Toronto – Carolina 3:6 (kon.) | Ottawa – Montreal 0:3 (kon.) | NY Rangers – San Jose 3:2 (kon.)
Nashville – Columbus 4:3 (3:2 po s.n.) | Arizona – Tampa 7:3 (kon.) | Vegas – Florida 5:3 (kon.)
Vancouver – Boston 9:3 (kon.) | Los Angeles – Colorado 1:2 (0:1 po s.n.) | Washington – Pittsburgh 5:3 (kon.)
Dallas – Chicago 2:1 (kon.) | Buffalo – Winnipeg 2:1 (kon.) | NY Islanders – San Jose 4:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
Los Angeles Kings
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Colorado Avalanche
Neděle 23.02.2020, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž LOS ANGELES KINGS přivítá na svém ledě COLORADO AVALANCHE.

LOS ANGELES KINGS
    Králové, s největší pravděpodobností, budou muset po základní části odškrtnout další neúspěšnou sezónu. A vypadá to, že nepřekročí svůj stín a stejně, jako v sezóně 2018/2019, budou i v této nejhorším týmem Západní konference. Aktuálně jsou druhým nejhorším ligovým týmem (horší je jen „otloukánek“ ligy z Detroitu) a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo v nejbližší době měnit. V posledním ligovém duelu však Králové zabrali a i díky povedenému debutu Vilardiho, který překonal letitý nováčkovský rekord v čase vstřelení prvního gólu kariéry, porazili letos výborně hrající Floridu. Skolí i dalšího favorita?

COLORADO AVALANCHE
    Colorado má zcela opačné starosti, tým kolem výtečně hrajícího Nathana MacKinnona, který dokázal nasbírat již 84 kanadských bodů, útočí na nejvyšší příčky v Západní konferenci. Aktuálně jsou Laviny na druhém místě, kdy o vedení přišli kvůli nepříjemné sérii tří domácích porážek v řadě (s Tampou 3:4 v prodl., s Los Angeles 1:3 a s Washingtonem 2:3). Pětizápasovou domácí sérii začalo Colorado výhrou 3:0 nad Ottawou a poté, po zmíněné sérii tří porážek, zakončilo výhrou 3:1 nad NY Islanders. V posledním duelu dokázalo Colorado vyhrát 1:0 i na ledě trápícího se Anaheimu, kde čistým kontem zazářil Pavel Francouz a prvním bodem kariéry i Martin Kaut.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Forbort, Doughty, MacDermid, Walker, B. Hutton, Roy – Iafallo, Kopitar, D. Brown – A. Kempe, Vilardi, Frk – Wagner, Lizotte, Moore – Lewis, Amadio, Schaller.

Colorado Avalanche: Francouz (Miska) – Graves, Makar, Girard, Zadorov, Cole, E. Johnson – Landeskog, MacKinnon, Burakovsky – Ničuškin, Compher, Donskoi – M. Kaut, Bellemare, Nieto – Dries, Jost, Kameněv.

Rozhodčí: Morton, Brenk – Driscoll, Gawryletz.

00:01

00:27
    Anže Kopitar (Los Angeles) rozehrává zpoza vlastní branky, poté se domácí dostávají do třetiny Colorada.

01:00
    Nepřesná rozehrávka Colorada, je to zakázané uvolnění, hra se vrátí před Pavla Francouze.

01:50
    Sean Walker (Los Angeles) trochu v nouzi zkusil bekhendem zaskočit Pavla Francouze, ten v pohodě jeho střelu vyráží.

02:20
    Králové mají lepší vstup do zápasu a jsou častěji v útočném pásmu, než soupeř.

02:59
    Anže Kopitar (Los Angeles) se natlačil před branku, ale poté netrefil odkrytou část branky, když už Pavel Francouz ležel na ledě.

03:32
    Valerij Ničuškin (Colorado) obral o puk útočícího hráče LA a dostal ho ze své třetiny.

04:27
    Jonathan Quick (Los Angeles) si také připisuje zákrok, proti střele z pravé strany.

04:47
    Bylo nařízeno trestné střílení, po faulu Zadorova na Wagnera!
    04:47 Zadorov fauluje Wagenra, sudí nařizuje trestné střílení pro LA!

04:47
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    AUSTIN WAGNER proměňuje trestné střílení, když Pavla Francouze překonává bleskovou střelou nad lapačku. Bez asistence.
    04:47 Austin WAGNER - 1:0

06:27
    Austin Wagner (Los Angeles) tentokrát v pozici faulujícího, takže hosté si zahrají přesilovou hru, zatím to zkusí v šesti.

06:39
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Austin Wagner – 2 min., hrubost).

07:05
    Colorado tak má šanci zareagovat na vedoucí gól domácích, hosté se nyní drží v útočném pásmu.

07:18
    Nathan MacKinnon (Colorado) nepřekonal z levé strany Quicka, který chytá a přerušuje hru.

07:33
    Cale Makar (Colorado) netrefuje od modré branku LA a domácí poté dostávají puk ze třetiny.

07:50
    Je tu druhá minuta přesilové hry Lavin a hosté toho zatím moc nepředvedli.

08:39

09:09
    Nepřesná rozehrávka Colorada, je odpískáno zakázané uvolnění, hra se vrátí před Pavla Francouze.

10:00
    První desetiminutovka patřila hlavně domácím, kteří se také ujali vedení. Coloradu nepomohla přesilová hra, uvidíme, zda domácí přidají ještě další góly do konce první třetiny.

10:31
    Derek Forbort (Los Angeles) zachytil puk ve vlastní třetině a domácí ho vyhazují na zakázané uvolnění.

10:58
    Vhazování po pravici Quicka, puk vybojovali domácí, kteří se tak dostávají z vlastní třetiny.

11:24
    Pavel Francouz (Colorado) si musel pohlídat prostor u své levé tyčky, při akci Kopitara.

11:39
    Pavel Francouz (Colorado) znovu v akci, když chytá střelu Iafalla.

12:23
    Jonathan Quick (Los Angeles) má puk ve své lapačce, hra přerušena, následuje vhazování po levici domácího gólmana.

12:42
    Vhazování po pravici Francouze, puk získali hosté, kteří ho dostali ven ze třetiny.

13:20
    Souboj v rohu, ve třetině Los Angeles... puk získali hosté a Nathan MacKinnon hned zkouší pozornost Quicka, ten chytá a přerušuje hru.

14:21
    Jonathan Quick (Los Angeles) si připisuje důležitý zákrok, po němž míří puk ven ze třetiny Kings.

14:40
    Dustin Brown (Los Angeles) číhá před brankou Colorada, kam ale nepřišla přihrávka, přesto se ještě domácí udrželi v útočném pásmu.

16:11
    Králové se ženou středem do útočného pásma, kde ale dobře zapracovala dvojice obránců Colorada.

16:47
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Derek Forbort – 2 min., držení).
    Martin Frk (Los Angeles) měl tu čest dnes potkat ve své šatně slavného amerického rappera a reggae zpěváka Snoop Dogga, který se na chvíli ujal i mikrofonu....

17:55
    Colorado ještě neztratilo útočné pásmo, ale i tak neměl Quick zatím příliš práce.

18:21
    Až nyní předvedl Jonathan Quick (Los Angeles) výtečný zákrok, po němž bránící Drew Doughty odpálil puk ze třetiny.

18:47

19:00
    Poslední minuta první třetiny, Colorado stále nastěhováno v útočném pásmu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina končí vítězstvím Los Angeles, když zatím jediný gól padl z trestného střílení, po faulu Zadorova. Jinak ale hosté soupeře přestříleli, nicméně ke gólu to nevedlo.

Další třetina začne přibližně v 5:32.

20:01

20:39
    Vhazování po levici Quicka, puk vybojovali domácí a Adrian Kempe ho dostává do středního pásma.

21:04
    Gabriel Vilardi (Los Angeles) projel středem do útočného pásma a vypálil, branku ale minul.

21:45
    Jonathan Quick (Los Angeles) předvádí zákrok večera, kdy při přesouvání se ze strany na stranu fantasticky, vyrážečkou, vyráží střelu Pierre-Édouarda Bellemara!
    21:45 Pierre-Édouard Bellemare (Colorado) byl blízko vyrovnání, kdyby ale Quick nepředvedl tento úžasný zákrok.

22:32
    Puk míří přes všechny čáry, ale není to zakázané uvolnění domácích, takže hosté musí hrát.

23:03
    Cale Makar (Colorado) zavezl puk do útočného pásma, následuje střela z levé strany, kterou Quick chytá a přerušuje hru.

24:22
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Ben Hutton – 2 min., držení).

24:30
    Pro Colorado dnešní druhá přesilová hra, na úvod střela z pravé strany, kterou Quick dokázal zneškodnit.

24:52
    Hosté se vrací do útočného pásma.

25:08
    Nathan MacKinnon (Colorado) to zkusil z mezikruží, ale Quick, i přes zakrytý výhled, máchl lapačkou a puk v ní ukryl.

25:30
    Dnes to bude mít Colorado asi těžké, vypadá to, že Jonathan Quick (Los Angeles) má v zápase super formu.

26:01
    Colorado v útočném pásmu, ale zatím to není kdovíjak povedená přesilová hra.

26:16
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Cale Makar – 2 min., podrážení).

26:22
    Domácí v plném počtu, začíná přesilová hra LA.

26:57
    Adrian Kempe (Los Angeles) netrefuje od modré čáry branku Colorada, hosté poté dostávají puk ven ze třetiny.

27:25
    Králové opět v útočném pásmu, na ledě elitní přesilovková formace s Kopitarem.

27:35
    Pavel Francouz (Colorado) si připisuje důležitý zákrok, po němž se hosté osvobozují.

28:03
    Sean Walker (Los Angeles) nezpracoval těžký kotouč na útočné modré a hosté se osvobozují.

28:16

29:05
    Nathan MacKinnon (Colorado) zavezl puk do útočného pásma, tam volí na pravé straně otočku a poté i bekhendovou střelu, s níž si však Quick poradil.

29:41
    Puk míří do rohu, do třetiny Colorada, kde se Dustin Brown (Los Angeles) snaží získat kotouč, ale neuspěl.

30:10
    Jsme ve druhé polovině utkání, v němž zatím padl jediný gól, více ze hry mají hosté.

30:46
    Vhazování po pravici Pavla Francouze, domácí vybojovali puk a drží se v útočném pásmu.

31:27
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Gabriel Vilardi – 2 min., podrážení).

32:12
    Colorado v útočném pásmu, ale je to zatím bez střel.

32:27
    Ani po minutě přesilové hry jsme neviděli nějakou střelu v podání Lavin.

32:32
    Až nyní to zkusil Cale Makar (Colorado), ale to bylo spíše takové z nutnosti... v podání hostů tomu chybí pohyb nebo nějaká překvapivá přihrávka apod.

33:02
    Domácí opět vyhazují kotouč ze třetiny a vypadá to na další nevyužitou přesilovou hru Lavin.

33:27

34:18
    Sheldon Dries (Colorado) zavezl puk z levé strany do třetiny soupeře, kde je to ale v tuto chvíli pouze o soubojích u mantinelu.

34:55
    Králové s pukem ve středním pásmu, domácí se rozhodně nikam dopředu neženou.

35:32
    Souboj za brankou Kings, kde Ben Hutton vybojoval puk a domácí se tak dostávají ven ze třetiny.

35:49
    Na druhé straně mohl Martin Frk (Los Angeles) zaznamenat další gól v dresu Kings, kdyby ale z pravé strany trefil odkrytou část branky.

36:35
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Tak toto již chytit nešlo... RYAN GRAVES vyslal z mezikruží prudkou ránu nad lapačku Quicka, který přesně umístěnou a hlavně prudkou střelu nedokázal vyrazit. Asistence: Gabriel Landeskog a Ian Cole.
    36:35 Ryan GRAVES - 1:1

37:10
    Vyrovnávací gól by mohl trochu zvednout tempo zápasu, které nemělo ve druhé třetině takové tempo.

37:38
    Colorado má drtivou převahu v počtu střel na branku – 24 : 9, přesto je z toho pouze nerozhodný stav.

38:42
    Martin Frk (Los Angeles) zavezl puk do útočného pásma, tam ale o něj Vilardi přišel.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, Gabriel Vilardi (Los Angeles) dostal parádní pas od Kempeho, z levé strany ale netrefuje branku Lavin.

39:22
    Colorado dostává puk ze své třetiny, ve středním pásmu ho ale opět získávají domácí.

39:33
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Cale Makar – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

39:33
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Dustin Brown – 2 min., sekání).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině se Coloradu přece jenom podařilo vyrovnat, nicméně potřebovali k tomu více, než dvojnásobný počet střel, co domácí Los Angeles... v brance Kings totiž kraluje Jonathan Quick, který předvedl hned několik fantastických zákroků.

Další třetina začne přibližně v 6:33.

40:01

40:50
    Při hře ve čtyřech na obou stranách je na ledě více prostoru, tak uvidíme, jestli toho někdo využije ke skórování.

41:13
    Valerij Ničuškin (Colorado) zkusil sám projet do útočného pásma, ale není úspěšný.

41:34
    Oba týmy v plném počtu.

42:52
    Colorado v útočném pásmu, Jonathan Quick (Los Angeles) vyráží střelu Girarda od modré.

43:53
    Colorado s pukem ve středním pásmu, Anže Kopitar (Los Angeles) se pokusil vybojovat puk, ale neuspěl.

44:42
    Hra je zatím ve třetí třetině taková trochu neurovnaná, oba týmy často ztrácejí puky.

45:14
    Hra přerušena, bude se vhazovat po pravici Jonathana Quicka.

45:14
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Martin Frk – 2 min. pro hráčskou lavici, napadání rozhodčích).

45:40
    Nathan MacKinnon (Colorado) neprostřelil z levé strany Quicka, hosté ale získali puk zpět a udrželi útočné pásmo.

46:00
    To platí i po další střele, kterou od modré vyslal Cale Makar (Colorado).

46:27
    Nathan MacKinnon (Colorado) udržel puk ve třetině Los Angeles, domácí se ale zatím výtečně brání.

47:14

48:05
    Souboj za brankou Pavla Francouze, puk nakonec opouští třetinu hostů.

49:05
    Puk opět míří za branku Colorada, domácí ale znovu útočné pásmo neudrželi.

49:32
    Martin Frk (Los Angeles) zabojoval za brankou Pavla Francouze, přihrál před branku na Vilardiho, který ale promáchl.

50:15
    Začala poslední desetiminutovka třetí třetiny, stav je stále vyrovnaný, uvidíme, zda se ještě rozhodne do konce normální hrací doby.

50:45
    Třináctkrát ohrozili domácí brankáře Francouze, naproti tomu hosté vypálil na branku Kings již osmadvacet střel.

51:50
    Jonathan Quick (Los Angeles) sklepává nahozený kotouč do rohu, následně je domácím pískán ofsajd na útočné modré.

52:15
    Adrian Kempe (Los Angeles) se z levé strany prodral až před Francouze, kterého ale již překonat nedokázal.

53:10
    Colorado dostává puk ze třetiny, hosté nyní museli čelit hned několika nebezpečným akcím LA Kings.

53:40
    Cale Makar (Colorado) nahazuje kotouč do útočného pásma, ale to je ze strany Colorada všechno, hrají domácí.

54:02
    Trevor Moore (Los Angeles) se šikovně obtočil kolem bránícího hráče Lavina z levé strany překvapivě, z otočky, vypálil, Francouz byl ale pozorný.

55:00
    Čeká nás posledních pět minut třetí třetiny, kdy je stav stále nerozhodný a více ze hry mají nyní domácí.

55:27
    Poměr střel již je malinko příznivější pro LA Kings – 15 : 29.

55:54
    Vhazování ve středním pásmu, blíže k třetině Colorada... které nakonec získává puk.

56:27
    Matt Roy (Los Angeles) nastřeluje puk do útočného pásma a oba týmy střídají, Nikita Zadorov vyčkává za brankou Pavla Francouze a bude rozehrávat.

57:02
    Ryanu Gravesovi (Colorado) přeskakuje kotouč hůl, na útočné modré, hosté tak ztrácejí útočné pásmo.

57:39
    Ofsajd zastavuje Pierre-Édouarda Bellemara (Colorado), vhazování ve středním pásmu.

58:05
    Martin Frk (Los Angeles) vybojoval puk v rohu, v útočném pásmu.

58:15
    A následně se i Martin Frk dostal k teči střely od modré, ale svého krajana v brance Colorada překonat nedokázal.

58:28
    Utkání pomalu, ale jistě, spěje do prodloužení.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, puk mají na svých hokejkách hosté.

59:29
    Puk míří ven ze třetiny Colorada, domácí rozehrávají.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Martin Frk (Los Angeles) ještě v posledních vteřinách vypálil, ale branku Colorada minul. Po šedesáti minutách je tak stav nerozhodný, takže nás čeká prodloužení.

60:01

60:10
    Colorado získává puk po úvodním vhazování a hosté tak jako první budou moci zaútočit.

60:25
    Cale Makar (Colorado) ale dnes hodně kazí, jako nyní, kdy to chtěl vzít na pravé straně na sebe a ztroskotal na bránícím Doughtym.

60:39
    Drew Doughty (Los Angeles) vypálil z pravé strany, přes bránícího Girardiho, který jeho střelu přizvedl, puk končí vysoko nad brankou Pavla Francouze, hra přerušena.

60:50
    Colorado vyhrává vhazování po levici Pavla Francouze, hosté tak útočí.

61:12
    J. T. Compher (Colorado) vypálil z mezikruží, ale branku netrefuje.

61:50
    Drew Doughty (Los Angeles) si sjel z levé strany před branku, Pavel Francouz ale udržel levý beton na ledě a puk nepustil za svá záda.

62:20
    Králové s pukem ve středním pásmu, domácí prostřídali, na led naskočila lajna Anže Kopitara.

63:05
    Hosté se sami vyhnali z útočného pásma.

63:27
    Jonathan Quick (Los Angeles) vyráží střelu Ničuškina, velmi dobrý zákrok.

63:45
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (J. T. Compher – 2 min., hákování).

63:45
    Oddechový čas pro domácí.

63:58
    Domácí vyhráli vhazování před Francouzem a drží se v útočném pásmu.

64:20
    Při přesilové hře dostal příležitost v dresu Kings i Martin Frk, kterého střelu zablokoval Nieto.

64:38
    Králové znovu v útočném pásmu, ale kombinaci kazí množství špatných přihrávek.

64:56
    Závar před brankou Francouze, na kterého se sesypalo množství hráčů... důležité je, že puk není za brankovou čárou.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ne, ani v závěru prodloužení nedokázal Martin Frk skórovat, když to opět zkusil po vyhraném vhazování před Francouzem... dnešní duel tak ovládli brankáři a ti nyní dostanou příležitost ukázat své kvality při nájezdech.