EC Villach SV
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 21.02.2020, 19:15 • Stadthalle Villach • bet-at-home ICE Hockey League

Už v neděli přivítají Znojemští na domácím ledě Linz, do té doby díky za pozornost a nashledanou. (21:35:29)

Orli tak po velmi dobrém výkonu prohrávají ve Villachu v prodloužení a asi je bude trochu mrzet situace z nastaveného času, kdy lacino přišli o možnost získat druhý bod. Do Česka ale povezou cenný bod, který může v konečném účtování vyrovnané tabulky hrát velkou roli.

Na žádost znojemského týmu bylo ještě zkoumáno video, ale branka platí.

60:26
    Villach právě vstřelil branku!
    Prodloužení rozhoduje hned první střídání. Orli sice vyhráli buly, následně ovšem ztratili kotouč ve vlastním pásmu, CHRIS COLLINS si vybruslil od zadního mantinelu před branku a přesnou střelou pod břevno překonává Groha.

60:01

V dalších duelech kvalifikační skupiny vede Innsbruck nad Fehérvárem 5:2, stejným poměrem přehrává Linz soupeře z Dornbirnu.

Orli si z Villachu po obětavém výkonu odvezou minimálně bod, to už je jisté. V prodloužení, případně nájezdech ještě mohou zabojovat o druhý bonusový.

60:00

59:59
    V poslední vteřině vyráží Maxwell pokus Lucianiho z pravého křídla.

59:35
    Pollastrone se řítil do brejku dvou na jednoho, nepřihrál ale přesně.

59:27
    Dohertyho střela z pravého křídla Maxwellovi vypadla, Bartoš na hranici brankoviště nebyl daleko k dorážce do odkryté klece, ale brankář byl nakonec rychlejší a kotouč přikryl.

58:53
    Bartoš s Beránkem vyvezli puk z vlastní třetiny a po Bartošově střele vybojovali buly po Maxwellově pravici.

58:10
    Villach tlačí, Ulmerova střela z pravého kruhu se otřela o boční síť, následně v souboji u mantinelu Orli získali puk a vyhazují.

57:32
    Bjorkstrand vzal útočnou akci na sebe, projel celým útočným pásmem, clonící znojemští hráči jej ale vytlačili mimo nebezpečný prostor.

57:02
    Pollastrone z ostrého úhlu najížděl na Groha po srážce dvou znojemských hráčů, přestřeluje.

56:30
    Až nyní Orli získali kotouč, střídají a zklidňují hru ve svém pásmu.

56:02
    Mikliš je zpět na ledě, ale hra stále pokračuje ve znojemském pásmu.

55:45
    Znojmo ve vlastním pásmu brání velmi aktivně, Villach je ale stále na puku.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 44. Pöyhönen (Fraser, Reid), 61. Collins – 34. Svoboda (Luciani, McRae)

EC Villach SV: Maxwell (A. Schmidt) – Fraser, Pöyhönen, K. Schmidt, Cundari, Wolf, Schlacher, Bacher – Pollastrone, Bjorkstrand, Reid – Karlsson, Collins, Ulmer – Brunner, Lahti, Lahoda – Alagic, Maxa, Wappis.
    HC LERAM Orli Znojmo: Groh (Lassila) – Bořuta, Čermák, Doherty, Sova, Novák, Mikliš, Kruckovyč – Svoboda, McRae, Luciani – Matuš, Flick, Berisha – Bowles, Bartoš, Beránek – Oščádal, Češík, Gago.

Rozhodčí: Pearce (CAN), Zrnić – Bärnthaler, Seewald