Třinec – Pardubice 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Kladno 1:2 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 4:0 (kon.)
Mladá Boleslav – K. Vary 4:3 (po pr.) | Sparta – Zlín 5:1 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 0:4 (kon.)
Plzeň – Liberec 4:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:3 (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 01.03.2020, 16:00 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 50. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou. (18:42:01)

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Je vymalováno, v signalizované výhodě se střelou zpoza obránce podruhé v zápase prosadil ŽIGA JEGLIČ a vybojoval pro domácí druhý bod. Asistence: Adam Zbořil.

61:36
    Pláňkovu bombu vyráží Novotný.

61:13
    Zbořil z předbrankového prostoru trefuje Novotného.

60:38
    Ševc se fantasticky uvolnil, ale jeho nahrávka do prázdné na Skalického byla nepřesná.

60:01

Šedesát minut vítěze neurčilo, domácí dokázali ve třetí periodě smazat manko zásluhou přesilovkových tref Jegliče a Zbořila. Za malou chvilku začne prodloužení. Bruslaři tak počtvrté z posledních pěti zápasů v základní hrací době remizovali a znovu se poperou alespoň o bonusový druhý bod.

Střely na branku ve třetí třetině:
    MBL 13:3 KVA

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:35
    Ševcova bomba propadla přes skrumáž a Novotný měl co dělat!

59:22
    Oddechový čas pro hosty.

59:22
    Zakázané uvolnění hostů.

58:13
    Puk se ve změti těl v rohu ztratil z dohledu sudích, kteří tak přerušili hru.

56:55
    Bernadovo skákavé nahození Novotný jen vykopl před sebe.
    56:32 Adam ZBOŘIL - 3:3

56:32
    Pohledná souhra a podruhé v zápase je srovnáno! ADAM ZBOŘIL sebral puk na pravém mantinelu, najel na střed, narazil si s Klepišem a vypálil nechytatelně pod břevno! Asistence: Jakub Klepiš.

55:58
    Gríger hákoval s kotoučem operujícího Zohornu a hosté jdou opět do čtyř.

55:19
    Ševc nastřelil puk ještě z vlastní poloviny, takže se znovu píská icing.

54:54
    Znovu putoval puk z obranného pásma Bruslařů přes všechny čáry a opět se tak hra vrací k Petersově svatyni.

54:44
    Zakázané uvolnění domácích.

Dnešní utkání sleduje 3 689 diváků.

54:14
    Kotouč poskakoval kolem branky Varů a po nejistém Novotného zákroku se zase strhla strkanice.

53:52

53:11
    Hned při prvním kontaktu s pukem si Novotný vyslechl hlasitý pískot domácích fanoušků.

53:01
    Krošeljovo šikovné vyhození propadlo až do pásma Energie a za pukem po mantinelu letěl Stránský. Proti němu pro kotouč vyjel Novotný, Stránský se mu chtěl vyhnout a ke kontaktu pravděpodobně nedošlo, přesto se karlovarský gólman poroučel k zemi. Žádný postih ze situace ale neplyne, Novotný už je navíc zpátky v bráně a zdá se, že bude moci pokračovat.

52:39
    Skvělá práce Luntera, který podržel puk v útočné třetině. Nakonec musel hru přerušit Novotný.

52:14
    Rachůnkovu dělovka vyrazil Peters před sebe, pomohli mu ale spoluhráči.

51:52
    A hned je tu přesilovka pro změnu na druhé straně, Flynn zahrál vysokou holí.

51:48

51:45
    Hezká kombinace domácího týmu, Novotný byl připravený proti ráně Šťastného.

50:47
    Další šance Zbořila, který z kruhu míjí.

50:08
    Po ráně Zbořila zvoní tyčka Novotného branky.

49:48
    A přesilovka domácích pokračuje, Beránek po gólu ve strkanici napadl Hrbase a pyká za hrubost.
    49:48 Žiga JEGLIČ - 2:3

49:48
    Využitá přesilovka a je to jen o gól! Ševcovu bombu od modré dorazil na brankovišti důrazný ŽIGA JEGLIČ. Asistence: Martin Ševc, Pavol Skalický.

49:26
    Hrbas nastřelil puk přesně na Šťastného, s jeho tečí si ale Novotný věděl rady.

49:06
    Početní výhoda pro domácí mužstvo, Šafář se provinil proti pravidlům a za nedovolené bránění si odsedí dvě minuty.

48:56
    Zohorna obkroužil pásmo, jeho nahrávku ale Fillman nezachytil.

48:43
    Kohout po úniku napálil puk přímo do lapačky Peterse. Ve stejnou chvíli se Flek vrací do hry, oba týmy budou po komerční přestávce pokračovat v pěti.

48:24
    Šťastný sice najel do pásma a Ševc ještě udržel puk před modrou čárou, k zakončení se ale domácí nedostali.

47:25

47:17
    Pláněk si sjel před branku na nahrávku Najmana, ale kotouč poslal těsně vedle.

46:42
    Poměr sil na ledě se vyrovná, Flek hrál se zlomenou holí a je vyloučen.

46:00
    Flynn sebral puk v nepřehledné situaci mezi kruhy u domácí brány a vytáhl hru do útočného pásma.

45:25
    Přesilovka pro Vary, útočným faulem se provinil Zbořil a je vyloučen za hákování.

44:54
    Klepiš v přečíslení hledal Skalického, k tomu ale nahrávka neprošla.

44:46
    Rohan napřáhl na modré a prověřil Peterse, ten puk schoval ve výstroji.

44:11
    Pasáž plnou nepřesností chtěl rozčísnout Beránek, přešel ale modrou čáru pomaleji než Koblasa a je z toho ofsajd.

43:34
    Bičevskis zavezl puk a nahodil, poskakující kotouč potom zaměřoval Šťastný, ale promáchl.

42:35
    Skalický ukázkovým hitem poslal k ledu hostujícího mladíka Zabloudila a domácí se poté hnali vpřed, na modré je ale zastavil ofsajd.

41:44
    Flynn si najel po pravé straně a pálil, Eminger jeho ránu lehce usměrnil do spojnice tyče a břevna!

40:19
    Klepiš vybojoval puk a z ostrého úhlu ho švihem poslal na Novotného.

40:01

I druhou třetinu vyhráli hosté o gól a v součtu tak mají dvoubrankový náskok. O průběžné srovnání se sice zasloužil tečující Zohorna, náskok Varům ale vrátili Polák se Stříteským.

39:55
    V posledních sekundách se po icingu ještě bude vhazovat před Novotným.

39:30
    Kašpar sice udržel pásmo, ale pak si nerozuměl s Lunterem.

37:48
    Zbořilova žabka přeskočila čepel najíždějícího Klepiše.

37:40
    Mikúš z mezikruží trefuje betony Peterse.

36:45
    Šenkeřík napřáhl na modré, popojel ještě o dva kroky a vypálil, brána mu ale byla malá.

35:43
    Lunter ještě vracel puk do jízdy Bičevskisovi, ten ale zblízka nedokázal zakončit.

35:15
    Zakázané uvolnění, hra se vrací před domácí branku.
    33:32 Matěj STŘÍTESKÝ - 1:3

33:32
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Rychlá souhra Varů končí dalším pukem v domácí síti, Koblasa v přečíslení předložil nahrávku do prázdné MATĚJOVI STŘÍTESKÉMU a ten Peterse rychle přivítal v utkání. Asistence: Petr Koblasa, Ondřej Beránek.

33:10
    Zbořil z levé strany míjí volný prostor na zadní tyčce.

32:26
    Po komerční přestávce registrujeme výraznou změnu v sestavě, Krošelje mezi tyčemi nahrazuje Justin Peters

32:26
    Ofsajd domácího mužstva.

32:09
    Vildumetz zpátky ve hře, hosté v pěti.

31:55
    Zakázané uvolnění domácích, z trestné se na střídačku vrací první desetiminutový hříšník Boleslavi Zbořil.

30:41
    Současné vyloučení dvou hráčů, Beránek i Bičevskis jdou zchladit hlavy za hrubost.

30:41
    Parádní pas Šťastného z levé strany, pro puk si na levé tyčce sjel Jeglič, ale zblízka trefil jen tyč! Následovala strkanice, obráncům Varů se nelíbila snaha domácích o dorážku.

30:09
    Další trest pro hosty, Vildumetz je vyloučen za podrážení.
    29:24 Vojtěch POLÁK - 1:2

29:24
    Jednoduchá souhra a Energetici si vedení berou zpět. Po parádním pasu Kohouta od pravého hrazení se na zadní tyči prosadil dojíždějící VOJTĚCH POLÁK. Asistence: Martin Kohout, Jiří Černoch.

29:01
    Sudí na modré čáře signalizuje ofsajd domácího celku.

28:17
    Stříteského ránu odrazil Krošelj do rohu kluziště.

27:03

27:01
    Další Klepišova rána je zablokována.

26:36
    Klepiš si počkal na levém mantinelu na nahrávku a z voleje se do ní opřel, Novotný předvedl efektní semafor a kotouč lapil.

25:43
    Puk vyplaval před brankou a domácí ho rychle obehráli až na pravý kruh, Hrbasova bomba ale po mantinelu vylétla ven z pásma.

25:03
    Domácí mají šanci na další útočné manévry, Vondráček jde pykat za podrážení.
    24:14 Radim ZOHORNA - 1:1

24:14
    Máme vyrovnáno! Fillman nastřelil puk od modré čáry a ŽIGA JEGLIČ puk protečoval mimo dosah Novotného. Asistence: David Šťastný, Mitch Fillman.

23:55

23:50
    Šťastný z hloubi vlastní třetiny nahodil na Novotného, ten si puk v klidu zpracoval a rozehrál.

23:24
    Flynn odpálil puk až k Novotnému, domácí mohou střídat.

23:01
    V průběhu první minuty přesilovky za Krošeljem dvakrát zazvonila branková konstrukce, hosté byli blízko další trefy.

21:55
    Skalický trefil u mantinelu Plutnara a za zásah do oblasti hlavy a krku je vyloučen na dvě plus deset minut. Dvojku odsedí Zohorna.

21:49
    Flek si najel do pásma, pálí však mimo.

21:25
    Krošelj přerušil hru přesně ve chvíli, kdy vypršel trest. Najman se tak vrací do hry a domácí už jsou v pěti, Zbořil si na trestné ještě osm minut posedí.

21:12
    Flynn vyhodil puk ze třetiny.

20:44
    Vzápětí je navíc Energii pískán ofsajd.

20:38
    Hostům se nepovedl přechod modré čáry a musí svůj útok zakládat ze střední třetiny.

20:01
    Domácí se ještě téměř minutu a půl budou bránit ve čtyřech.

20:01

Úvodní třetina je za námi. Jediný gól vstřelil už ve čtvrté minutě hostující Rachůnek, jeho zásluhou tak Energie vede nejtěsnějším možným rozdílem. Hosté měli i pár dalších slibných šancí, stejně jako na druhé straně už ale branka nepadla.

19:25
    Zbořil potrestán trestem na dvě plus deset minut za vražení na hrazení, dvouminutovku za něj odsedí Najman.

19:25
    Zbořil sice dostal puk do pásma, na něj ale nikdo ze spoluhráčů nenavázal.

18:44
    Mikúš prosvištěl do pásma a přes Kašpara pálil, Krošelj pozorný.

17:55
    Po Rachůnkově ráně z levého kruhu byl Krošelj dezorientovaný a neviděl puk poskakující na brankovišti, domácí obránci ale nakonec dokázali nebezpečí zažehnat.

17:33
    Flynn projel celé hřiště a z úhlu bekhendem nahodil, Novotného lapačka byla připravena.

16:47
    Hodně hraniční postavení mimo hru, Jeglič se Šťastným se míjeli v těsné blízkosti modré čáry.

16:21
    Skvělý Krošelj! Po zadovce zpoza branky se ke střele dostal před brankovištěm projíždějící Polák, jeho střelu domácí gólman schoval ve výstroji.

16:00
    Hosté snadno dostali puk do útočného pásma a střídají.

14:38
    Flynn ve vzduchu zadribloval s letícím pukem, jeho zakončení ale proletělo kolem branky.

14:28

13:51
    Domácí se po Jegličově sólu neudrželi v pásmu.

13:07
    Puk po ráně Pláňka projel po brankovišti, Zohorna ani Kašpar na něj ale nedosáhli.

12:28
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává gólman Varů Novotný, odsedí je za něj Mikúš.

12:21
    Zohorna hledal před bránou Šťastného, ten se ale k puku nedostal.

11:55
    Fillman udělal ve středním pásmu oblouček navíc, takže mezitím přes modrou přejel Zbořil. Ofsajd.

11:17
    Ševc se vrací z trestné, oba týmy v pěti.

10:49
    Najman ukořistil puk a poslal ho ke karlovarské bráně, domácí šetří čas.

10:07
    Západočeši rozestavěli přesilovkovou pětici, Šenkeřík ale střílí nepřesně.

09:17
    Domácí jdou na pár sekund do tří, Martin Ševc jde pykat za držení.

08:22
    Najman zavezl do pásma a hledal nalevo Luntera, k němu se ovšem touš nedostal.

07:46
    Klečící Rohan odrazil nenápadnou Pláňkovu ránu a puk proklouzl jen těsně kolem hostující branky.

07:25
    Před střídačkami se do strkanice pustili Jeglič a karlovarský kapitán Graňák, oba jsou vyloučeni za hrubost. Oba týmy ve čtyřech.

07:18
    Mikúš dostal nabito a mohl střílet téměř do prázdné branky, puk se mu ale nabalil na čepel a forvard Energie tak rozvlnil pouze boční síťku Krošeljovy klece.

06:24
    Flekovo nahození prolétlo kolem branky, domácí první formace je pod tlakem ve vlastním pásmu.

05:49
    Fillman s Bernadem podrželi puk u vlastní brány, oba týmy střídají.

05:00
    Od bruslí Vojtěcha Poláka se puk odrazil za hrazení, vhazuje se ve střední třetině.

04:33
    Čárový rozhodčí odpískal domácím ofsajd, následuje tedy vhazování ve středním pásmu.

03:57
    Boleslavští zavezli kotouč do útočného pásma, kde se k němu ale brzy dostali karlovarští hokejisté.
    03:16 Tomáš RACHŮNEK - 0:1

03:16
    Mladoboleslavští nepokryli soupeřova hráče, jenž byl v levém kruhu zcela volný. Gašper Krošelj se nepřemístil a TOMÁŠ RACHŮNEK už to měl jednoduché, puk nasměroval do odkryté branky, konkrétně do její horní části. Asistence: Vladimír Eminger.

03:04
    Bruslaři jeli dva na jednoho, do mezikruží dostal puk Martin Pláněk, jenže ten v poměrně velké rychlosti trefil pouze připraveného Filipa Novotného.

02:13
    O puk se bojovalo v rohu u mantinelu nedaleko Krošeljovy brány, posléze zamířil do hlediště, vhazuje se tedy ve středním pásmu.

01:32
    Karlovarští hokejisté zavezli puk do pásma, ke střele na branku se však nedostali. Naopak to byli Středočeši, který zamířili do protiútoku, Mária Luntera ale vychytal pozorný brankář Západočechů.

01:04
    Nakonec se potvrdil původní verdikt hlavního rozhodčího. O gól se nejednalo, hra pokračuje vhazováním před Filipem Novotným. "Puk celým svým objemem nepřešel přes brankovou čáru," oznámil zdejší hlasatel.

01:04
    Jeden z Bruslařů poslal puk brankovištěm, ale nikdo z hokejistů tam kotouč nedostal. Posléze byla v brankovišti skrumáž, rozhodčí rozpažil, že gól nepadl, ale podle některých záběrů se zdá, že Bruslaři vstřelili gól. Sudí chtěli pokračovat ve hře, ale do boxu časoměřičů zavolal sám od sebe videorozhodčí, nyní s ním hlavní rozhodčí konzultuje situaci, která se odehrála.

00:39
    Zhruba po 20 sekundách je tu další ofsajd, tentokrát ze strany Karlových Varů.

00:08
    Energetici nahodili puk do útočného pásma. Tam se k němu však dostali Středočeši. Jakub Klepiš byl ale v ofsajdu, a tak čárový sudí přerušil hru.

00:01

Šestnáctá hodina je tady, utkání může začít.

Na ledě už je čtveřice rozhodčích, za malou chvíli dorazí také hokejisté.

Pěkné odpoledne ze ŠKOENERGO Arény, kde právě po ledě krouží rolba a už za několik málo minut bude vhozeno první buly tohoto utkání. Stadion se zatím zaplňuje jen pozvolna, v kotli domácích je prozatím jen několik málo desítek fanoušků, v kotli hostů se nachází zhruba desítka příznivců Energie.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Peters) – Hrbas, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Hrdinka – Skalický, Zbořil, Klepiš (A) – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, Kašpar – Flynn, Najman, J. Stránský.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (C), Plutnar, M. Rohan, Eminger, Šafář – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – Koblasa, T. Mikúš, O. Beránek – V. Polák (A), Černoch, Kohout – M. Zabloudil, Vildumetz, Vondráček.

Rozhodčí: Hodek, Micka – Lhotský, J. Svoboda.

Vzájemná utkání:

Lepší vzájemnou bilanci má v rámci letošní sezony Mladá Boleslav, která kromě domácího vítězství na začátku prosince brala tři body i v polovině ledna, kdy vyloupila karlovarskou arénu.

Karlovy Vary – Mladá Boleslav 5:3
    Mladá Boleslav – Karlovy Vary 4:2
    Karlovy Vary – Mladá Boleslav 2:4

Podaří se dnes Varům vyrovnat bilanci, nebo Boleslav v domácím prostředí potvrdí dosavadní výsledky?

Západočeši si už s předstihem zajistili účast v předkole play off a poprvé od roku 2011 se tak vrátí do vyřazovací fáze. Stejně jako Boleslav budou muset i oni zabojovat o co nejlepší výchozí pozici – nyní jsou na osmém místě se 70 body, sedmý Hradec je jen o bod napřed, devátá Olomouc má na kontě také sedmdesát bodů a desátý Zlín ztrácí body tři.

Vary ovšem trochu zápolí s aktuální fazonou, od valentýnské devítigólové likvidace Komety prohrály tři utkání v řadě, přičemž pokaždé inkasovaly šest branek, a na vítěznou vlnu se vrátili až v pátečním utkání s Hradcem. Nad Mountfieldem Energie vyhrála 4:3 po nájezdech, v rozstřelu o tom rozhodl kapitán Václav Skuhravý.

Pořadí týmové produktivity je stejně jako u Boleslavi záležitostí jediného hráče. Fantastický ročník prožívá Tomáš Rachůnek, který nastřádal už 51 kanadských bodů za 24 branek a 27 gólových přihrávek.

Také gólman Filip Novotný patří, stejně jako domácí Krošelj, k elitě tuzemské soutěže. V procentuální úspěšnosti zákroků je s hodnotou 92.38 % dokonce druhý za libereckým Dominikem Hrachovinou, v průměru branek na utkání potom osmý (2.54).

Domácí tým i v samotném závěru sezony bojuje o co nejlepší tabulkové umístění. Aktuálně drží Bruslaři třetí příčku, když v 49 zápasech uhráli 87 bodů. Situace těsně pod vrcholem je hodně těsná, druhý Třinec se stejným bodovým ziskem je před Středočechy jen díky lepšímu skóre, čtvrtá Plzeň je potom jen o bod pozadu a další bodík ztrácí pátá Sparta.

Každý bod se tedy počítá, a i proto může domácí celek hřát vynikající forma – posledních deset utkání přineslo Boleslavi hned 21 bodů. Navíc se zdá, že týmu začaly chutnat nájezdové rozstřely, z posledních čtyř zápasů na ně došlo hned třikrát a pokaždé byl Bruslařský klub úspěšný.

Naposledy získal díky nájezdům dva body v pátek ve Vítkovicích. Dva góly Davida Šťastného zajistily Bolce bod v základní hrací době, jediným úspěšným exekutorem byl potom obránce David Bernad, který vystřelil onen bod navíc za vítězství 3:2.

Lídrem individuálních statistik týmu je stále Pavol Skalický. Slovenský útočník nastřádal celkem 43 bodů za 17 branek a 26 asistencí.

Důležitým faktorem boleslavské hry je samozřejmě obrana – Bruslaři se mohou pochlubit nejpevnější defenzivou soutěže. Velký podíl na tom mají výkony gólmanů. Jedničkou je Gašper Krošelj, který má čtvrtou nejvyšší procentuální úspěšnost zákroků v lize (92.06 %) a druhý nejnižší průměr inkasovaných branek na utkání (2.16). Do slušné pohody se rozchytal i jeho kolega Justin Peters (průměr 2.96, úspěšnost 89.33 %).

Hezké nedělní odpoledne z mladoboleslavské arény, čeká nás utkání už 50. kola Tipsport extraligy. Domácí Bruslaři dnes vyzvou Energetiky z Karlových Varů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Michal Konvalina

Branky a nahrávky: 25. Jeglič (Šťastný, Fillman), 50. Jeglič (Ševc, Skalický), 57. Zbořil (Klepiš), 62. Jeglič (Pláněk, Zbořil) – 4. T. Rachůnek (Eminger), 30. V. Polák (Kohout, Černoch), 34. Stříteský (Koblasa, O. Beránek)

BK Mladá Boleslav: Krošelj (33. Peters) – Hrbas, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Hrdinka – Skalický, Zbořil, Klepiš (A) – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, Kašpar – Flynn, Najman, J. Stránský.

Rozhodčí: Hodek, Micka – Lhotský, J. Svoboda

Diváci: 3 689