Boston – Calgary 2:5 (kon.) | Montreal – Vancouver 3:4 (po pr.) | Tampa – Toronto 3:4 (kon.)
Philadelphia – San Jose 4:2 (kon.) | Washington – Winnipeg 4:3 (3:2 po s.n.) | NY Islanders – NY Rangers 3:4 (po pr.)
Carolina – Dallas 1:4 (kon.) | Detroit – New Jersey 1:4 (kon.) | Nashville – Ottawa 3:2 (kon.)
Minnesota – Columbus 5:4 (kon.) | St. Louis – Chicago 6:5 (kon.) | Arizona – Florida 1:2 (kon.)
Anaheim – Edmonton 4:3 (po pr.)
VHK ROBE Vsetín
4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
HC Slavia Praha
Středa 26.02.2020, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga - o pořadí v play-off • 24. kolo

Boj mezi Valachy a Pražany je u konce. Tři body zůstávají na Lapači a můžeme říci, že zcela po zásluze. Vsetínští předvedli ve třetí třetině velmi dobrý výkon, což demonstrovali dvěma brankami v síti pražského celku. Slavia se prakticky k ničemu nedostala a Valaši odmítli i její pokus o závěrečný nápor. Níže vám ještě nabízím oceněné hráče v tomto zápase a to už bude z mé strany vše. Děkuji vám za pozornost při sledování dnešního přenosu a přeji vám příjemný zbytek středečního večera.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Tomáš Kudělka (VSE)

Martin Michajlov (SLA) (19:52:46)

59:51
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jindřich Barák – 2 min., sekání).

59:29
    Slavia se ještě v poslední minutě snaží alespoň vylepšit skóre, ostrou ránu v podání Baráka však Bláha vytěsnil a rozhodčí vykazuje Pražany do středního pásma za hru vysokou holí.

59:13
    Slavia mohla ještě snížit, na brankové čáře poskakoval kotouč, do kterého se snažil trefit jeden z hostujících hráčů, ale byl včas odzbrojen.

58:24
    A Lapačem už se nese tolik pověstný vysoký jalovec, který česká sportovní veřejnost zná právě díky původu z toho stadionu, kde se stal oslavným chorálem k vítězství valašského celku.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:42
    Dudáš trefil od modré čáry pouze svého spoluhráče Tůmu, který se však i přes zásah snažil ještě dopravit kotouč na branku Slavie.

57:13
    Necelé tři tisícovky diváků se na Lapači dobře baví, není se čemu divit, domácí tým vede o tři branky, navíc ve třetí třetině předvádí velmi dobrý výkon a kráčí vstříc dalšímu důležitému kroku k zajištění domácího startu v play-off.

56:46
    Vsetín má puk pod kontrolou a nepouští hosty do útočných akcí, naopak Valaši se ještě snaží něco vymyslet před Michajlovem.

55:54
    Všetečka se opřel do kotouč od modré čáry, ovšem puk zamířil mimo a po hrazení se svezl až do středního pásma.

55:34
    Další útočná snaha v podání hostů končí ofsajdem.

54:45
    Pražané jakoby se chtěli ještě nadechnout k náporu, ale pozorná vsetínská obrana výborně střeží modrou čáru.

54:06
    Vsetín hraje v plném počtu a teď už to Slavia bude mít těžké.

53:56
    Další příležitost Vsetína ve vlastním oslabení, Karafiát se snažil šperkovat pozici pro Tůmu, který by v případě úspěchu zakončoval do prázdné branky, naštěstí pro hosty, byla tato přihrávka včas zastavena pohotovou četbou hry v podání brankáře Michajlova.

53:39
    Kotouč znovu míří do obranného pásma Slavie.

53:07
    Valaši nepovolují usazení Pražanů před Bláhou a vyhazují puk.

52:20
    V přesilové hře Slavie však znovu zahrozili domácí, kombinaci Pražanů vystihl Rehuš a osamocen postupoval vstříc Michajlovovi, kterému tentokrát pomohla horní tyč!

52:06
    Šmerha to vzal nyní na sebe a v útočném pásmu si vykoledoval faul vsetínského hráče, konkrétně Davida Vítka, jenž fasuje dvě minuty za sekání.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 4. Rehuš (Teper), 20. R. Vlach (Hunkes), 45. Kudělka (J. Drtina), 49. Procházka (Jeřábek) – 19. Veber (Šmerha, Kuťák)

VHK ROBE Vsetín: Bláha (Gába) – J. Drtina (A), Kudělka, Smetana, Teper, Jeřábek, Hunkes, Dudáš – Jonák (C), Rehuš, Gorčík – Březina, R. Vlach, D. Tůma – Procházka, L. Volf, Karafiát – Hryciow, Šilhavý, Vítek.
    HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák (C), Hejda, Veber, Ryzák, Barák, Valík – Vlček, Vrdlovec, Bílek – M. Ondráček, Kuťák, Šmerha – J. Doležal (A), Kubica, Furch – Jar. Brož, Šteiner, Všetečka.

Rozhodčí: Fiala, Ondráček – Hanzlík, Měkýš