Alanyaspor – Besiktas 1:2 (kon.)
Alanyaspor
1:2 (1:0)
Besiktas Istanbul
Pátek 28.02.2020, 18:04 • Bahçeşehir Okulları Stadyumu, Alanya • Turecká Superliga • 24. kolo

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (20:03:31)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 5:7. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 10:11.

Alanyaspor v dnešním utkání potvrdil výpadek formy, naopak hráči Besiktase dokázali díky obratu ve druhém poločase dojít pro vítězství. O oba zásahy se postaral Burak Yılmaz, který nejprve do sítě hlavou doklepl luxusní centr Alnaního a o několik minut později se štěstím proměnil penaltu po ruce Stevena Caulkera. Domácí se na závěrečný tlak nezmohli, a tak istanbulský tým vcelku zaslouženě odváží všechny tři body. Alanyaspor padl na vlastním hřišti s celkem Besiktase výsledkem 1:2.

90+7

90+6
    Burak Yılmaz předvádí bojovný výkon i v nastavení, teď se skluzem vrhl k nohám soupeře a ten už nedostane možnost k protiútoku.

90+5
    Zajímavý centr se odráží na kopačky Yilmaze, který společně s Güvenem Yalcınem pozdrží Alanyaspor na jeho polovině.

90+5
    Burak Yılmaz fauluje na polovině soupeře. Alanyaspor má jednu z posledních možností zaútočit.

90+4
    Papiss Cissé vyskočil do vzduchu a s ním i praporek rozhodčího. Ani z centru Welintona nic nebude.

90+3
    Zatím nejlepší příležitost ke střele v celém nastavení dostal Manolis Siopis, ale mířil vysoko nad. Rána se snášela z dobrých 25 metrů.

90+2
    V zadních řadách domácího celku už se otevírají dveře, Alanyaspor riskuje vše. Güven Yalcın nevyužil své odpočatosti a ztroskotal u prvního bránícího hráče.

90+1
    Domácí se vypravili na rychlý kontr, hlavička Efecana Karacy ale nikoho v bílém nenašla. Nastavuje se dlouhých šest minut, zejména kvůli proceduře před pokutovým kopem.

90
    Welinton přepískl svůj důraz na Buraka Yilmaze a hosty čeká rozehrávka z levé strany.

89
    Velmi aktivní Georges-Kévin NKoudou sice dnes gól nedal, ale odvedl metrák práce. Na poslední minuty ho nahradí obránce Ridvan Yilmaz s jasným taktickým záměrem uhrát současný výsledek.

88
    Poslední zoufalá snaha domácího trenéra o rychlou odpověď. Možnost dostane Bammou, který střídá Tasose Bakasetase.
    87. Burak YILMAZ - 1:2

87
    Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
    BURAK YILMAZ měl při úspěšné exekuci pokutového kopu velké štěstí, ale Besiktas si gól za svou aktivitu určitě zasloužila. Míč mířil do pravého dolního rohu, směr střely perfektně odhadl brankář Marafona, jenže místo úspěšného zákroku balon pouze srazil pod sebe a do brány. Pro hrotového útočníka istanbulského týmu je to druhý gól v zápase.
    85. Penaltová situace.

85
    Bude se kopat penalta! Rukou zahrál po ráně Yilmaze Steven Caulker. Skvěle tuto situaci připravil kombinující Atiba Hutchinson a Georges-Kévin NKoudou.