Havlíčkův Brod – Žďár n/S 2:3 (po pr.) | Mor. Budějovice – SHK Hodonín 1:5 (kon.) | Šumperk – Opava 12:2 (kon.)
Nový Jičín – Kopřivnice 1:5 (kon.) | Nová Paka – Bílina 3:7 (kon.) | Mostečtí Lvi – Vrchlabí 3:2 (kon.)
Jablonec n/N – Děčín 3:5 (kon.) | Trutnov – Řisuty 3:4 (kon.) | Písek – Kolín 2:5 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
2:3 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
SKLH Žďár nad Sázavou
Středa 19.02.2020, 18:00 • ZS Kotlina • 2. liga skupina Východ • 41. kolo

Dobrý den, vítáme vás u on-line přenosu z II. hokejové ligy skupiny Východ mezi týmy BK Havlíčkův Brod a SKLH Žďár nad Sázavou. Utkání začíná v 18:00.

Havlíčkobrodští hokejisté se tři zápasy před koncem základní části drží na druhém místě. Vypadá to, že se z krize, která se táhla od první třetiny prosince až do konce ledna, Bruslaři dostali. Ze čtyřech utkání vyhráli tři. Doma porazili Nový Jičín 6:3. Pak sice padli v Kopřivnici 1:3, následně ale vyloupili Valašské Meziříčí 6:3 a Moravské Budějovice 3:1. Velice sympatický výkon předvedli i v posledním kole proti Šumperku, kdy kromě nepovedené dvouminutovky, kdy obdrželi tři branky, byli Drakům rovnocenným protivníkem. Pro nepovolený start Miroslava Třetiny bylo ale utkání kontumováno ve prospěch hostů.

Plameny se momentálně nachází na sedmé, tedy první nepostupové pozici. Na šestou Kopřivnici ztrácejí osm bodů, oproti Tatře však mají dva zápasy k dobru. Každá ztráta bodů tak posouvá šance Žďáru nad Sázavou dostat se do play off do teoretických mezí. SKLH se nadechl k mocnému závěru sezony, kdy se mu podařilo postupně porazit Valašské Meziříčí 4:1, Nový Jičín 4:3, Hodonín 4:0 a Kopřivnici 4:1. O to víc ho pak může mrzet prohra s posledními Moravskými Budějovicemi 4:5.

Poslední vzájemné utkání

SKLH Žďár nad Sázavou – BK Havlíčkův Brod 3:6

Bruslařům se proti Plamenům v této sezoně daří. To se potvrdilo i v letošním čtvrtém vzájemném utkání, ve kterém havlíčkobrodští hokejisté tahali většinu času za delší konec provazu. To projevilo hlavně ve druhé třetině, kdy hosté vstřelili pět branek, čímž rozhodli o své výhře.

Branky a nahrávky: 17. Gregar (Spálovský, Chlubna), 23. Kunstmüller (Prokš), 43. Medek (Prokš) – 16. Cachnín (Voříšek), 22. Cachnín (Voříšek, Vala), 34. Třetina (Přidal), 39. Třetina (Holenda, Pejchal), 39. Přidal (Třetina, Semrád), 40. Tecl (Cachnín, Voříšek).
    Rozhodčí: Ivan Čuňočka – David Urubčík, Jan Kleprlík.
    Vyloučení: 3:5.
    Využití: Bez využití.
    V oslabení: 1:0.
    Diváci: 755.
    Střely na branku: 30:38 (8:12, 8:19, 14:7).
    Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6, 3:6.

SKLH Žďár nad Sázavou: Čáp (Sláma) – Kališ, Kadleček, Pleva (C), Koželuh, Rašín, Spálovský – Wasserbauer, Adam, Medek, Kovářů, Prokš, Jícha, Chlubna, Gregar, Kunstmüller, Heinrich, Bureš

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Nedvěd) – Benák, Semrád, Pospíchal, Krejčí, Vala, Kliment – Cachnín, Tecl, Přidal, Voříšek, Holenda, Třetina (C), Kuchta, Musil, Ludvík, Pejchal

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Kliment, Semrád, Kulhánek, Dvořák, Pospíchal, Vala (A), Benák – Musil, Třetina (C), Přidal – Plachý, Cachnín, Voříšek (A) – Kadlec, Ludvík, Holenda

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Kališ, Spálovský, Pleva (C), Rašín, Lojek – Bureš, Kadleček, Jícha, Gregar, Kovářů, Prokš (A), Wasserbauer (A), Chlubna, Adam, Kunstmüller, Heinrich

Rozhodčí: František Held – Jan Kleprlík, Jan Vašíček.

00:01

00:05
    První buly dnešního derby vyhráli Bruslaři, kteří zakládají první útok.

00:42
    Dominik Adam nahazoval z rohu hřiště kotouč před havlíčkobrodskou bránu. Ten však projel až na druhou stranu hřiště.

01:11
    Z vrcholu pravého kruhu vyslal tvrdou ránu Kryštof Kulhánek. Jiří Sláma si připisuje první zákrok dnešního utkání.

01:27
    Bruslaři zkazili rozehrávku a píská se zakázané uvolnění.

01:34
    Na druhé straně střílel také z pravého kruhu Lukáš Jícha. I zde zasáhl brankář přesně.

02:17
    Těžký kotouč do jízdy dostal Jakub Kadlec, který byl navíc těsně bráněn žďárským obráncem. Kadlecovi se podařilo vystřelit bekhendem, jeho přízemní pokus vyrazil Sláma do rohu kluziště.

03:12
    Lukáš Bureš zachytil havlíčkobrodskou rozehrávku a následně tvrdě vystřelil z levé strany. Jeho rána však minula bránu.

03:55
    Lukáš Jícha se stahovačkou dostal mezi kruhy, kde byl nakonec zastaven domácími obránci.

04:37
    Bruslaři nyní v obraně hostů nastolili zmatek. Nevytěžili z toho ale nic.

05:31
    Lukáš Bureš nahazoval kotouč na u druhé tyče naprosto volnému Aleši Heinrichovi, který však netrefil vzduchem letící kotouč!

06:15
    Jiří Sláma musel řešit havlíčkobrodský protiútok. Domácí se snažili silou procpat puk pod jeho betony. Žďárský gólman brankoviště uhájil.

07:35
    Domácí se delší dobu drželi v útočném pásmu. Hosté nakonec vyhazují na zakázané uvolnění.

07:49
    Od modré čáry vystřelil David Vala. Sláma na puk viděl a bez problémů ho vyrazil.

08:15
    Na druhé straně se na dlouhou hůl dostal do zakončení Tomáš Chlubna, jehož střelu vyráží Holík betonem.

08:31
    Velkou šanci měl Martin Gregar, když se s kotoučem objevil sám před Holíkem! Hráč Plamenů se pokusil prostřelit havlíčkobrodského gólmana mezi betony, která však brankář však sklapl.

09:35
    Hosté se stále drží v útočném pásmu. Martin Holík si připisuje další zákrok, tentokrát vyrazil střelu od modré čáry.

10:20
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kulhánek – 2 min., držení).

10:35
    Další obrovská šance hostů! Jeden z útočníků nahodil kotouč na levou tyč Martina Holíka, kde měl připravenou hůl Tomáš Chlubna. Holík se však rychle přesunul a do střely vložil svůj beton.

11:29
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Semrád – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

11:35
    Hosté vyhráli vhazování a rozestavili přesilovkou formaci.

11:57
    Žďár právě vstřelil branku!
    Hosté využívají dvojnásobnou přesilovku! Martin Pleva nahrál do rohu kluziště ALEŠI HEINRICHOVI, který následně přihrával před bránu. Kotouči nastavil jeden z havlíčkobrodských beků však vložil puku do cesty svoji brusli a od ní se kotouč odrazil do brány. Asistence: Martin Pleva

13:18
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Heinrich – 2 min., podrážení).

13:32
    Skončila krátká hry čtyři na čtyři a začala havlíčkobrodská přesilovka.

13:56
    Hosté zachytili kombinaci domácích a ve dvou se hnali na havlíčkobrodskou bránu. Zastavilo je postavení mimo hru.

14:22
    Plameny znovu vyvážejí kotouč ven z obranného pásma.

14:33
    Další útočné snahy domácích kazí ofsajd.

15:15
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Chlubna – 2 min., hákování).

15:27
    Hosté zachytili další přihrávku domácích. Martin Pleva se dokonce dostal do prostoru levého kruhu, odkud vystřelil. Holík jeho střelu sebral lapačkou a ihned rozehrál.

16:04
    Hosté se osvobozují.

16:29
    Plameny znovu vyhazují kotouč, Bruslařům se nedaří udržet si útočnou třetinu.

16:54
    Od modré čáry vystřelil David Vala. Na dorážku čekalo několik jeho spoluhráčů, Sláma však kotouč nepustil.

17:16
    Žďár nad Sázavou sehrál velice dobré oslabení, kdy svého soupeře k ničemu nepustil.

17:35
    Plameny nyní kazí rozehrávku. Po odpískaném zakázaném uvolnění se hra přesouvá před Jiřího Slámu.

18:07
    Martin Holík zlikvidoval další střelecký pokus Žďáru nad Sázavou. Hosté už poněkolikáté stříleli z levého kruhu. Tentokrát to zkusil Marek Prokš.

19:10
    Icing domácích a buly před Holíkem.

19:36
    Tomáš Ludvík zavezl kotouč do útočné třetiny, kde pak o něj svedl ještě několik soubojů. Obrana hostů byla nakonec úspěšnější.

20:00

Máme za sebou první třetinu, která nabídla velice vyrovnanou hru. Jedinou šťastnou branku vstřelili hosté v přesilové hře, kdy si kotouč srazil do brány obránce. Bruslaři na druhé straně nedokázali využít skoro čtyřminutovou přesilovou hru.

Střely po první třetině: 10:9

Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:18
    Druhou třetinu začali lépe Bruslaři, ke střele se však nedostali.

20:25
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Kunstmüller – 2 min., podrážení).

20:47
    Od modré vystřelil dělovku z první Tomáš Semrád. K dorážce do prázdné brány málem dostal Jakub Kadlec! Na poslední chvíli byl však odstaven.

21:17
    Hosté se vyhozením osvobozují.

21:55
    Přihrávku zachytil a do útoku se vydal Lukáš Jícha. Ke střele však nedostal, neboť byl od kotouče odstaven.

22:24
    Žďár zahrozil dalším únikem. I tentokrát včas zasáhla obrana domácích.

22:41
    Martin Holík nebezpečně rozehrával zpoza brány. Hosté se nakonec ke kotouči nedostali.

22:59
    Tomáš Ludvík se šikovně proháčkoval mezi žďárskými obránci. Jeho zakončení však postrádalo gólové parametry.

23:29
    Tomáš Chlubna měl dnes již podruhé na hokejce gól! A stejně jako poprvé i nyní se stihl Martin Holík senzačně přesunout a do střely vložit beton.

24:02
    Hosté se dostali úniku! Hráč Plamenů však z velké blízkosti netrefil bránu.

24:40
    Domácí uklidňují hru.

25:37
    Ke kotouči se vedle pravé tyče Jiřího Slámy dostal Ladislav Pospíchal. Udělal si kličku na prostředek hřiště bekhendem vystřelil nad rameno žďárského brankáře. Ten však díru v bráně ucpal.

26:47
    Bruslaři se již delší dobu drží v útočném pásmu. Obránci hostů jim však nedovolí víc než přihrávky podél mantinelu.

27:36
    S kotoučem kolem brány kroužil Jakub Kadlec. Jeho přihrávka však byla sražena mimo hrací plochu.

27:57
    Dlouhá přihrávka našla na pravé straně Tomáše Plachého, který nahrával před bránu Richardu Cachnínovi. Ten však kotouč netrefil.

28:37
    Ke střele od modré čáry se dostal Lukáš Bureš. Jeho pokus byl však velice nepřesný.

28:52
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Holíkem.

29:04
    Od modré nyní vypálil Adam Spálovský. Přestřelil.

29:36
    Další ránu na havlíčkobrodskou bránu vyslal Adam Spálovský. Holík skryl kotouč ve své náruči.

30:12
    Sám na brankáře ujížděl Tomáš Semrád! Na poslední chviličku ho dostihl jeden ze žďárských obránců.

30:49
    Po tvrdém zákroku se z ledu těžce zvedá Jaroslav Musil. Nakonec dojel na střídačku bez pomoci, snad bude v pořádku.

31:24
    V obrovské šanci se ocitli Luboš Voříšek s Tomášem Plachým. První jmenovaný nahrál tomu druhému do jízdy na druhou tyč. Plachý však tuto šanci trestuhodně zahodil.

32:22
    Martin Gregar nahrál zpoza brány Luboši Kunstmüllerovi, který měl dostatek času na zamíření a vystřelení. Holík si proti němu vyjel, zmenšil střelecký úhel a ránu zlikvidoval.

33:07
    U kotouče znovu Martin Gregar. Tentokrát byl však včas zdvojen a nic se mu nepodařilo vymyslet.

34:07
    Martin Holík skryl pod lapačkou nahození Martina Plevy z poloviny hřiště.

34:20
    Kryštof Kulhánek vyhrál bruslařský souboj, a píská se tak zakázané uvolnění Žďáru nad Sázavou.

34:44
    Od modré čáry nahazoval kotouč Ladislav Pospíchal. Touš však neškodně proplachtil až za bránu.

35:18
    Hosté připravili domácím pár perných chvilek. Puk nebezpečně klouzal před brankovištěm, nikdo z Plamenů se však k němu nedostal.

36:03
    Od modré čáry vyslal dělovku Kryštof Kulhánek, kterou sám následně dojížděl dorazit. K tomu mu však Jiří Sláma nedal příležitost.

36:27
    Hosté jsou pod tlakem a vyhazují na zakázané uvolnění.

36:44
    Ze spodku levého kruhu napodruhé vystřelil Adam Dvořák. Jeho pěkně mířenou střelu ale Jiří Sláma vychytal.

37:22
    Po přihrávce z levé strany střílel z první Ondřej Kovářů. Kotouč však netrefil dobře a minul bránu.

37:51
    Holík přikryl kotouč, který pod něho nametl jeden z útočníků Žďáru nad Sázavou.

38:10
    Od modré čáry to zkoušel Slavomír Kadleček. Holík znovu na svém místě.

38:51
    Rozhodčí přerušil hru poté, co ztratil kotouč z dohledu v souboji u mantinelu.

39:20
    Domácí se pokoušeli vymotat se zpoza žďárské brány, což se jim nakonec nepodařilo. Hosté uzmuli kotouč a jednoduše ho vyhodili na zakázané uvolnění.

39:45
    Plameny zablokovaly kotouč za svou bránou, což jim nyní stačí.

40:00

Je za námi druhá třetina, ve které gól nepadl. Hrdiny této části jsou jednoznačně brankáři obou týmů Martin Holík a Jiří Sláma, kteří se zasloužili o bezbrankovou část.

Střely po druhé třetině 14:18 (10:9, 4:9)

Třetí třetina začne přibližně v 19:32.

40:01

40:27
    Okolo brány se obtočil a vystřelil Jakub Kadlec. Sláma jeho pokus vyrazil.

41:07
    Před bránou se s kotoučem ocitl Tomáš Chlubna. Byl ale až moc blízko brány a nedokázal zakončit.

42:07
    Bruslaři zklidnili hru a zpoza brány zakládají útok.

42:37
    Sláma si vyjel proti střele z pravé strany a díky tomu tento pokus vykryl.

42:50
    Nahození hostů končí v ochranné síti.

43:18
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    V Kotlině je vyrovnáno! Jakub Kadlec vyslal do útoku MIROSLAVA TŘETINU, který si najel do útočné třetiny a přesnou přízemní střelou od pravého mantinelu prostřelil Jiřího Slámu. Asistence: Jakub Kadlec a Michal Kliment

44:02
    Žďár zahrozil rychlým protiútokem. Útočník Plamenů byl ale nakonec zastaven.

44:58
    Po sérii nepřesností zavezli hosté kotouč za svou bránu a v klidu rozehrávají.

45:17
    Z velkého úhlu zkoušel Slámu překvapit Richard Cachnín. Brankář hostů si s menšími problémy nakonec s tímto pokusem poradil.

45:39
    Z pravého kruhu vyzkoušel Slámovu pozornost Jakub Kadlec. Gólman hostů zkouškou prošel.

45:49
    Nahození od modré čáry Michala Klimenta Sláma skryl ve své výstroji.

46:05
    Hlídač žďárské svatyně znovu v akci. Tentokrát pokryl střelu od modré čáry z hole Adama Dvořáka.

46:26
    Bruslaři se dlouho drží v útočném pásmu. Tentokrát zblízka doráželi na Jiřího Slámu, který uhájil své brankoviště.

46:38
    Hosté jdou znovu do vedení. JAN WASSERBAUER ve vysoké rychlosti zleva objel bránu a zakončil rychle zasunul kotouč k pravé tyči, kam se Martin Holík nestihl včas přesunout. Asistence: Martin Pleva

47:52
    Žďár nad Sázavou málem odskočil na dvě branky. Střelu od modré dorážel Marek Prokš. Martin Holík předvedl dnes již několikátý úžasný zákrok, čímž udržel svůj tým ve hře.

49:18
    Michal Kliment nahodil na bránu skákavý kotouč, se kterým měl Jiří Sláma problémy. Nakonec se mu podařilo puk zkrotit.

49:39
    Martin Holík znovu v akci. Tentokrát včas ucpal díru u pravé tyče, kam z velkého úhlu mířil jeden ze žďárských útočníků.

49:54
    Holík pokryl i střelu od modré čáry.

50:15
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Pleva – 2 min., nedovolené bránění).

50:39
    Od modré čáry po několika nahrávkách vystřelil Miroslav Třetina. Sláma na tento pokus viděl a dokázal ho zkrotit.

51:04
    Další střela od modré čáry. Tentokrát přízemní ránu vyslal Jakub Kadlec. Kotouč však nedošel až na bránu.

51:34
    Plameny vyhazují kotouč přes celé hřiště.

Dnešní utkání sleduje 621 diváků.

52:24
    Až po konci přesilové hry vyslal od modré čáry solidní dělovku David Vala. Jiří Sláma tento pokus vyrazil.

53:47
    Miroslav Třetina nahazoval kotouč na bránu, kde na dorážku čekal Patrik Přidal. Kotouč však skončil na zadním mantinelu.

54:04
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Holík – 2 min., podrážení). Trest odpyká Musil.

54:37
    Bruslaři tvrdě zabojovali o kotouč. Nakonec ho získali a vyhodili ho.

55:17
    Holík znovu zachráncem svého týmu! Po střele od modré čáry se ocitl sám před bránou Ondřej Kovářů. Havlíčkobrodský gólman se zázračně přesunul a vložil do jasného gólu část své výstroje.

56:16
    Bruslaři jsou v pěti a zakládají útok.

57:01
    Bruslaři vytvořili před Slámou nepřehlednou situaci, se kterou si ale gólman Plamenů poradil.

57:49
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Adam – 2 min., vysoká hůl).

57:49
    Oddechový čas pro domácí.

57:56
    Domácí hrají se šesti hráči v poli!

58:14
    Z pravého kruhu vystřelil David Vala – minul.

58:25
    Bruslaři vyrovnávají skóre! Při hře šest na čtyři domácí kombinovali v útočném pásmu. LUBOŠ VOŘÍŠEK se nejdříve podíval, komu by nahrál dál. Pak se ale rozhodl vystřelit, což byla správná možnost! Ránou na bližší tyč zaskočil Jiřího Slámu. Asistence: Kryštof Kulhánek a Miroslav Třetina

59:43
    Sedmnáct sekund před koncem utkání Martin Holík likviduje střelu Ondřeje Kovářů.

59:57
    Jiří Sláma chytá poslední nahození od modré čáry. Bude se prodlužovat.

60:00

Ve třetí třetině se nejprve podařilo Bruslařům srovnat stav hry. O tři minuty později se ale Plameny znovu dostaly do vedení. Minutu a půl před koncem při hře šest na čtyři však Havlíčkův Brod zase srovnal. Po šedesáti minutách je stav hry nerozhodný, čeká nás tedy prodloužení.

60:01

60:09
    Domácí vyhráli vhazování a mají kotouč na svých hokejkách.

60:34
    Plameny se pokusily o rychlý protiútok, který jim ale nevyšel. U kotouče znovu domácí.

61:09
    Richard Cachnín zablokoval střelu Patrika Rašína. Rozehrávat se tak bude před Holíkovou bránou.

61:15
    Plameny si v prodloužení vystřelily bonusový bod. Po vyhraném buly vystřelil od modré Adam Spálovský. Letící kotouč tečoval MAREK PROKŠ, jenž vstřelil vítěznou branku. Asistence: Adam Spálovský a Lukáš Jícha

Žďár nad Sázavou byl v prodloužení úspěšnější, čímž si vystřelil bonusový bod. (20:18:43)

Tomáš Sochor

Branky a nahrávky: 44. Třetina (Kadlec, Kliment), 59. Voříšek (Kulhánek, Třetina) – 12. Heinrich (Pleva), 47. Wasserbauer (Pleva), 62. Prokš (Spálovský, Jícha)

Rozhodčí: František Held – Jan Kleprlík, Jan Vašíček