Chicago – NY Rangers 3:6 (kon.) | Dallas – Arizona 3:2 (kon.) | Edmonton – Boston 1:2 (po pr.)
Anaheim – Florida 1:4 (kon.) | Colorado – NY Islanders 3:1 (kon.) | Vancouver – Minnesota 3:4 (2:3 po s.n.)
HC Oceláři Třinec
6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
HC Olomouc
Čtvrtek 20.02.2020, 18:00 • Mini WERK ARENA • DHL Superpohár • Skupina C

Vítám všechny fanoušky ledního hokeje! Dnes budou na svém ledě hostit Oceláři z Třince HC Olomouc. Utkání začíná v 18:00.

HC Olomouc

Hanáci plynule navazují na výborné výkony v turnaji O Pohár DHL, na kterém se umístili na šesté příčce. Olomouc rozehrála aktuální turnaj DHL Superpohár s neskutečnou pohodou a nyní vévodí skupině C. Kohouti mají na svém kontě tři výhry v řadě. Aktuálně mají také druhou nejlepší přesilovkovou úspěšnost celé soutěže (přes 30 %, lepší pouze Litvínov). Ve skupině C si hráči Olomouce pohráli jak s Jihlavou (5:2), tak i s Libercem (5:2 či Hradcem Králové (6:2). Uvidíme, co předvedou Kohouti v Třinci.

Nejproduktivnější hráč Olomouce:
    Joshua James Mácha (4+3) – 8 bodů

Brankářská jednička:
    Vojtěch Mokrý – úspěšnost 95,1 %

Oceláři v aktuální sezóně, zejména v úvodních měsících nepředváděli výkony, které by se od nich očekávaly. Možná i proto, skončili na patnácté pozici. DHL Superpohár mají Oceláři rozehraný mnohem lépe. Aktuálně se nacházejí na třetí příčce ve skupině C. Hráči s drakem na hrudi odehráli prozatím tři velice vyrovnané duely, ve kterých se jim ve dvou případech podařilo bodovat. Liberec porazili 6:5 po prodloužení, následně padli těsně na svém ledě Jihlavě (2:3) a v posledním zápase dokázali po skvělém obratu porazit Hradec Králové 2:1 po prodloužení.

Nejproduktivnější hráč Třince:
    Pavel Matěj (2+3) – 5 bodů

Patrik Švančara– úspěšnost 98,2%

Oba dva týmy se v této sezóně potkaly celkem dvakrát. V prvním střetnutí porazila Olomouc Třinec 4:1. Ve druhém zápase však Třinec oplatil Hanákům porážku a vyhrál 5:3.

HC Oceláři Třinec: Švančara (Halouzka) – Radzienciak, Vacula, Cienciala, Šulák (C), Hrůzek, Homola – Havránek, Krč, Stránský, Pastor, Mikler, Geidl (A), Mastič, Konečný, Matiaško, Matěj (A), Ramik, Jobánek.

HC Olomouc: Hasala (Hořejší) – Mader, Groch, Hlaváč, Hladiš, Vosátko, Rutar, Pírek – Kalač, Handl, Krupa, Tomajko, Rosecký, Mácha, Štědrý, Kořenek, Tichý, Ministr.

Rozhodčí: Koziol – Lederer, Konvička.

00:01

00:14
    Hra se hned ze začátku přerušuje, píská se zakázané uvolnění Třince.

00:31
    Hanáci vyhráli vhazování na levém kruhu, hra se ale přesouvá do středního pásma, protože jeden z útočníků Olomouce se nacházel v brankovišti.

01:00
    Od pravého mantinelu střílel Geidl, jeho střela byla zablokována.

01:22
    První zákrok pro Švančaru, který musel reagovat na střelu z pravého kruhu.

01:40
    Třinecký brankář musel opět zasahovat svou lapačkou po střele Vosátka od modré.

02:22
    Olomouc se blesku rychle dostala přes střední pásmo až do pásma útočného, z pravého kruhu střílel Kořenek.

02:43
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třince jde do vedení! Hasala se ještě ani nedotkl kotouče a už ho musel lovit ze své sítě. Z levého kruhu se střelou k bližší tyči prosadil MICHAL MATIAŠKO. Asistence: Nico Geidl.

03:32
    Třinec nyní opět zahrozil z protiútoku! Oceláři se řítili v přečíslení tři na dva, zakončující Matěj střílel z první, avšak jeho pokus vyrazil Hasala svou helmou mimo tři tyče.

04:31
    Na druhé straně musel zasahovat Švančara proti střele Roseckého z mezikruží.

05:33
    Oceláři působili na chvíli v útočném pásmu soupeře, Havránkova přihrávka ale nebyla přesná a vyhnala Oceláře z pásma.

06:15
    Ve velké šanci se objevil Geidl, který mohl zakončovat do zcela odkryté klece po přihrávce z protějšího mantinelu, kotouč mu ale přeskočil čepel a třinecký kanonýr pouze promáchl.

07:17
    Nyní naopak Hanáci tlačí svého soupeře ve svém útočném pásmu, kotouč ale zatím putuje pouze po mantinelu.

07:47
    Krč Oceláře osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění, hra se přesouvá zpátky před Švančaru.

08:01
    Vosátko střílel z vrcholku kruhu, jeho střela prosvištěla těsně kolem Švančarovy pravé tyče.

08:51
    Do velkých potíží se před malou chvílí dostal Hasala, který se snažil zpracovat kotouč docela daleko od své klece, kotouč mu přeskočil čepel. Nakonec vše toto zaváhání Oceláři nedokázali využít, stav utkání zůstává stejný

09:44
    Mastič nahodil kotouč do pásma a následně střílel z bezprostřední blízkosti před Hasalou Konečný. Hasala byl ale příliš blízko, zmenšil úhel a kotouč vyrazil do rohu.

10:36
    Hra se po delší době přerušuje, píská se icing Olomouce.

11:01
    Olomouc se provinila faulem, domácí mají výhodu.

11:12
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Groch – 2 min., držení).

11:28
    Oceláři vyhráli vhazování a už kombinují v pásmu.

11:46
    Nakonec se z něj ale díky špatné kombinaci vyhnali a musí začít znovu od své klece.

12:25
    Olomouc první polovině přesilovky odolala.

12:47
    Na pravý kruh dostal nabito Havránek, ten pálil z první. Hasala kotouč vyrazil ramenem.

13:13

13:33
    Mikler hledal mezi kruhy Pastora, ten ale jeho přihrávku nezachytil. Olomouc je na puku.

14:34
    Kohouti se dostali do pásma, tam však nic nevymysleli a do protiútoku se zase řítí Oceláři.

15:24
    Hra nahoru dolů pokračuje, brankáři jsou ale téměř bez práce.

16:10
    Do velké šance se díky špatné nahrávce jednoho z třineckých hráčů dostal Tomajko, ten si to nabruslil podél levého mantinelu vstříc Švančarovi, střílel na bližší tyč. Třinecký gólman ale jeho střelu vytěsnil mimo tři tyče.

16:54
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Krč – 2 min., hákování).

17:06
    Oceláři hned v úvodu oslabení vyhazují kotouč až k Hasalovi.

17:39
    Dobrou práci odvedl ve svém obranném pásmu Havránek, který vybojoval kotouč a následně jej o hrazení poslal zpátky k Hasalovi.

18:24
    Olomouci se přesilovka vůbec nedaří, Třinec se v krátkém sledu osvobozuje potřetí.

18:55

19:51
    Ke střele se v závěru třetiny dostal Ministr, který pálil z pravého kruhu. Švančara jeho střelu vyrazil svým betonem.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:43

V první třetině jsme viděli velice aktivní, útočný hokej z obou stran. Do vedení dostal Oceláře Michal Matiaško. Po úvodní brance Třince se taky vylučovalo jednou na obou stranách. Žádná z přesilovek však další branku nepřinesla. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina.

20:01

20:03
    Úvodní vhazování vyhrávají hráče Třince a ihned míří do útoku.

20:12
    Jejich záměr však přerušuje ofsajd.

20:59
    Ramik zaváží kotouč do pásma.

21:29
    Oceláři se stále drží v pásmu, do velké šance se dostal Ramik, ten však trefil pouze Hasalovu hruď.

22:02
    Gesto fair-play předvedl před malou chvílí Filip Cienciala, který odvolal signalizující Ministrův faul.

23:04
    Do slibné šance se snažil proháčkovat Handl, přes dva bránící hráče Třince však neprošel.

23:58
    Oceláři navyšují své vedení! Marek Havránek našel zpoza klece u vzdálenější tyče zcela osamoceného MICHALA MATIAŠKA, který dostává Oceláře do dvoubrankového vedení. Asistence: Marek Havránek.

25:02
    Z vrcholu pravého kruhu střílel Jobánek, Hasala musel zasahovat svou vyrážečkou.

25:29
    Handl pálil z pravého kruhu, jeho pokus však letěl přímo na hruď Švančary.

25:44
    Kotouč vyletěl mimo kluziště, vhazování ve středním v pásmu.

26:10
    Od levého mantinelu pálil Groch, jeho prudkou přízemní střelu vyrazil Švančara svými betony.

26:35
    Groch se opět dostal ke střele, tentokrát od modré čáry. Protentokrát se jednalo spíše o nahození, které se však nikomu z jeho spoluhráčů nepodařilo tečovat a Švančara v poklidu zasáhl svým betonem.

27:51
    Tečovaný kotouč vyletěl mimo hrací plochu do ochranné sítě, vhazování pro pravici Hasaly.

28:25
    Píská se postavení mimo hru Olomouce.

28:46
    Olomouc vybojovala kotouč v rohu kluziště, ten však putoval pouze po mantinelu a hosté Švančaru nakonec nijak neohrozili.

29:39
    Máme tady hattrick! Oceláři jdou již do tříbrankového vedení! Ihned po buly vybídl Havránek do samostatného úniku MICHALA MATIAŠKA, který bekhendovým blafákem poslal kotouč mezi betony Hasaly a zkompletoval tak hattrick. Asistence: Marek Havránek.

30:55
    Oceláři jsou výrazně aktivnější a i nadále operují v pásmu soupeře.

31:20
    Hra se přerušuje, píská se zakázané uvolnění Třince.

31:30
    Hlaváč pálil ihned po vhazování z první, jeho střela však byla hodně nepřesná a Švančaru nijak neohrozila.

31:55
    Z mezikruží střílel Hlaváč, Švančara jeho pokus vyrazil svým ramenem.

32:20
    Švančara opět v akci, tentokrát musel lovit kotouč ze skrumáže těl před jeho brankou. Počínal si úspěšně.

32:40
    Kotouč do pásma zaváží Ramik, tam se o něj postarali hned dva hráči Olomouce a založili protiakci.

33:37
    Ta k ničemu nevedla a Třinec je opět v pásmu soupeře.

34:26
    Z mezikruží pálil z voleje Šulák, jeho střela ale trefila pouze jednoho z bránicích hráčů Olomouce.

35:37
    Velké boje o kotouč se před malou chvíli strhly pro změnu v pásmu Třince, tam jej však vybojoval Stránský a zavezl jej do útočné třetiny.

36:11
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jobánek – 2 min., vysoká hůl).

36:52
    Po výměně puku s Handlem střílel z první od modré Rutar, jeho pokus byl ale zablokován.

37:51
    Oceláři si ve svém oslabení počínají skvěle a nepouští Hanáky do větších příležitostí.

38:19

39:11
    Matěj zavezl kotouč do pásma a přenechal jej Krčovi, jehož zadovka na modrou už tolik přesná nebyla a Olomouc je na puku.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:28.

Ve druhé třetině jsme viděli znovu velice zajímavou podívanou. Během necelých sedmadvaceti minut zkompletoval hattrick Michal Matiaško, který se vyskytoval vždy ve správnou dobu na správném místě. Skóre zatím jednoznačně vyplývá lépe pro třinecké hráče, zápas je však velice vyrovnaný a rozhoduje proměňování šancí. V bráně Třince navíc působí Patrik Švančara, který dělá hráčům Olomouce prozatím neprůstřelnou zeď. Podaří se Olomouci připravit Švančaru o čisté konto a zdramatizovat utkání? Dozvíme se ve třetí třetině.

40:01

40:41
    Počátek třetí třetiny se zatím nedaří ani jednomu z mančaftů. Oba dva celky brání dobře střední pásmo.

41:12
    Teď se v pásmu Třince na chvíli ohřáli hráči Olomouce, tam však nic nevymysleli.

43:01
    MICHAL MATIAŠKO má formu jako hrom a posílá Oceláře už do čtyřbrankového vedení. Hasala mnoho neviděl a třinecký útočník svou střelou z pravého kruhu zamířil přesně. Asistence: Šimon Mikler

44:23
    Olomouc se snaží ze zápasem ještě něco udělat, Třinec však skvěle brání.

45:44
    Oceláři se nikam nehrnou, ve středním pásmu formují neprůchodnou pevnost a čekají na soupeřovy chyby.

46:35
    Olomouc ale přeci jen prošla přes střední pásmo a z levého kruhu pálil Tichý, jeho pokus skončil na Švančarovi.

47:38
    Do velké příležitosti se dostal Geidl, při přečíslení dva na jednoho mohl střílet do poloodkryté klece, avšak v rozhodující chvíli upadl a vůbec nezakončil.

49:00
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomouc snižuje na 1:4! Matúš Hlaváč zachytil kotouč ve středním pásmu, dostal se na pravý kruh, odkud ještě přihrával do mezikruží. Tam se k puku dostal JOSHUA JAMES MÁCHA a svou střelou vymetl levou šibenici Švančarovy klece. Asistence: Matúš Hlaváč.

50:35
    Oceláři skórují popáté. Ve středním pásmu našel Havránek NICA GEIDLA, který se podél mantinelu dostal do samostatného úniku, ze kterého zakončil přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Marek Havránek.

51:22
    Po zakázaném uvolnění Olomouce se vhazuje po pravici Hasaly.

52:16
    Po dobré stahovačce se ke střele z levého kruhu dostal Konečný, Hasala jeho střelu vytěsnil mimo tři tyče svou vyrážečkou.

53:27
    Na vrcholku kruhu se napřáhl ke střele Havránek, jeho pokus letěl těsně mimo.

54:15
    Od modré to zkoušel střelou ze zápěstí Mader, domácí gólman Švančara zasáhl svou lapačkou.

54:35
    Švančara opět v pozoru! Tentokrát musel vykrýt střelu Štědrého z pravého kruhu. Olomoucký útočník se snažil zakončit mezi betony, třinecký gólman ale zaklekl a kotouč zachytil do svého náručí.

55:53
    Olomouc nic nezabalila a ještě se sympaticky snaží vstřelit další branku. Z mezikruží pálil Mácha, avšak jeho pokus pouze nastřelil Švančarovu vyrážečku.

57:00
    Oceláři zvyšují na 6:1! MAREK HAVRÁNEK vyslal tvrdou přízemní ránu příklepem a propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Nico Geidl.

58:20
    Z protiútoku střílel z pravé strany kluziště Mácha, Švančara opět pozorný.

59:11
    Do slibné šance se ještě proháčkoval Stránský, který ale nenašel skulinku na bližší tyči. Hasala má další zákrok.

Průběh utkání se ve třetí třetině nezměnil. Oceláři si své vedení pohlídali a následně také navýšili. Mácha pak v polovině třetiny sice snížil na 1:4, víc už toho ale Olomouc nedokázala. Třinec přidal ještě dvě branky a došel si pro vítězství 6:1.

Pro dnešek je to ode mne vše, děkuji za pozornost. (19:57:02)

Dominik Stošek

Branky a nahrávky: 3. Matiaško (Geidl), 24. Matiaško (Havránek), 30. Matiaško (Havránek), 44. Matiaško (Mikler), 51. Geidl (Havránek), 57. Havránek (Geidl) – 49. Mácha (Hlaváč)

Rozhodčí: Koziol – Lederer, Konvička