Chicago – NY Rangers 3:6 (kon.) | Dallas – Arizona 3:2 (kon.) | Edmonton – Boston 1:2 (po pr.)
Anaheim – Florida 1:4 (kon.) | Colorado – NY Islanders 3:1 (kon.) | Vancouver – Minnesota 3:4 (2:3 po s.n.)
HC Kometa Brno
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Piráti Chomutov
Čtvrtek 20.02.2020, 17:30 • DRFG arena • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 17. kolo

Souboj tabulkových sousedů končí vítězstvím domácí Komety, která tak přerušuje černou sérii šesti porážek v řadě. Naopak pro Chomutov to je šestý nezdar za sebou. Dnešnímu utkání by nejspíš slušela remíza, ale domácí byli proti a jejich vítězství bylo podpořeno také výborným výkonem brankáře Bizoně, stejně tak musíme vyzdvihnout i výkon hostujícího Bajgara. Hrstka brněnských příznivců tleská domácím hráčům k vítězství a s tímto konstatováním se s vámi loučím. Děkuji vám za pozornost při sledování dnešního přenosu a z moravské metropole přeji hezký zbytek večera. (19:42:52)

59:59
    Po chybě brněnského obránce se do puku přímo před brankou opřel Döring, ale Bizoně nepřekonal a tohle už Kometa zvládne!

59:46
    Z levého kruhu zakončoval Tadeáš Svoboda, Bizoň vyrazil ramenem a následně obrana Komety odpálila kotouč na zakázané uvolnění.

59:37
    Nyní však už Bajgar chvátá na střídačku a Piráti hrají v šesti!

59:24
    Brňanům se zatím daří odrážet chomutovské útoky, hosté tak ještě nesáhli ke hře bez brankáře.

59:02
    Oddechový čas pro hosty.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:46
    Chomutov se nyní usazoval v útočném pásmu, ale vlastní vinou se musí znovu vydat pro kotouč do vlastní třetiny.

56:33
    Na druhé straně se vyrovnaný stav snažil obnovit Kovár, jeho střelu Bizoň vyrazil, nápor Chomutova ovšem pokračoval a prudkou střelu vyslal také Spudich, brněnský brankář ovšem svůj tým nadále drží.

55:48
    Šalé se již poněkolikáté v dnešním utkání prezentoval ukázkovou přihrávkou, tentokrát připravil ideální pozici znovu Piglovi, ale ani napodruhé se brněnský útočník ve vyložené šanci neprosadil, neboť lapačkou jej vychytal Bajgar.

55:11
    Nyní se ovšem do samostatného úniku dostal Pigl, snažil se překonat Bajgara střelou nad lapačku, ale zrovna tahle část výstroje brněnskému útočníkovi jeho úmysly překazila.

54:39
    Hra je nyní hodně ulítaná, kotouč míří ze strany na stranu, avšak nikoliv díky hokejovým dovednostem, jako spíš díky nepřesnosti ve hře obou celků.

53:14
    Bizoň nyní neudržel nahozený kotouč a k dorážce se dostal Tadeáš Svoboda, odkrytou branku Brna však trestuhodně minul!

52:52
    Další útočná snaha Pirátů končí ofsajdem.

52:12
    Pohledně sehraný protiútok Chomutova zakončoval z mezikruží Ekrt, Bizoň tentokrát neudržel kotouč hned napoprvé, ovšem dorážkám hostujících hráčů odolal a díky jeho včasné orientaci je Kometa stále o jednu branku napřed.

51:05
    Nyní už trocha hokeje, od modré to zkusil Pöschl, lapačka Bizoně však byla znovu připravena zasahovat.

50:54
    A znovu.

50:46
    Kometa nyní otravné napadání Pirátů řeší vyhozením na zakázané uvolnění.

49:25
    Kometa mohla odskočit do dvoubrankového náskoku, Šalému se povedenou přihrávkou podařilo najít Pigla, ten však ve slibné pozici nedokázal přehodit beton brankáře Bajgara.

48:51
    Hra se až příliš kouskuje, tentokrát se píská zakázané uvolnění Chomutova.

48:40
    Další icing Brna.

48:30
    Zakázané uvolnění Brna vrací hru před Bizoně.

48:08
    Kometa hraje v plném počtu.

48:06
    Piráti nyní na hranici brankoviště doráželi na vyrovnávací trefu, Bizoň ovšem závar ustál a kotouč schoval ve své rukavici.

47:43
    Chomutov se nyní vlastní vinou vyhnal z útočného pásma a pro kotouč musí až k Bajgarovi.

46:46
    Nyní si mezi kruhy nabruslil Šilar, ale k zakončení se nedostal a následně za domácí vyhodil Fajmon.

46:14
    Harmim odzbrojil Čecha a Kometa vyhazuje.

46:08
    Máme zde první vyloučení ve třetí třetině, na dvě minuty za sekání míří na trestnou lavici Viktor Nesvadba.

45:50
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tak to je ta nejlepší odpověď, jakou si mohla Kometa na srovnávací branku Pirátů připravit! Odražený kotouč v mezikruží napálil bekhendem ALEX SEVER a v prvních okamžicích byl možná sám udiven, že puk propadl mezi betony brankáře Bajgara. Asistence: Nesim Harmim, Adam Boltvan.

44:39
    Piráti právě vstřelili branku!
    Je vyrovnáno! Chomutov je po zásluze odměněn za aktivní výkon v úvodu třetí třetiny. Rychlý protiútok Pirátů zakončil pohotovou střelou z levého křídla PAVEL ŠUGÁR. Asistence: Dominik Badinka, Martin Pöschl.

42:53
    Na modré čáře zachytil kotouč chomutovský obránce Perný a poslal jej na zcela osamoceného Ekrta, jenž však ve vyložené pozici nevyzrál na skvělého Bizoně!

42:41
    Střelou z pravé strany se prezentoval Tadeáš Svoboda, Bizoň ukryl kotouč v lapačce.

41:57
    Kotouč se nyní drží v obranném pásmu Komety, je však pod kontrolou domácích hráčů.

40:51
    Mezi chomutovskými obránci se nyní snažil procpat Harmim, vzal si však na sebe až příliš silné sousto, a tak kotouč odpálil brankář Bajgar.

40:32
    V úvodu třetí třetiny se hra kouskuje, po ofsajdu Chomutova se píská zakázané uvolnění Komety.

40:01

Prostřední dějství nám přineslo otevření brankového účtu zápasu, o které se postaral využitou přesilovou hrou domácí tým, konkrétně Alex Sever. Obraz hry ve druhé třetině byl poznamenán absencí častých vyloučení, a tak jsme oproti úvodnímu dějství sledovali mnohem svižnější tempo hry. Kometa znovu byla ve svých příležitostech blíž k překonání Bajgara. Chomutov zahrozil nejvíc při vlastním oslabení, avšak nájezd Perného zůstal neproměněn. Hra je však vcelku vyrovnaná, Piráty může mrzet nedisciplinovanost ve druhé části, protože dvakrát nabídli domácím početní výhodu. Třetí třetina odstartuje v Brně v 19:04.

40:00

39:32
    Další pokus Döringa, tentokrát z mezikruží, končí v moci brněnského brankáře, který tak zabránil závaru, jenž mohl vzniknout, kdyby kotouč vyrazil.

39:06
    Chomutov se snaží do druhé sirény dohnat jednobrankové manko, ovšem proti střele Döringa znovu úspěšně zasáhl Bizoň.

38:09
    Bizoň si připisuje další úspěšný zákrok, když zneškodnil přízemní střelu v podání Badinky a následně vychytal i Pöschla.

37:27
    Při plném počtu hráčů jsme znovu svědky svižné hry, mírně navrch mají domácí, kteří jsou častějším majitelem kotouče.

36:36
    Na druhé straně pořádně protáhl Bizoně Döring, brněnský brankář vytáhl svůj beton a následně dostal kotouč pod svou rukavici.

36:12
    Kotouč u mantinelu vybojoval domácí Sever a prudkou střelou se pokoušel opětovně překonat Bajgara, ten však tentokrát střelu brněnského útočníka vyrazil.

35:52
    Chomutov hraje v plném počtu.

35:15
    Pöschlovi se podařilo vystihnout brněnskou kombinaci a dostává kotouč mimo obranné pásmo.

34:25
    Piráti se osvobozují.

33:52
    Chomutov se bude muset znovu bránit, dvě minuty za podrážení obdržel Jan Ekrt.

33:42
    Chomutov byl blízko ke srovnání, Šilar uvolnil na pravém křídle rozjetého Šugára, jenž mířil celkem přesně, avšak narazil na pohotovou vyrážečku brankáře Bizoně!

32:40
    Perný nyní až příliš dlouho váhal se střelou z levého kruhu, byl tedy odzbrojen brněnskými hráči, kteří zakládají protiútok.

31:46
    Chomutov se snaží o bleskovou odpověď, Badinka vybídl ke střele Pöschla, jeho pokus však Bizoň ukryl ve své výstroji a následně brněnští obránci ukázali, že do svého brankáře si chodit nenechají.

31:06
    Po polovině základní hrací doby jsme svědky úvodní trefy utkání! Kometa v posledních pěti vteřinách využívá přesilovou hru, když se po vhazování dostal puk na hůl Harmima, jenž vybídl ke skórování ALEXE SEVERA. Asistence: Nesim Harmim, Adam Boltvan.

30:58
    Sedláček přihrávkou od mantinelu z pravé strany našel zcela volného Boltvana, ten měl dostatek času na přesně zamíření, ale trefil pouze připraveného Bajgara.

30:37
    Šugárovi se podařilo nyní osvobodit chomutovské Piráty.

30:04
    Fajmon se odhodlal vyvézt kotouč a dostal se až do střelecké pozice na pravém křídle, snažil se trefit prostor u bližší tyče, který si však Bajgar dokázal pohlídat.

29:49
    Zakázané uvolnění Komety nyní dá čas Chomutovským vydechnout.

29:19
    Sedláček si srovnal kotouč na vrcholku levého kruhu a trefil tyč chomutovské brány!

29:11
    Kometa z vysoké aktivity těží přesilovou hru, dvě minuty za podrážení pro Dominika Pavláta.

28:30
    Döring nahodil kotouč na brněnskou branku, ten však nikdo z hostů nebyl schopný dojet a puk se svezl až do středního pásma, kde si jej přebrali domácí a zamířili si to vstříc Bajgarovi.

27:40
    Chomutov se nyní snaží zklidnit hru, mezitím oba celky střídají.

26:56
    Němcovu střelu zablokoval Čech a puk se po delší době dostal z obranného pásma Pirátů.

26:39
    Kometa buší na úvodní trefu zápasu, na hranici brankoviště se snažil Bajgara vykoupat Sedláček, chomutovský brankář však nadále předvádí stoprocentní výkon!

26:22
    Pokus Běhůnka nyní podjel pod lapačkou Bajgara, naštěstí pro brankáře hostů puk zamířil mimo.

25:38
    Horký se nyní prezentoval nenápadnou střelou, která však měla potřebou razanci a neskončit těsně nad spojnicí chomutovské branky, mohla představovat vážné riziko pro čisté konto Bajgara.

24:35
    Čech za útočnou modrou čárou našel přihrávkou Spudicha, jenž prudce vypálil na brněnskou branku, Bizoň vyrazil svou lapačkou, Chomutov nadále pokračuje v útočných manévrech.

23:46
    Nyní jsme svědky svižné hry nahoru – dolů, do slibné střelecké pozice si najížděl Kovár, ale bránícího Němce neobstřelil.

23:09
    Povedená souhra Komety, k dokonalosti ovšem chyběla vstřelená branka. Vše začalo u Běhůnka, jenž našel povedeným pasem rozjetého Šalého, ten předkládal do zakončení Sedláčkovi, pozorný Bajgar však včas vytasil svůj beton.

22:43
    Chomutov se nyní vlastní vinou připravil o útočné pásmo a spěchá zpět pro kotouč k Bajgarovi.

22:00
    Do další slibné pozice se dostával Nesvadba, i když neměl dostatečnou rychlost, zakončit stačil, ale pro Bajgara nepředstavoval jeho pokus vážnější problémy.

21:11
    Nyní však kotouč na modré čáře vypíchl Kovárovi brněnský Sever a rozjel se vstříc Bajgarovi, ve snaze pohotově zakončit však branku Pirátů minul.

20:55
    Chomutov hraje v plném počtu, Kometa si na startu druhé třetiny nevytvořila v početní výhodě žádnou příležitost.

20:46
    Nyní vystihl brněnskou kombinaci Čech, snažil se prohodit si brněnského obránce, ale neuspěl, jelikož však svou jízdu nedokázal ukočírovat, skončil na konstrukci brněnské branky, která vypadla ze základního postavení. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:15
    Chomutov ve čtyrech a do hry se ihned zapojil Pernný, jenž ujížděl zcela osamocen na Bizoně, snažil se brněnského brankáře vykoupat, ten však zachoval klid a hostujícího obránce vychytal!

20:01
    Druhá třetina byla zahájena, Kometa pokračuje v přesilové hře pět na tři.

20:01

Máme za sebou první třetinu souboje tabulkových sousedů z Brna a Chomutova. Úvodní dějství bylo poznamenáno řadou vyloučení, oba celky si navíc zkusili také dvojnásobnou početní výhodu, Kometa navíc v této výhodě zahájí i 2. třetinu. Domácí byli blíž k otevření skóre, vypracovali si několik slibných příležitostí, z nichž však ani jedna neskončila za zády pozorného brankáře Bajgara. Chomutov zase pohrdl početními výhodami, které jim domácí nabídli v průběhu první periody. Na branku tak zatím čekáme marně, uvidíme zda se od 18:18 něco změní, to je na programu start druhé třetiny.

20:00

19:50
    Po přihrávce Šalého pálil Fajmon, vyprášil však pouze beton připraveného Bajgara.

19:20
    Chomutovu se podařil dostat puk z obranného pásma.

18:55
    Kometa bude mít po dobu jedné minuty a devatenácti vteřin výhodu pěti hráčů proti třem. Vyloučeným hráčem je Dominik Pavlát na dvě minuty za krosček.

18:33
    Po přihrávce Šalého zakončoval do odkryté branky Běhůnek, kotouč se však svezl těsně kolem tyče!

18:14
    Kometa si v závěru první třetiny zahraje přesilovou hru, dvě minuty za sekání obdržel Dominik Perný.

17:26
    Rychlý protiútok se nyní povedl Harmimovi, jenž byl podporován Severem, pozorný Bajgar však oba brněnské střelce dokázal vychytat.

16:54
    Chomutov nyní předvedl pohlednou souhru, která začala u Pöschla, ten z pravé strany předložil kotouč před branku Šilarovi, jenž se snažil puk procedit mezi betony Bizoně, brněnský brankář vyrazil a následně ještě dorážel Badinka, skóre však zůstává bezbrankové.

16:25
    Na druhé straně se prodíral skrz brněnskou obranu Döring, na poslední chvíli mu zakončení znemožnil obránce Běhůnek.

16:13
    Běhůnkovo nahození tečoval Šalé těsně mimo chomutovskou klec.

15:52
    Chomutovská snaha o přechod do útočného pásma končí ofsajdem.

14:22
    Kometa měla nyní největší příležitost k otevření brankového účtu zápasu! Fajmon dokázal přihrávkou přes střední pásmo uvolnit Sedláčka, jenž postupoval na Bajgara osamocen společně s Horkým, druhý jmenovaný také obdržel kotouč, ale Bajgar se stačil včas přemístit a významně podržel svůj tým!

13:56

13:21
    Kometa vyhazuje až k Bajgarovi.

13:14
    Pöschl nahazoval kotouč na brněnskou brankou, kde číhal Döring, Bizoň si však i přes clonícího hráče dokázal kotouč najít a ukryl jej ve své lapačce.

12:45
    Šilar střílel z pravého kruhu, ovšem do jeho pokusu vložil hůl Němec, čímž zamezil přímému ohrožení brněnské branky.

12:15
    Chomutov je kompletní, startuje jeho zkrácená početní výhoda.

12:07
    Zakázané uvolnění Komety stěhuje hru před Bizoně.

11:56
    Znovu se vylučuje a již počtvrté na straně brněnské Komety. Dvě minuty za podrážení nafasoval Viktor Běhůnek.

11:14
    Fajmon nyní zavezl kotouč až před Bajgara, kde se ještě snažil vylepšit pozici pro svého spoluhráče, navracející se bek Pirátů však tuto akci překazil.

10:59
    Na druhé straně se vší silou do puku opřel Perný, Bizoň však neměl zakrytý výhled a střelu chomutovského beka ukryl ve své výstroji.

10:42
    Hra ve čtyrech zatím více svědčí domácím, ti se snaží tvořit kombinace v útočném pásmu, ale jejich pokusy o střelecké zakončení zatím úspěšně blokuje obrana Chomutova.

10:15
    Chomutov však toho moc nestihl a poměr sil na ledě se srovná. Dvě minuty za podrážení pro Tadeáše Svobodu, Hraje se ve čtyrech na obou stranách.

09:57
    Plný počet hráčů na ledě nám příliš dlouho nevydržel, na trestnou lavici znovu putuje hráč Komety, tentokrát se jedná o Patrika Ulbrichta, jenž si od rozhodčích vysloužil dvě minuty za hákování.

09:28
    Kometa hraje v plném počtu a po delší době jsme znovu svědky hry pět na pět.

09:24
    Šilar tentokrát uvolnil Perného, ten už byl ve výhodné pozici, ale trefil pouze připraveného Bizoně.

08:53
    Z mezikruží to zkusil Šilar, Bizoň jeho pokus zneškodnil.

08:31
    Kometa se znovu dobře brání, Piráti si za minutu druhé početní výhody nic moc nepřipravili.

07:48
    Kometa už je ve čtyrech.

07:39
    Střela Tadeáše Svobody byla sražena do ochranné sítě, následně se Kometa dokázala osvobodit.

07:28
    Kometa se bude muset po dobu dvaceti vteřin bránit ve třech proti pěti. Viníkem této situace je Ivo Sedláček, jenž fasuje dvě minuty za napadení.

06:22
    Běhůnkovi se podařilo dostat puk z obranného pásma a následně se jej ujal Šalé, jenž ho zavezl až do útočného pásma, Chomutovu se zatím přesilová hra vůbec nedaří.

06:06
    Úmyslný ofsajd Komety nyní hostům pomohl k získání útočného pásma.

05:55
    Kometa se hned na úvod oslabení dokázala osvobodit a Piráti musejí začít od vlastního brankáře.

05:48
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Boltvan – 2 min., pozdní dohrání).

05:16
    Po vhazování si kotouč na střelu srovnal Fajmon, ovšem Bajgar měl na střelu brněnského obránce velmi dobrý výhled a bez větších strastí ji schoval ve své lapačce.

05:01
    Brňané mají v úvodu více ze hry, Chomutov je nepřesný ve svých kombinacích a často se s kotoučem sotva dostane do středního pásma, kde hru kontroluje domácí tým.

04:13
    Na druhé straně se podařil rychlý přechod do útoku Nekvapilovi, také jeho pokus však končí v moci brankáře Bajgara.

03:59
    Husinecký se ihned zapojil do hry a vypracoval si střeleckou pozici, úmysl zakončit do protisměru Bizoně mu však brněnský brankář vystihl.

03:52
    Chomutov je kompletní.

03:40

02:45
    Krušné chvíle pro Chomutov! Šalé zachytil vyhozený kotouč a přes šíří pásma jej na volej poslal Sedláčkovi, ten trefil Bajgara do masky, z následného závaru zakončoval Šalé, ovšem trefil pouze bránícího hráče hostů.

01:59
    Sedláček vypálil z vrcholku levého kruhu, Bajgar úspěšně vyrazil a následně se Chomutovu podařilo vyvézt kotouč z obranného pásma.

01:52
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Husinecký – 2 min., hákování).

01:33
    Kometa eliminuje chomutovskou snahu o přechod přes střední pásmo a vrací se s kotoučem do obranné třetiny Pirátů.

00:53
    Na druhé straně se po rychlém protiútoku prezentoval střeleckým zakončením z levého křídla Čech, také brněnský brankář Bizoň si připsal první úspěšný zákrok.

00:23
    Kometě se podařilo v úvodu usadit v útočném pásmu a do střelecké pozice mezi kruhy si najel Šalé, jenž přivítal v Brně brankáře Bajgara.

00:01

HC Kometa Brno: Bizoň (Schnattinger) – Řehák, Fajmon, Běhůnek, Ulbricht, Němec, Svoboda – Nesvadba, Nekvapil, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Pigl, Harmim, Boltvan.

Piráti Chomutov: Bajgar (Ciple) – Frollo, Perný, Husinecký, Kovár, Pöschl, Badinka, Döring – Spudich, Skrutek, Šugár, Šilar, Svoboda T., Vostiňák, Čech, Pavlák, Ekrt.

Rozhodčí: Grygera – Viskot, Smetková.

HC Kometa Brno:

Nepovedenou sezonu dosud prožívají také v Brně. Pravdou je, že Kometa má řadu potenciálních opor pro play-off v juniorských nebo dokonce mužských výběrech. I tak ovšem rozhodně nemohou být trenéři Moskal s Brabencem spokojeni. Brňané posledních šest utkání za sebou, přičemž v domácím utkání proti Pardubicím neskórovali a hořkou pilulku museli spolknout také v Plzni, kde inkasovali desetibrankové KO. Kometa má na 17. Přerov sedmibodový náskok, na posun v tabulce by musela zaznamenat vítěznou sérii, neboť nejbližší konkurent z Třince čítá na Jihomoravany osmibodový náskok. Podaří se Brňanům vrátit Pirátům porážku z Rocknet arény?

Piráti Chomutov:

Severočeši jsou v tabulce na posledním postupovém 16. místě, na konkurenta z Brna ztrácejí jediný bod. V případě neúspěchu by se pak Piráti měli zaměřit i na záď své kocábky, neboť 17. Přerov je na dostřel stále hratelných šesti bodů. Chomutov v posledních pěti střetnutích zvítězil pouze jednou, stalo se tak na domácím ledě právě proti Kometě Brno, které uštědřil šestibrankový příděl. V následujících zápasech však už Piráti vyšli naprázdno, přesto se dají najít pozitiva. Například proti Vítkovicím a hradeckému Mountfieldu odehráli Piráti poměrně vyrovnanou partii, když podlehli lídrovi 2:3 respektive 2:4.

Hezký čtvrtek z Brna, o slovo se znovu hlásí nejvyšší mládežnická soutěž dorostenců Eliod extraligy. V dnešním přenosu se zaměříme na souboj tabulkových sousedů. Jak Kometě tak i Pirátům z Chomutova se v letošním soutěžním ročníků nedaří dle představ. Oba celky uzavírají postupovou šestnáctku a jisté je dnes jedno, jeden z nich zlomí nepříznivou sérii porážek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 32. Sever (Harmim, Boltvan), 46. Sever (Harmim, Boltvan) – 45. Šugár (Badinka, Pöschl)

Rozhodčí: Grygera – Viskot, Smetková