SHK Drtiči Hodonín
Pátek 21.02.2020, 17:00 • Zimák Nový Jičín • 2. liga skupina Východ • 42. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji všem příjemný podvečer.
    Dnešní utkání bude pro Ďábly rozloučením s vlastním publikem, neboť je to poslední domácí zápas. Bude pro ně zápasem cti a rozhodně se budou chtít rozloučit vítězstvím, které bude také poděkováním fantastickým a věrným divákům, kteří je provázeli po celou sezónu. Zápas pro ně vůbec nic neřeší. Play of si nezahrají a sezóna pro ně končí neúspěchem, pravděpodobně na předposledním místě. Nutno však dodat, že Ďáblové mají svůj tým postavený na domácích odchovancích a mladí kluci prostě sbírají zkušenosti. Filosofie tohoto klubu není postavena na žoldácích a na úspěších za každou cenu. Dávají přednost mladým a to je na tomto klubu sympatické.
    Hodonín je sice třetí v tabulce, ale určitě bude chtít vyhrát, protože na třetí místo si brousí zuby ještě Valašské Meziříčí a Opava. Pro ně sezóna nekončí a do play of. které mají jisté, chtějí zcela určitě nastupovat z co nejlepšího místa.
    Zápas to tedy bude zcela jistě dramatický, protože hosté chtějí body, Ďáblové již nic nevylepší a mohou hrát uvolněně a v pohodě, nic je netlačí. Navíc na Hodonín si věří, neboť v letošní sezóně s ním 3x vyhráli, byť těsně a pouze jednou utrpěli porážku v Hodoníně a to ještě na samostatné nájezdy.Nicméně dnes budou nastupovat v hodně látané sestavě mladíky, takže dnes bych nesázel na tento zápas ani korunu.

00:01

00:01
    Do branky hostů nastupuje Kubáň, domácí klec bude strážit Šimonů.

00:27
    Hosté začínají zhurta a jedou v parádním tempu.

01:16
    První zákrok Šimonů.

02:15
    Kafka ve vyložené šanci, kdy se z očí do očí díval Na Kubáně, ale střílí nad.

03:07
    Ošemetnou situaci řeší Ďáblové zakázaným uvolněním.

03:09
    Komínek sám před Šimonů, ale jen vyprášil betony.

04:08
    Hraje se ve skvělém tempu, další zákrok Kubáně.

04:45
    Šimonů na třikrát zasahuje při šanci Fajkuse.

05:18
    Vidíme skvělý hokej ve vysokém tempu.

05:30
    Pecha tak tak netečoval nebezpečnou střelu Ďáblů od modré.

06:12
    Tolokonnikov vyrobil hrubku ale hosté šanci nevyužili.

07:14
    Hra se vyrovnává a Ďáblové přebírají otěže.

08:15
    Pecha v šanci, ale míjí.

08:55
    Lehkou střelu Hodonína kryje bezpečně Šimonů lapačkou.

09:25
    Své hokejové umění předvedl Mlynář a pořádně zamotal obráncům domácích hlavu.

10:12
    Další střela na Kubáně a již po několikráte je sražena pozornou obranou hostů.

10:38
    Hosté byli příliš dotěrní v brankovišti a tak je rozhodčí vykazuje dostředního pásma.

11:15
    Domácí fanoušci pískají faul, ale rozhodčí je správně v klidu.

12:05
    Hodonín svírá domácí a chtějí dostat puk za záda Šimonů.

12:47
    Hodonínský hráč stojí u mantinelu na puku, ale ven jde domácí Pecha za zdržování hry...

13:49
    Ševčík jde vyzkoušet teplotu trestné lavice za podrážení.

14:47

15:49

16:06
    Opět se hraje v plném počtu hráčů na ledě a šance Ďáblů končí na břichu Kubáně.

16:47
    Hra u mantinelu je dnes doménou hostí.

17:15
    Bomba Komínka od modré končí vysoko nad.

17:34
    Hodonín je opět nastěhovaný ve třetině Ďáblů.

18:18
    Zapeklitou situaci nyní vyřešil skvěle Šimonů, když pokryl střelu mířící do rožku jeho branky a pak ještě zamezil dorážce.

19:30
    Drtiči opět drtí Ďábly v jejich třetině.

19:37
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Kafka nedohrál svého hráče a první branku utkání střílí po skvělé kombinaci JAKUB ČEJKA, asistence zatím skvělý Komínek a Janošek.

20:00

V první třetině se hrál skvělý hokej nahoru, dolů, nebezpečnější byli ale hosté, kteří několikrát dokázali uzamknout Ďábly v jejich obranné třetině a vynikajícím pohybem i přihrávkami si vytvořili někdy až neskutečný tlak. Ďáblové si také dokázali vytvořit šance, ale jak je zde zvykem, jejich proměňování je jako karty v Mariáši. Když ho neumíš, můžeš dostat co chceš, stejně prohraješ... Nicméně o skvělý hokej se zasloužily oba týmy rovnoceně. Těšíme se na druhou třetinu.

20:01

20:33
    Šimonů likviduje dvě nebezpečné střely Drtičů.

21:51
    Ďáblové se tlačí dopředu, ale ničí je vlastní přihrávky.

22:19
    Zakázané uvolnění Ďáblů.

22:41
    Vhazování je dnes asi krutě v oranžových dresech.

22:57
    Ukázkové hákování předvedl Hložánek a dává tak Ďáblům šanci na srovnání.

23:45
    Drtiči vyhazují přes všechny čáry.

24:21
    Ďáblové v přesilovce nedokážou dát dvě přesné přihrávky a je z toho zakázané uvolnění.

24:52
    Střela od modré vystrašila Kubáně.

25:40
    Za hákování si jde odpočinout domácí Rufer.

26:36
    Tolokonnikov si nedůrazně počínal a málem z toho byla dorážka do prázdného kouta branky Šimonů.

27:17
    Šimonů chytá i odražený puk a zatím Ďáblové v oslabení hrají velmi dobře.

27:40

27:50
    Charvát vyslal pumelici na Šimonů, ale ta málem rozbila pouze mantinel.

28:38
    Stále sledujeme parádní, rychlý hokej.

28:40
    Jurča zahrál nešťastně vysokou holí a rozhodčí je nekompromisní.

28:55
    Váňa se nyní těžce sbírá po ošklivém zákroku Drtičů, ale stav hráčů na ledě se nemění.

29:36
    Ďáblové mají přesilovku, ale Drtiči měli nyní dvě tutové šance. První vychytal skvělým rozklekem Šimonů a druhou doslova zazdil Horák.

30:40

31:40
    Dvě přesné přihrávky jsou dnes na Ďábly moc...

32:27
    Semafor nyní efektně ukazuje i Kubáň.

33:00
    Macuch provětrává Kubáňovy betony, ale ty zůstaly skvěle sedět na ledě a puk odrážejí do bezpečí.

33:30
    Těžkou střelu vyráží na poslední chvíli Šimonů.

34:34
    Hodonín dokázal zvýšit již tak skvělé tempo a v těchto chvílích panuje.

35:00
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Obrovskou chybu vyrobila obrana hostí když doslova namazala na holi FILIPA RUFERA, který si pohrál s Kubáněm a nekompromisně zavěsil.

36:15
    Ďáblové nabrali dech a Drtičům dávají jejich vlastní recepturu,

36:41
    ADAM HILŠER předvedl staré dobré pravidlo. Když nevíš co s pukem, tak vystřel a z nepochopitelného úhlu střílí spícímu Kubáňovi branku. Asistence Kuba, Rufer.

36:57
    Finsterle vyrobil krošček a jde na 2 minuty pykat.

38:32
    Drtiči okupují útočnou třetinu, ale při každé střele jim chybí hráč před brankou.

39:01
    Z trestné lavice vyjíždí Finsterle a jede sám na Kubáně. Kličku však přehnal.

39:58
    Šimonů si zkomplikoval život špatnou rozehrávkou, ale naštěstí třetinu ukončuje siréna.

40:00

I druhá třetina byla plná výborného hokeje a Ďáblové konečně dokázali využít šancí. Ke druhé brance jim sice hodně pomohl Kubáň, ale na to se historie ptát nebude. Faktem zůstává, že po skvělé druhé třetině Ďáblové obracejí skóre na 2:1 ve svůj prospěch. Předpokládám, že i třetí třetina bude fantastická a může se v ní odehrát cokoliv. Proto zůstaňte s námi i po přestávce.

40:01

40:40
    Na Ďáblech je vidět obrovská chuť naplno bojovat.

41:06
    Drtiči vyhrávají snad každý souboj u mantinelu.

42:19
    Rozhodčí ukazuje Ruferovi faul kolenem, ale spíše jsme viděli skvělé divadelní představení.

43:12
    Žabku nahodili Drtiči na Šimonů a ten s měl spousty práce.

43:49
    Obětavě padají Ďáblové do střel, takovou obětavost jsme zde dlouho neviděli.

44:19

45:02
    Macuh vypíchl puk obránci Drtičů a jeho šance končí podražením. Píšťalka však mlčí.

46:38
    I na hole Drtičů se vkradla nervozita.

47:47
    Macuh v pádu střílí a teď měl Kubáň obrovské štěstí !

48:19
    Další dvě gólové šance Ďáblů jen tak tak nekončí brankou!

48:51
    Pecha škaredě narazil na mantinel a velmi těžce se zdvihá z ledu.

49:20
    Holáň si skvěle pohlídal útočníka Drtičů a nedal mu šanci zakončit.

50:27
    Souboje u mantinelu jsou dnes opravdu drsné. Ševčík si v bolestech poležel celou minutu, ale i tento souboj byl v rámci pravidel.

50:40
    Kuba bojoval s Kubáněm, ale nevyzrál na něj.

51:46
    Šimonů zasahuje proti střele z ostrého úhlu, ale na rozdíl od Kubáně je úspěšný.

52:09
    Velmi důležitou branku tohoto utkání střílí JAKUB LEHEČKA, když si počkal a střílel do kouta, kde Kubáň neměl šanci se přesunout. Asistence Poruba a Finsterle.

53:55
    Šimonů je dnes jistota Ďáblů.

54:35
    Drtiči se tlačí dopředu, ale síly jim berou najednou nepřesné přihrávky. Zato Ďáblové jako by nabrali druhý dech.

55:02
    Zakázané uvolnění Drtičů.

55:05
    Pumelice Holáně letí mimo Kubáňovu klec.

55:54
    A opět je zle, u mantinelu leží nehybně jeden z Ďáblů\a\velmi, velmi těžce vstává. Je to Kuba a přes střídačku hostů se dostává mimo ledovou plochu.

57:00
    Macuh míjí o milimetry puk těsně před brankou Kubáně.

57:08
    Nedáš, dostaneš. Macuh neproměnil a na druhé straně střílí branku po pěkné kombinaci TOMÁŠ KOMÍNEK, asistence Ševčík a Mlynář

58:05
    Oddechový čas pro domácí.

58:05
    Drtiči hrají bez brankáře, Kubáň je na střídačce.

58:38
    Drtivý tlak Hodonína!!!

59:31
    Puk letí do branky Drtičů ale na poslední chvíli zachraňuje obránce !

59:59
    V poslední sekundě opět zachraňují Drtiči obětavě na brankové čáře !

Skvělým hokejem se rozloučili Ďáblové s domácím publikem a ukázali, že na Hodonín si opravdu věří. Jako bonus dali divákům výhru, kterou si dnes opravdu zasloužili a domácí kotel jim po zásluze děkuje. Hodonín se nemá za co stydět. Předvedl skvělou hokejovou podívanou, ale dnes mu chyběl kousek štěstí. Z novojičínského Zimáku se s Vámi pro tuto sezónu loučím a těším se na Vás v sezóně 2020/2021. Bob (19:10:15)

Bob

Branky a nahrávky: 35. Rufer, 37. Hilšer (Kuba, Rufer), 53. Lehečka (Poruba, Finsterle) – 20. Čejka (Komínek, Janošek), 58. Komínek (Ševčík, Mlynář)

HK Nový Jičín: Šimonů, Palička – Holáň, Rufer, Már, Hruška, Váňa, Tolokonnikov – Poruba, Finsterle, Kafka, Lehečka, Pecha, Hilšer, Palička, Macuh, Plitko, Kuba
    SHK Drtiči Hodonín: Kubáň, Javůrek – Slabý, Janošek, Věžník, Ševčík, Horák, Sedláček – Krejčí, Bulín, Polák, Komínek, Charvát, Mlynář, Hložánek, Jurča, Janás, Fajkus, Čejka

Rozhodčí: Šudoma, Kořistka, Bartoň