Detva – Nové Zámky 5:4 (po pr.) | Trenčín – Zvolen 4:3 (kon.) | Banská Bystrica – Poprad 5:3 (kon.)
Michalovce – MAC Budapešť 3:0 (kon.) | HC Slovan – Košice 1:4 (kon.) | Nitra – Miskolc 1:6 (kon.)

Miškovec dal gól!
    Tak hostia dosiahli aj šiesty gól z hokejky PATRIKA KISSA, ktorý zužitkoval skvelú prihrávku od Paterku a strelou z prvej prestrelil Burgarta.

59:37
    Hostia v závere ešte využívajú presilovku vďaka gólu BALÁZSA LÁDU, ktorý bekendovou strelou prekvapil domáceho brankára. Asistencia: Patrik Kiss.

58:53
    Kollár si sadol na trestnú lavicu za faul na Miskolcziho a inkasoval 2+2 minúty.

58:23
    V závere ešte vhadzovanie pred Rajnom. Hosťujúci fanúšikovia, ktorý rovnako ako domáci celý zápas povzbudzujú už pomaly môžu oslavovať zisk dôležitých troch bodov.

57:39
    Hrušík sa z rohu klziska preštrikoval s pukom až k Rajnovi, ten si s jeho zakončením poradil a hru prerušil.

56:54
    Hostia v plnom počte.

56:19
    Nitra pokračuje v presilovke. Diváci však napriek tomu už odchádzajú zo štadióna.

55:47
    Strela Yellow Horna a ani následná dorážka Scheidla úspešná nebola, k puku sa dostal RAYN HARRISON, ktorý strelou od vlastnej striedačky trafil prázdu domácu bránku. Bez asistencie.

55:30
    Nitra pokračuje v presilovke so šiestimi korčuliarmi.

55:26
    Dnešné stretnutie sleduje 2347 divákov.

55:26
    Oddychový čas hostí.

55:02
    Nitra hrá presilovku bez brankára so šiestimi hráčmi.

54:49
    Nitra si päť minút pred koncom tretej tretiny zahrá presilovku a má poslednú šancu na aspoň zníženie.

53:01
    Nitre to tam dnes nechce padnúť. Versteegova strela bola ztečovaná hradbou tiel a dopadla tesne vedľa ľavej tyčky.

52:53
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

52:11
    Nitre už veľa času na vyrovnanie nezostáva. Najmä keď sa hrá s minimom prerušení.

50:51
    Versteegov nahodený puk od modrej čiary tečoval Tábi iba do brankára hostí.

50:19
    Hostia v prečíslení 3 na 2, zodpovednosť na seba zobral Magosi, s ktorého strelou si Burgart na dvakrát poradil.

Dalibor Sklár

Branky a nahrávky: 17. Minárik (McNally, Hrušík) – 10. Szirányi (Magosi, Vandane), 17. Harrison (Beauviller), 30. Valchař (Vas), 56. Harrison, 60. Láda (Kiss P.), 60. Kiss P. (Paterka)

HK Nitra: Šimboch (Burgart) – McNally, Kubka, Morrison, Mezei, Pupák, Versteeg, Sloboda, Mrázik – Buček, Šiška, Csányi – Fominych, Yellow Horn, Scheidl – Lušňák, Kollár, Tábi, Čaládi, Minárik, Hrušík
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Rajna (Adorján) – Ross, Kiss D., Lada, Vandane, Szirányi, Guz – Rodman, Galanisz, Magosi – Valchař, Vas, Beach – Beauviller, Harrison, Kiss P. – Vojtko, Miskolczi, Paterka

Rozhodčí: Müllner, Tvrdoň – Synek, Vyšný