PSG – Dijon 4:0 (kon.) | Amiens – Méty 0:1 (kon.) | Brest – Angers 0:1 (kon.)
Monaco – Remeš 1:1 (kon.) | Montpellier – Štrasburk 3:0 (kon.) | Toulouse – Rennes 0:2 (kon.)
Paris Saint-Germain
4:0 (1:0)
Dijon FCO
Sobota 29.02.2020, 17:30 • Parc des Princes, Paříž • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 27. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:26:41)

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 9:6. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:3.

Je konec. Paris Saint-Germain potvrdil jasnou dominanci, když zvítězil na domácí půdě 4:0 proti Dijonu.
    Vstup do utkání se domácím povedl fantasticky, jelikož se už ve 3. minutě prosadil Sarabia. Posléze měli domácí velký tlak a vytvořili si několik gólovek, ale ani zakončení Cavaniho ve 36. minutě neskončila brankou.
    Také začátek druhé půle nabídl tlak ze strany domácích, ale Cavani ani Sarabia v obrovských šancích nedali gól. To se nakonec v 73. minutě povedlo až Mbappému. O tři minuty později se trefil také čerstvý hráč na hrací ploše Icardi. A gólový koncert završil v 90+1. minutě druhou brankou Mbappé.

90+2
    90+1. Kylian MBAPPÉ - 4:0

90+1
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    Galakoncert nakonec pokračuje ještě v nastaveném čase! Po centru z rohu se k míči dostal Draxler, kterému sice rána nesedla, ale balón se od hostujícího obránce odrazil k novám pohotového KYLIANA MBAPPÉHO a ten tak upevňuje skóre na 4:0.

90
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

90
    Mauro Icardi centroval z pravé strany míč do vápna, který měl Nayef Aguerd zblokovat rukou, ale sudí ukazuje na roh.

90
    Kylian Mbappé se nyní ocitl v dobré šanci, ale při finálním zakončení podklouzl a Rúnarsson si tak připsal zákrok do své statistiky.

89
    Po delší době byl k vidění centr domácích z levé strany, ale ten nebyl moc přesný a skončil bezpečně v moci gólmana Rúnarssona.

88
    V tuto chvíli by už mohl sudí odpískat konec, ale doufejme, že alespoň nepřidá plno minut nastavení, neboť fotbal je aktuálně úplně bez pohybu.

87
    Nyní už se zápas pouze dohrává, jelikož hráči domácího mužstva drží balón ve středu hrací plochy a nic moc nevymýšlejí.

86
    Dijon to měl v dnešním utkání velice těžké, jelikož byl od první minuty pod tlakem a nedokázal tak vzdorovat gigantovi jakým je PSG.

84
    Mickaël Alphonse přes sebe nepustil Mbappého a posléze byl právě francouzským útočníkem zfaulován Ndong.

82
    Tiki taka na útočné polovině se domácímu celku tentokrát nevydařila, ale do pár vteřin opět získal míč.

81
    Následně se ale PSG trochu zapomnělo vzadu a Jhonder Cádiz se tak vydal dopředu a také vypálil, ale Navas opět připraven.

80
    Domácí mužstvo opět má míč ve svém držení a opět se snaží procpat dopředu z levé strany.

78
    Jhonder Cádiz se procpal ke střele, kterou mířil k pravé tyči, ale Navas byl připraven.
    76. Mauro ICARDI - 3:0

Michal Raška

Branky: 3. Sarabia (Marquinhos), 73. Mbappé (Draxler), 76. Icardi (Mbappé), 90+1. Mbappé

Karty:   16. Bernat (PSG)

Paris Saint-Germain: Navas – Bernat, Kimpembe, Kehrer, Marquinhos (C) – Di María (18. Draxler), Gueye, Sarabia – Mbappé, Cavani (71. Icardi), Kouassi (72. Paredes).
    Náhradníci: S. Rico – A. Diallo, Draxler, Icardi, Kurzawa, Meunier, Paredes.

Dijon FCO: Rúnarsson – Alphonse, Écuélé Manga, Coulibaly (74. Cádiz), Aguerd, Mendyl – Ndong, Lautoa (72. Amalfitano), M. Baldé – Mavididi (64. Sammaritano), Tavares (C).
    Náhradníci: Hatfout – Amalfitano, Cádiz, Chafik, Marié, Sammaritano, Soumaré.

Rozhodčí: K. Abed