Vítkovice – Hattrick Brno 4:1 (kon.) | Black Angels – Sparta 5:6 (1:2 po s.n.) | Chodov – Otrokovice 13:6 (kon.)
Česká Lípa – Královské Vinohrady 6:7 (po pr.) | Ostrava – Mladá Boleslav 3:7 (kon.) | Liberec – Bohemians 4:2 (kon.)
Pardubice – Střešovice 2:5 (kon.)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
3:7 (1:5, 0:0, 2:2)
Předvýběr.CZ Florbal MB
Neděle 01.03.2020, 17:00 • ČPP Aréna Ostrava • Livesport Superliga • 26. kolo

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (19:17:30)

8. Královské Vinohrady

O poslední postupové místo se rvalo pět celků. Ostrava přišla o naději porážkou s Mladou Boleslaví, Královské Vinohrady ztratily v závěru s Českou Lípou náskok, vyhrály až v prodloužení, ale to jim díky vzájemné bilance s Libercem na postup těsně stačí. Do vyřazovacích bojů nemíří zmíněná Česká Lípa, která naopak sehraje skupinu o udržení. Té se nevyhnou ani hráči Black Angels, když v posledním kole s pražskou Spartou padli po samostatných nájezdech. Smutní Liberec, když v 26. kole vyzrál na Bohemians, přesto vinou předchozích výsledků nepůjde dál a po základní části končí devátý.

Hráči utkání:
    Michal Sládek (Ostrava) – 2+0
    Lukáš Bauer (Mladá Boleslav) – 19 zákroků

Utkání sledovalo 264 diváků.

Střely na branku ve 3. třetině: 9:5

Technologové vyhrávají i v posledním zápase základní části a postupují do play off se ztrátou jediné kytičky. Ostravě se rozplynul sen o postupu do vyřazovacích bojů, přestože i ve třetí třetině mohutně bojovala o vyrovnání a několikrát odvolala brankáře. Konečný stav dnešního utkání je 3:7. Po odehrání kompletního kola vám přineseme informaci o všech postupujících.

59:35
    Lukáš Bauer si připisuje další zákrok, míček zachytil ze vzduchu.

59:13
    Necelá minuta do konce. Tadeáš Chroust je faulován a Boleslav stále třímá míček. Ostrava už je pochopitelně v pěti.

58:05
    Informace z dalších hal: V současné chvíli je posledním postupujícím celkem Liberec, který vede 4:2 nad Bohemians. Zápas České Lípy s Královskými Vinohrady jde do prodloužení, domácí jsou tedy ze hry. Black Angels sice také vedou, ale mají daleko horší skóre než Severočeši.

57:31
    Mladá Boleslav se nesnaží zaútočit, místo toho šetří čas, který zbývá do konce základní hrací doby.

56:56
    Oddechový čas pro hosty.

56:56
    Michal Sládek sestřelil Aleše Höfera a bere svému týmu naději na postup do vyřazovací části. Dvě minuty odsedí za bránění ve hře.

56:22
    Ostrý atak v rohu přisoudil míček Mladé Boleslavi. Laja už ani nemá instrukce, aby se vracel na své pracoviště.

55:55
    Ve stejném čase timeout pro domácí. Posledním postupujícím do play off jsou momentálně stále Královské Vinohrady, avšak v tuto chvíli už to není tak zřejmé, neboť inkasovaly vyrovnávací branku na 6:6

55:55
    A Martin Tokoš evidentně stále má co říct ostravské střídačce, teď ho uklidňuje hlavní rozhodčí.

55:29
    Šebek hodlal nachytat Laju, který nebyl v ideálním postavení po návratu do brankoviště. Křižný pas mu ale nevyšel.

54:51
    Daniel Šebek využil standardní situace k výběhu a střele z otočky. Laja se štěstím kryje a odchází na hráčskou lavici.

54:14
    Extřinečtí hráči Jiří Curney a Petr Krzyžanek odvedli dobrou práci v útočném rohu a Ostrava se teď vůbec nemůže dostat na balónek.

53:28
    Panu Kotilainen nezvládl sehrávku na střed a byl to Martin Tokoš, kdo netrefil prázdnou klec o deset čísel.

52:53
    Hosté už jsou na hřišti v pěti hráčích, Ostrava přesto pokračuje v početní převaze, neboť Laja setrvává na střídačce.

52:37
    Filip Zakonov ho zvládl o poznání lépe a dokonce byl faulován. Boleslav se zřejmě ubrání přesilovce soupeře.

52:31
    Hra se zastavuje v rohu, následuje buly.

52:11
    Domácí znovu v šesti, teď už musí vsadit vše na jednu kartu.
    51:56 Martin TOKOŠ - 3:7

51:56
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Technologové si museli počkat na svou šanci, do otevřených vrátek ostravské obrany se jim ale povedlo dostat a dost možná přidávají poslední hřebíček do rakve domácího celku. MARTIN TOKOŠ využil dalekosáhlého pasu Filipa Zakonova a výjezdem před branku upevnil vedení Boleslavi. Asistence: Filip Zakonov.

51:40
    Perfektní práce Jakuba Grubera, který ušetřil čas a ještě nabídl velkou možnost Jiřímu Curneymu. Toho skvělým zásahem zastavuje Laja.

51:27
    Rozehrávka Jana Natova, do branky se rychle vrací Štěpán Laja.

51:09
    Přizvednutá střela Kotilainena a na hřiště se vrací vyloučený Martin Tokoš. Tohle se Ostravě dvakrát nepovedlo.

50:53
    Patrik Suchánek nedovoleně vrážel do Kotilainena u pravého mantinelu. Ostrava bude hrát v šesti proti třem.

50:30
    Vyhození Daniela Šebka netrefí odkrytou klec.

49:59
    Další nachystaný blok Jana Natova proti ráně Jiřího Bauera.

49:31
    Domácí hrají bez brankáře.

49:30
    Panu Kotilainen uspěchal zakončení a Ostrava musí rychle za míčkem. Podařilo se jí ho vybojoval, ale neujala se ani rána Jiřího Bauera z hrany velkého brankoviště. Pak Boleslav vyhazuje.

49:14
    Martin Tokoš nezvládl svůj návrat do obrany s čistým trestným rejstříkem a dává Ostravě další možnost. Dvě minuty za bránění ve hře.

48:59
    Jan Daniš teď promáchnul jen do prázdna a na druhou stranu spěchal Daniel Šebek. Technologům tentokrát čtyřgólové vedení nevrátil, neboť minul vzdálenější tyč.
    48:20 Michal SLÁDEK - 3:6

48:20
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Suchánkův kiks této touze ještě více napomáhá. Jan Daniš reflexivně plácnul do míčku a před brankou našel zcela volného MICHALA SLÁDKA. Pro něj už nebyl problém z bezprostřední vzdálenosti dopravit míček do sítě podél těla Lukáše Bauera, který se marně snažil snížit ideální střelecký úhel. Asistence: Jan Daniš.

47:42

47:35
    Martin Tokoš ještě při odchodu na střídačku něco vypráví svému soupeři, jehož střelu právě zablokoval. Atmosféra je vcelku vyhrocená, Ostrava pochopitelně stále touží po velkolepém obratu, který by ji poslal do play off.

47:07
    Velmi dlouhou kombinaci zakončoval na pravé straně zaparkovaný Michal Sládek, ale Bauer toto řešení očekával a ramenem si poradil.

46:25
    Ivo Dohnal fauluje a Boleslav se osvobozuje dlouhým vyhozením dopředu.

45:56
    Střela z velké dálky v podání Jiřího Bauera nemohla překvapit jeho jmenovce v mladoboleslavské bráně, neboť šla možná metr nad horní tyč.

45:42
    Jan Daniš políbil palubovku v ČPP Aréně a vybojoval pro svůj tým dvě přesilovkové minuty. Na trestnou lavici usedl Patrik Suchánek za bránění ve hře.

45:07
    Neskutečně Bauer. Rozhodčí vyměnil sešlápnutý míček a přesně ten teď hostující brankář vyrazil doslova z brankové čáry ve stylu Dominika Haška. O gólovou střelu se marně pokoušel Michal Sládek.

44:36
    Natov perfektním vzdušným pasem vyřešil situaci v rohu, míček pak ještě krásněji sklepl Jakub Gruber a Technologové dál útočí.

43:52
    Tadeáš Chroust rozhýbal svá ramena a Laja skutečně na jeho kličku reagoval. Pak ale útočníkovi Technologů sjel míček z florbalky a bylo po šanci.
    43:38 Patrik SUCHÁNEK - 2:6

43:38
    PATRIK SUCHÁNEK ale rychle vrací Technologům jejich náskok zpět. Perfektní seběhnutí mladoboleslavského beka od vlastní branky. Daniel Šebek pak míček poslal do správného prostoru, odkud se Suchánek zkrátka nemýlil. Asistence: Daniel Šebek.
    42:16 Wojciech MALAJKA - 2:5

42:16
    Tak to byl asi nejkrásnější gól v utkání. Dominik Klimscha perfektně vybojoval míček ve středu hřiště, jeho předávka našla hůl Panu Kotilainena, který Klimschovi vrátil narážečku. Ten pak ještě posunul balonek na WOJCIECHA MALAJKU a jeho střela do horních pater branky nachytala rozhozeného Lukáše Bauera. Naděje Ostravy ještě žije. Asistence: Dominik Klimscha.

41:57
    Ostravané dvakrát faulovali, naposledy proti Danielu Šebkovi v rohu hřiště.

41:28
    Mladá Boleslav nechce Ostravě dovolit postup do play off. Nejprve Suchánek a pak i Šebek naznačili výjezd na střed, aby se následně bezpečně vrátili k vlastnímu brankáři.

40:40
    Dominik Klimscha inkasoval přihrávku na malé brankoviště, jenže ze vzduchu míček netrefil a odmítl tak snížení stavu.

40:12
    Ze střední vzdálenosti se málem ujala střela Jana Natova, avšak Štěpán Laja reflexivně přizvedl míček a obtížnou situaci zvládl.

40:01

Za současného stavu postupují do play off Královské Vinohrady, které vedou na hřišti České Lípy 3:5. Ostrava v pomyslné tabulce v tuto chvíli zaujímá jedenáctou pozici.

Po velkém gólovém kolotoči v první třetině jsme sledovali periodu bez branek. Stále tak platí skóre 1:5. Změnil se i obraz hry. Technologové už se tolik nehnali dopředu, z čehož vznikaly paradoxně okénka v jejich defenzivě. Jedno takové mohl potrestat Michal Sládek, ale po obtočení kolem brány nedokázal zasunout míček za tyčku a Bauer si ho pokryl. Stejný hráč měl v 33. minutě ještě větší možnost, když si užil samostatný nájezd proti brankáři. Toho sice nachytal na hruškách, střelu však namířil jen do tyče.

40:00

39:50
    Ani Danielovi Šebkovi už se z rychlého protiútoku zakončení nevyvedlo.

39:36
    Panu Kotilainen nemá svůj den. Zase stál ve vyložené pozici, ale míčku si ani nevšiml.

39:07
    A z ničeho nic přišla nabídka na Jiřího Curneyho. Nejproduktivnější hráč hostů se pokoušel o rychlou stahovačku, která se mu vcelku povedla. Míček ale pod Lajou neprocpal.

38:53
    Krzyžanek si dává načas, teď přihrál Natovovi, který se také dopředu necpal.

37:46
    Panu Kotilainen hledal dalšího cizince v dresu Ostravy, Wojciecha Malajku. Ten zkoušel nabídnout svou hůl u pravé tyče, k balónku se ale nedostal.

36:47
    Ze středu dlouho avizoval svou ránu Dominik Eichner, i proto se zastavila o Lukáše Bauera.

36:46

36:08
    Jan Daniš nabízel míček na zcela volného Fina Panu Kotilainena. Ten zahodil obrovskou šanci na snížení, když přestřelil poloodkrytou klec.

35:37
    Wojciech Malajka měl k dispozici hodně prostoru na levé straně a míček si připravil ke střele. Ta přesto mířila možná metr vedle pravé tyče.

35:13
    Střela Matyáše Šindlera se zastavila u připraveného Patrika Suchánka, který ihned zaútočil. To se mu ale nepovedlo.

34:46
    Hostující obránce Petr Krzyžanek se provinil nedovoleným vrážením a odsedí dvě trestné minuty.

34:45
    Ostravané se sami vyhnali z útočné poloviny. Po faulu Krzyžanka dostanou další možnost.

34:23
    Jan Daniš byl zastaven faulem a je tu další rozehrávka pro FBC.

33:45
    Curney s přihrávkou před branku neuspěl. Po další rozehrávce našel čepel Jana Natova, ale Štěpán Laja střelu dobře viděl a míček zastavil rukavicí.

33:32
    Z těžké pozice netrefil míček Wojciech Malajka. Pokoušel se o zakončení ze vzduchu, ale trefil prvního hráče před sebou.

32:35
    Martin Tokoš neuhlídal balonek a Michal Sládek upaloval sám na branku soupeře. Rychlými kličkami dokonale vykoupal Lukáše Bauera, pak ho ale zastavila branková konstrukce.

31:14
    Další souhra Mladé Boleslavi skončila u Jakuba Bíny, kterého okradl Panu Kotilainen. Ve druhé třetině už kombinace Technologů nejsou tak přesvědčivé, Ostrava se dokázala vyrovnat s tlakem soupeře.

30:04
    Lukáš Bauer musel zdvihnout rameno proti jedovce Patrika Posselta. Centimetry mu stačily a odražený míček nakonec čapnul do rukavic.

29:36
    Nevedlo se ani Dominiku Klimschovi, který nepřesně zakončil od levého mantinelu.

29:13
    Suchánek s Filipem Zakonovem si dlouho dávali přednost a málem se do dobré šance dostal Panu Kotilainen. Požár v obraně Technologů je vyřešen nepovoleným zákrokem.

28:31
    Jan Natov viděl před brankovištěm postaveného Martina Tokoše, míček mu ale nenaservíroval a boleslavská akce utonula v rohu hrací plochy.

27:54
    Pasáž nahoru dolů končí u Curneyho, který raději v poklidu podrží míček a rozehraje společně s Krzyžankem.

27:07
    Na středu dokázal míček získat Wojciech Malajka, nedorozumění v hostující kombinaci způsobil Milan Tichý, svou chybu ale napravil a Polák se k zakončení neprocpal.

26:49
    Domácí v plném počtu. Přesto Curney zůstává u míčku.

26:15
    Nakonec se Suchánek k výběhu dostal, jenže střela na zadní tyč mu absolutně nevyšla a končí hodně vedle.

26:02
    Proti Suchánkovi vystoupil Dominik Klimscha a ubírá další cenný čas.

25:36
    Jiří Bauer vykonal dobrou obrannou práci, Technologové si s ním dlouho u levého mantinelu nevěděli rady a ztrácí čas v přesilovce.

24:49
    Hodně nevybíravý zákrok za bránou předvedl Jan Daniš a nabízí Boleslavi další šanci navýšit svůj náskok. Na trestné lavici sedí za nedovolené vrážení, vyloučen je podruhé v zápase.

24:40
    Ze středu se nevedlo Marku Zapletalovi.

24:20
    Michal Sládek dostal obrovskou šanci na snížení po nahození Matyáše Šindlera. Jeho výjezd zpoza brány skončil patrně na tyči, pak už Bauer tygřím skokem situaci vyřešil.

23:43
    Jiří Juhaňák troufalou kličkou velkou spoušť nezpůsobil. Mnohem větší šanci měl Wojciech Malajka, ale Bauer balónek nohou pokryl a pak mu pomohli spoluhráči.

23:16
    Patrik Posselt zahnal do rohu Matyáše Šindlera. Ten si ale poradil a dokázal překonat obranný val Boleslavi. Ostrava má rozehrávku.

22:27
    Panu Kotilainen byl teď nabrán Alešem Höfferem a přerušuje se. To byl snad pokus o baletní zvedačku.

22:13
    Dobré ohrožení branky po střele Dominika Klimschy. Zákrok má Lukáš Bauer.

21:28
    Rána Daniela Šebka Laju nepřekvapila, ten dokázal včas vyrukovat s levou nohou a míček bezpečně odrazil.

20:48
    Natov zkoušel uvolnit Tomašíka a Laja se po jeho přihrávce dlouho plazil po kolenou. Nakonec střelu nemusí řešit, ta se otřela jen o boční síť.

20:14
    Curney viděl nabíhajícího Petra Krzyžanka, ten ale nechal míček za sebou a rychlá akce hostů se tím zbrzdila.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:39.

První třetina tohoto zápasu přináší florbal v neuvěřitelném tempu. Technologové se vůbec nešetří a také neponechávají nic náhodě. Ostravanům už po úvodních dvaceti minutách do značné míry kradou naději na postup do play off. Už po osmi vteřinách zvedal ruce ke stropu haly Jiří Curney, následovaly branky Suchánka, Bíny, Tichého a Komárka. Domácímu FBC se podařilo reagovat až 17 vteřin před koncem, kdy Michal Sládek odvyprávěl pavoukům v horním rohu boleslavské branky pohádku na dobrou noc. Ostrava to bude mít s postupem hodně obtížné. Momentálně mají nejblíž k osmému místu Královské Vinohrady, které vedou po první třetině v České Lípe 0:1. Na ostravské palubovce je stav 1:5.

20:00
    19:44 Michal SLÁDEK - 1:5

19:44
    Matyáš Šindler vybojoval faul na svou osobu a po rychlém seběhnutí za branku dostal míček. Ten okamžitě putoval dál na čepel MICHALA SLÁDKA, který poprvé v utkání překonává Bauera krásnou střelou pod horní tyč. Ostrava snižuje na 5:1. Asistence: Matyáš Šindler.

19:01
    Wojciech Malajka po standardní situaci nezachytil vzdušný pas před branku.

18:33
    Suchánek kombinoval s Martinem Tokošem, který dostal míček zpátky na polovinu hrací plochy. Tam se proti přesile neprosadil Daniel Šebek, následný útok Ostravanů končí taktickým faulem na Malajku.

18:05
    Natov odevzdal míček a odchází střídat. Boleslav kontroluje dění v první třetině.
    17:03 Mikuláš KOMÁREK - 0:5

17:03
    Jenže Juhaňák poslal hodně naivní pas, Ivo Dohnal ztratil v těžkém souboji balónek a MIKULÁŠ KOMÁREK z protiútoku zamířil na vzdálenější tyč. Asistenci si připisuje Tadeáš Chroust, který vybojoval balón proti Dohnalovi. Asistence: Tadeáš Chroust.

16:41
    Tadeáš Chroust nezvládl obtížnou situaci v rohu a rozehrávky se chopí Jiří Juhaňák.

16:09
    Jan Daniš zaútočil po skvělé práci Marka Lipového, který hosty obral o míček. Ve velké rychlosti ale zase nezamířil přesně. Bauer se sice musí mít na pozoru, moc práce se mu ale nedostává.

15:31
    FBC sráží nepřesná rozehrávka, k míčku se zase zadarmo dostal Šebek a hodně důrazně si pak promluvili Daniš s Tomašíkem.

14:42
    Petr Krzyžanek nezpracoval, i tak měl ale dostatek času pokrýt míček před Ivo Dohnalem. Okamžitě otočil hru a před brankou měl další velkou šanci Jakub Bína. Laja se zaskvěl zákrokem pravou nohou.

14:15
    Ostrý souboj na středu, rozehrávku dostane k dispozici Jiří Curney.
    13:38 Milan TICHÝ - 0:4

13:38
    Přichází další ztráta Ostravy na útočné polovině a po ní i náležitý trest. MILAN TICHÝ si ve velké rychlosti narazil míček s Tomášem Chroustem a Štěpán Laja nedokázal na jeho pohyb vůbec reagovat. Obránce hostujícího celku navíc vymetl šibenici ostravské branky. 0:4. Asistence: Tomáš Chroust.

13:15
    A Šindler využil postupnou kombinaci k nebezpečnému zakončení ze středu, ani tentokrát ale Lukáš Bauer zákrok mít nemusí.

12:54
    Tokošův atak z pravé strany končí jen střelou vedle, míček má na holi Matyáš Šindler.
    12:02 Jakub BÍNA - 0:3

12:02
    Velmi smolný moment pro ostravské FBC. Míček od půlící čáry dopravil před branku Jakub Gruber a tečí se prezentoval jeho jmenovec JAKUB BÍNA. Míček letěl malou rychlostí, ale Laja v pádu nedokázal včas vytáhnout svou ruku a balonek si de facto sám srazil do sítě. Boleslav navyšuje svůj náskok už na tři góly, hraje se v obrovském tempu. Asistence: Jakub Gruber.

11:19
    Nepřesnost i na druhé straně, když přihrávku na střed nezvládl Tadeáš Chroust.

10:35
    Jiří Juhaňák krásně pokryl míč před Danielem Šebkem, jenže rychlý kontr Ostravy zase zazdil Fin Panu Kotilainen. Jeho krosová přihrávka skončila u prvního bránícího hráče.

09:51
    Curney měl na holi další gól, ale z ideální pozice na středu trestuhodně minul.

09:31
    Jan Daniš se na trestné lavici dlouho nezdržel a zkusil obalamutit obranu svou otočkou. Následnou střelu ale namířil těsně vedle levé tyče.

08:48
    Po rozehrávce Jiřího Juhaňáka skončila střela Panu Kotilainena v bloku. Laja si pak poradil s pokusem Tomáše Chrousta.
    08:09 Patrik SUCHÁNEK - 0:2

08:09
    A Technologům se okamžitě daří využít nabídnutá šance. Rozehrávky se zhostil Jiří Curney a přiklepnutím na střed vyzval volného PATRIKA SUCHÁNKA. Ten seřídil mířidla přesně a jeho rána zapadla pod horní víko. S Ostravou to nevypadá dobře. Asistence: Jiří Curney.

08:06
    Laja zastavil výjezd zpoza brány včasně vytrčenou nohou, pak ale přichází faul na středu. Ostrava se bude bránit vinou Jana Daniše. Ten dostává dvě minuty za sekání.

07:47
    Daniel Šebek zastaven nepovoleným zákrokem. Následně špatně rozehrál společně s Milanem Tomašíkem a rozhodčí přisuzují míček Ostravanům.

07:17
    Jan Natov zkoušel projít středem, pak ale neviděl volný prostor a přihrál zadovkou naslepo hodně nepřesně.

06:29
    Míček uzmul Jakub Gruber a rovnou si to namířil na bránu. Další dobrý zákrok Lajy, který nebude spokojený se špatnou defenzivní prací Marka Lipového.

05:44
    Rychlou akci měl zakončovat Tadeáš Chroust, ale přihrávka mířila do vzduchu. Chroust technické zakončení nezvládl a rozehrává Panu Kotilainen.

05:18
    Dobrá práce Milana Tichého. Ten teď zastavil nadějný pas mířící do brankoviště.

04:39
    Z následné rozehry zkoušel těžit Patrik Suchánek, ale ani sám před brankou míček neuklidnil natolik, aby mohl přesně zakončit.

04:36
    V rohu faulován Jiří Curney, kterého bránil Jiří Bauer. Boleslav střídá svou pětici.

03:49
    Přerušení po faulu na středu. Následná rozehrávka se domácím moc nepovedla a po ataku Jana Daniše na brankáře Lukáše Bauera rozhodčí znovu fouká do píšťalky.

03:20
    Na druhé straně nevyšla přihrávka Panu Kotilainenovi, Ostrava netěží ze své standardní situace.

03:08
    Do míčku sekl po přihrávce Daniela Šebka před branou postavený Tokoš, ale vůbec netrefil.

02:30
    Matyáš Šindler zase zaváhal při rozehrávce a Jan Natov předal míček do běhu na Jakuba Bínu. Jeho střela z otočky skončila jen vedle pravé tyče Lajovy brány.

01:43
    Petr Krzyžanek se pokusil o průnikový pas, ale jeho přihrávka skončila až za mantinelem a hraje Ostrava.

01:04
    Wojciech Malajka se probíjel kolem mantinelu, ale včasným zásahem ho zastavil Milan Tichý. Ten pak uklidňuje rozehrávku hostujícího celku.

00:46
    Přerušuje se u levého mantinelu, míček v moci Technologů.
    00:08 Jiří CURNEY - 0:1

00:08
    Jan Natov se dostal k odraženému balónku po zaváhání Jiřího Juhaňáka a ohrožoval branku střelou z levé strany. Tu Laja sice dokázal vyrazit, následná dorážka JIŘÍHO CURNEYHO ale skončila v brance. Boleslav se po osmi vteřinách ujímá vedení. Asistence: Jan Natov.

00:01

FBC ČPP Ostrava: Laja (Kolajta) – Lipový, Jiří Šebesta, J. Bauer – Sovják, Malajka, Juhaňák – Kotilainen, Klimscha, Stejskal – Šindler, Eichner, Daniš – Sládek, Posselt, Dohnal – Binder, Zapletal, Flašar.

Technology Florbal MB: L. Bauer (Musil) – Tichý, Suchánek, Gruber, Höffer, Zakonov, Krzyžanek – Šebek, Komárek, Tomáš Chroust – Tadeáš Chroust, Bína, Tokoš – Curney, Tomašík, Natov.

Rozhodčí: Dolanský, Sýkora.

TECHNOLOGY FLORBAL MB
    1. místo, 25 zápasů, 71 bodů, skóre: 209:69

Bylo až neuvěřitelné sledovat, co Mladá Boleslav předváděla v letošní základní části Superligy. Klub z města aut v sezoně zažil jedinou porážku, když jen těsně nevyzrál na Chodov. Jinak to byla krasojízda, při které Technologové dali ze všech celků nejvíce branek a nejméně jich inkasovali. Dokázali využít každou druhou přesilovku, ubránili bezmála 75 % všech oslabení.

V Karlových Varech si došli pro vítězství v domácím poháru, když ve finále udolali Bohemians. Velkým favoritem budou i v nastávajícím play off, do kterého i v případě dnešní porážky vstoupí s minimálně osmibodovým náskokem na Vítkovice. Duel v Ostravě může Boleslav skutečně odehrát na půl plynu, což se ji tak trochu povedlo i v minulém utkání, kdy až v prodloužení porazila Chodov.

8. místo, 25 zápasů, 29 bodů, skóre: 137:151

Ostravské FBC čeká dnes skutečně zápas o všechno. V případě překvapivého tříbodového vítězství by Ostrava téměř jistě díky lepšímu skóre prošla branami, které vedou do vyřazovacích bojů. Pokud ale s nejlepším týmem současné sezony padne v základní hrací době, na poslední postupové příčce se zcela jistě neudrží. V řadě čekatelů stojí další čtyři týmy s maximální dvoubodovou ztrátou. Jsou jimi Královské Vinohrady, Liberec, Black Angels a dvanáctá Česká Lípa. Právě Vinohrady ale s Českou Lípou hrají svůj poslední duel.

Ostrava se do současné pozice dostala díky skvělé formy v posledních třech zápasech, kdy pokaždé vyhrála. Co ale v její prospěch nehovoří, to je statistika vzájemných zápasů s Technology. Ty porazila naposledy v roce 2014 těsným výsledkem 6:5. Od té doby počítá 15 porážek, v roce 2017 dokonce Mladé Boleslavi podlehla poměrem 20:0.

3. Jiří Bauer, Jan Daniš – 27 bodů

Hezký florbalový podvečer. Základní část Superligy dospěla ke svému závěru, na programu je poslední 26. kolo. Domácí Ostrava přivítá na své palubovce Technology z Mladé Boleslavi, pro které bude dnešní zápas oslavou celkového prvenství v soutěžní tabulce. Pro Ostravany jde o veledůležitý zápas v boji o postupovou osmičku do play off.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 20. Sládek (Šindler), 43. Malajka (Klimscha), 49. Sládek (Daniš) – 1. Curney (Natov), 9. Suchánek (Curney), 13. Bína (Gruber), 14. Tichý (Tomáš Chroust), 18. Komárek (Tadeáš Chroust), 44. Suchánek (Šebek), 52. Tokoš (Zakonov)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Kolajta) – Lipový, Jiří Šebesta, J. Bauer, Flašar – Sovják, Malajka, Juhaňák – Kotilainen, Klimscha, Stejskal – Šindler, Eichner, Daniš – Sládek, Posselt, Dohnal – Binder, Zapletal.
    Předvýběr.CZ Florbal MB: L. Bauer (Musil) – Tichý, Suchánek, Gruber, Höffer, Zakonov, Krzyžanek – Šebek, Komárek, Tomáš Chroust – Tadeáš Chroust, Bína, Tokoš – Curney, Tomašík, Natov.

Rozhodčí: Dolanský, Sýkora