Chabarovsk – Barys 5:0 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Riga 4:2 (kon.)
Admiral Vladivostok
2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Neftěchimik Nižněkamsk
Středa 26.02.2020, 10:30 • Fetisov Arena, Vladivostok • KHL

Z tohoto zápasu je to definitivně vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný den. (13:05:11)

Vyhraná vhazování: 24:25

Vladivostok rozehrál své poslední letošní vystoupení parádně, když vedl po trefách Korosteljova a Bakoše po úvodní třetině 2:0. Po celý průběh zápasu byli nicméně aktivnější hosté, kteří svou herní převahu začali zúročovat po změně stran. Ve 27. minutě využil Enlund pádu bránícího protihráče a se štěstím poslal kotouč do domácí klece. Další branky přišly až v posledním dějství. Porjadin nejprve prudkou střelou zápěstím vyrovnal, obrat pak dokonal tři minuty před sirénou po pěkné individuální akci Chajrullin. Nižněkamsk se tak na vyřazovací boje naladil, i se změnami v sestavě, vítězstvím 3:2.

59:53
    Hosté opět posunuli hrací předmět ze své zóny. Vladivostok už nemá dostatek času.

59:29
    Nižněkamsk výborně napadá a nedopřává domácím ani kousek prostoru na rozjetí nějaké kloudné kombinace.

58:58
    Je to tak. Hra pokračuje, Vladivostok zkouší štěstí v šesti!

58:57
    Admiral si vyžádal oddechový čas. Dá se očekávat, že devětadvacetiletý Fin zůstane nadále venku z klece.

58:57
    Z větší vzdálenosti vypálil Shawn Lalonde, Fjodor Korotajev ale dokázal jeho ránu zkrotit. Jussi Olkinuora byl již v té době na cestě na střídačku.

58:45
    Hraje se delší dobu bez přerušení, Vladivostoku se ale nedaří usadit v pásmu.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:44
    Admiral promarnil v souboji s Nižněkamskem dvoubrankové vedení a momentálně prohrává. Domácí jistě brzy sáhnou ke hře bez brankáře.
    56:53 Marat CHAJRULLIN - 2:3

56:53
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Vše změnil MARAT CHAJRULLIN! Ten si na pravé straně kluziště převzal kotouč, nabruslil si do středu a místo přihrávky přibrzdil, aby následně vystřelil zpoza protihráče přesně k pravé tyči. Jussi Olkinuora měl zakrytý výhled. Asistence: Pavel Kulikov.

56:16
    Ani jednomu z celků se nedaří přejít do útoku. Aktuálně sledujeme nudnější pasáž utkání.

54:58
    Komerční přestávka, po které bude následovat vhazování. V tomto směru je statistika vzácně vyrovnaná, oba týmy dosud vyhrály shodně 22 buly.

54:28
    37:18 – takový je aktuálně poměr střel ve prospěch Nižněkamsku. Domácí ještě budou mít co dělat, aby dotáhli zápas do prodloužení.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 3. Korosteljov, 19. Bakoš (Achijarov, Ljungh) – 27. Enlund, 42. Porjadin, 57. Chajrullin (P. Kulikov)

Admiral Vladivostok: Olkinuora (Krasotkin) – Achijarov, Lalonde, Bobrjašov, A. Osipov (A), Miščenko, Kozlovskij, Ostrovskij, Ugolnikov – Bakoš, Ljungh, Vicharev – Glazačev (C), Mereskin (A), K. Voronin – Pilipenko, J. Petrov, V. Butuzov – Lomako, A. Strelcov, Korosteljov.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (21. Korotajev) – Bryncev, Šaripzjanov (C), An. Sergejev (A), Volgin, Semjonov, Puzanov – Chajrullin, P. Kulikov (A), Enlund – Šiksatdarov, Chafizov, Porjadin – Chisamutdinov, Šarifjanov, Grošev – Denis Kazionov, Bikmullin, Černikov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Morozov – Sivov, Šalagin