Zlín – Litvínov 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 2:3 (0:1 po s.n.) | K. Vary – Mountfield HK 4:3 (2:0 po s.n.)
Kometa Brno – Liberec 3:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 3:1 (kon.) | Olomouc – Třinec 1:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 28.02.2020, 18:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 49. kolo

56:55
    Vondrka se vydal na samostatný útočný výpad, chvíli za ním jel Svačina, kterého u brány podrazil Roman Vráblíka Dynamo má v závěru ještě k dispozici přesilovou hru.

54:12
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Robert Kousal – 2 min., sekání).

48:39
    Pardubice mají obrovskou šanci navýšit své dvoubrankové vedení. Roman Vráblík dostává dvě minuty za hákování a Dynamo čeká dvě minuty dlouhá přesilovka pět na tři.

47:25
    Plzeňskou situaci komplikuje hráč juniorského věku Sebastián Malát, který si odsedí čtyři minuty za vysokou hůl.

41:33
    Domácí sice stále drží jednobrankový náskok, nahrávají ale Plzni do karet svými fauly. Nyní míří na trestnou lavici za faul loktem Rhett Holland.

38:49
    Pardubické snažení zastavuje odpískaný faul Zacharčuka, jenž si i přes nevoli publika odsedí dvě minuty za podrážení.

30:28
    Pardubice se dobře bránily a svou aktivitou při napadání u brány Frodla si navíc vykoledovaly faul, dvě minuty za podrážení dostává brankář Dominik Frodl, za nějž trest odpyká Tomáš Mertl.

28:56
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Michal Vondrka – 2 min., hákování).

23:09
    Nyní budou následovat těžké okamžiky pro Dynamo. Juraj Mikuš se provinil podrážením a Pardubice budou hrát minutu ve třech.

22:08
    Pardubice chybovaly při střídání a hrály v šesti. Trest odpyká Vladimír Svačina.

18:32
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Milan Gulaš – 2 min., sekání).

14:29
    Šanci na vstřelení vyrovnávací branky se pro Dynamo zvýší. Za držení je totiž na trestnou lavici poslán Tomáš Mertl (PLZ).

09:31
    Uvidíme první přesilovou hru a hrát jí budou hosté. Patrik Poulíček (PCE) dostává menší trest za podrážení.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 28. Mandát (Tybor), 28. Machala (Rolinek, Paulovič), 47. Vondrka (Tybor) – 11. P. Zdráhal (Pulpán, Jánošík)

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Kacetl) – Mikuš, J. Zdráhal, S. Zacharčuk, J. Kolář (C), T. Voráček, Holland, Blažej – Vondrka, R. Kousal, Tybor – Mandát (A), Poulíček, Svačina – Kusý, Harju, Látal – Machala, Rolinek (A), Paulovič.
    HC Škoda Plzeň: Frodl (Tomáš Král) – Pulpán (A), Čerešňák, Vráblík, L. Kaňák, Jánošík, Jiříček, Houdek – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, V. Němec, Rob – Straka, Kodýtek, Pour – Vracovský, Heřman, Malát.

Rozhodčí: Pražák, Veselý – Komárek, Špringl