Novosibirsk – Magnitogorsk 4:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 3:2 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:2 (kon.)
N.Novgorod – Jokerit 3:1 (kon.) | Minsk – Jaroslavl 3:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Čeljabinsk 3:2 (po pr.)
CSKA Moskva – Petrohrad 1:4 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 2:4 (kon.) | Viťaz – Spartak Moskva 2:4 (kon.)
CSKA Moskva
1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
SKA Petrohrad
Úterý 25.02.2020, 17:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

To už je z tohoto utkání vše. Přeji krásný zbytek dne! (19:49:30)

Československá stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 23:18 (6:4, 14:8, 3:6)
    Zblokované střely – 21:9
    Vyhraná vhazování – 22:27
    Trestné minuty – 2:4
    Hity – 8:13

Bitvu tradičních rivalů zvládl lépe Petrohrad, který se po výhře 4:1 posunul v tabulce KHL na první místo před svého dnešního soupeře. CSKA ale stále může základní část vyhrát, stačí mu k tomu uspět v posledním duelu. To hosté dnes již své působení v dlouhodobé části soutěže ukončili.

O výsledku duelu rozhodla především druhá třetina. Ve 22. minutě poslal domácí do vedení Kirill Kaprizov, ovšem o 26 sekund později srovnal Jevgenij Ketov a krátce před přestávkou pak zajistili Petrohradu dvougólový náskok Jarno Koskiranta a Arťom Zub. Třetí dvacetiminutovku pak zvládli hosté skvěle takticky. CSKA téměř k ničemu nepustili a 38 sekund před koncem naopak zpečetil do opuštěné domácí klece skóre Andrej Kuzmenko.

59:22 Andrej KUZMENKO - 1:4

59:22
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Petrohrad dnes na ledě rivala zvítězí! Jarno Koskiranta střelou z vlastní poloviny hřiště jen olízl tyčku svatyně CSKA. K puku se však následně dostal ANDREJ KUZMENKO, který nechal projet padajícího obránce a zamířil do opuštěné klece. Bez asistence.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:47
    Kirill Kaprizov vypálil od modré čáry. Puk je v lapačce pozorného Samonova. Domácí si vyžádali oddechový čas.

58:20
    Sorokin odjel na střídačku, domácí to zkoušejí v šesti!

57:14
    Nikita Nestěrov u střídaček osekával Andreje Kuzmenka, který se nechal vyprovokovat k oplácení. Na trestnou lavici míří za hrubost oba hokejisté. Uvidíme hru 4 na 4.

57:04
    Podkolzin obětavě padl do rány domácího hráče. Petrohrad dnes hraje týmově, hráči pomáhají svému brankáři.

56:09
    Sergej Kalinin to zkusil silou. Sestřelil rozehrávajícího Aťoma Zubova. Vylučovat se ale nebude.

55:32
    Domácí ve třetí třetině vystřelili jen dvakrát na branku. To svědčí o tom, že vůbec nevědí, co proti Petrohradu hrát.

55:20
    Střely na branku ve 3. třetině – 2:3

55:11
    Zakončení domácího Maxima Šalunova srazil bránící hráč do ochranné sítě. Hráči CSKA už mají na zvrat jen necelých pět minut.

54:44
    Rána Ivana Morozova domácí branku minula. Čas moskevskému celku rychle utíká.

53:50
    Domácí chybovali v rozehrávce, z čehož mohl těžit Jarno Koskiranta. Protihráč mu puk nakonec vypíchl, ovšem Petrohrad pokračuje ve hře v útočné třetině.

52:44
    Hosté zase šetřili čas v blízkosti branky soupeře. Petrohrad hraje ve třetí třetině velmi dobře takticky.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 22. Kaprizov (Slepyšev, M. Kempe) – 22. Ketov (S. Plotnikov, Ožiganov), 39. Koskiranta (Bengtsson, A. Bělov), 39. Zub (Chafizullin), 60. Kuzmenko

CSKA Moskva: I. Sorokin (Lars Johansson) – A. Marčenko, Dahlbeck, Nestěrov (C), A. Romanov, Kiselevič, M. Robinson (A), Naumenkov – Vey, Grigorenko, Mamin – Slepyšev, M. Kempe, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Tolčinskij – Sorkin, Kalinin (A), P. Karnauchov – Světlakov.
    SKA Petrohrad: Samonov (Hellberg) – Bengtsson, A. Bělov (A), Tokranov, Ožiganov, Zub, Chafizullin, Galeňuk – Barabanov, M. Aaltonen, Tkačjov – S. Plotnikov (A), Kemppainen, Ketov (C) – Burdasov, Koskiranta, Kuzmenko – Podkolzin, Ivan Morozov, K. Marčenko – Karpov.

Rozhodčí: Odins, Fraňo – Sadovnikov, Šišlo