Janov – Lazio 2:3 (kon.) | Atalanta BC – Sassuolo 0:0 (odl.) | Turín – Parma 0:0 (odl.)
Hellas Verona – Cagliari 0:0 (odl.) | AS Řím – Lecce 4:0 (kon.) | Inter – Sampdoria 0:0 (odl.)
AS Řím
4:0 (2:0)
US Lecce
Neděle 23.02.2020, 18:00Italská Serie A • 25. kolo

Máme tady konec. Od prvního poločasu se nic nezměnilo a naplnila se moje prognóza. AS dostalo přesně dva góly, stejně jako v první půli, a herní projev Lecce nebyl opravdu dobrý. Ano, v poslední části hry trefili tyčku, ale jinak Římané dominovali a jasně si dokráčeli ke třem bodům. (19:57:58)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 8:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 9:6.

90+2

90+1
    AS ještě stihlo jednu útočnou akci. Míč se ale nakonec vznesl hodně mimo branku a víc už toho asi dnes neuvidíme.

90
    K základní hrací době se přidají ještě dvě minutky.

89
    Rohový kop i na druhé straně. Všechny naděje ale skončily na skvělém zásahu brankáře Vigorita.

88
    Rohový kop Lecce byl dobře myšlený, ale nikdo z hráčů hostů se nakonec k míči ve vápně nedostal. zakročil opět Smalling.

87
    Další rána, kterou hráč Lecce schytal do zad. Tentokrát pálil Kluivert. Hráč byl velmi blízko něj.

86
    Ránu Mchitarjana zablokoval skvěle obránce soupeře, který ale schytal míč do zad. Obětavost však pomohla možná od pátého inkasovaného gólu.

85
    Lopéz si nyní dost riskantně za pokutové území pro míč. Přitom protihráč byl velmi, velmi blízko. Ale brankář AS to zvládl.

83
    Lecce se nepřestalo snažit, což je za tohohle stavu a herního projevu velmi sympatické.

82
    Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Giulio Donati, přichází Biagio Meccariello.

81
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Nikola Kalinić.
    80. Aleksandar KOLAROV - 4:0

80
    AS Řím právě vstřelil branku!
    Tohle už zavání debaklem. ALEKSANDAR KOLAROV posílá čtvrtý projektil Římanů do branky Vigorita. Po Pérezově přihrávce poslal míč rovnou do branky. Vigorito si na něj sice sáhl, ale nedokázal ho zkrotit. Asistence: Carles Pérez.

79
    AS už hodně uklidnilo hru. Poslední minuty už se tolik nežene do útoku a nechává hrát i US LECCE.

78
    Tohle nevypadalo úplně čistě! Po Mancosově centru byl v šestnáctce pravděpodobně faulován Lapadula. nebo to byla jen gravitace?

77
    Domácí měli nyní velké štěstí! Lecce po dobré akci orazítkovalo tyčku Lopézovy branky.

Jiří Polášek

Branky: 13. Ünder (Mchitarjan), 37. Mchitarjan (Džeko), 69. Džeko (Kluivert), 80. Kolarov (C. Pérez)

Karty:   49. mancini (ASR)

AS Řím: Pau López – Peres, Smalling, Mancini, Kolarov – Cristante, Veretout – Ünder (61. C. Pérez), Lorenzo Pellegrini (46. Kluivert), Mchitarjan – Džeko (C) (81. N. Kalinić).
    Náhradníci: Cardinali, Fuzato – Çetin, Santon, Fazio, Ibañez, Spinazzola, Villar, N. Kalinić, Kluivert, C. Pérez, Perotti.

US Lecce: Vigorito – Donati (82. Meccariello), Lucioni, Rossettini, Calderoni – Petriccione (46. Šachov), Deiola, Majer (66. Tachtsidis) – Barák, Mancosu (C) – Lapadula.
    Náhradníci: Gabriel, Chironi – Dell'Orco, Meccariello, Vera, Paz, Rispoli, Tachtsidis, Šachov, Maselli, Oltremarini, Rimoli.