Litvínov – Třinec 5:2 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
HC Frýdek-Místek
Středa 19.02.2020, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga - o účast v předkole • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Chance Ligy. V tomto zápase skupiny o účast v předkole proti sobě nastoupí HC Slovan Ústí nad Labem a HC Frýdek-Místek.

HC Frýdek-Místek je v tabulce na jedenáctém místě. Má bilanci 20-8-4-18 a získal 80 bodů. Dva body ztrácí na postupující Třebíč. Z posledních pěti zápasů Frýdek vyhrál tři. Poradil si s Jihlavou 6:1, Kadaní 9:0 a 5:3. Nestačil na Třebíč 2:3 a na Benátky 1:3.

HC Slovan Ústí nad Labem je v tabulce třetí od konce. Má bilanci 11-2-6-31 a získalo 43 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrálo jediný. V zatím posledním utkání vyhrálo nad Sokolovem 4:1. Předtím nestačilo na Benátky 1:2 v prodloužení, na Kadaň 2:4, Sokolov 3:5 a Jihlavu 1:5.

Poslední vzájemný zápas se odehrál 23. ledna a Frýdek vyhrál na svém ledě 5:3.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl (Hamalčík) – M. Vágner, Hes, Vl. Brož, Mareš, Zukal, Steinocher – Krliš, Mrňa, Kovařík – Filip, Svoboda, Tůma – O. Bláha, Kordule, Severa.

HC Frýdek-Místek: Suchánek (L. Daneček) – D. Stránský, Haman, Bartko, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kafka, Mikulík, Kofroň – R. Szturc, Hladonik, Martynek – Eret, Klimša, Tomi – Kaukič, Stuchlík, Motloch.

Rozhodčí: Jechoutek, Micka – Bohuněk, Pechánek.

00:01

00:21
    Sledujeme klidnější úvod zápas.

01:11
    Jan Hladonik to zkoušel individuálně, ale dostal se do postavení mimo hru, a tak je hra přerušená, vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:31
    Buly v útočném pásmu hostujícího celku. Frýdek vyhrál buly, ale následně o kotouč přišel.

01:42
    Zakázané uvolnění Frýdku. Buly před jeho brankou.

01:45
    Buly vyhrál tým Slovanu, ale vypálit na branku nedokázal. Ondřej Bláha rozehrával zpoza branky, následnou ránu kryje hostující brankář.

02:03
    Kryštof Stuchlík rozehrává od svého branky, Lukáš Kaukič se dostal do útočného pásma. Následná rána z mezikruží byla zblokovaná.

02:33
    Šimon Jenáček nepospíchá s rozehrávkou od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů.

03:30
    Šimon Jenáček (Frýdek-M.) hledal spoluhráče dlouhou přihrávkou, ale akci překazila nepřesnost, a tak hrají domácí.

04:20
    Jiří Severa (Ústí n/L) postupoval do útočného pásma, akce pokračuje dál.

04:53
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Výborná přihrávka Pavla Korduleho našla VÁCLAVA KRLIŠE, který z předbrankového prostoru překonal brankáře soupeře. Slovan se dostává do vedení. Asistence: Pavel Kordule a Jiří Severa.
    04:53 Václav KRLIŠ - 1:0

05:26
    Kryštof Stuchlík (Frýdek-M.) se vytočil před branku od mantinelu, jakmile se dostal do střelecké pozice, tak zakončoval. Jeho ránu kryje David Stahl (Ústí n/L), a tak se bude vhazovat před jeho brankou.

05:50
    Buly před brankou Slovanu, hosté vyhráli buly, rána byla zblokovaná před brankou.

06:16
    Zakázané uvolnění Slovanu, vhazovat se bude před brankou Davida Stahla.

06:27
    Komerční přestávka.

07:00
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

07:24
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Tůma – 2 min., podrážení).

07:36
    Hostující celek se v přesilovce dostal do výborné střelecké pozice, rána z mezikruží se odrazila od brankové konstrukce.

08:08
    Slovan obětavou hrou dokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry.

08:26
    Ofsajd, hosté museli vyklidit útočné pásmo. Slovan se zatím brání celkem v pohodě.

09:14
    Ondřej Hrachovský (Frýdek-M.) čekal na přihrávku na modré čáře, ale nedostal ji, spoluhráč přihrával nepřesně.

09:24

09:57
    Hosté šli dva na jednoho, David Stahl se dobře přesunul, a tak překazil akci soupeře dobrou poziční hrou.

10:24
    Frýdek-Místek se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

10:38
    Pavel Kordule (Ústí n/L) vybojoval kotouč za brankou soupeře, pokoušel se přihrávkou oslovit spoluhráče před brankou. Přihrávka však postrádala přesnost.

11:27
    Jakub Adámek (Frýdek-M.) pálil od modré čáry, jeho rána tak tak minula branku ústeckého týmu. Hosté nyní neměli štěstí.

12:02

12:19
    Tomáš Suchánek nadvakrát dokázal zneškodnit střelu soupeře, a tak přerušil hru. Vhazovat se bude před jeho brankou.

12:49
    Hostující rána od modré čáry byla do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:21
    Jakub Adámek pálil od modré čáry, jeho rána minula branku. Puk následně získala domácí obrana.

13:43
    Frýdek nyní hrají mírně aktivněji, snadněji se dostává do šancí, ale má problémy se zakončením a finální přihrávkou.

14:13
    David Stahl přerušuje hru, vhazovat se tak bude před jeho brankou. Domácí Slovan je nyní pasivnější a čeká na možnost vyrazit do útoku.

14:27
    Ústecký odchovanec Martin Tůma poslal do brejku PŘEMYSLA SVOBODU, který poslal kotouč mezi betony brankáře. Asistence: Martin Tůma.
    14:27 Přemysl SVOBODA - 2:0

16:00
    Matyáš Filip (Ústí n/L) to zkoušel individuálně, ale přes obránce projít nedokázal. Následně nechal kotouč za sebou, a tak akce Slovanu končí.

16:30
    Buly v útočném pásmu Slovanu, ale domácí z této příležitosti nedokázali vytěžit výraznější příležitost.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:34
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Václav Krliš – 2 min., hákování).

18:49
    David Stahl kryje kotouč po střele soupeře, vhazovat se bude před jeho brankou. Slovan se v závěru první třetiny brání přesilovce soupeře.

19:24
    Hosté se usadili v útočném pásmu, první ránu obránce zblokoval, druhá byla nepřesná.

20:00

Václav Krliš a Přemysl Svoboda se prosadili, a tak poslali Slovan do dvoubrankového vedení, které platí po první třetině. Ústí nad Labem vede po první třetině 2:0. Frýdek-Místek si vypracoval šance, ale proměnit je nedokázal.

20:01

20:01
    Střídání v týmu HC Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Tomáš Suchánek, přichází Lukáš Daneček.

20:01
    Úvodní vhazování pro domácí.

20:50
    David Stahl výborným zákrokem podržel domácí hráče, následně se vyloučený hráč vrátil do hry.

20:52
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    hostující celek snižuje na rozdíl jediné branky, ránou ze střední vzdálenosti se prosazuje ústeckou obranou neobsazený JAN HLADONIK. Asistence: Jakub Michálek a Roman Szturc.
    20:52 Jan HLADONIK - 2:1

22:03
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

22:44
    Buly před brankou Danečka. Slovan vyhrál buly, ale prosadit se nedokázal.

23:00
    Úvodní tří minuty hry ve druhé třetině ukázaly, že to bude ještě velký boj mezi domácími a hosty.

23:32
    Slovan vyhrál buly v útočném pásmu, ale následnou nepřesností přišel o útočné pásmo.

24:44
    Hraje se nyní v útočném pásmu Slovanu, hosté rychle přenesli hru před branku Slovanu, Roman Szturc zakončoval a David Stahl ukryl kotouč pod betony. Buly před brankou domácích.

25:15
    Slovan rozehrává od své branky, přišel o puk, a tak se do útoku dostali hosté. Ti však přišli o kotouč, následná domácí rána od modré čáry končí nad brankou.

26:07
    Ondřej Hrachovský (Frýdek-M.) dobře vypálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář, následná rána končí vedle branky.

26:47

27:06
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Slovanu. Domácí se tak musí bránit aktivní hře soupeře.

28:14
    Frýdek rozehrává od své branky, následná rána Klimši byla zblokovaná.

28:46
    Hraje se nyní ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry, následně se Frýdek dostal do postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

30:01
    Slovan pálil od modré čáry, rána byla zblokovaná, následně hostující obrana dostala kotouč do bezpečí.

30:35
    Martin Vágner (Ústí n/L) výborně nyní zapracoval ve svém obranném pásmu. Nejprve zblokoval střelu soupeře, a tak zavezl kotouč do útočného pásma.

32:03
    Gól v ponechané výhodě dává domácí celek. K odraženému puku se dostal JIŘÍ SEVERA, který celkem snadno zakončoval do odkryté branky. Slovan vede 3:1. Asistence: Lukáš Zukal.
    32:03 Jiří SEVERA - 3:1

33:02
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Milan Mikulík – 5 min., sekání + osobní trest do konce utkání, sekání). Trest odpyká Lukáš Kaukič.

33:45
    Slovan hraje přesilovku, ale nemůže se dostat do útočného pásma, naopak se hosté dostali do šance. David Stahl tak tak vytěsnil kotouč mimo.

34:06
    Buly v útočném pásmu Slovanu.

35:50
    Slovan hraje přesilovku, nemůže se dostat do útočného pásma, Frýdek-Místek hraje aktivně, Slovan se nemůže rozestavit.

37:15
    Rána domácích od modré čáry byla zblokvaná, následná rána už byla přesnější, ale Daneček zasáhl.

38:02

38:41
    Václav Krliš elegantně obkroužil branku a rychlou zkoušel zakončit, Lukáš Daneček zasáhl, a tak přerušil hru.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta ve druhé třetině.

39:36
    Ústeckým hráčům nelze upřít snahu, ale nyní se jim nedaří vypracovat si výraznější šanci.

40:00

Ve druhé třetině se dokázaly prosadit oba celky. Ve druhé třetině se prosadil domácí i hosté. Slovan zatím vede 3:1. Třetí třetina přinese zcela jistě velmi zajímavý hokej.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny pro hostující celek.

40:17
    Hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti, buly ve středním pásmu na polovině Slovanu.

41:03
    Rána hostujícího celku byla zblokovaná, následný pokus končil nad.

41:56
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

42:18
    Ústecký hráč se zmocnil kotouče, ale vypálit nedokázal.

43:41
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Vágner – 2 min., nedovolené bránění).

44:34
    Rána hostujícího hráče od modré čáry končí nad brankou

44:41
    Hostující celek hraje přesilovku, dostal soupeře pod tlak, jednu ze střel hráči Slovanu zblokovali nad branku.

46:06
    Hostující celek se dostává do kontaktu, snižuje na rozdíl jediné branky, puk do braky z bezprostřední blízkosti dostal ROSTISLAV MARTYNEK. Asistence: Ondřej Hrachovský.
    46:06 Rostislav MARTYNEK - 3:2

47:13
    Frýdek nyní hraje aktivněji, má převahu, hraje aktivněji, dostává se do šancí.

48:23
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.

50:26
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu Frýdku. Hosté nyní mají více ze hry.

51:45
    Lukáš Daneček nyní pokryl kotouč, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku. Nyní sledujeme klidnější pasáž hry.

52:02
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostujícího celku.

52:50
    Dnešní utkání sleduje 517 diváků.

53:25
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme klidnější pasáž hry,

54:19
    Slovan dostal kotouč do útočného pásma, ale rána od modré končí mimo.

54:43
    Buly v útočném pásmu Slovanu, následně byla hra přerušena po zásahu brankáře.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, buly před brankou Slovanu.

56:13
    Přemysl Svoboda se vrátil do hry, chtěl už střídat, ale musel pokračovat ve hře, nakonec je z toho postavení mimo hru.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:39
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Slovanu.

57:58
    David Stahl kryje kotouč, buly před brankou Slovanu.