Chabarovsk – Riga 1:2 (0:1 po s.n.) | Jekatěrinburg – Novosibirsk 3:1 (kon.) | Petrohrad – N.Novgorod 3:2 (po pr.)
Soči – Viťaz 3:2 (po pr.) | Spartak Moskva – Kazaň 6:3 (kon.)
HK Soči
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Čtvrtek 20.02.2020, 17:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (19:51:27)

Trestné minuty: 6:0

Utkání je u konce, když prodloužení trvalo necelé dvě minuty. Poté se přesnou střelou prosadil Malte Strömwall a zařídil pro Soči prémiový bod za výhru 3:2 v prodloužení.

61:41 Malte STRÖMWALL - 3:2

61:41
    Soči právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Ve vlastním pásmu se puku chopil MALTE STRÖMWALL, našlápl k individuální akci a zprava poté vyslal střelu, kterou Ježov neudržel ta mu propadla a doklouzala za brankovou čáru – 3:2! Bez asistence.

61:24
    Dva poněkud hraniční zákroky hostů skončily bez potrestání, publiku se to moc nelíbí, nic s tím ale nenadělá...

60:34
    Jeřábek hledal prudkou přihrávkou najíždějícího spoluhráče, tomu ovšem puk přeskočil hůl a skončil v rohu.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 25:34
    Zásahy brankářů: 32:23
    Vyhraná vhazování: 25:28
    Hity: 14:7

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo. Ve třetí třetině jsme viděli nejaktivnější hokej a jako první se v této části prosadili hosté, když ve 44. minutě zakončil rychlou akci pohotovou dorážkou Jakub Jeřábek. Soči ale vzápětí srovnalo, když se po pěkném výjezdu od mantinelu prosadil Denis Mosaljov. Dalšího gólu jsme se už pak nedočkali a tak si dáme pětiminutový nášup.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:38
    Už to vypadá, že se dalšího gólu nedočkáme, Alexandrov se marně snaží dostat do střelecké pozice.

58:48
    Viťaz už pouze vyhazuje tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Hostům jistota bodu stačí.

57:55
    Na domácích je teď vidět velká snaha a touha rozhodnout o výhře ještě v základní hrací době, před Ježovem je hodně živo.

56:11
    Ježov teď podržel svůj tým proti střele Collinse z předbrankového prostoru. Arénou to jen zklamaně zašumělo.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 15. Leščenko (Lugin), 45. Mosaljov (Točickij, Šmeljov), 62. Strömwall – 25. A. Sjomin (Makejev, Byvalcev), 44. Jeřábek (Makejev)

HK Soči: Nalimov (Proskurjakov) – Rundblad, Pogorišnyj, Ellis, Klimontov, J. Alexandrov, A. Petrov (A), Gordějev – Strömwall, R. Rosén, Altybarmakjan – Lugin (C), Collins (A), Leščenko – Šmeljov, Točickij, Mosaljov – Archipov, Tomilin, Vyglazov – Starkov.
    HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Saprykin) – Pylenkov, Jeřábek, Pautov, V. Lajunen (A), Voronkov, Golovkov, Jevsejenkov (A) – A. Sjomin (C), Mojsejev, Makejev – Jo. Nättinen, Byvalcev, Jormakka – Q. Howden, P. Černov, Grebenščikov – Laričev, Petrakov, Kulagin – Gončarov.

Rozhodčí: Olenin, Fraňo – Kučava, Šišlo

Diváci: 5 587