Zlín – Litvínov 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 2:3 (0:1 po s.n.) | K. Vary – Mountfield HK 4:3 (2:0 po s.n.)
Kometa Brno – Liberec 3:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 3:1 (kon.) | Olomouc – Třinec 1:2 (kon.)

HC Škoda Plzeň – Jan Zdráhal (20:38:47)

Pardubická enteria arena tleská ve stoje, Dynamo se totiž dnešní výhrou 3:1 nad Plzní opět přiblížilo k záchraně, tři zápasy před koncem má čtyřbodový náskok na poslední Kladno. Jako první se v utkání prosadili hosté z Plzně, přesnou tečí využil v 11. minutě přesilovku Jan Zdráhal. Východočeši po nepříliš povedené první části ve druhé zabrali, což přineslo své ovoce. Ve 28. minutě nejprve srovnával Jan Mandát, čtyřiatřicet vteřin poté otočil vývoj utkání po zmatcích v brankovišti navrátilec do sestavy Ondřej Machala. Východočechy tyto branky nakoply, ale nedařilo se jim přidat další. Ve třetí části nejprve ustály zvýšenou aktivitu Škodovky a ve 47. minutě jim dodal větší klid Michal Vondrka využitým samostatným únikem.

59:53
    Rolinek ještě ze středního pásma poslal obloučkem puk na Frodla, čímž ukončuje dnešní klání.

59:27
    Východočeši nepolevují ani v posledních vteřinách zápasu, za potlesku tribun aktivně napadají plzeňskou rozehrávku.

58:52
    Pardubice se už nikam neženou, Mikuš čeká s pukem za vlastní bránou.

58:22
    Vondrka dostal nahrávku do pravého kruhu, jenže prováhal ideální čas na střelu a předržel puk.

57:57
    Na led už naskočila druhá přesilovková formace Dynama, která se již usadila v pásmu.

57:20
    Paulovič se dostal k odraženému puku před bránou, jelikož k ní byl zády, tak ještě puk posunul na levou stranu Svačinovi, ten se ale netrefil mezi tři tyče.

56:55
    Vondrka se vydal na samostatný útočný výpad, chvíli za ním jel Svačina, kterého u brány podrazil Roman Vráblíka Dynamo má v závěru ještě k dispozici přesilovou hru.

56:32
    Gulaš hledal svým nástřelem z pravé strany před bránou Mertla, ten ale netrefil rychle letící puk.

56:07
    Kaňákovu ránu od modré zblokoval Rolinek, jako první se k odraženému kotouči dostala Plzeň.

55:17
    Pardubičtí fanoušci už se pomalu radovali z gólu! Frodl vyjel za bránu a chyboval, čehož mohl využít ke skórování Vondrka, ale nedokázal zasunout kotouč do odkryté klece.

54:54
    Paulovič poslal bekhendem puk až k Frodlovi a pardubická čtveřice může vystřídat.

54:33
    Čerešňákův pokus od modré byl nepřesný, Dynamu se ale nepovedlo vyhodit.

54:12
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Robert Kousal – 2 min., sekání).

52:58
    Látal šel po pravé straně do rychlého protiútoku, nebyl podporován žádným spoluhráčem, a tak zkusil vypálit z poměrně velkého úhlu z pravé strany a nadělal Frodlovi problémy.

51:57
    Tybor posunul puk před bránou na levou stranu na Kousala, toho ve velké šanci vychytal výborným zákrokem Frodl, jenž ještě drží plzeňské naděje.

51:48
    Mandát propagační střelou pozdravil Frodla a jeho formace odjíždí střídat.

50:57
    Východočechům dlouhá početní výhoda nevychází podle jejich představ, drží se sice v pásmu, ale bez výraznějších šancí.

50:27
    Stále stejná písnička. Zacharčuk opět dostal přihrávka na pravou stranu od Vondrky a vypálil do hrudi Frodla.

49:47
    Zacharčuk to stále zkouší příklepem, ale na všechny jeho pokusy Frodl vidí a bezpečně je kryje.

49:37
    Dynamo se drží v pásmu, ale žádná střela není dostatečně přesná.

48:39
    Pardubice mají obrovskou šanci navýšit své dvoubrankové vedení. Roman Vráblík dostává dvě minuty za hákování a Dynamo čeká dvě minuty dlouhá přesilovka pět na tři.

48:09
    Po sražené střele Koláře od modré se snažil k dorážce před bránou dostat Kousal, byl ale odstaven dvěma protihráči.

47:25
    Plzeňskou situaci komplikuje hráč juniorského věku Sebastián Malát, který si odsedí čtyři minuty za vysokou hůl.
    46:20 Michal VONDRKA - 3:1

46:20
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice ustály pasáž hry, kdy byla Plzeň aktivnější směrem do útoku a nyní možná zasadily rozhodující úder. Tybor vyslal přesnou přihrávkou za plzeňskou obranu na MICHALA VONDRKU, ten ukázal své kvality a chladnokrevně zakončil z mezikruží nad lapačku Frodla. Asistence: Radoslav Tybor.

46:13
    Gulaš vyslal spíše propagační střelu od modré čáry, po zákroku Kantora následuje komerční přestávka.

45:37
    Pardubice poslaly puk přes celé hřiště, zakázané uvolnění se ale nepíská, a tak mají možnost vystřídat.

45:04
    Svačinovi se zamotal puk pod brusle při snaze přejít do útočného pásma, kvůli tomu se píská ofsajd.

44:56
    Nyní je směrem do útoku aktivnější Plzeň, domácí brankář musel zasahovat po střele od levého mantinelu.

44:32
    Po zakázaném uvolnění Dynama se bude vhazovat po levici Kantora.

44:25
    Mladý obránce Houdek vyslal svůj pokus od modré čáry, Kantor raději podržel puk v lapačce a přerušil hru.

44:06
    Mertl přešel s pukem rychle přes modrou čáru a zkoušel vypálit přes obránce Voráčka, ten srazil puk hokejkou do ochranné sítě.

43:19
    Mandát získal puk ve vlastním pásmu, otočil se směrem k bráně Frodla a poslal puk až za ni.

42:47
    Pardubice mají za sebou už přes minutu oslabení, Plzni se ještě nepovedlo ani usadit v pásmu.

41:54
    Škodovce se nepovedlo projít do útočné třetiny, Zacharčuk odpálil puk alespoň na chvíli do bezpečí.

41:33
    Domácí sice stále drží jednobrankový náskok, nahrávají ale Plzni do karet svými fauly. Nyní míří na trestnou lavici za faul loktem Rhett Holland.

41:01
    Domácí jsou v pěti, vystřídat ale ještě nemohou. Na vině je totiž zakázané uvolnění.

40:42
    Čerešňákova prudká rána od modré čáry skončila jen těsně mimo, domácí jsou v úvodu pod silným tlakem.

40:01

Druhá třetina přinesla obrat ve skóre! Dynamo zabralo a dvěma slepenými góly otočili skóre ve svůj prospěch. K vidění je pohledný hokej, který musí fanoušky bavit. Pokud by současný výsledek vydržel, domácí hokejisté by udělali velký krok k záchraně! Třetí část začne zhruba v 19:55.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:47
    Rolinek vyhrál vhazování po levici Kantora a povedlo se mu vyhodit puk po levém mantinelu až do útočné třetiny.

39:41
    Kantor si lapačkou vychutnal Čerešňákův pokus od modré čáry.

39:36
    Gulaš pálil od modré, před Kantorem clonil Straka, ale i přesto si pardubický strážce klece připisuje další úspěšný zákrok.

39:07
    Čeřešňákova rána od modré příklepem prolétla jen těsně vedle pravé tyče!

38:49
    Pardubické snažení zastavuje odpískaný faul Zacharčuka, jenž si i přes nevoli publika odsedí dvě minuty za podrážení.

38:26
    Dělovku Zacharčuka od modré vyrazil Frodl betony pouze před sebe, Mandát ale nebyl s dorážkou úspěšný.

38:12
    Po nahrávce od Machaly zpoza brány byl ve velice slibné příležitosti Poulíček, i tentokrát Frodl vytáhl dobrý zákrok.

37:51
    Pardubicím se nedaří dostat puk ven z vlastního pásma, bojuje se o něj u mantinelu.

36:32
    Gólová šance byla k vidění i na druhé straně, když Straka dostal nahrávku zpoza branky a byl sám před brankářem, také Kantor vytáhl výborný zákrok.

35:42
    Svačinovi namazal do gólové šance Kaňák, pardubičtí fanoušci se ale chytali za hlavu, když Svačina nedokázal využít toho, že byl zcela sám před Frodlem!

35:14
    Zdráhal si vyměnil puk s Kodýtkem a pálil z levého kruhu, puk jen těsně minul vzdálenější tyč.

34:41
    Kaňák zkusil vystřelit od modré, Kantor podržel puk v lapačce a přerušil hru.

34:11
    Harju se štěstím dostal puk do útočného pásma, poté posílal z levé strany žabičku na Látala, ten ale puk netrefil a hra se otáčí na druhou stranu.

33:31
    Mikušovo nahození po levém mantinelu zastavil v druhém rohu Paulovič, Dynamu se povedlo usadit v pásmu.

33:18
    Po odpískaném ofsajdu Dynama následuje komerční přestávka.

32:50
    Střed hřiště v pardubickém pásmu zůstal zcela volný, čehož chtěl využít Vráblík, ale v tísni netrefil bránu.

32:23
    Straku zastavil v útočném snažení odpískaný ofsajd.

31:47
    Zacharčuk využil své dlouhé hokejky a ještě udržel Pardubice v útočném pásmu, mohou tak pokračovat v kombinaci.

31:19
    Po tvrdé ráně Zacharčuka dorážel z levé strany Vondra, z první ale netrefil bránu.

30:28
    Pardubice se dobře bránily a svou aktivitou při napadání u brány Frodla si navíc vykoledovaly faul, dvě minuty za podrážení dostává brankář Dominik Frodl, za nějž trest odpyká Tomáš Mertl.

30:12
    Čerešňák proklouzl pardubickou obranou jako nůž máslem a byl sám před Kantorem, zakončení už mu ale nevyšlo.

29:48
    Tato početní výhoda se zatím Plzni vůbec nedaří, nyní bylo odpískané zakázané uvolnění hostí.

29:42
    Dynamo vybojovalo skákající puk u vlastní branky a Rolinek ho odpálil až k Frodlovi.

29:22
    Domácí dobře brání střední pásmo a nepouští Plzeň do třetiny.

28:56
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Michal Vondrka – 2 min., hákování).
    27:57 Ondřej MACHALA - 2:1

27:57
    Pardubická enteria arena nadvakrát propukla radostí, Pardubice otáčí vývoj utkání! Východočechy vyrovnání nakoplo a stále se tlačili směrem do útoku, velké zmatky před plzeňskou brankou vytvořila čtvrtá útočná řada Dynama. Frodl se musel činit u své levé tyče, nakonec byl se svou dorážkou v předbrankovém prostoru úspěšný navrátilec do sestavy ONDŘEJ MACHALA. Asistence: Tomáš Rolinek a Matej Paulovič.

27:57
    Plzeň si ještě zkouší vzít trenérskou výzvu, na potvrzení gólu si tak ještě budeme muset počkat.

27:50
    Pardubice šly ihned po vhazování opět do útoku, tentokrát úspěšně zakročil Frodl. Následuje komerční přestávka.
    27:23 Jan MANDÁT - 1:1

27:23
    Pardubické útočné snažení slaví úspěch, když bylo přetaveno ve vyrovnávací trefu! Tybor nahrál puk u levého mantinelu do rohu na JANA MANDÁTA, ten se s ním snažil natlačit před bránu, což se mu povedlo i přestože byl faulován a poslal kotouč k levé tyči. Asistence: Radoslav Tybor.

26:27
    Tybor byl dlouho u puku, neměl komu nahrát, tak nakonec zvolil střelu, puk se ale odrazil od brusle Vracovského do rohu kluziště.

25:55
    Díky signalizovanému plzeňskému ofsajdu měli domácí více času na rozehrávku, útočné snažení ale neslavilo úspěch.

25:07
    Čerešňák pálil příklepem od modré, Kantor vyrazil puk do rohu a Pardubice ho rychle poslaly ven z pásma.

24:39
    Mandát dobře vybojoval puk v útočné třetině, dokázal ho ještě chvíli podržet na holi a ušetřit čas.

24:13
    Po teči Mertla v předbrankovém prostoru a úspěšném zákroku Kantora se před bránou strhla drobná potyčka. Dynamu chybí ubránit ještě minuta Mikušova trestu.

24:01
    Němec zakončoval z předbrankového prostoru, Kantor se rychle přesunul a zachránil Dynamo!

23:32
    Škodovka si rychlou kombinací téměř na jeden dotek připravila pozici pro střelu, Mertl mezi kruhy promáchl.

23:09
    Nyní budou následovat těžké okamžiky pro Dynamo. Juraj Mikuš se provinil podrážením a Pardubice budou hrát minutu ve třech.

22:59
    Domácí propadli v obraně a Plzeň šla do přečíslení tři na jednoho. Nástřel Jánošíka na brankovišti Straka minul.

22:18
    Východočechům se nepovedlo vyhodit z vlastního pásma, Čerešňákovu dělovku zastavila noha Mertla, který clonil na brankovišti.

22:08
    Pardubice chybovaly při střídání a hrály v šesti. Trest odpyká Vladimír Svačina.

21:27
    Dynamo vstoupilo do druhé části aktivně a zatím nepustilo Plzeň téměř k puku.

20:42
    Kousal byl opět ve střelecké pozici, tentokrát dostával nahrávku do levého kruhu, jenže tentokrát byl jeho pokus sražený nad.

20:23
    Vondrka nahrál na modré na pravou stranu Kousalovi, ten hnedka pálil na Frodla, jenže plzeňský brankář puk dobře viděl a lapil ho do lapačky.

20:09
    Mandát vyhrál vhazování v středovém kruhu a Dynamo rychle zakládá útočnou akci.

20:01

Střely v první třetině: 13:8.

V úvodním dějství jsme se v Pardubicích rozhodně nenudili! Byla vidět série nebezpečných šancí na obou stranách, více štěstí ale bylo na straně Plzně, která využila přesilovou hru a hned dvakrát musela vystřelovat kotouč z brankové čáry.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:56
    Obrovská šance Pardubic v posledních vteřinách první třetiny! Střelu Zacharčuka sice Frodl sebral do rukavice, hodně nešetrně se ale rozhodl rozehrávat, kdy namazal puk na hokejku soupeře. Po střelou Poulíčka se kotouč potuloval brankoviště, brankovou čáru ale překročit nedokázal!

19:01
    Druhá přesilovka Pardubic je již mnohem živější. Pokusy Kousala a Vondrky skončily na betonu Dominika Frodla.

18:32
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Milan Gulaš – 2 min., sekání).

18:18
    Další výhoda pro Dynamo za zbytečnou sekeru v útočném pásmu...

17:39
    Nepříliš jistý zákroky nyní předvedl Dominik Frodl proti střele Denise Kusého, tu levým betonem vyrazil jen před sebe, kde dal prostor případným dorážkám! Skrumáž na brankovišti domácím nepřála, skóre se nemění!

16:58
    Nepřesná rozehrávka domácích obránců mohla znamenat velké potíže, naštěstí pro Dynamo však Mertl nedokázal zachytit puk ještě v útočném pásmu.

16:29

16:13
    A znovu puk míří až ke Kantorovi, Dominik Frodl ještě v oslabení nemusel zasahovat.

15:15
    Dynamu se zatím početní výhoda nevede, Plzeň již dvakrát za sebou vyhodila puk do opačného rohu.

14:29
    Šanci na vstřelení vyrovnávací branky se pro Dynamo zvýší. Za držení je totiž na trestnou lavici poslán Tomáš Mertl (PLZ).

14:11
    Kusého zakončení na přední tyč si Frodl pohlídal, Dynamo pokračuje v kombinaci.

13:44
    Brankář Frodl vyjel pro kotouč za branku, kde mu rozehrávka trvala déle, než by se slušelo. Drobný hit od Mandáta ustál a nakonec dokázal nepříjemnou situaci s grácií vyřešit.

13:26
    Opět se přerušuje před Kantorem, který musel nadvakrát tlumit pod svojí lapačkou střelu Tomáše Mertla.

12:51
    Rolinkův pas našel hokejku Pauloviče, který ve velké rychlosti z pravé strany o metr přestřelil.

12:18
    Ani Harju, ani Mikuš svými nahození branku Škody neohrozili, hosté se poměrně snadno dostávají ke kotouči a míří ven ze své obranné třetiny.

11:39
    Zakázané uvolnění Pardubic znovu vrací veškeré dění před gólmana Pavla Kantora.

11:05
    Milan Gulaš vyslal skrytou, leč hodně nepříjemnou střelu, o které Kantor dlouho nevěděl. Nakonec ji ale udržel ve své výstroji a druhou pohromu pro Pardubice nepřipustil.

10:39
    Tybor se pokusil vzít útočnou akci sám na sebe, jeho střela z mezikruží ale nebyla příliš povedená. Dynamo to tak musí zkusit znovu.
    10:01 Patrik ZDRÁHAL - 0:1

10:01
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Přesně v poloviny první třetiny se hostující mužstvo ujímá vedení! Využitá přesilová hra přišla po nahození Pulpána, které šikovně za záda Kantora tečoval PATRIK ZDRÁHAL – 0:1! Asistence: Lukáš Pulpán a Adam Jánošík.

09:49
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu. Vyjde Dynamu plán uhlídat Milana Gulaše?

09:31
    Uvidíme první přesilovou hru a hrát jí budou hosté. Patrik Poulíček (PCE) dostává menší trest za podrážení.

09:03
    Velká šance i na druhé straně, Matyáš Kantner trefuje z pravého kruhu tyčku Kantorovy branky!

08:23
    Rychlá akce Dynama mohla přinést první branku! Vondrka předložil kotouč Radoslavu Tyborovi, který svůj samostatný nájezd zakončil střelou mezi betony! Puk nakonec Frodlovi prošel za jeho záda, nakonec se ale vykutálel těsně mimo!

07:16
    Série nepřesností je ukončena kvůli ofsajdu hostující Plzně.

06:03
    V úvodních šesti minutách jsme se nenudili, šance se střídají na obou stranách a nás čeká pravá extraligová bitva. Oba týmy nyní dostanou možnost oddychnout si při prvním reklamním brejku.

06:03
    Po Kousalově ztrátě puku na modré čáře jeli hosté do přečíslení dva na jednoho, Čerešňák předložil puk Petru Strakovi, proti kterému ale vystřihl Kantor skvělý zákrok!

05:12
    Hodně aktivní je v úvodních minutách utkání zadák Škody Peter Čerešňák. Další projektil od modré čáry skončil na Kantorově ramenu.

04:13
    Rychlou střelu z otočky si střihl pro změnu Denis Kusý, Frodl nic neviděl a měl velké štěstí, že ho střela trefila.

03:53
    Kolářovu střelu nepříjemně tečoval Svačina do protipohybu gólmana Frodla, ten ale dokázal na změnu směru zareagovat.

03:13
    Peter Čerešňák na pravé straně dostal puk přímo do jízdy, jeho střela byla ještě tečovaná a nadělala tím domácímu brankářovi značnou porci starostí. I přesto ale dokázal Kantor betony sklapnout včas a kotouč odstranil z předbrankového prostoru!

02:53
    První zákrok si gólman Frodl připsal po střele Látala od levého mantinelu, chvíli na to mu puk do lapačky uklidil Machala. Domácí se po ospalém začátku probrali a nyní jsou aktivnějším týmem.

02:02
    Nabito na střelu měl Kusý, nakonec se rozhodl ještě zpracovávat a puk mu čepel přeskočil.

01:27
    Zacharčuk dostal v útočné třetině poměrně hodně prostoru, místo střely volil chytrý pas na Poulíčka. Jeho čepel ale prudká nahrávka jen o kousek minula.

00:48
    Plzeňská první formace se na dlouhou dobu usadila v útočném pásmu, nahození Čerešňáka bylo ještě před Kantorem sraženo do rohu.

00:06
    Úvodní akce plzeňského týmu končí po šesti vteřinách zakázaným uvolněním, vhazovat se tak bude před Dominikem Frodlem.

00:01

Obě mužstva jsou již nastoupena na ledové ploše, důležitá bitva za malou chvilku odstartuje. Podaří se Plzni přerušit sérii proher na hřištích soupeře nebo Dynamo znovu odskočí Kladno? Jdeme na to!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Kacetl) – Mikuš, J. Zdráhal, S. Zacharčuk, J. Kolář (C), T. Voráček, Holland, Blažej – Vondrka, R. Kousal, Tybor – Mandát (A), Poulíček, Svačina – Kusý, Harju, Látal – Machala, Rolinek (A), Paulovič.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Tomáš Král) – Pulpán (A), Čerešňák, Vráblík, L. Kaňák, Jánošík, Jiříček, Houdek – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, V. Němec, Rob – Straka, Kodýtek, Pour – Vracovský, Heřman, Malát.

Rozhodčí: Pražák, Veselý – Komárek, Špringl.

Ačkoliv je Plzeň momentálně na druhém místě, tak jejich forma začíná klesat. Z posledních pěti zápasů si dokázali přivézt pouhých 6 bodů a to po domácích výhrách nad Kladnem a Olomoucí. Naopak ze všech třech venkovních zápasů přijeli plzeňští s prázdnou, na ledě Liberce, Vítkovic a Mladé Boleslavi se jim nepovedlo získat ani bod.

„Naši sérii jsme tu chtěli zlomit. Bohužel jsme nevyužili šance, které jsme proti silnému soupeři měli proměnit. Možná by se zápas poté vyvíjel jinak, ale třetí perioda se nám nepovedla. Nicméně dvě třetiny nebyly špatné, musíme se z toho zase dostat a tu sérii nepovedených zápasů venku konečně zastavit." avizoval Ladislav Čihák po posledním prohraném zápase proti Liberci.

Hokejisté pardubického Dynama po čtyřech výhrách v řadě nedokázali na vlastním ledě bodovat s libereckými Bílými Tygry, výsledek vzhledem k průběhu celého utkání kabinu předposledního týmu tabulky mrzel: „Měli jsme dvacet minut na to, abychom získali minimálně bod. Za remízového stavu jsme začali přesilovkou, ale nevyšlo to,“ vrátil se k poslednímu domácímu utkání asistent trenéra Dynama Pardubice Michal Mikeska.

V pátek 28. února se Dynamo představí na ledě enteria areny znovu, tentokrát vyzve druhý tým tabulky Tipsport extraligy – HC Škoda Plzeň. Po Liberci čeká svěřence trenéra Razýma další těžký soupeř. „Bude to trochu jiné z důvodu, že Plzeň prohrála posledních šest venkovních zápasů. My potřebujeme body, každý je životně důležitý. Chceme si uhrát klidný závěr extraligy a ne trnout do posledního kola, co se stane,“ věří pro oficiální web Dynama Mikeska.

Čtyři kola před koncem uvidí enteria arena důležitý souboj! Do Pardubic dorazí aktuálně druhý tým tabulky Tipsport extraligy – HC Škoda Plzeň. Dynamo potřebuje v boji o záchranu každý bod, Plzeňští by rádi v závěru základní části nechali pod sebou nejbližší pronásledovatele. U onlajnu se na vás bude těšit Adam Joska!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 28. Mandát (Tybor), 28. Machala (Rolinek, Paulovič), 47. Vondrka (Tybor) – 11. P. Zdráhal (Pulpán, Jánošík)

Rozhodčí: Pražák, Veselý – Komárek, Špringl