Novosibirsk – Magnitogorsk 4:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 3:2 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:2 (kon.)
N.Novgorod – Jokerit 3:1 (kon.) | Minsk – Jaroslavl 3:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Čeljabinsk 3:2 (po pr.)
CSKA Moskva – Petrohrad 1:4 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 2:4 (kon.) | Viťaz – Spartak Moskva 2:4 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:2 (0:1, 3:1, 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Úterý 25.02.2020, 17:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (19:29:48)

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Čas v útočném pásmu: 03:27 : 04:23

Ve třetí třetině branka nepadla, o to víc bude hosty mrzet pasáž v rozmezí 31. a 37. minuty, kdy padly tři přesilovkové góly Kazaně. Ta neodstartovala zápas ideálně, trápil ji hlavně dvougólový Sakari Manninen, který zařídil Ufě vedení 0:2. Jenže po jeho druhé trefě už Salavat nic směrem dopředu nevymyslel. Na druhé straně řádil Justin Azevedo, který se třemi asistencemi podílel na všech brankách svého celku. Nedisciplinovanost Julajev stála zápas, nepomohla ani půlminutová powerplay v závěru třetí periody. Kazaň poráží na svém ledě Ufu v poměru 3:2.

59:54
    Omark neuspěl, neprošla ani střela Burmistrova a to je konec.

59:40
    Vyhození domácího celku, ten je blízko výhře.

59:27
    Hosté hrají v šesti bez gólmana.

58:58
    Arťom Lukojanov objel klec, ale nedokázal puk zasunout za vzdálenější tyč.

58:28
    Hosté v pásmu, stále s Andrejem Karejevem za svými zády.

58:06
    Matt Frattin nepřihrál při přečíslení dva na jednoho, to byla slušná možnost.

57:44
    Brankovištěm se proletěl Andrej Karejev, ukazuje, že byl faulován útočícím hráčem.

56:48
    Galimov to udělal parádně. Nejdřív ušetřil čas dlouhými kličkami ve středním pásmu, a pak v tom útočném našel nastartovaného Alberta Jarullina. Ten měl na holi rozhodnutí, ale zahodil velkou šanci.

56:12
    Akci Salavatu hodně zpomalil Teemu Hartikainen a domácí se po boji v rohu kluziště zmocňují puku.

55:22
    Stanislav Galijev výborně zapracoval před brankou, obral soupeře o kotouč a rychlou stahovačkou zkoušel hrozit na přední tyči. Ramenem se vyznamenal Andrej Karejev.

54:43
    Dlouho se hrálo ve středním pásmu, pak přišla střela Arťoma Sergejeva, kterou gólman domácího celku s přehledem srazil do rohu.

54:17
    Ilja Baranov se zapojuje do strkanice s Pedanem poté, co puk skryl pod rukavici gólman Timur Biljalov. Domácí stále vedou o jediný gól, blížíme se k samotnému závěru třetí třetiny.

53:28
    Philip Larsen nahodil puk do útočného pásma, tam se ale Ufa dlouho neohřála a byl to Albert Jarullin, kdo na druhé straně dostal možnost rozvlnit síť. Nemířil ale tak přesně, jak bylo zapotřebí.

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 31. V. Tichonov (Azevedo, K. Petrov), 34. Pedan, 37. A. Galimov (Galijev) – 11. Manninen (Larsen, Omark), 26. Manninen (Gimatov, Hartikainen)

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Jarullin, Virtanen, Rukavišnikov, Ljamkin, Pedan, Wikstrand, Judin – K. Petrov, A. Galimov, Azevedo (A) – Zaripov (C), Voronkov, Galijev – Lukojanov (A), M. Gluchov, Fisenko – Frattin, Galuzin, V. Tichonov.
    Salavat Julajev Ufa: Karejev (Metsola) – Larsen, Lisovec, Koledov, Arzamascev, Ar. Sergejev, Pašnin, Muchamadullin – Hartikainen, Manninen, Omark (C) – Baranov, Burmistrov (A), Kugryšev – Soloduchin, Kadějkin, V. Žarkov – M. Majorov, Kartajev, Gimatov.

Rozhodčí: Bělov, Sidorenko – Zacharenkov, Černyšov