysoko nad a domácí se osvobozují.

20:00

Úvodní dějství dnešního zápasu je za námi. Byli jsme svědky poměrně atraktivního hokeje, mírná herní převaha byla však na hokejkách domácího celku. Ten šel do vedení už po třiceti jedna sekundách první části a i když Řisuty v 14. minutě vyrovnali, krátce na to si Draci vzali svůj náskok zpět. Uvidíme, co nám přinese zbytek zápasu.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

20:01

20:28
    Hosté začali druhou třetinu v početní výhodě, ve zbytku přesilovky ale už nic nevymysleli a domácí jsou už v plném počtu.

20:55
    Trutnovští jsou už v útočném pásmu a Matěj Poul číhal na přihrávku před Jirouškem, puk však do střelecké pozice nedostal.

21:43
    Planý s Kubinčákem využili zaváhání hostujících hráčů a jeli na svatyni Řisut v přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný si sjel až k brance, ale čkoliv se snažil najít místečko pod horní tyčí, netrefil se.

22:35
    Buldoci se snažili rozjet se do útočného pásma, hned ve střední části hřiště se hra znovu otočila a po mírné střele Planého se bude vhazovat po levici Petra Jirouška.

22:48
    Lukáš Vácha udržel útočné pásmo, ale po bojích o kotouč u mantinelu hosté přece je černou pryž vyhazují aspoň do středního pásma.

23:12
    Tatar se už už chtěl chopit puku v útočném pásmu, včas si však všiml rozhodčího signalizujícího ofsajd a stáhl se zpět za modrou čáru.

24:54
    Hosté teď zmařili obrovskou šanci před Michalem Kroftou. Přečíslení se jim totiž nepovedlo zakončit ideálně a Vincent Keszi v klíčové situaci před brankou pouze promáchl.

25:37
    Hosté zlepšili své bruslení a hraje se teď více před domácím brankářem, žádné větší šance ale už k vidění nejsou.

25:54
    Petr Patyk dostal hned po buly puk do pozice vedle branky, z úhlu ale zasáhl pouze Michala Kroftu.

26:39
    Ačkoliv se domácí pohybují v útočné třetině, nedaří se jim dostat se do dobrých střeleckých příležitostí. Ani Řisuty ale nejsou úspěšné ve snaze vyhodit kotouč za modrou čáru.

27:25
    Hosté se skvělou kombinací dostali až před Kroftu, Roman Formánek však celou akci nedokázal dovést do úspěšného konce a trefil pouze prvního bránícího hráče.

28:19
    Jakub Planý zachytil před Jirouškem špatnou rozehrávku hostů a ihned nahrával Kubinčákovi do mezikruží. Ten ale zmatků v obraně Řisut nedokázal využít a pálil mimo.

29:15
    Obrana Řisut teď není moc sehraná a nechává vzadu domácím prostor na nebezpečné útoky.

29:48
    Michal Krofta se teď skokem vrhl proti jednomu z hostujících hráčů a úspěšně mu kotouč vyrazil až do rohu kluziště.

30:34
    Hra se teď přesouvá z jedné strany na druhou, nakonec se ale bude přerušovat, neboť hosté se provinili icingem.

31:07
    Už delší dobu se hraje před Michalem Kroftou, který raději kotouč rychle ukrývá do své lapačky.

31:22
    Domácí nahodili kotouč do útočné třetiny, po prohraném souboji u mantinelu ale hrací předmět míří až za Kroftu. Je pískáno zakázané uvolnění Řisut.

31:53
    Nahrávka od mantinelu se domácím nepovedla a sami se tak vyhánějí až do středního pásma.

32:32
    Poul pouze nahodil do útočné třetiny, ale nikam se nehrne, neboť jeho spoluhráči zamířili střídat.

33:20
    Nahození Řisut za Kroftu přihrál trutnovský brankář hned zpátky na hokejky svých spoluhráčů, kteří se vydávají založit další útočnou akci.

33:50
    Michal Janeček si dobře počíhal na útočné modré a s kotoučem se následně rozjel na trutnovskou branku téměř sám. Jeden z domácích mu v zakončení ale dokázal zabránit a puk byl sražen do rohu kluziště.

34:08
    Rozhodčí už signalizovali trest pro Buldoky, podrážený Bohnad Višňák však ukázal gesto fair play a vylučovat se nebude.

35:18
    Domácí jdou do dvougólového vedení. JAKUB PLANÝ si po pravé straně sjel nenápadně k brance a nijak nebezpečnou střelou vypálil na Jirouška. Hostující gólman už vypadal, že má puk ve své moci, kotouč mu však nejspíše mezi rukou a tělem prošel až do sítě. Asistence: Pavel Fedulov, Jan Starý.

36:24
    Hostující celek obdržený gól lehce zaskočil a nemohou se dostat ze svého obranného pásma. Pokus o rozehrávku Řisut končí až u Krofty a je pískáno zakázané uvolnění.

37:04
    Buldoci jsou už na druhé straně, domácí je však nenechávají kombinovat a hra se znovu přesouvá až do středního pásma.

37:40
    Dominik Danov si stáhnul puk až do mezikruží, jeho střela ale pouze lízla vnější stranu tyčky brankové konstrukce Trutnova.

38:51
    Hosté se nenápadně dostali až do útočného pásma, stále se jim ale nedaří úspěšně kombinovat.

39:30
    Po Potechinově střele Krofta nepřikryl kotouč lapačkou a vyslal své spoluhráče raději do akce.

40:00

V prostřední třetině se hra vyrovnala s Řisuty měly několik šancí na vyrovnání, v 36. minutě však Jakub Planý nenápadně vystřelil z pravé střely a vedení Trutnova ještě navýšil. Ten si pak útočné výpady soupeře hlídal, sám ale další branku nepřidal. Pokud Řisuty chtějí dnes bodovat, mají ještě dvacet minut na to, aby se zápasem něco udělaly.

Další třetina začne přibližně v 19:30.

40:01

40:10
    Úvodní buly třetiny vyhráli hosté a ihned se rozjeli dopředu. Se střelou Zdeňka Petráše zprava měl Krofta trochu problém, ale puk za svá záda nepustil.

40:35
    Hra už se pomalu přesunula na druhou stranu, domácí ale zatím mají problémy dostat se do střeleckých příležitostí.

40:53
    Buldoci rychle bruslí a domácí je nestíhají. Lukáš Junek je vyloučen za nedovolené bránění, skvělá šance pro Řisuty na snížení.

41:35
    Hosté měli chvíli potíže udržet se v útočném pásmu, teď už ale kombinují před Kroftou.

41:46
    Hosté rychle využívají přesilovku a dostávají se na dostřel. Rychlou kombinaci zakončil Patyk křižnou nahrávkou na FILIPA NOVÁKA, za jehož prudkou střelou se Krofta už nestihl přesunout. Asistence: Petr Patyk, Zdeněk Petráš.

42:43
    Hostující celek vstřelený gól nabudil a žene se dopředu, trutnovská obrana ale svého soupeře zatím do větších šancí nepouští.

42:55
    Na druhé straně teď hrozili domácí. Puk se odrazil k Fedulovi před branku, trutnovský útočník ale kotouč nedokázal zpracovat a pálil mimo.

43:47
    Parshakov obkroužil branku a svou rychlou nahrávkou našel Davida Vyskočila připraveného na brankovišti. Druhý jmenovaný a svým pokusem trefil pouze Michala Kroftu.

44:27
    Hosté rozhodně zlepšili svůj herní projev a trápí obranu Trutnova. Střelu Kesziho z mezikruží má ve své náruči gólman Draků.

44:57
    Řisuty zaslouženě vyrovnávají. Střela Potenchina se dostala až k brance, odkud si po teči ZDEŇKA PETRÁŠE našla cestu až za brankovou čáru. Asistence: Petr Patyk, Michail Potechin.

45:51
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Vyskočil – 2 min., podrážení).

46:29
    David Jirásek byl v rohu kluziště sražen tvrdě k zemi, vylučovat se ale nebude.

46:40
    Hosté se zatím úspěšně brání a aktivně napadají rozehrávku Trutnova.

47:12
    Domácím se početní výhoda vůbec nedaří a po odpískání hry vysokou holí je hra vykázána do středního pásma.

47:51

48:07
    Buldoci prohání trutnovskou obranu a snaží se dnešní zápas překlopit na svou stranu ještě v třetí třetině.

48:39
    Draci se z tlaku hostujícího celku osvobozují pouze vyhozením kotouče do středního pásma a sami vlastní útok nezakládají.

49:35
    Střela Kolaříka od modré se odrazila na hokejku Jana Starého a ten se vydal dopředu. Snažil se ještě přihrávkou najít najíždějícího Kubinčáka, ale puk nakonec doklouzal pouze do rohu kluziště.

50:33
    Ani jeden z celků se nyní nevrhá příliš do akce. Oba týmy si jsou vědomy toho, že v sázce je bodový zisk.

51:01
    Dnešní utkání sleduje 413 diváků.

51:57
    Hra se chvíli přesouvala ze strany na stranu, domácí teď však faulovali a Řisuty mají výhodu.

52:19
    Domácí se budou muset bránit ve čtyřech. Jan Starý si odpyká dvě minuty za podrážení.

52:19
    Oddechový čas pro hosty.

52:42
    Hosté už kombinují v útočné třetině. Střelu Potechina z vrcholu kruhů Krofta dobře viděl a v pohodě ukryl do své lapačky.

53:15
    Petráš prudce vypálil od modré, Matěj Poul však střelu obětavě vyklekl kolenem.

54:10
    Hosté si jen přihrávají před Kroftou a ke střele se zatím nemají.

54:23
    Buldoci dokonávají obrat a poprvé v zápase jdou do vedení. Krátce po vypršení přesilové hry se puk sérií šťastných odrazů dostal až do branky. Poslední dotyk kotouče a zároveň i gól si připsal ROMAN FORMÁNEK Asistence: Zdeněk Petráš, Petr Patyk.

55:40
    Domácí jsou v naprosto odlišné situaci, než v průběhu celého utkání a musí dotahovat. Zatím se jim ale nedaří dostat se do gólových šancí.

56:11
    To se možná změní teď. Na trestnou lavici míří Adam Novák za hákování.

56:41
    Domácí konečně zavezli kotouč do útočné třetiny, nedaří se jim ale rozestavět přesilovkovou formaci a Buldoci se osvobozují.

57:41
    Domácí se přece jen zvládli srovnat před Jirouškem a kombinují.

58:05
    Řisuty vyhazují kotouč až ke Kroftovi, domácím mnoho času na vyrovnání už nezbývá.

58:36
    Hraje se teď navíc v obranném pásmu Trutnova a hosté nechtějí pustit domácí na druhou stranu.

59:20
    Krofta už pomalu vyjíždí z branky, jasný pokyn k přesunu na střídačku ale ještě nedostal.

59:45
    Trutnovský brankář je už na střídačce, domácí to na chvíli ještě zkusí v šesti.

Je dobojováno! Řisuty ve třetí třetině přidali a třemi góly do trutnovské sítě dokázali dokonat obrat a odjet z Podkrkonoší se všemi třemi body.

To je ode mne pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost, přeji vám příjemný zbytek týdne a u příštích onlajnů na počtenou. (20:05:21)

Anna Marie Kokrhounová

Branky a nahrávky: 1. Krsek (Vácha), 15. Tatar (Poul, Junek), 36. Planý (Fedulov, Starý) – 14. Patyk (Petráš), 42. F. Novák (Patyk, Petráš), 45. Petráš (Patyk, Potechin), 55. Formánek (Petráš, Patyk)

HC Trutnov: Krofta (Ašenbrenner) – Vácha (A), Junek, Suk, D. Jirásek, Kynčl, Pohl, Višňák – Krsek, Janoušek, Faltys, Planý, Fedulov (C), Kubinčák (A), Starý, Poul, Škvrně, Tatar.

Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Roischel