Jekatěrinburg – Novosibirsk 0:2 (kon.) | CSKA Moskva – N.Novgorod 3:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Spartak Moskva 5:1 (kon.)
Kazaň – Nižněkamsk 4:1 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
0:2 (0:1, 0:0, 0:1) Stav série: 0:1
HC Sibir Novosibirsk
Pondělí 02.03.2020, 15:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • Play-off KHL • Osmifinále

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek dne! (17:20:46)

Československá stopa

Jakub Kovář (JEK) 59 minut, 18 zákroků, 1 gól, 94,7 %

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 37:20 (14:9, 12:8, 11:3)
    Zblokované střely – 7:19
    Vyhraná vhazování – 31:16
    Trestné minuty – 4:6
    Hity – 25:37

Hokejisté Jekatěrinburgu podlehli v úvodním zápase 1. kola play-off KHL Novosibirsku 0:2. Domácí nedokázali odpovědět na trefu Juusa Puustinena z 18. minuty. Nic platná jim nebyla ani obrovská územní převaha ve třetí třetině. Když už puk za záda brankáře Säteriho dostali, bylo to proto, že ho tam Maxim Berezin hodil rukavicí a to pravidla samozřejmě neumožňují. 55 sekund před koncem naopak při hře Avtomobilistu bez gólmana zpečetil skóre Jevgenij Česalin.

Stav série – 0:1

59:32
    Do hostující branky nezapadl ani projektil Michaila Mamkina, který pálil od modré čáry.

59:16
    Na ledě je opět šest hráčů Avtomobilistu!
    59:04 Jevgenij ČESALIN - 0:2

59:04
    Sibir právě vstřelil branku!
    S největší pravděpodobností je rozhodnuto! Gurkin namazal rozehrávkou zpoza branky puk JEVGENIJOVI ČESALINOVI, který nemohl nabídnutou příležitostí pohrdnout. Z mezikruží zamířil do prázdné klece. Bez asistence.

58:28
    Jakub Kovář je na střídačce! Domácí to zkusí s šesti hráči v poli.

58:28
    Nahození ze středního pásma Säteri raději podržel. Domácí tak získali buly v útočné třetině.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:18
    Domácím není přáno! Nigel Dawes už po své střele zvedal ruce, kotouč ale orazítkoval pouze břevno. Dorážka Brookse Maceka pak jen projela brankovištěm!

55:31
    Domácí to teď výtečně sehráli! Zcela volný Gurkin však z mezikruží těsně minul branku!

55:02
    Domácí mají na vyrovnání už jen pět minut!

54:13
    Domácí si v útočném pásmu přihráli rukou. Proto jsou vykázáni do střední části hrací plochy.

52:56
    Alexejev hledal dlouhou přihrávkou Milovzorova. Ten puk nezachytil a hostům je pískáno zakázané uvolnění.

52:32
    Domácí ve středním pásmu ztratili kotouč a čelili přečíslení 3 na 2. Konstantin Alexejev posílal puk na vzdálenější tyčku, kde však jeho spoluhráč nedosáhl.