Košice – Banská Bystrica 2:3 (kon.) | Poprad – Zvolen 2:4 (kon.) | Nitra – Detva 5:1 (kon.)
HC Slovan – Trenčín 1:4 (kon.) | Miskolc – Michalovce 2:1 (3:2 po s.n.) | MAC Budapešť – Nové Zámky 1:3 (kon.)

59:06
    Nitra v závere predviedla veľký nápor, Mosného však v tomto stretnutí ešte neprekonala.

58:24
    Tábi zakončoval do odkrytej bránky, Mosný sa však včas presunul a puk vyrazil.

57:43
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

57:36
    Domáci v plnom počte.

57:15
    Celý štadión tlieska a kričí oslavný pokrik na svojho hráča Blackwatera, ktorý inkasoval 10 zápasový trest za faul na Ervinga v stretnutí s Popradom.

55:40
    Nitra sa dobre bráni a hostia sa nevedia s pukom dostať do útočného pásma.

54:33
    Csányi si sadol na trestnú lavicu a Detva si zahrá presilovku.

54:31
    Hostia v plnom počte.

53:46
    Po strele McNallyho sa puk odrazil na ochrannú sieť a hra je prerušená.

52:27
    Nitra si zahrá presilovku pri vylúčení Luptáka za seknutie.

52:27
    Oddychový čas domácich.

52:27
    Fominychov bekendový pokus končí v moci brankára Mosného. Ten doposiaľ gól neinkasoval.

52:02
    Tak ako to býva v Nitre zvykom, stretnutie sa odohráva za neustáleho povzbudzovania domácich fanúšikov.

50:00
    Desať minút pred koncom tretej tretiny sme svedkami viacerých nepresností na oboch stranách.

48:20
    Strela od modrej čiary, ktorú vyslal Viktor Fekiač znamenala takmer druhý gól hostí. Burgart si myslel, že puk chytil do lapačky, ten sa však odrazil od brvna za bránku. Domáci mali šťastie.

47:43
    Ofsajd Detva.

47:22
    Tretia tretina sa hrá v rýchlom slede bez prerušení ale aj ohrozenia oboch brankárov.

Dalibor Sklár

Branky a nahrávky: 1. Buček (Šiška), 6. Versteeg (Lušňák, Kollár), 9. Tábi (Pupák, Lušňák), 23. Lušňák (Versteeg), 26. Scheidl (Yellow Horn, Fominych) – 30. Klíma (Fekiač F., Gašpar)

HK Nitra: Burgart (Šimoch) – McNally, Kubka, Morrison, Mezei, Pupák, Versteeg, Sloboda, Mrázik – Buček, Šiška, Csányi – Fominych, Yellow Horn, Scheidl – Lušňák, Kollár, Tábi – Čaládi, Minárik, Hrušík
    HK Detva: Zalivin (Mosný) – Lalík, Andersons, Gachulinec, Golian, Fekiač F., Jendroľ, Turan – Ščurko, Podešva, Král – Gašpar, Valent, Klíma – Surový, Fekiač V., Ľupták – Čenka, Čacho

Rozhodčí: Fridrich, Lokšík – Valo, Gegáň