6:4 (3:2, 1:2, 2:0)
Steinbach Black Wings Linz
Neděle 23.02.2020, 17:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League

Ze Znojma je to pro tuto chvíli vše, díky za pozornost a hezký zbytek večera. (20:13:54)

Porážku velmi těžce nese kouč hostů Tom Rowe, který se vydal přes celý led spílat rozhodčím.

Znojmo vybojovalo důležité vítězství na domácím ledě, když o svém triumfu rozhodlo v posledních čtyřech minutách. Zůstane tak po dnešku na třetí příčce, do konce nadstavby zbývají poslední dvě kola.

59:38
    Orli právě vstřelili branku!
    Zdá se být rozhodnuto. V pásmu Linze získal Luciani v souboji kotouč, nahrál mezi kruhy a TOMÁŠ SVOBODA trefuje prázdnou klec. Asistence: Anthony Luciani.

59:05
    Souboj o kotouč před Grohovou brankou vyhráli znojemští a vyhazují.

58:49
    Opět přihrávka rukou Linze, vhazování bude ve středním pásmu. Glass musí zpět do klece.

58:28
    Znojmo dobře napadá, zatím drží soupeře ve středním pásmu.

58:06
    Glass opět na střídačce, Linz ale s pukem za vlastní brankou.

57:49
    Hostům pískána přihrávka rukou.

57:30
    Glass míří na střídačku, hosté bez brankáře.

57:20
    Glass už byl na půli cesty ven z branky, ale nakonec musel zpátky, aby kryl Bowlesovu střelu.

57:10
    Oddechový čas pro Linz.

57:10
    Pískáno zakázané uvolnění Znojma, což hráči i diváci v ochozech nesou velmi nelibě.

57:00
    Luciani po tvrdém střetu odjíždí v bolestech na střídačku.

56:03
    Znojmo necelé čtyři minuty před koncem střílí potenciálně velmi důležitý gól. Flick vyhrál buly, dokázal sám vystřelit, Glass jen vyrazil před sebe a TOMÁŠ SVOBODA bekhendovou dorážkou skóruje. Asistence: Rob Flick.

55:56
    Linz je v plném počtu.

55:44
    Dohertyho střelu Glass neudržel, ale obránci byli u kotouče dřív než dotírající útočníci.

55:22
    Orlům se kombinace v útočném pásmu dvakrát nedaří, hosté se opět osvobozují.

54:37
    Linz vyhazuje až za Grohovu branku.

54:18
    McRae v pozici falešného obránce dvakrát pálil příklepem, ale hradbu těl před sebou neprostřelil.

53:56
    Vyloučení v týmu EHC Black Wings Linz (Lebler – 2 min., hrubost).

53:33
    Hra už přeci jen není tak otevřená a ofenzivní jako v prvních dvou třetinách. Body mají pro oba týmy velkou cenu. Hostům stačí remíza k jistotě postupu do play-off.

52:35
    Čermákův příklep po Bořutově nahrávce končí na levém Glassově betonu.

51:25
    Flick to zkusil z levého křídla příklepem, Glass dobře viděl a betony vyráží.

50:54
    Kristlerova střela z první z mezikruží byla zblokována. Groh nemusel zasahovat.

50:07
    Gagova tečovaná střela končí v ochranné síti.

49:37
    Díry pro uchycení branky vyvrtali čároví sudí, pokračuje se buly po Glassově levici.

49:37
    Jeff Glass teď podruhé v krátkém sledu při přesunu v brankovišti vykopl branku ze svého postavení, bylo to v momentu znojemské šance. Na ledě planou emoce, uvidíme, jak situaci vyřeší rozhodčí.

49:19
    DaSilva průnikem po pravém křídle trefuje boční síť.

48:48
    Luciani našel v mezikruží Svobodu, jeho střela ale byla zblokována. Následně v protiútoku Groh chytá Kristlerovu střelu.

47:19
    Bořutova tečovaná střela končí na vnější konstrukci branky.

46:55
    Znojmo je v plném počtu.

46:50
    Oleksyho střelu Groh s obtížemi zastavil, následně se ke kotouči dostal Matuš a vyhazuje.

46:01
    Nyní je dokonce pískáno zakázané uvolnění Linze, kterému nevyšla rozehrávka.

45:34
    Orli vyhodili, následně Groh přikryl nahození od mantinelu.

44:55
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Svoboda – 2 min., podrážení). Rozhodčí z množství zákroků podobného typu vybrali Svobodův, Linz čeká přesilovka.

44:42
    Flick se mezi trojicí protihráčů dokázal prosadit a tečovat střelu z pravého křídla, Glass nadvakrát krotí neposedný puk.

43:49
    Sova na levé straně útočného pásma dvakrát pálil, ani jedna z ran ale neprošla až na brankáře.

43:01
    Oleksyho střela od modré končí v Grohově náručí.

41:38
    Beránkova tvrdá střela z levého kruhu přeletěla branku.

41:18
    Hosté začali třetinu přeci jen opatrněji než dohrávali tu druhou, jsou zformováni ve středním pásmu a čekají na znojemské výpady.

40:01

Znojemský tým se ve druhé třetině hned v úvodu dostal do dvoubrankového vedení, ale hosté dokázali podruhé v zápase takový náskok eliminovat, a tak je stav po čtyřiceti minutách vyrovnaný 4:4. Na straně Linze řádí především první formace a Rick Schofield, který se postaral už o hat-trick. Další třetina začne přibližně v 19:10.

40:00

39:45
    Přečíslení na obou stranách neskončily přesnou přihrávkou, brankáři tak nemuseli zasahovat.

38:40
    Matuš z pravého kruhu po Bartošově nahrávce trefuje jen přesouvajícího se Glasse.

38:19

37:49
    Dohertyho pokud od modré postrádal přesnost i tvrdost, hosté vyhazují.

36:38
    Luciani předložil perfektní přihrávku před poloodkrytou branku Svobodovi, ten ale v rychlosti nedokázal kotouč přesně trefit.

36:19
    Vyloučení v týmu EHC Black Wings Linz (Florek – 2 min., krosček). Ze série tvrdých zákroků hostů si rozhodčí vybrali Florekův faul na Matuše.

35:25
    Florekova střela na druhé straně končí v Grohově výstroji.

34:38
    Bowlesova přihrávka do mezikruží po několika odrazech doputovala až k Bořutovi, tomu ale zakončení nesedlo.

34:00
    Nyní Luciani využil své rychlosti a natlačil se před obránce, blafák ale před Glassem nestihl dotáhnout do úspěšného konce.

33:35
    Lucianiho střílená přihrávka našla Flicka na levém kruhu, jeho rána z první ale míjí branku.

32:30
    Linz právě vstřelil branku!
    RICK SCHOFIELD kompletuje hat-trick, poté co se k němu chvíli po konci přesilovky odrazil kotouč před Grohovou brankou. Schofield první dorážkou ještě brankáře nepřekonal, ale tou druhou po ledě už ano. Asistence: Dragan Umicevic.

32:22
    Orli jsou v plném počtu.

32:10
    Znojmo vyhazuje až k brance soupeře.

31:37
    Flick při snaze vyhodit přišel o kotouč, znojemská čtveřice potřebuje střídat.

31:15
    Roach pálil dvakrát od modré, znojemská obrana oba pokusy zblokovala.

30:22
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Gago – 2 min., nedovolené bránění).

30:20
    Berisha tečoval nahození od modré šikovně k pravé tyči, Glass ale rychle vykopl beton a zasahuje.

29:24
    Linz zatlačil domácí celek před brankáře a Fejes z levého kruhu rychlým švihem otestoval Grohovu připravenost. Znojemský gólman krotí puk na hrudi.

28:17
    Luciani se prokličkoval středním pásmem až k zakončení, jeho rychlý švih vyráží Glass betony.

27:47
    Groh vyráží Finnův příklep z levého kruhu.

26:56
    Hosté se dostávají zpět na dostřel po trochu laciné brance. RICK SCHOFIELD se dostal ke kotouči téměř u brankové čáry, zkusil prudkou střelou prakticky z nulového úhlu nahodit na branku a puk se s odrazem od tyče dostal až za Grohova záda. Bez asistence.

25:07
    Svoboda si kličkou obhodil obránce, na pravém křídle se dostal až před brankáře, ten ale jeho pokus vyráží.

24:19
    Glass vyráží Čermákovu střelu od modré nad sebe, padající kotouč končí těsně vedle branky.

23:51
    Umicevic v situaci tři na tři zamíchal s pukem a tvrdým příklepem z vrcholu kruhu propálil Groha, naštěstí pro znojemské barvy kotouč odskákal vedle pravé tyče.

22:56
    Hosté výrazně zvýšili tempo i aktivitu v napadání, Finnova střela od modré nyní končí zblokovaná v ochranné síti.

20:50
    Nejlepší možný vstup do třetiny pro znojemský tým. Ten využil zaváhání Linze v rozehrávce, po němž zůstal puk volný v brankovišti před Glassovým betonem a ROB FLICK jej nadvakrát dokázal propasírovat za čáru. Asistence: Anthony Luciani, Tomáš Svoboda.

20:01

První třetina ve Znojmě končí domácím vedením o gól a byl to hokej, který se divákům musel líbit. Rychlý, útočný, se šancemi a brankami na obou stranách. Lepší vstup měl Linz, paradoxně ale v 5. minutě prohrával 0:2 a to jej ještě dvakrát zachránila tyč. Poté hosté vyrovnali, v samotném závěru ale vrátil Orlům vedení svou druhou brankou večera Radim Matuš. Další třetina začne přibližně v 18:19.

20:00

19:49
    Groh výborným zákrokem vyráží Matzkovu střelu. Obránce Linze zůstal sám najíždějící z druhé vlny, tváří v tvář brankáři ale neuspěl.

19:27
    RADIM MATUŠ si ale vzápětí napravuje chuť a po skvělé práci při forčekingu vrací domácím vedení. Znojemský kapitán obral o kotouč jednoho z rozehrávajících beků za brankou, vybruslil si před Glasse a rychlým švihem skóruje.

19:12
    Matuš v podobné pozici jako u druhé branky hostů Scofield pálí do náruče přesouvajícího se Glasse.

18:55
    Na druhé straně zkoušel Cijan protlačit puk u bližší tyče, Groh si ale prostor pohlídal.

18:19
    Po dlouhém boji u mantinelu získalo kotouč Znojmo, Dohertyho následnou střelu od modré vyrazil se štěstím brankář Glass, který toho přes hráče před sebou viděl velmi málo.

17:47
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

17:23
    Oščádalovu první střelu Glass velmi nejistě vyrazil, pak se ale rychle přesunul a dokázal pokrýt i dorážku.

16:51
    Berisha je dnes při střelecké chuti, zachytil rozehrávku soupeře ve středním pásmu, načež přes obránce rychle střílel. Glass byl ale dobře postavený a zasahuje.

16:26
    Znojemskou rozehrávku zachytil na modré pohotový Kragl, jeho střelu švihem krotí Groh.

15:44
    Bartoš lehce přistrčil puk najíždějícímu Beránkovi, jeho rychlý pokus končí v Glassově lapačce.

14:12
    McRae v souboji za brankou hostů přišel o puk, Berisha tak na přihrávku před brankovištěm čekal marně.

12:27
    Domácí propadli na útočné modré, soupeř se dostal do přečíslení dvou na jednoho, ALEXANDER CIJAN dlouho čekal, poté ale trefuje přesně prostor u vzdálenější tyče Grohovy klece. Asistence: Josh Roach.

11:51
    Hosté jsou v plném počtu.

11:17
    Beránkův pokus skrytý za obráncem Glass viděl na poslední chvíli, dokázal ale reflexivně ramenem vyrazit letící puk.

10:29
    Glass si dvakrát poradil, nejprve proti Svobodově pokusu z ostrého úhlu, následně zkrotil i Flickovu střelu z pravého kruhu.

09:51
    Vyloučení v týmu EHC Black Wings Linz (Florek – 2 min., držení).

09:39
    Po Leblerově varování už tentokrát hosté zvedají ruce nad hlavu. RICK SCHOFIELD z mezikruží z první trefuje ideálně mimo dosah Groha, když jej našla milimetrová Umicevicova přihrávka. Asistence: Dragan Umicevic, Brian Lebler.

09:22
    Znojemští hráči ztratili puk za vlastní brankou, Umicevic okamžitě našel Leblera, jehož švih jen těsně míjí poloodkrytou branku.

08:50
    Češík po levém křídle nabruslil do střelecké pozice, jeho pokus ale vyráží Glass.

07:29
    Linz teď dlouho kombinoval před Grohem, ke střele se ale nedostal. Naopak se do přečíslení tři na dva dostali domácí. To ale zůstalo nevyužité kvůli nepřesné přihrávce.

07:05
    Hosty v přechodu do útočného pásma zastavil ofsajd.

06:44
    Icing Znojma.

06:24
    Po vyhraném znojemském buly střílel Sova. Jeden z hostů ale jeho střelu zblokoval.

06:16
    Zakázané uvolnění Linze.

05:38
    Mohlo to být 3:0, McRae v přečíslení dvou na jednoho našel Berishu, jeho švih končí na levé tyči.

04:38
    Znojmo je zatím v útoku neskutečně efektivní. V pokračující akci totiž přihrávku od pravého mantinelu usměrnil do branky RADIM MATUŠ, který najížděl středem kluziště přímo před brankáře. Asistence: David Bartoš, Taylor Doherty.

04:25
    Druhý pobyt Orlů v útočném pásmu a je z toho břevno, které orazítkoval pěknou střelou švihem Matuš.

04:05
    Fejes bojuje o puk u hrazení za Grohovou brankou, zatím jej Znojemští nepouštějí ke střele.

03:25
    Hosté napadají velmi aktivně domácí rozehrávku a Orli mají problémy v rozehrávce.

02:12
    Znojmo se prosazuje při svém prvním pobytu v útočném pásmu. PHILIP McRAE si vybruslil k modré čáře a jeho nahození na branku trochu překvapivě končí až v síti. Glass toho moc neviděl, před ním bojovalo klubko hráčů. Asistence: Aaron Berisha.

01:35
    Tečovaná střela od modré byla sražena ke Gaffalovi, ten zblízka pálí jen do náruče přesouvajícího se Groha.

00:37
    Následovaly další dvě nebezpečné střely, tentokrát z hole Leblera. Groh v úvodu podržel svůj tým.

00:09
    Linz se hned v úvodu dostal do přečíslení dvou na jednoho a Schofieldovu střelu vyráží s vypětím všech sil mimo tři tyče pohotový Groh!

00:01

Útočné trojice Orlů doznaly oproti předchozím duelům změn, do centru první formace se posunuje Rob Flick, jeho krajané McRae s Berishou figurují ve čtvrtém útoku.

EHC Black Wings Linz: Glass (Kickert) – Finn, Oleksy, Kragl, Roach, Altmann, Rutkowski, Pusnik, Matzka – Lebler, Schofield, Umicevic – Kristler, Florek, Cijan – Fejes, Brucker, DaSilva – Neubauer, McNeill, Gaffal.

Rozhodčí: Ofner, Sternat – Nagy, Soos.

Letošní vzájemné duely vyznívají lépe pro Orly. Ti zvítězili čtyřikrát v základní části (z toho třikrát buď v prodloužení nebo po samostatných nájezdech), jediný společný zápas v nadstavbě zase lépe zvládl Linz (2:1). Fanoušci mají jistě v paměti novoroční bitvu s Linzem, v níž Znojmo zvítězilo vysoko 7:2. Hattrickem se v utkání blýskl Philip McRae, hned pět bodů si připsal Anthony Luciani.

Černá křídla mají po páteční výhře nad Dornbirnem jasně nakročeno do play-off. Týmu chybí jen jeden bod k tomu, aby si bez ohledu na výsledky ostatních soupeřů zajistil vstupenku mezi osm nejlepších. V nadstavbě vykazuje Linz solidní formu, k pěti výhrám přidal pouhé dvě prohry a spolu s šestibodovým zvýhodněním ze základní části mu to stačí k tomu, aby se hřál na výsluní kvalifikační skupiny.

Tři zápasy před koncem nadstavby stále hájí znojemští hokejisté příčky zajišťující postup do vyřazovací části soutěže. Lační soupeři ale nebezpečně dýchají na záda, každá ztráta bodů teď může být klíčová. Orli si nemohou dovolit zaváhat ani v neděli, kdy na domácím ledě hostí od 17:30 Linz.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 3. McRae (Berisha), 5. Matuš (Bartoš, Doherty), 20. Matuš, 21. Flick (Luciani, Svoboda), 57. Svoboda (Flick), 60. Svoboda (Luciani) – 10. Schofield (Umicevic, Lebler), 13. Cijan (Roach), 27. Schofield, 33. Schofield (Umicevic)

HC LERAM Orli Znojmo: Groh (Lassila) – Bořuta, Čermák, Doherty, Sova, Novák, Mikliš, Jonáš – Svoboda, Flick, Luciani – Matuš, Bartoš, Beránek – Gago, Češík, Berisha – Oščádal, McRae, Bowles.
    Steinbach Black Wings Linz: Glass (Kickert) – Finn, Oleksy, Kragl, Roach, Altmann, Rutkowski, Pusnik, Matzka – Lebler, Schofield, Umicevic – Kristler, Florek, Cijan – Fejes, Brucker, DaSilva – Neubauer, McNeill, Gaffal.

Rozhodčí: Ofner, Sternat – Nagy, Soos