Barys – Ufa 2:1 (kon.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Minsk 8:1 (kon.)

Jokerit

David Sklenička – 1+0; 4 střely na branku; 2 hity; čas na ledě: 17:42. (20:13:26)

Samostatné nájezdy se rozhodovaly až v sedmé sérii a v závěru to byl souboj mezi Šumakovem a Oksanenem. Helsinský útočník byl lepší a zajistil svému celku plusový bod z tohoto utkání.
    Ahti OKSANEN - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Jokerit Helsinky.
    Autorem vítězné branky je AHTI OKSANEN.

7. série
    3:4
    Ahti OKSANEN proměňuje.

7. série
    3:3
    Sergej ŠUMAKOV tentokrát zvedl puk až moc nahoru.

6. série
    3:3

6. série
    3:2
    Sergej ŠUMAKOV z pravé strany zavěsil puk pod horní tyčku.

5. série
    2:2
    Sven ANDRIGHETTO neproměňuje, neboť mu sjel puk z čepele.

5. série
    2:2
    Brian O'NEILL neproměňuje, když zamířil do betonu Bobkova.

1:1
    Nicklas Jensen se snažil přehodit beton, ale nepovedlo se mu to.

2. série
    1:1
    Semjon KOŠELEV rychle odpovídá.

2. série
    0:1
    Ahti OKSANEN proměňuje a zavěsil puk pod horní tyčku.

1. série
    0:0
    Sergej Širokov se rychle rozjel, ale ani on nezastrčil puk do branky.

64:30
    Nakonec z toho Jokerit nedokázal nic vytěžit, puk ve středním pásmu a nejspíše se dočkáme samostatných nájezdů.

64:00
    I v poslední minutě jsou hosté hodně aktivní, defenzíva Omsku už jen stínuje jednotlivé hráče!

63:15
    Jokerit tlačí na Omsk a Bobkov musí být neustále ve střehu. Nyní kolem něj puky jen lítaly.

62:07
    Zdá se, že více sil mají hosté, kteří zatím mají v prodloužení jasně navrch.

61:02
    Další hráč Jokeritu se nedostal ke střele, obránce Omsku dobře blokoval jeho snahu.

60:41
    Brian O'Neill dobře nahrával před Bobkova, ten dokázal vytěsnit puk.

60:01

Třetí třetina nám mnoho hokejové krásy nepřinesla. Hosté byli hladovější, ale místy dokázal i Omsk zahrozit. Oba brankáři však dnes chytají velmi dobře. Největší šanci na zvrat měl kapitán Peter Regin, který však trefil z dorážky tyčku!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40
    V posledních vteřinách musel Niemi zasahovat, ale není z toho branka Omsku.

59:10
    Brian O'Neill dostal pukem ve středním pásmu, nakonec jde po svých na střídačku a vypadá to na nějakou odřeninu na bradě.

58:22
    Běží nám poslední dvě minuty zápasu a nejspíše uvidíme prodloužení, které bude muset rozhodnout o vítězi.

57:15
    Petri Kontiola si stáhl puk ze vzduchu, ale než stačil poslat puk na branku, už u něj byli obránci Omsku.
    56:09 Regin trefil tyčku a neposlal svůj celek do vedení

56:09
    Peter Regin měl na holi rozhodující branku! Bobkov tentokrát jen vyrazil puk a Regin trefil pravou tyč!

55:40
    V krátké době další zajímavý pokus z pohledu Omsku, avšak skóre zůstává stále nerozhodné.

55:05
    Po delší době zahrozili i domácí před Nieminem, ten byl pozorný!

53:10
    A následovala střela, Bobkov vyráží a hosté jsou rozhodně hladovější po brance a touží rozhodnout tento duel.

52:55
    Střela od modré čáry byla sražená, domácím se však nedaří dostat puk z vlastní třetiny.

52:13
    I v závěru přesilovky se Jokerit pohyboval v útočném pásmu, ale Bobkov je jistota domácího mužstva.

51:10
    Z protiútoku musel velký pozor dávat Niemi.

50:46
    Jesse Joensuu se nebezpečně pohyboval před Bobkovem, ale ten drží puk a nedovolil, aby mu vypadl z jeho výstroje.

50:25
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Rob Klinkhammer – 2 min., nedovolené bránění).

49:43
    Dobrá střela, kterou Bobkov pokryl a stále nám na ukazateli svítí remízový stav.

49:10
    Závěrečná třetina nám vůbec nepřináší žádnou hezkou podívanou. Mírně aktivnější jsou hosté, zatímco Omsk hraje v útoku hodně laxně.

47:52
    Omsk zavezl puk za branku Jokeritu, ale velmi rychle o něj přišel.

46:47
    Avangard se zatím v průběhu třetí třetiny nežene příliš do útočení a spíše čeká na svou velkou příležitost. Jokerit naopak se snaží zvrátit vedení na svou stranu.

45:38
    Oddechový čas pro domácí.

45:38
    Defenzíva domácích se nyní osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

45:11
    Hostující celek nyní opět operuje před brankou Avangardu, stále platí, že se jen těžko prosazuje do šancí.

43:34
    Kirill Semjonov nakonec vybojoval zdánlivě ztracený puk, dostal se s ním až před Niemiho, ale ten zabezpečil svou branku a nepustil puk za svá záda.

43:01
    Nepřesná přihrávka do volného prostoru a puk se odráží do středního pásma.

42:38
    Andrej Stas nyní obětavě blokoval pokus soupeře, následně chytá Bobkov puk a hra je přerušena. Trochu emocí od domácích, kteří reklamují údajné podražení Stase.

42:11
    Jesse Joensuu přihrával zpoza branky, ale jeho spoluhráč před brankou nepřesně zpracoval a puk se mu zadrhl na čepeli.

41:35
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Brandon McMillan – 2 min., krosček).

40:57
    Do závěrečné třetiny vstupujeme za nerozhodnutého stavu a uvidíme, který z týmů se dokáže opět prosadit.

40:01

Ve druhé třetině měli více ze hry hosté, kteří se snažili o vyrovnání, ale naráželi na pevnou defenzívu Omsku. Vše podstatné se sehrálo až v posledních minutách třetiny. Nejprve obrovskou šanci spálil Košelev a podle pravidla "nedáš, dostaneš" se v posledních vteřinách prosadil David Sklenička!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    39:47 David SKLENIČKA - 1:1

39:47
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Jokeritu se po velké šanci Omsku podařilo soupeře zamknout v jeho třetině a nakonec přišla střela obránce DAVIDA SKLENIČKY, který srovnává stav zápasu. Asistence: Brian O'Neill a Peter Regin.
    38:32 Košelev netrefil prázdnou branku!

38:32
    Tak tohle bylo něco! Semjon Košelev z pravé strany měl zcela odkrytou branku a trefil přesně vzdálenější levou tyč!

38:03
    Na časomíře běží poslední dvě minuty druhé třetiny. Omsk stále drží těsné vedení!

36:57
    Občas se objeví dobrá příležitost, jako nyní u Lehtonena, ale nedokázal dostat puk za záda Bobkova.

36:26
    Zakázané uvolnění Omsku a bude se vhazovat před jeho brankou. Možná by někdo čekal strhující podívanou, ale jde na obou celcích vidět, že šetří své síly do vyřazovacích bojů a hrají v poklidu.

35:06
    Pavel Dědunov se pokoušel ukličkovat svého soka, ale nepřišel si na něj. Puk končí v rohu kluziště a Jokerit jej následně dostává ze svého pásma.

34:43
    Jokerit si nyní rozebral defenzívu soupeře, ale opět přišla střela, kterou Bobkov velmi dobře viděl a pokryl.

33:34
    Pavel Dědunov se zničehonic dostal s pukem přes modrou a ze středu vypálil na Niemiho. Ten vyrazil, k dorážce si sjel Jevgenij Gračjov, který minul branku.

31:49
    Hosté mají nyní puk neustále na svých čepelích, avšak nyní se projevuje i síla omské defenzívy, která opravdu nedává útočníkům Jokeritu mnoho prostoru pro tvoření hry.

31:02
    Jokerit je nyní aktivní v útočném pásmu, ještě chybí pořádnější zakončení na Bobkova.

29:26
    Spíše jsou k vidění střely z dálky, jako nyní, kdy Niemi musel zasahovat svou lapačkou.

28:51
    Průběh druhé třetiny je vyrovnaný a oba celky se snaží aktivně útočit, nicméně defenzívy obou týmů hrají precizně a nedovolují skrumáže před brankami.

27:51
    Bondarev následně dostal pochvalu na střídačce od svých spoluhráčů za perfektní obranný zákrok. Následuje komerční pauza.

26:52
    Marko Anttila a Ahti Oksanen ujížděli dva na Bondareva. Bondarev nakonec dokázal překazit přihrávku Antilly a Oksanen se tak nedostal do slibné šance!

26:04
    Antti Pihlström vyzkoušel poslat puk na branku, jeho záměr Bobkov předpokládal a byl na jeho zakončení řádně připraven.

24:46
    Avangard v plném počtu a tato přesilovka nebyla od Jokeritu vůbec dobře sehraná.

24:17
    Další úspěšné vyhození a hostům se nyní nedaří nic vymyslet, čím byl ohrozil Bobkova v jeho brance.

23:32
    Helsinský celek se usadil v pásmu, ale nedokázal vystřelit na Bobkova. Následně se soupeř dokázal dostat k puku, který vyhodil přes všechny čáry.

22:44
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Cody Franson – 2 min., vysoká hůl).

22:28
    Niemi jen vyrazil puk, který byl na chvíli osamocen před brankou, jeden z hráčů Omsku se pokoušel dojet puk, ale nestihl to.

21:48
    Sven Andrighetto to již měl na střelu, ale ještě přihrával na střed kluziště, kde prostor nakonec vykryli hosté.

21:02
    Niemi nyní musel čelit dvěma střelám, obě dokázal vyrazit. Omsk stále u puku a kombinuje v pásmu soupeře.

20:32
    V protiútoku zahrozili domácí a Lehtonen musel zatáhnout za záchrannou brzdu.

20:18
    Pokus o rychlou přihrávku z rohu kluziště byl rychle zablokován hráčem Omsku.

20:01

To se hostům nedaří a na potenciální vyrovnávací branku si budou muset počkat nejméně do druhé třetiny. Úvodní část nám přinesla poměrně vyrovnanou hru. Obě mužstva se snažila útočit. Jestřábi docílili jedné branky z přesilové hry a tím se ujali vedení v dnešním zápase. I Jokerit měl možnost hry v početní převaze, ale největší šanci spálil Jensen, který netrefil poloprázdnou branku!

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:40
    Běží poslední vteřiny první třetiny. Hosté v pásmu a snaží se ještě o vyrovnání.

18:19
    Hráči Jokeritu zavřeli svého soka. Bobkov vytasil proti přízemní střele svůj beton a následně včas zakryl svůj puk lapačkou.

17:22
    Omsk je v plném počtu a i nadále drží jedno brankový náskok.

16:53
    Žolíci se dokázali dostat do útočného pásma a kombinovat, avšak zatím jim puk nelepí na jejich čepelích.

16:13
    Semjonov dojel puk a za brankou soupeře se jej snaží podržet co nejdéle.

15:33
    Nyní už hrají hosté svou přesilovku a hned se Jensen ocitl v dobrém zakončení, ale nezamířil ideálně.

15:14
    Přesilovka domácích je u konce. Širokov se u mantinelu dopustil držení a na chvíli se hra vyrovná.

15:14
    Niemi nyní zabránil pohromě a vyrazil puk do rohu kluziště.

14:54
    Jestřábi nastěhovaní v pásmu soupeře a snaží se o vstřelení své druhé branky.

13:57
    Niemi vyrazil tvrdou střelu, následně Lauridsen odpálil puk do bezpečí.

13:20
    Je to tak. Jokerit nyní nezvládl střídání a pyká za příliš mnoho hráčů na ledové ploše.

13:20
    Hra přerušena po přechodu hostů modrou čarou a nejspíše uvidíme další vyloučení na straně hostí.

12:36
    Další průběh oslabení hosté zvládli a již nedopustili, aby se soupeř dostal do další šance.
    10:19 Vjačeslav VOJNOV - 1:0

10:19
    Avangard právě vstřelil branku!
    Omsk se velmi rychle prosazuje ve dvojnásobné přesilovce. Základem celé akce bylo vyhrané buly a rychlé přenesení hry na levou stranu, odkud pálil ostrým VJAČESLAV VOJNOV, který umístil puk do pravého horního rohu branky. Asistence: Rob Klinkhammer a Sven Andrighetto.

10:12
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., podrážení).

09:32
    Jegor Martynov měl prostor ke střele a Niemi jeho střelu z první zachytil svou lapačkou!

08:44
    Sami Lepistö byl tím viníkem, který se dopustil podrážení a i Avangard si zahraje první přesilovku.

08:44
    Domácí hráč šikovně postrčil puk před branku, kde se pokoušel dorážet Henrik Haapala, který byl nakonec podražen.

07:54
    O další pokus se postaral Brian O'Neill, ale jeho propagační střela nenadělala brankáři Avangardu výraznější problémy.

07:24
    Ahti Oksanen se dostal ke střele z pravé strany. Bobkov pohodlně vyrazil puk svou vyrážečkou.

06:45
    Kirill Semjonov upadl za brankou Niemiho a následně byl od puku odzbrojen.

05:58
    Následovala ještě další dobrá šance Jokeritu, Bobkov vyrazil puk betonem přímo na Jensena a ten netrefil poloodkrytou branku! Následně se Omsk dostává do plného počtu a přečkal své první oslabení!

05:25
    Bobkov uhájil své brankoviště i po střele Jensenam, Jokerit nyní svírá svého soka.

04:54
    Další zavezení puku do pásma se hostům příliš nepovedlo a musí se vracet pro puk až ke své brance.

04:09
    Dobré nahození zadělalo Bobkovi problémy, nakonec se puk odráží mimo jeho branku!

03:51
    Semjonov zahrál u mantinelu vysokou holí, kdy zasáhl do tváře Lauridsena.

03:06
    Sledujeme svižný začátek utkání. Přihrávku zpoza branky přikryl Bobkov u své levé tyčky.

02:13
    Hráč hostí se dostával do slibného zakončení, ale v rozhodující chvíli mu překazil pokus obránce Omsku.

01:38
    Brandon McMillan se vytočil na levé straně a poslal puk na Niemiho, který pokryl tuhle nevýraznou střelu.

01:10
    Brankář Jokeritu zastavil lapačkou nahození ze středního pásma a ihned rozehrává na svého spoluhráče.

00:21
    Začal nám souboj dvou týmů, které se nachází na druhých místech svých konferencí. Dá se očekávat zajímavý duel. Otázka, jak k zápasu přistoupí oba celky v závěru základní části, kdy obě mužstva soustředí síly na nadcházející play off.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Bondarev, Pokka, Franson, Jemelin (C), Vojnov, Martynov – Klinkhammer, McMillan, Pjanov – Šumakov, Andrighetto, K. Semjonov – Zernov (A), Košelev, Širokov (A) – Stas, Dědunov, Jaremčuk – Gračjov.

Jokerit Helsinky: A. Niemi (Heiskanen) – Lehtonen, D. Sklenička, Lepistö (A), Lööv, O. Lauridsen, Eronen, E. Räsänen – Joensuu, O'Neill, Regin (C) – Haapala, Nicklas Jensen, Mäenalanen – Moses, Savinainen, Kontiola – Oksanen, Anttila (A), Pihlström.

Rozhodčí: S. Beljajev, Y. Oskirko – M. Bersenjov, E. Yudin.

Dnes nás čeká rozhodně zajímavý zápas, neboť se střetnou dva celky, které patří mezi ty nejlepší v KHL! Dokonce půjde o souboj druhých týmů ve svých konferencí!

Omsku patří druhá pozice ve Východní konferenci. Dohromady Jestřábi nasbírali celkem 82 bodů a již se mohou těšit na play off. Na třetí Barys má náskok dvou bodů a pokud si chce Omsk udržet druhou pozici po základní části, tak by měl v posledních dvou zápasech ještě přidat nějaké body na své konto. Na první místo se již rozhodně nemůže dostat, neboť na první Kazaň ztrácí sedm bodů a právě s Kazaní sehrál poslední zápas, když prohráli 3:5!

Helsinský celek si stále drží svou druhou pozici v Západní konferenci a nejspíše si ji udrží i do play off. Před sebou má poslední dva zápasy základní části – dnes proti Omsku a pak proti Novgorodu. V minulém zápase (až překvapivě) lehce porazil silné Dynamo Moskva 5:0! Jokerit v daném zápase těžil hlavně z přesilových her a svědomitou hrou od začátku až do konce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 11. Vojnov (Klinkhammer, Andrighetto) – 40. D. Sklenička (O'Neill, Regin), rozh. náj. Oksanen