SHK Hodonín – Havlíčkův Brod 4:3 (po pr.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 7:0 (kon.) | Šumperk – Kopřivnice 6:1 (kon.)
Opava – Val. Meziříčí 3:4 (po pr.) | David Servis – Příbram 4:2 (kon.) | Tábor – Písek 9:2 (kon.)
Mostečtí Lvi – Dvůr Králové n. L. 4:3 (kon.) | Jablonec n/N – Bílina 10:6 (kon.) | Trutnov – Vrchlabí 4:3 (kon.)
Řisuty – Děčín 4:5 (po pr.) | Kolín – Klatovy 3:2 (kon.)
HC Trutnov
4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
HC Stadion Vrchlabí
Středa 26.02.2020, 18:002. liga skupina Sever (ČR) • 43. kolo

To je ode mne pro tuto chvíli vše. Přeji vám krásný zbytek týdne a u dalších onlajnů z Trutnova na počtenou. (20:23:15)

Je dobojováno. Třetí třetina nám nabídla vyrovnaný souboj a ani jeden z celků nechtěl chybovat. Necelé tři minuty před koncem však zaváhalo Vrchlabí a Trutnov si vystřelil náskok, který uhlídal až do konce zápasu. Páté podkrkonošské derby tak ovládl Trutnov a může se radovat ze zisku tří bodů.

59:54
    Hostům po buly utíká kotouč do středního pásma, je rozhodnuto.

59:53
    Jakub Tatar mířil na prázdnou bránu, ale minul. Zakázané uvolnění Trutnova.

59:37
    Domácí vyhazují kotouč do středního pásma.

59:30
    Vhazování před Ašenbrennerem.

59:10
    Vrchlabí to zkouší bez brankáře.

58:45
    V přechodu útočné modré však nejsou moc úspěšní, neboť trutnovská obrana si svůj náskok zatím skvěle hlídá.

58:11
    Hostům moc času na vyrovnání nezbývá a tak se ženou do útok o sto šest.

57:24
    Trutnov právě vstřelil branku!
    Dvě minuty a půl před závěrečnou sirénou jde do vedení Trutnov! Po velice laxním přístupu hostujících hráčů ve vlastním obranném pásmu se ke kotouči dostal FILIP KRSEK a překvapil Martina Abraháma střelou nad vyrážečku. Asistence: Matěj Poul a Jakub Tatar.

57:00
    Ani jeden z celků nechce udělat v závěrečných minutách chybu a do riskantnějších šancí se nikdo nepouští.

56:12
    Teď jsou to hosté, kdo kombinuje v útočném pásmu, do střeleckých pozic je ale domácí hráči ne a ne pustit.

55:12
    Matěj Poul si ve středním pásmu krásně obhodil hostujícího obránce a mířil na branku, nakonec se mu ale nepovedla následná stahovačka a byl odstaven dalším z hráčů v modrém.

54:40

54:30
    To se Drakům nepovedlo a jsou vyhnáni až za svou branku.

53:38
    Domácí konečně získali stabilní pozici před brankou Vrchlabí a snaží se vymyslet gólovou kombinaci.

53:16
    Na druhé straně si svou obvyklou pumelici připsal Petr Sýkora, ale i Ašenbrenner byl pozorný a za kotoučem se zvládl natáhnout.

52:42
    Jan Starý to zkusil rovnou z buly, ale Martin Abrahám si prostor mezi betony zvládl pohlídat.

52:40
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Havránek – 2 min., nedovolené bránění).

52:25
    Chalupa se snažil tečovat Šlaicherovu střelu od modré, do prostoru mezi tři tyče se ale netrefil.

51:40
    Domácí váhají s rozehrávkou za svou brankou, přejít až do útočného pásma se jim ale stejně nedaří.

Dnešní utkání sleduje 955 diváků.

50:34
    Střední pásmo je teď hodně nahuštěné a ani jednomu celku se nedaří projít skrz.

49:38
    V plném počtu jsou znovu aktivní domácí, Vrchlabští je ale nepouštějí k nebezpečnějším střelám.

49:06

49:05
    Tomáš Jirků to v před Ašenbrennerem vzal na sebe a prokličkoval se skrz několik hráčů, svou sólo jízdu ale zakončil pouze do výstroje trutnovského gólmana.

48:29
    Hozák nenápadně vypálil od modré čáry, jeho střela byla zblokována nad trutnovskou klec.

47:35
    Teď už se domácím podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny a Jakub Planý skvěle napadá hostující rozehrávku před Abrahámem.

47:20
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu a kombinují.

47:01
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Krsek – 2 min., napadení).

47:01
    Krsek ujížděl sám na Abraháma, který se trutnovskému útočníkovi postavil do cesty a došlo ke kolizi. Matěj Poul se tak následně ze vstřelení gólu do prázdné klece radoval zbytečně, bude se totiž vylučovat na domácí straně.

46:28
    Hosté se protečovali do útočného pásma, znovu jsou však Draky vyhnáni až za modrou čáru.

46:13
    Rozehrávka se teď hostům vůbec nepovedla a je pískáno zakázané uvolnění Vrchlabí,

45:35
    Vrchlabí se znovu pohybuje kolem Ašenbrennera, ale Draci se zatím skvěle brání.

44:29
    Velká škoda pro domácí. Matěj Poul se krásně uvolnil ve středním pásmu a následně sám ujížděl na Abraháma, svou střelou však branku o několik desítek centimetrů minul.

44:12
    Oba týmy chtějí z dnešního zápasu uzmout tři body a hrnou se do akce. Aktivnější jsou však stále Vrchlabští.

43:05
    Domácí se v útočném pásmu dlouho neohřáli a Vrchlabští si to už znovu šinou na druhou stranu.

42:47
    Do útočného pásma se v této třetině poprvé podívali také domácí, hosté je do větších šancí zatím nepouštějí.

42:25
    Ján Niko to zkusil od modré čáry a sázel na zakrytý výhled trutnovského gólmana, ten však střelu lapil do své lapačky.

42:18
    Domácí po dlouhé době vyhodili kotouč mimo své pásmo, ten ale doklouzal pouze na zakázané uvolnění. Vhazování po Ašenbrennerově levici.

41:48
    Hosté jsou v úvodu třetiny aktivnější než jejich soupeř a motají trutnovskou obranu před Ašenbrenner.

41:16
    Ihned po vhazování pálil Sýkora, Ašenbrenner jeho střelu vyrazil betony do rohu kluziště.

40:55
    Hosté mají útočnou slinu a znovu kombinují před trutnovskou svatyní. Havránkova střela z levého kruhu končí v náručí brankáře Draků.

40:33
    Teď už se hráči Vrchlabí na chvíli usadili před Ašenbrennerem, ale po chvíli se sami vyhánějí z pásma postavením mimo hru.

40:06
    Po úvodním buly získali kotouč hosté a stáhli se s ním za svou branku, aby mohli založit útočnou akci.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:43.

To bylo něco. V druhé třetině jsme byli svědky velké přestřelky a ačkoliv se skóre měnilo celkem čtyřikrát, poměr zůstává stále stejný. I do poslední dvacetiminutovky tak oba celky vstoupí za vyrovnaného stavu a čeká nás tak ještě určitě pořádné drama.

40:00

39:49
    Ani domácí nejsou příliš nebezpeční, v této třetině se už nic důležitého nejspíš nestane.

39:30
    Hosté se snaží založit ještě poslední akci této třetiny, to se jim ale vůbec nepovedlo a po odpískaném zakázaném uvolnění se hra přesouvá před Abraháma.

38:55
    Tatar se rychle snažil dobruslit nahození na branku, hostující gólman ale kotouč rychle nahrál na hokejky svých spoluhráčů.

38:11

37:38
    Štěpán Matějíček si teď znatelně povzdych, neboť Ašenbrenner jeho prudkou střelu z mezikruží vyrazil betonem mimo branku.

37:00
    Teď už jsou hosté před Ašenbrennerem a kombinují. Patrik Urban v krásné palebné pozici kotouč minul.

36:33
    Vrchlabští se v útočném pásmu moc dlouho neudrželi a domácí vyhazují přes všechny čáry.

36:11
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Tatar – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Vácha – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

35:56
    Trutnovští mají problémy s vyhozením kotouče a hosté pokračují v tlaku. Domácí se navíc provinili faulem a Vrchlabí tak má výhodu.

35:24
    Hosté pokračují v aktivitě a svírají domácí před Ašenbrennerem. Své vedení si chtějí znovu vzít rychle zpátky.

34:46
    A máme tu další vyrovnání. Hosté propadli na útočné modré a FILIP KRSEK se tak na Abraháma hnal úplně sám. S hostujícím brankářem si poradil parádně. Zleva nabruslil přímo před branku a bekhendem zasunul kotouč mezi Abrahámovy betony. Krásná akce mladého útočníka. Asistence: Lukáš Vácha.

34:16
    Hra se na chvíli přesunula na druhou stranu, ale domácí si moc nezahráli, neboť Vrchlabští znovu spěchají před Ašenbrennera.

33:37
    Domácí propadávají ve středním pásmu a Vrchlabí se na branku Trutnova hnalo v přečíslení. Hozák nahrával Davidu Chalupovi těsně na brankoviště, druhý jmenovaný ale nedokázal usměrnit kotouč mezi tři tyče.

31:49
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Vrchlabí si bere svůj jednogólový náskok zpět. Střela z rohu byla před brankou několikrát tečována a nakonec si ji do své sítě možná nešťastně srazil jeden z domácích. Gól je každopádně připsán JAROSLAVU BEDNÁŘOVI a je tak jeho druhou přesnou trefou večera. Asistence: Petr Sýkora, Patrik Urban.

31:36
    Petr Sýkora je dnes před trutnovskou brankou hodně nebezpečný, jeho teč teď letěla pouze nad vrchní tyčku.

31:05
    Patrik Ašenbrenner se teď úžasným zákrokem vytáhl proti Petru Sýkorovi, který svou střelu mířil do odkryté branky, domácí gólman však skokem letící kotouč zachytil do lapačky.

30:19
    Trutnov využil výhodného vhazování v útočném pásmu a vyrovnává. Jan Starý nahrávkou našel nikým nehlídaného JAKUBA PLANÉHO před brankou, který následně zavěsil kotouč přesně pod horní tyč klece Vrchlabí. Asistence: Jan Starý, Marek Škvrně.

30:01
    Domácí se zapomněli v útočné třetině a na druhé straně se začalo rýsovat přečíslení. Jaroslav Bednář to zal na sebe, trefil však pouze připraveného Ašenbrennera.

29:50
    Nedaří se ani na jednu stranu. Zakázané uvolnění je tentokrát pískáno na straně Vrchlabí.

29:26
    Sýkora to zkusil hned po buly, ale trefil pouze prvního bránícího hráče.

29:23
    Trutnovské trable s rozehrávkou pokračují, máme tu další zakázané uvolnění Draků.

28:40
    Oba týmy se v držení střídají, mnohem nebezpečnější jsou ale střely hostujícího celku.

27:49
    Matějíček prudce pálil od modré čáry, Filip Jirásek se ještě v předbrankovém prostoru snažil dorazit kotouč do domácí klece, z otočky však minul.

27:38
    Ani jednomu z týmů se teď nepovedl přechod středního pásma, hůře však dopadl Trutnov, jemuž je pískán icing.

26:40
    Krásná akce domácích. Krsek s Poulem ujížděli na branku v přečíslení, Matěj Poul však těsně před Abrahámem netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

26:27
    Vrchlabští jsou znovu v útočné třetině a kombinují.

25:32
    Domácí se po delší době zmocnili kotouče a mají ho pod kontrolou. Sami navíc ostřelují svatyni Vrchlabí.

25:00
    Petr Sýkora se skvěle činil před trutnovskou brankou a domácím, snažícím se vyvézt puk z třetiny, několikrát kotouč vypíchl. Nakonec nahrával Bednářovi na pravou stranu, ten se ale trefil pouze do trutnovského gólmana.

24:28
    Draci se chvíli hnali za vyrovnáním, teď ale převzali iniciativu znovu hosté a svírají Trutnov před Ašenbrennerem.

22:22
    Dobrý tlak před trutnovskou brankou dokázali hosté přetavit v branku. Jiří Hozák našel z rohu skvěle postaveného DAVIDA CHALUPU před brankou. Ten následně nikým neobtěžován trefil přesně prostor nad Ašenbrennerovou lapačkou a hosté se ujímají vedení. Asistence: Jiří Hozák

22:10
    Teď už se hostům podařilo usadit se v útočném pásmu a dělají problémy domácí obraně.

21:27
    Zajímavá šance hostů. Filip Jirásek se rychle ujal kotouče a nabruslil až na levý kruh, odkud trefil brankovou konstrukci Trutnova.

21:06
    Hostům se nedaří vyrazit dopředu a kotouč posílají až na zakázané uvolnění. Vhazování před Abrahámem.

20:30
    Domácí rychle vyrazili do útočné třetiny, kde se snaží zbavit se dotírajících obránců Vrchlabí a najít si dobrou střeleckou pozici.

20:05
    Úvodní buly získali hosté, o kotouč se ale oba celky přetahují ve středním pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:51.

Úvodní dějství dnešního zápasu je za námi. Vrchlabští byli aktivnější a Trutnov chvílemi přehrávali, avšak do vedení šli jako první právě domácí, kteří využili přesilovku. V první třetině se z úspěšné početní výhody však radovali také hosté a po dvaceti minutách je tak skóre znovu vyrovnané.

20:00

19:31
    Hrací předmět se opět pohybuje kolem trutnovské svatyně, ani Vrchlabští si však nepřipisují závažnější šance.

19:10
    Hraje se sice v obranné třetině Vrchlabí, hosté ale Draky ke kotouči znovu nepouštějí.

18:42
    Teď se hostům rozehrávka příliš nepovedla, ačkoliv ale puk doklouzal až za Ašenbrennera, zakázané uvolnění to nebude.

18:11
    Hosté létají na ledové ploše a jsou znovu před trutnovskou brankou.

17:03
    I hosté jsou v početní výhodě úspěšní a vyrovnávají. Krásnou kombinaci zakončil Niko křižnou přihrávkou na osamělého JAROSLAVA BEDNÁŘE na levé straně, za jehož střelou do odkryté klece neměl Ašenbrenner šanci se natáhnout. Asistence: Ján Niko, Patrik Urban.

16:30
    Petr Sýkora prudce vypálil z levého kruhu, jeho střela ale pouze lízla Ašenbrennerovy betony.

16:08
    Vrchlabští sice předvádějí krásné kombinace, chybí jim ale střely na branku a domácí tak i trochu se štěstím vyhazují kotouč do středního pásma.

15:30
    Hosté v plném počtu. Začíná přesilovka pro Vrchlabí.

15:07
    Lukáš Vácha zastavil akci hostů podrážením a síly na ledě se tak na třicet sekund vyrovnají.

14:57
    Domácí se teď paradoxně musí bránit.

14:28
    Tahle přesilovka se domácím vůbec nedaří a Vrchlabí vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

13:50
    Hosté využili rozházené hry Trutnova a hrozili ve svém oslabení. Přihrávka před branku naštěstí pro domácí minula hokejku Štěpána Havránka.

13:30
    Další přesilovka pro domácí. Hákováním v útočném pásmu se provinil Štěpán Matějíček.

13:00
    Domácí se chvíli podívali do útoku, ale hosté je znovu vyhnali až za modrou čáru.

12:41
    Hlavní boje o kotouč teď probíhají ve středním pásmu.

11:44
    Domácím se už tolik ofenzivně nedaří a také mají problém ohrozit svatyni soupeře. Obrana Vrchlabí v plném počtu funguje poměrně spolehlivě.

10:53
    A znovu. Vrchlabí přebruslilo celé kluziště až před Ašenbrennera, tam se však nedokázal udržet dostatečně dlouho, aby mohl trutnovského gólmana zasypat významnějšími střelami.

10:08
    Naopak Trutnovští se ženou dopředu a snaží se svůj náskok ještě navýšit. Střela Davida Jiráska Abrahámovi chvíli nebezpečně poskakovala v náručí, nakonec ale hostující gólman puk ukryl pod svou lapačkou.

09:20
    Hosté chtějí na obdrženou branku reagovat, nedaří se jim však usadit se v útočném pásmu.

08:23
    Domácí využívají přesilovku a jdou v derby jako první do vedení. Trutnovská střela od modré čáry byla několika hráči tečovaná, puk do branky usměrnil až trutnovský kapitán PAVEL FEDULOV. Asistence: Vojtěch Kubinčák, Roman Janoušek.

08:08
    Kubinčák pálil z pravého kruhu pouze do betonů hostujícího gólmana.

07:40
    Draci jsou už v útočné třetině a kombinují, jejich hra je ale zatím hodně statická a hostující obrana nemá s jejich střelami problémy. Střelu Davida Jiráska Abrahám vychytal.

07:17
    Hosté puk ze svého pásma rychle vyhodili a domácí tak musí novou útočnou akci založit až od svého gólmana.

06:59
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Voženílek – 2 min., vysoká hůl).

06:25
    Lukáš Vácha teď zapsal velkou šanci. Sebral hostům puk ve středním pásmu a hnal se sám na Abraháma, ale svou střelou hostující svatyni minul.

06:14
    Vácha založil po delší době útok Trutnova, hned po přechodu modré čáry se ale puk znovu dostal do moci hostujícího celku.

05:16
    Aktivnější směrem dopředu jsou rozhodně hráči Vrchlabí a domácí do držení hracího předmětu téměř nepouštějí.

04:47
    Krátce po buly v útočné třetině vypálil z vrcholu kruhů Petr Sýkora, s jeho přízemní střelou si však Ašenbrenner dokázal poradit.

04:19
    Teď se zase proniknout před branku soupeře nepodařilo hostům a novou akci musí zakládat znovu od svého brankáře.

03:36
    Domácí se z vrchlabského náporu osvobodili vyhozením do středního pásma, sami se ale nehrnou do útoku a na puku jsou stále hosté.

03:18
    Hráči Vrchlabí kombinují v útočné třetině a motají domácí obranu, výraznější šanci ale zatím nezapsali.

02:41
    Kotouč se po střele jednoho z domácích odrazil od bránících hráčů a odklouzal přímo na hokejku Bohdana Višňáka na modré čáře, i on trefil pouze blokující obránce.

02:10
    Na puku jsou hosté a snaží se zpoza své branky založit útočnou akci.

01:50
    Nenápadnou šanci zapsal Marek Škvrně, který přebruslil hřiště až do hostujícího obranného pásma, z mezikruží ale trefil pouze připraveného Abraháma.

01:26
    Útočný výpad hostů byl zastaven, hraje se však stále kolem Ašenbrennerovy klece.

01:04
    Hostům se ale nedaří rozehrát a kotouč vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

00:54
    Hra se drží v obranné třetině hostujícího celku, Vrchlabští ale Draky nepouštějí do větších příležitostí.

00:39
    Hosté si chvíli pobyli před domácí svatyní, pořádnou střelu na Ašenbrennera však zatím nevyslali a kotouče se znovu ujímají Trutnovští.

00:08
    Hned po úvodním buly se kotouč dostal za vrchlabskou branku, hra se ale okamžitě přesouvá na druhou stranu.

00:01

HC BAK Trutnov: Ašenbrenner (Krofta) – Vácha (A), Junek, Suk, D. Jirásek, Leder, Pohl, Višňák – Krsek, Janoušek, Faltys, Planý, Fedulov (C), Kubinčák (A), Starý, Poul, Škvrně, Tatar.

HC Stadion Vrchlabí: Abrahám (Holubec) – Jirků (C), Niko, Vašíček (A), J. Moník, Bedník (A), Voženílek, Kynčl, Havránek – F. Jirásek, Dvořák, Chalupa, Sýkora, Bednář, Hozák, Urban, Matějček, Kastner, Šlaicher, F. Moník.

Rozhodčí: Zavřel – Kettner, Řezníček.

Vzájemné zápasy:

7. kolo: Trutnov vs. Vrchlabí 2:1
    16. kolo: Vrchlabí vs. Trutnov 5:0
    25. kolo: Trutnov vs. Vrchlabí 1:9
    34. kolo: Vrchlabí vs. Trutnov 7:0

Vrchlabí se od začátku sezóny pohybuje na nejvyšší příčce tabulky Sever a základní část zakončí také právě tam. Na druhý Dvůr má náskok už sedmnáct bodů a další do tabulky bude chtít zapsat i dnes. Poslední dobou se však horalům nedaří. Polovinu svých letošních proher totiž utrpěli v posledních třech utkáních, a to na venkovních ledech. O gól prohráli jak ve Dvoře, tak v Mostě, doma naopak zvítězili proti Nové Pace 5:1.

HC BAK Trutnov

Domácí celek je v tabulce šestý s 47 body. S velkou pravděpodobností tak letos do druholigových vyřazovacích bojů zavítá. Nic ale ještě není stoprocentně jisté a proti svému rivalovi tak musí zkusit zabojovat o pojišťovací body. Trutnov se v závěru základní části herně zlepšil, třízápasovou sérii vítězství ale ukončil v posledním utkání prohrou 3:6 na ledě Děčína.

Krásný středeční podvečer přeji z Trutnova, kde budeme svědky pátého podkrkonošského derby v letošní sezóně mezi týmy HC BAK Trutnov a HC Stadion Vrchlabí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Anna Marie Kokrhounová

Branky a nahrávky: 9. Fedulov (Kubinčák, Janoušek), 31. Planý (Starý, Skvrně), 35. Krsek (Vácha), 58. Krsek (Poul, Tatar) – 18. Bednář (Niko, Urban), 23. Chalupa (Hozák), 32. Bednář (Sýkora, Urban)

HC Trutnov: Ašenbrenner (Krofta) – Vácha (A), Junek, Suk, D. Jirásek, Leder, Pohl, Višňák – Krsek, Janoušek, Faltys, Planý, Fedulov (C), Kubinčák (A), Starý, Poul, Škvrně, Tatar.

Rozhodčí: Zavřel – Kettner, Řezníček