SHK Hodonín – Havlíčkův Brod 4:3 (po pr.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 7:0 (kon.) | Šumperk – Kopřivnice 6:1 (kon.)
Opava – Val. Meziříčí 3:4 (po pr.) | David Servis – Příbram 4:2 (kon.) | Tábor – Písek 9:2 (kon.)
Mostečtí Lvi – Dvůr Králové n. L. 4:3 (kon.) | Jablonec n/N – Bílina 10:6 (kon.) | Trutnov – Vrchlabí 4:3 (kon.)
Řisuty – Děčín 4:5 (po pr.) | Kolín – Klatovy 3:2 (kon.)
HC Tábor
9:2 (2:2, 1:0, 6:0)
IHC Králové Písek
Středa 26.02.2020, 18:00 • Zimní stadion Tábor • 2. liga skupina Střed (ČR) • 40. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

00:01

5:36
    Tábor právě vstřelil branku!
    Jakub Matušík se rozjel s pukem do útočného pásma, a předal do mezikruží rozjetému Radku Seidlovy. Ten sice uklouzl, v leže ale dokázal puk posunout přesně na čepel ONDŘEJE ŠULKA, který střelou tahem na lapačku posílá Kohouty v dnešním derby do vedení. Asistence: Radek Seidl, Jakub Matušík.

9:06
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Tomáš Rod – 2 min., podrážení).

11:07
    HC Tábor má za sebou první přesilovou hru. Hosté se ale bez větších problémů ubránili.

12:50
    HC Tábor se může chlubit opravdu dobrým kotlem fanoušků! Z kotle nyní opět zazněla skupina trumpetistů.

13:10
    Útočné trio domácích Seidl – Šulek – MATUŠÍK o sobě znovu dává vědět. Byl to právě posledně jmenovaný, kdo se ujal puku, a ranou do šibenice vyhnal všechny pavouky z královské svatyně! Asistence: Radek Seidl, Ondřej Šulek.

14:09
    Písek právě vstřelil branku!
    Dvougólové vedení drželo domácím jen minutku. Po mantinelu se projel Lukáš Bednařík, a posunul na druhou vlnu osamocenému DAVIDU MATĚJKOVI, který překonal skákajícího Nováka. Asistence: Lukáš Bednařík, Daniel Arnošt.

16:12
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Štěpán Kadilák – 2 min., podrážení).

18:22
    Přesilovku sice hosté nevyužili, brzy po jejím skončení se ale u Nováka objevil nehlídaný extáborský forvadr DAVID MATĚJKA, který přesnou ranou překonává Davida Nováka, a vyrovnává na 2:2. Asistence: Lukáš Bednařík, Daniel Arnošt.

20:00

20:01

20:30
    Hned na úvod druhého dějství otestoval Davida Nováka Bednařík, střelou na lapačku neuspěl.

21:30
    V mezikruží pálil z první Seidl, trefil pouze hrudník Kříže.

22:00
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Radek Seidl – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Lukáš Bednařík – 2 min., podrážení).

22:33
    Do teploměru mířil Lukáš Prášek, brankář Kříž ho ale dobře vybruslil.

23:46
    Po nadhození Pejchala vznikl v brankovišti hostí velká mela, branka z toho ale nevznikla.

24:08
    Radim Heřman zachytil nadhození do rohu, tam ho ale obral hostující Matěj Novotný.

25:56
    Matušík chtěl poslat před branku Práškovi, puk mu ale ve utekl z hole.

26:27
    Jakub Matušík předvedl krásnou individuální akci, kterou dovršil nahrávkou na Kamila Černého. Jeho tvrdá rána z mezikruží trefila Kříže do brusle.

27:58
    Pokus Havelky od modré šikovně tečoval Blažek, Kříž kotouč vykopl na poslední chvíli.

29:36
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Marcel Dvořák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Lukáš Bednařík – 2 min., hrubost).

29:40
    Táborský Jan Bárta dostal hokejkou jednoho z hostujících, a nezvedá se z ledu!

29:40
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Lukáš Bednařík – 2 min., sekání).

29:45
    Dominik Bílek zachytil nahrávku Matušíka, a vyhazuje až k domácí brance.

30:00
    Střelu z mezikruží zkusil Kamil Černý, hostujícímu Kříži ale nikdo neclonil, bez problému tedy zasáhl lapačkou.

30:20
    Martin Havran poslal na druhou stranu puk Dominiku Havelkovy. Ten si střelu připravil, a orazítkoval spojnici!

31:15
    Jakub Matušík poslal do mezikruží Heřmanovy, ten se ale k tvrdému zakončení nedostal.

32:03
    Ve druhé třetině je Tábor bruslařsky aktivnějších, hosté se teď prakticky jenom brání. A úspěšně se jim to daří hlavně díky výkonu jejich brankáře.

32:21
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Matěj Novotný – 2 min., podrážení).

32:40
    Nahrávku před branku dostal Kamil Černý, hostující Kříž si připisuje další úspěšný zákrok.

32:54
    Z první zkoušel pálit Seidl, skvěle se ale přesunul Kříž.

33:20
    Písek vyhazuje.

33:45
    Přihrávka rukou ze strany HC Tábor.

34:19
    Z levého kruhu to zkoušel tahem Šulek, vyrážečka hostujícího brankáře ale zasáhla.

35:38
    Tábor se vedení nakonec dočká, a to zcela zaslouženě! Nahrávka Dančišina prošla až na navrátilce DAVIDA BLAŽKA, který se řítil sám na brankáře. Zachoval chladnou hlavu, a pohotovou kličkou do forhendu rozjásal táborské příznivce! Asistence: Milan Dančišin, Lukáš Prášek.

35:45
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Radek Seidl – 2 min., hákování).

35:47
    Tábor vyhrává buly, a bez zaváhání vyhazuje.

36:40
    Po dlouhém kombinování se hosté dostali do útočného pásma. David Blažek ale hráče Písku odzbrojil, a znovu vyhazuje.

37:03
    Písku se konečně povedlo zamknout svého soka. Po pár nahrávkách se ke střele dostal Matějka, Novák ale jeho pokus pokryl do výstroje.

37:46
    HC Tábor v plném počtu.

38:20
    Do útoku se prodral Hajič, jeho pas na Matušíka ale neprošel.

39:00
    Probíhá poslední minuta 2. třetiny.

40:00

V 1. třetině byly síly ještě takřka vyrovnané, ve třetině číslo 2 už ale převzal iniciativu domácí Tábor. Zásluhou hostujícího brankáře ale vede o jediný gól, který vstřelil David Blažek.
    3. třetina začne cca v 19:38

40:01

40:01
    Úvodní buly do 3. třetiny vyhrává Písek.

40:10
    O první střelu se chtěl pokusit Bednařík, neprošel ale přes Havrana.

40:34
    První útočnou akci Tábora v této třetině zastavuje ofsajd.

40:44
    Sám na Davida Nováka mohl ujet Bednařík, o puk přišel v poslední možný moment zásluhou Tomáše Hajiče!

41:45
    Nadhození Černého dojel Matušík, ke střele se přes obránce nedostal.

42:16
    Do dobré pozice si najel hostující Petřík, jeho rána ale nakonec končí v lapačce Davida Nováka.

42:32
    Z první zkoušel pálit Novotný, branku ale netrefil.

43:04
    Rozehrávku Práška zachytil reflexivně Bednařík, u puku znovu hosté.

Dnešní utkání sleduje 1095 diváků.

43:24
    Střelu jednoho z beků Tábora kryje Kříž do lapačky, čímž přerušuje hru.

43:58
    Zákrok lapačkou si teď připisuje i domácí gólman, proti střele Milana Petříka.

44:13
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Adam Novák – 2 min., podrážení).

44:24
    Pokus Kamila Černého od modré čáry byl sražen mezi diváky.

45:10
    Kamil Černý trefil hostujícího Bílka, tomu se daří vyhodit.

45:14
    Pokus Seidla z mezikruží sráží obětaví hostující beci do rohu kluziště.

45:57
    ONDŘEJ ŠULEK nabral neskutečnou rychlost, a kličkou do forhendu dokázal procedit puk pod betonem Kříže. Navíc byl táborský útočník při úniku faulován, Tábor tak začne hned další přesilovou hru 5 na 4! Asistence: Kamil Černý.

45:57
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (David Košař – 2 min., podrážení).

46:46
    Radim Heřman vyhrál buly na Kamila Černého, jehož ránu za kříže tečoval clonící RADEK SEIDL. Asistence: Kamil Černý, Radim Heřman.

47:42
    Na Nováka mohl ujet Petřík, na ledě byl ale moc dlouho, na únik už tak neměl dostatek sil.

48:35
    Tak takhle si hosté asi 3. třetinu nepředstavovali. Havelka poslal puk osamocenému DAVIDU BLAŽKOVY, který nedal hostujícímu brankáři sebemenší šanci zakročit. Asistence: Dominik Havelka, Kamil Černý.

50:00
    Je za námi polovina 3. třetiny. Úvod se hostím docela vyvedl, poté se ale roztrhl gólový pytel a domácí během tří minut vstřelili tři góly.

51:00
    Písek se snaží dostat ke střele, domácí obránci jsou ale u mantinelů velmi důrazní.

52:30
    Seidl v mezikruží poslal zadovku na Matušíka, který ale ranou z první neuspěl.

53:05
    Třetí únik Tábora – třetí branka ze samostatného úniku. Hostujícím bekům dnes již podruhé ujel ONDŘEJ ŠULEK, který přesnou střelou mezi nohy pečetí svj hattrick! Asistence: Jakub Matušík, Radek Seidl.

54:44

55:15
    Hajič vyváží puk za branku Písku.

55:45
    Pokus Bílka si svou lapačkou našel domácí Novák.

56:31
    Ve vlastním oslabení obkroužil hostující branku David Blažek, a orazítkoval břevno!

56:45
    HC Tábor v plném počtu, i tuto početní výhodu Písku zvládl úspěšně.

57:50
    Sám na Davida Nováka ujel Milan Petřík, provedl vcelku dobrou kličku do bekhendu, branku ale netrefil!

57:50
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Dominik Čepík – 2 min., vražení na hrazení).

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty 3. třetiny. Dočkáme se ještě nějaké branky?

58:22
    Ano, dočkáme! Ve vlastním oslabení si najel do rohu útočného pásma Jan Bárta, a poslal puk JANU BŘEZINOVI, který se ranou na vyrážečku nemýlil. Asistence: Jan Bárta

59:59
    Sekundu do konce je rozhodnuto o dalším střelci hattricku. Je jím DAVID BLAŽEK, který si jej opravdu zasloužil!

Konec zápasu. (20:16:43)

František Kalina

Branky a nahrávky: 6. Šulek (Seidl, Matušík), 14. Matušík (Seidl, Šulek), 36. Blažek (Dančišin, Prášek), 46. Šulek (Černý), 47. Seidl (Černý, Heřman), 49. Blažek (Havelka, Černý), 54. Šulek (Matušík, Seidl), 59. Březina (Bárta), 60. Blažek – 15. Matějka (Bednařík, Arnošt), 19. Matějka (Bednařík, Arnošt)

HC Tábor: David Novák (Michal Novák) – Černý, Hajič, Radoš, Dvořák, Havelka, Havran, Beran –Matušík, Prášek, Řepík, Jan Bárta, Pejchal, Šulek, Březina, Blažek, Dančišin, Heřman, Zayml, Seidl, Kadilák
    IHC Králové Písek: Kříž (Buchta) – Šafář, Bílek, Najman, Sivek, Košař, Hanus, Turek – Jiří Bárta, Arnošt, Bednařík, Rod, Petřík, Novotný,Strnad, Matějka, Novák

Rozhodčí: Šmika – Krátký, Maňák