Šachtar – Benfica 2:1 (kon.) | Frankfurt – Salzburg 4:1 (kon.) | Ludogorec – Inter 0:2 (kon.)
Club Brugge – Manchester Utd. 1:1 (kon.) | Kluž – Sevilla 1:1 (kon.) | Kodaň – Celtic 1:1 (kon.)
Getafe – Ajax 2:0 (kon.) | Sporting – Başakşehir 3:1 (kon.) | Rangers – Braga 3:2 (kon.)
AS Řím – Gent 1:0 (kon.) | Wolfsburg – Malmö 2:1 (kon.) | Alkmaar – Linz 1:1 (kon.)
Olympiakos – Arsenal 0:1 (kon.) | APOEL – Basilej 0:3 (kon.) | Leverkusen – Porto 2:1 (kon.)
Wolverhampton – Espanyol 4:0 (kon.)
AS Řím
1:0 (1:0)
KAA Gent
Čtvrtek 20.02.2020, 21:00 • Olympijský stadion (Řím) • Evropská liga • 1/16 finále

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 7:13. (22:54:42)

Tři nastavené minuty jsou minulostí a zápas končí. AS Řím si do odvety odnáší vítězství nad Gentem 1:0.

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Ani jeden z týmů se nemohl vytvořit souvislejší tlak v útoku. Až přišla chyba hostujícího celku ve středu pole, k míči se dostal Kolarov, který okamžitě našel Džeka. Kapitán AS perfektně uvolnil za obranu Carlese Péreze, který sám proti Kaminskému nezaváhal.

Po změně stran se sice Gent na moment dokázal dostat do tlaku, ale střely bez razance ze střední vzdálenosti nemohly Paua Lópeze překvapit. Ani domácí se už do šance nedostali a tak skončil zápas 1:0.

90+3

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90+1
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Sven Kums, přichází Sulayman Marreh.

90
    Po odraženém balonu se opřel do střely Justin Kluivert. Z blízkosti před brankou soupeře však trefil pouze před sebou stojícího Plastuna.

89
    Římané se snaží zápas dohrát s balonem pod kontrolou. S Perotti si několikrát vyměnil míč Edin Džeko. Následně právě kapitán AS získal prostor na pravé straně.

88
    Lópezovi sice vypadl centr Kumse z rukavic, ale následně se zorientoval nejrychleji právě domácí gólman a nedovolil Davidovi zakončovat.
    87.

87
    Na levé straně od pokutového území fauloval Veretout unikajícího Jonathana Davida a zajistil hostům volný přímý kop z nebezpečné pozice.

86
    Od Lópeze putoval míč jen k obsazenému Smallingovi, který jen tak tak dokázal odehrát do bezpečí za postranní lajnu.

84
    Gent se snaží vybojovat lepší pozici do odvety a tak se snaží útočit. Kumsova přihrávka našla Davida, poté byl u balonu i Depoitre, ale na obranu nevyzrál.

83
    Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Řím i nadále drží jednobrankové vedení nad Gentem.

82
    Řím se po dvojici střídání dostal k balonu u středového kruhu. Kluivert se okamžitě po příchodu na trávník zapojil do hry, ale Džeka přihrávkou neoslovil.

81
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Justin Kluivert.

80
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Henrich Mchitarjan.

79
    Po levém křídle spěchal za balonem Diego Perotti. Následně přišla až příliš pomalá přihrávka a Džeko mezitím skončil v ofsajdu.

78
    Také Davide Santon mohl vhazovat po zákroku Mohammadího. Římský tým se usadil v kombinaci ve středu pole a stále čeká na vhodný moment k útoku.

77
    bez větší námahy získal míč pro domácí Aleksandar Kolarov. Domácí bek poté mohl vhodit balon do hry zpoza postranní lajny.

Vít Schück

Branky: 13. C. Pérez (Džeko)

Karty:   66. Smalling (ASR) – 36. Bezus (GNT)

Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 7:13.
    AS Řím: Pau López – Spinazzola (71. Santon), Fazio, Smalling, Kolarov – Veretout, Cristante – C. Pérez (81. Kluivert), Lorenzo Pellegrini (80. Mchitarjan), Perotti – Džeko (C).
    Náhradníci: Fuzato – Ünder, Santon, N. Kalinić, Mancini, Mchitarjan, Kluivert.

KAA Gent: Kaminski – Lustig, Plastun, Ngadeu, Mohammadí – Kums (90+1. S. Marreh), Owusu, Odjidja-Ofoe (C) – Depoitre, Bezus (75. Čakvetadze), David.
    Náhradníci: Coosemans – Čakvetadze, Niangbo, Kvilitaja, Castro-Montes, S. Marreh, Godeau.

Rozhodčí: Kabakov – Margaritov, Valkov (vš. BUL)
    Čtvrtek 27.02.2020
    Gent - AS Řím 1:1

Branky: 25. David (Bezus) – 29. Kluivert (Mchitarjan)

Karty:   28. Bezus (GNT), 50. Depoitre (GNT), 83. Kums (GNT), 90+3. Mohammadí (GNT), 90+5. Odjidja-Ofoe (GNT) – 42. Veretout (ASR), 62. Spinazzola (ASR)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 11:6. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:13.