Opava – Olomouc 2:1 (kon.) | Jablonec – Plzeň 1:2 (kon.) | Příbram – Mladá Boleslav 0:0 (kon.)
Sparta – Zlín 2:2 (kon.)
Slezský FC Opava
2:1 (2:0)
SK Sigma Olomouc
Sobota 29.02.2020, 14:30 • Stadion v Městských sadech, Opava • FORTUNA:LIGA • 23. kolo

Z Opavy je to pro dnešek vše. Děkujeme za pozornost, hezký zbytek víkendu. (16:32:37)

V příštím kole se Opava představí v Liberci. Olomouc bude hostit na domácím stadionu Jablonec.

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 2:7. Rohy: 2:3.

Opavští fotbalisté vstřelili poprvé v sezóně více než jednu branku a jsou odměněni třemi body. O výhře nad Olomoucí rozhodli Slezané v rozmezí 38. a 42. minuty, kdy se prosadili René Dědič a Jan Žídek. Aktivní Sigma se po změně stran dočkala snížení, když výborně chytajícího Fendricha propálil Lukáš Juliš, další branky ale tlak hostů už nepřinesl. Opava vyhrála teprve počtvrté v sezóně a odskočila na patnácté pozici poslední Příbrami na rozdíl tří bodů. Sigma je desátá.

90+4

90+3
    Sigmě je pískán v závěru třetí nastavené minuty faul, tohle už vypadá pro Opavu dobře.

90+3
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jan Řezníček, přichází Tomáš Jursa.

90+2
    Po Hoškově obranné hlavičce sprintoval na levý okraj trávníku rychlík Mondek, jenž stačil balon odkopnout na polovinu hřiště.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Fendrich výborně doběhl tečovaný balon, a tak připravil Olomouc o rohový kop. O hráči utkání asi není pochyb.

90
    Rozběhla se poslední minuta řádné hrací doby. Domácí kouč Balcárek může hru rozkouskovat ještě jedním střídáním.

88
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Michal Vepřek, přichází Jakub Yunis.

87
    Další parádní zákrok Viléma Fendricha! Po přízemní přihrávce Zahradníčka zakončoval na malém vápně Mojmír Chytil, opavský gólman ale jeho pokus lapil!

86
    Proti Zavadilovu centru vyrazil brankář Aleš Mandous, jenž při pokusu o vyboxování míče sestřelil Jana Hoška.

86
    Nově příchozí Mondek si vykoledoval faul. Opavští tak zůstanou na polovině Sigmy, kde minimálně ušetří další cenné desítky sekund.

85
    Další pád ve vápně, tentokrát v podání Jana Řezníčka. Ani tentokrát se penalta správně nepíská.

84
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Karol Mondek.
    83. Vepřekova střela minula brankovou konstrukci jen o kousek

83
    V akci opět Vepřek, tentokrát na druhé straně hřiště. Olomoucký bek ošálil na levé straně Hrabinu a navedl si balon na střelu z hranice šestnáctky. Míč prosvištěl metr vedle bližší tyče!