W. Brémy – Dortmund 0:2 (kon.) | Freiburg – Düsseldorf 0:2 (kon.) | Hertha – Kolín nad Rýnem 0:5 (kon.)
Mönchengladbach – Hoffenheim 1:1 (kon.) | Schalke – RB Lipsko 0:5 (kon.)
SC Freiburg
0:2 (0:1)
Fortuna Düsseldorf
Sobota 22.02.2020, 15:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • Německá Bundesliga • 23. kolo

Dnešní utkání sledovalo 24 000 diváků. (17:31:52)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 8:6. Rohy: 14:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:14.

Silný pískot se snáší na domácí hráče, kteří v zápase 23. kola naprosto propadli a překvapivě podlehli trápící se Fortuně na vlastním trávníku 0:2. Düsseldorf předvedl takticky velice dobrý výkon, v momentě, kdy se dostal do dvoubrankového vedení v 61. minutě po individuální akci Erika Thommyho, přestal jakkoliv tvořit v útoku a soustředil se na obranu. Freiburg začal hrát až v posledních dvaceti minutách, jenže to zkrátka nestačilo. V emotivním závěru se navíc nedokázal ani dostat do nějaké zásadnější šance a prohra o dvě branky je zcela zasloužená.

90+6

90+5
    Gian-Luca Waldschmidt ještě mohl kosmeticky snížit, střelou z voleje však napálil jenom tyčku!

90+5
    Tohle hostům sedí. Dohrávají zápas na sto metrů od své branky a nahrávají si u soupeřovy branky, bez snahy vystřelit.

90+4
    Domácí dohrávají v naprosté křeči. Důkazem toho nyní byl zoufalý faul Lucase Hölera (FRE), za což dostává žlutou kartu.

90+3
    Kevin Stöger vystřelil utěšeně z velké dálky, jeho nepříliš razantní, za to umístěný pokus vyráží Alexander Schwolow na roh. Tady už body pro Freiburg nekápnou...

90+1
    Alexander Schwolow lehce nestihl míč při rozehrávce, proto jej musel dobíhat a nejistě rozehrát. Zatímco na zemi se válí další hráč Düsseldorfu, hlavička Sallaie z penaltového puntíku míří nad.

90+1
    Ještě pět minut dělí Düsseldorf od překvapivého zisku tří bodů na půdě Freiburgu!

90
    Kenan Karaman (DSF) pořádně vynadal čárovému rozhodčímu, za což kasíruje další zbytečnou žlutou kartu do své sbírky.

90
    Poslední minuta základní hrací doby, hrát se však jistě bude ještě nad limit.

89
    Střela z dílny Petersena končí vysoko nad břevnem branky Fortuny, rozehrávat tak bude Kastenmeier, který rozhodně nikam nespěchá.

88
    Minuty ubíhají ke konci, Kevin Stöger takticky zastavil rozehrávku Freiburgu na půlící čáře.

87
    Roh však hosté ubránili, navíc na zemi leží další hráč Düsseldorfu. Nejenom takticky skvělým výkonem se hosté v dnešním zápase zapsali do dějin tohoto kola...

86
    Nicolas Höfler ve vápně udržel míč na kopačce a z otočky proti brance střílel, Florian Kastenmeier vyráží na rohový kop. Fortuna je ale pod velikým tlakem a ještě jí čeká náročná práce.

86
    Jonathan Schmid neprocpal míč přes Thommyho, SC má vhazování u své branky.

85
    Florian Kastenmeier získal míč ve vzdušném souboji s Hölerem a s rozehrávkou nikam nespěchá.

84
    Adam Bodzek se dostal do konfliktu se Sallaiem, hlavní rozhodčí zavčas přerušuje hru a vše řeší jednoduchou domluvou oběma.